بورسیه تحصیلی در استرالیا

شرایط بورسیه تحصیلی در استرالیا چیست؟

بورسیه  تحصیلی استرالیا برای ایرانیان امکان پذیر است؟

در این مقاله به بررسی شرایط بورسیه تحصیلی در استرالیا خواهیم پرداخت.اگر میخواهید در رابطه به بورسیه تحصیلی در استرالیا جزئیات بیشتری بدانید می توانید با شماره تلفن موسسه حقوقی رادیو وکالت تماس حاصل نموده و از مشاوره حقوقی رایگان با وکیل پایه یک دادگستری بهرمند گردید.

 

بورسیه تحصیلی در استرالیا

استرالیا به دلیل داشتن شرایط بسیار مساعد مقصد بسیاری از مهاجران شده است. دلایل زیادی برای این انتخاب وجود دارد که می توان برای مثال، شرایط کار و اقتصادی مساعد ، آب و هوای مطبوع، امکانات رفاهی و سطح زندگی در بالاترین مقدار و سطح علمی بالا در دانشگاهها اشاره نمود. متقاضیان مهاجرت نیز با کار در استرالیا، خرید ملک در استرالیا و یا حتی تحصیل در استرالیا اقدام به اخذ اقامت موقت استرالیا و یا اقامت دائم استرالیا می نمایند.

همانطور که گفتیم یکی از دلایل استقبال از استرالیا، بالا بودن سطح علمی در این کشور است به نحوی که در استرالیا، 8 دانشگاه برجسته دنیا قرار گرفته اند که از لحاظ سطح علمی، رتبه زیر 100 دارند. اما تحصیل در این دانشگاههای بصورت معمول نیازمند هزینه های گزافی است. زیرا هزینه تحصیل در استرالیا و همچنین هزینه زندگی در استرالیا بسیار بالاست. بصورت میانگین هزینه یک ماه زندگی در استرالیا حدود 1000 الی 2500 دلار استرالیا هزینه میبرد. همچنین هزینه تحصیل در مقاطع مختلف ممکن است تا بیش از 18000 دلار استرالیا بصورت سالیانه هزینه شهریه دانشگاه داشته باشد. به همین دلیل بسیاری افراد به دنبال اخذ بورسیه تحصیلی در استرالیا هستند.

اگر میخواهید بورسیه تحصیلی در استرالیا بگیرید باید بدانید که در مرحله اول نیاز به این دارید که از یک دانشگاه معتبر فارغ التحصیل شوید. همچنین باید مقالات معتبر زیادی منتشر کرده باشید. این نکته نیز حائز اهمیت است که بورسیه تحصیلی در استرالیا در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد بسیار کم بوده و بیشترین مقدار بورسیه برای مقطع دکترا انجام میگیرد. چرا که در مقاطع پایین، امکان کار به هنگام تحصیل نیز وجود دارد و شخص متقاضی می تواند هزینه های خود را جبران نماید اما در مقطع دکتری به دلیل محدودیت های زمانی، بورسیه تحصیلی در استرالیا بیشتر تعلق می گیرد.

انواع بورسیه تحصیلی در استرالیا

بورسیه دولت استرالیا : دولت کشور استرالیا چند نوع بورسیه برای دانشجویان در این کشور در نظر گرفته است که معمولا شامل حال ایرانیان نمی شود!

بورسیه دولت ایران: شرایط این نوع بورسیه را می توانید از طریق وزارت علوم جویا شوید.

بورسیه تحصیلی دانشگاههای استرالیا: اینو نوع بورسیه در استرالیا بسیار مرسوم است و بدین نحو است که سالیانه هر دانشگاه سهمیه بورسیه برای تعدادی از دانشجویان را داراست.

بورسیه موسسات خاص: این نوع بورسیه توسط موسسات و سازمانهای خاص به افراد اعطا می شود. برای مثال ورسیه خوابگاه از این نوع هستند.

لازم به ذکر است بورسیه تحصیلی در استرالیا پرداخت تمام هزینه های شما نخواهد بود بلکه انواع مختلف بورسیه مانند پرداخت هزینه های خوابگاه، پرداخت هزینه های شهریه دانشگاه و یا بخشی از آن، پرداخت هزینه سفر و حمل نقل و انواع دیگر است.

بورسیه تحصیلی در استرالیا برای ایرانیان

دانشجویان ایرانی بیشتر می توانند از بورسیه IPRS بهرمند گردند که خاص دوره های تحقیقاتی ارشد و دکترا می باشد و در اکثر دانشگاههای استرالیا وجود دارد. در این نوع بورسیه، هزینه های تحصیل و بیمه درمانی دانشجو پوشش داده می شود. همچنین دانشگاه هزینه های زندگی آنها را می پردازد. طبق شرایط موجود، این نوع بورسیه تحصیلی در استرالیا تنها روش تمام بورسیه برای ایرانیان است. رقابت در این نوع بورسیه بسیار زیاد است و بسیار زمان بر خواهد بود.

شرایط بورسیه تحصیلی در استرالیا برای ایرانیان:

  • داشتن دانشگاه و معدل فارغ التحصیلی بالا از دانشگاه معتبر و درجه یک
  • سابقه کار مفید، مقالات، ترجمه و ...
  • داشتن مدرک آیلتس با نمره متناسب با دانشگاه مورد نظر

 

در این مقاله سعی بر بررسی بورسیه تحصیلی در استرالیا داشتیم. در صورتی که مایل به کسب اطلاعات بیشتر می باشید می توانید با شماره موسسه حقوقی رادیو وکالت تماس حاصل نموده و از وکیل مهاجرت متخصص بهرمند گردید.