بورسیه ایتالیا

 

متقاضیان زیادی از سراسر دنیا خواهان تحصیل در ایتالیا هستند.دلیل این موضوع سطح علمی بالای دانشگاه های ایتالیا و همچنین امکان اخذ بورسیه تحصیلی میباشد.هر ساله دانشجویان زیادی برای گرفتن بورسیه ایتالیا اقدام میکنند که از ایران نیز تعداد این متقاضیان زیاد میباشد.بورسیه ایتالیا به همراه کمک هزینه سالیانه 5000 یورو ارائه میشود و این باعث شده ایتالیا نسبت به دیگر کشور ها متقاضیان زیاد تری داشته باشد.موسسه حقوقی رادیو وکالت با سال ها تجربه در زمینه اعزام دانشجو و همچنین با همکاری تیمی بسیار قوی در ایتالیا میتواند بورسیه ایتالیا را صورت تضمینی برای متقاضیان ارائه دهد.برای کسب اطلاعات بیشتر و بهره مندی از مشاوره رایگان کارشناسان میتوانید با ما تماس بگیرید.

 بورسیه ایتالیا

شرایط و مدارک لازم جهت اخذ بورسیه ایتالیا:

 

یکی از مهم ترین مزایا کشور ایتالیا جهت اخذ بورسیه،عدم نیاز به رزومه تحصیلی قوی میباشد.بورسیه ایتالیا از طریق اداره بورس ایتالیا ارائه میشود و هیچ ربطی به دانشگاهی که در آن پذیرش میگیرید ندارد.در واقع این بورسیه به دانشجویان کشور های جهان سوم داده میشود که ایران نیز جزو همین کشور هاست.متقاضیان میتوانند با ارائه مدارک مورد نیاز مالی به راحتی و بدون داشتن رزومه تحصیلی قوی بورسیه ایتالیا بگیرند.

مدارک مالی لازم جهت اخذ بورسیه ایتالیا شامل ترجمه شناسنامه سرپرست،فیش حقوقی سرپرست خانواده و اجاره نامه به نام سرپرست خانواده میباشد.تنها با ارائه این مدارک کارشناسان ما میتوانند به راحتی برای متقاضیان بورسیه ایتالیا بگیرند.

 

 شرایط بورسیه ایتالیا:

 

اغلب دانشگاه های ایتالیا در مقطع لیسانس به زبان ایتالیایی تدریس میکنند.البته تعداد کمی دانشگاه هم هستند که به زبان انگلیسی تدریس کنند.اما اگر میخواهید در مقطع لیسانس شانس قبولی زیادی داشته باشید بهتر است به زبان ایتالیایی مسلط شوید.

در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا اکثر دانشگاه ها به زبان انگلیسی تدریس میکنند و در اغلب این دانشگاه ها برای گرفتن پذیرش به مدرک زبان انگلیسی نیاز دارید.

تقریبا در تمامی رشته ها میتوان بورسیه ایتالیا گرفت.اما در رشته های پزشکی و دندانپزشکی به دلیلی داشتن متقاضیان زیاد،احتمال گرفتن بورسیه پایین تر از دیگر رشته ها میباشد.

هزینه های زندگی در ایتالیا و تحصیل در این کشور بسیار پایین است و با گرفتن بورسیه 5000 یورویی تمامی هزینه های زندگی و تحصیل پوشش داده خواهد شد.علاوه بر 5000 یورو کمک هزینه،نیازی به پرداخت شهریه تا پایان دوره تحصیل ندارید و همچنین کارت تغذیه برای دانشجویان بورسیه ارائه میشود که بتوانند از غذای دانشگاه به صورت رایگان استفاده کنند.

 

مدارک لازم جهت پذیرش تحصیلی در ایتالیا:

 

رزومه کامل تحصیلی متقاضی

ترجمه رسمی از آخرین مدرک تحصیلی

انگیزه نامه و توصیه نامه (فقط برای مقاطع ارشد و دکترا)

مدرک زبان (برای تمامی دانشگاه ها الزامی نمیباشد)

 

موسسه حقوقی رادیو وکالت با تیمی بسیار قوی در زمینه اخذ بورسیه ایتالیا میتواند به صورت تضمینی این بورسیه را برای متقاضیان فراهم کند.همچنین در کنار ایتالیا ما برای تحصیل در سایر کشور ها نیز برای متقاضیان پیشنهاد هایی داریم.پس با ما تماس بگیرید.