بورسیه چین

با توجه به اینکه بسیاری از دانشگاه های چین مورد تایید وزارت علوم ایران قرار گرفته است،گرفتن بورسیه چین بسیار مورد توجه دانشجویان ایرانی قرار گرفته است.کشور چین به منظور افزایش سطح علمی دانشگاه های خود چند سالی است که اقدام به دادن بورسیه به دانشجویان خارجی نموده است.شرایط راحت گرفتن بورسیه در چین نسبت به دیگر کشور ها باعث شده تا متقاضیان زیادی برای گرفتن بورسیه چین وجود داشته باشند.در ادامه به بررسی شرایط بورسیه چین خواهیم پرداخت.

بورسیه چین

 انواع بورسیه در چین:

 

با توجه به رزومه دانشجویان میتوان انواع بورسیه در چین را گرفت.بورس کامل شامل شهریه رایگان تحصیلی،حقوق ماهیانه،خوابگاه رایگان،کتابهای اصلی،خدمات درمانی به صورت و ...  میباشد.اما اگر بورس به صورت کامل نباشد ممکن از برخی از خدمات بالا شامل شما نشود.با توجه به دانشگاه های مختلف و رشته تحصیلی و رزومه میتوان انواع بورسیه ها را گرفت.

 

شرایط لازم جهت اخذ بورسیه چین:

 

اولین شرط گرفتن بورسیه در چین نداشتن ملیت چینی است.همچنین تا قبل از گرفتن بورسیه نباید در هیچ دانشگاهی در چین ثبت نام کرده باشند.برای اخذ بورسیه چین شرایط سنی خاصی نیز وجود دارد.برای تحصیل در مقطع کارشناسی حداکثر تا 30 سال را میتوان پذیرش گرفت.برای مقطع کارشناسی ارشد تا 35 سال و در مقطع دکترا تا 40 سال.

 

مدارک لازم جهت گرفتن بورسیه چین:

 

ترجمه رسمی آخرین مدرک تحصیلی

ارائه پروپوزال به به زبان چینی یا انگلیسی

ارائه توصیه نامه برای پذیرش بورسیه

فرم درخواست بورسیه(به یکی از دو زبان چینی یا انگلیسی)

ترجمه رسمی از ریز نمرات تحصیلی

کپی فرم آزمایشات پزشکی خرجیان

متقاضیانی که مدرک زبان چینی دارند بهتر است مدرک را ارائه دهند(الزامی نمیباشد)

برای دانشجویان رشته موسیقی:باید از کار های خود یک سی دی تهیه نمایند

برای دانشجویان رشته هنر:باید یک سی دی از کارهایشان تهیه نمایند

 

گرفتن بورسیه در کشور چین یک فرصت استثنایی برای دانشجویان ایرانی است که به دنبال ادامه تحصیل در خارج از کشور و در دانشگاه های معتبر میباشند.تحصیل در بسیاری از دانشگاه های چین در رشته های پزشکی،دندانپزشکی،علوم آزمایشگاهیو تمامی رشته های مهندسی مورد تایید وزارت علوم ایران میباشد و مدارک اخذ شده از دانشگاه چین در این مورد قبول میباشد.

جهت اخذ پذیرش و گرفتن بورسیه لازم است تمامی مدارک ذکر شده را در اختیار متخصصان مهاجرت در هلدینگ حقوقی رادیو وکالت قرار دهید تا با انجام بررسی های لازم مشخص شود در کدام دانشگاه چین میتوانید بورسیه بگیرید.

یکی از مواردی که میتوان در بورسیه چین به آن اشاره کرد کمک هزینه 5000 یورویی آن است که به صورت سالیانه به دانشجویان پرداخت میشود تا تقریبا تمامی هزینه های تحصیل برای دانشجویان در این کشور رایگان باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد بورسیه چین میتوانید با رادیو وکالت تماس بگیرید و از مشاوره رایگان کارشناسان ما بهره مند شوید.