بهترین کیس پناهندگی در کانادا

بهترین کیس پناهندگی در کانادا

امروزه مهاجرت به کانادا توجه عده بسیاری را به خود جلب نموده است به طوریکه اقشار گوناگون جامعه هریک با توجه به شریط شخصی خود اقدام به مهاجرت به این کشور پهناور می‌نمایند. اما تا به حال به این موضوع توجه نموده‌اید که اکثر قریب به اتفاق این دسته از مهاجران از چه طریقی اقدام به مهاجرت به کانادا می‌کنند؟

پناهندگی در کانادا یکی از معمول‌ترین روش‌هایی می‌باشد که در حال حاضر متقاضیانی که قصد اخذ اقامت کانادا را دارند، با استناد به آن سعی می‌نمایند تا هدف خود را محقق نمایند. از آنجایی پناهندگی در کانادا شرایط بسیار دشوار و پیچیده‌ای دارد، از این رو قصد داریم تا با بررسی شرایط کلی پناهندگی در کانادا اطلاعات مفیدی را در اختیار خوانندگان و علاقه‌مندان قرار دهیم.

تعریف پناهندگی

پناهندگی به عملی گفته می‌شود که طی آن شخص (اشخاصی) از کشور خود به دلیل ترس موجّه از آزار و اذیت و یا در خطر بودن جانشان، فرار کرده‌اند . به عبارتی بودن در کشور مادریشان برای ایشان نوعی تهدید قلمداد می‌شود. شایان توجه است یک پناهنده با مهاجر تفاوت بسیار دارد. مهاجر به شخصی گفته می‌شود که قصد اخذ اقامت دائم در کشوری به جز کشور محل تولد خود را دارد، اما پناهنده به شخصی اطلاق می‌شود که به نوعی مجبور به فرار از کشور خود به منظور حفظ جان کرده است.

پناهندگی در کانادا از طریق ویزای توریستی

یکی از روش‌هایی که به واسطه آن متقاضیان اقدام به مهاجرت به کانادا می‌نمایند و به واسطه آن درخواست دریافت اقامت کانادا می‌کنند، اخذ ویزای توریستی کانادا به منظور و ورود به این کشور، و پس از آن اعلام پاهندگی می‌باشد. اشخاصی که از این طریق قصد اخذ اقامت کانادا را دارند دو مسیر را باید در نظر داشته باشند.

1)مراجعه به وکیل، پرداخت هزینه و دست‌یابی به اقامت کانادا

2)عدم مراجعه و اخذ وکیل

معمولا اشخاصی که قصد پناهندگی در کانادا را دارند قصد دارند تا با صرف کم‌ترین هزینه‌های ممکن به اقامت این کشور دست یابند. از این رو ایشان به دادگاه مهاجرتی احضار می‌شوند و موظف هستد تا در آن دادگاه به سوالاتی که از طرف قاضی پرسیده می‌شود، پاسخ دهند.

هنگامی که در دادگاه حاضر می‌شوید، اولین سوالی که از شما پرسیده می‌شود آن است که به چه دلیلی اعلام پناهندگی در کانادا نموده‌اید؟ چرا که در هنگام اخذ ویزای توریستی کانادا شما مدارک و مستنداتی در خصوص تمکن مالی و دلایل سفر خود به کانادا را قید نموده‌اید و اعلام پناهندگی در کانادا را قویا رد فرمودید. 

با توجه به شرایطی که در این مرحله پیش می‌آید، احتمال دارد که در نهایت دادگاه به اعطای وکیل تسخیری به شخصی که اعلام پناهندگی در کانادا کرده است، رای دهد. وکیل تسخیری پرونده پناهندگی در کانادا را بدست گرفته و طی مدت چند سال(3 الی 5 سال) به بررسی دلایل پناهندگی و وضعیت شخص پناه‌چو در کانادا می‌پردازد. در صورتیکه پس از اتمام این مدت زمان معلوم شود شخص پناه‌جو تنها سربار دولت کانادا بوده و هیچ فعالیت مفیدی در این کشور انجام نمی‌دهد و در عین حال منبع درآمدی ندارد، توسط دولت و اداره مهاجرت کانادا دیپورت می‌شود. از این رو شخصی که اعلام پناهندگی در کانادا می‌نماید باید دارای پرونده قوی و در حین حال واقعی باشد تا با استناد به آن بتواند تقاضا ناهندگی و اقامت کانادا را نماید.

بهترین کیس پناهندگی در کانادا

انواع کیس‌های پناهندگی در کانادا

همانطور که اشاره شد، اشخاصی که قصد اخذ اقامت کانادا از طریق پناهندگی را دارند، با توجه به انواع کیس‌های پناهندگی، مستلزم انتخاب موردی می‌باشند که با شرایط ایشان همخوانی داشته باشد. به طور معمول کیس‌های پناهندگی در کانادا عبارتند از:

1)کیس پناهندگی مذهبی

این مورد مناسب اشخاصی می‌باشد که به دلیل مذهبی که انتخاب نموده‌اند در کشور خود تحت آزار و اذیت قرار گرفته‌اند و احساس عدم امنیت می‌کنند. این دسته از افراد به راحتی می‌توانند در زمره گروهی که اقدام به پناهندگی مذهبی در کانادا می‌کنند، قرار گیرند.

2)کیس پناهندگی نژادی

در این مورد شخص در کشور خود به دلیل تفاوت‌ها و اختلافات نژادی مورد اذیت و آزار می‌گیرد و احساس عدم امنیت می‌کند. در این حالت ایشان می‌تواند پس از ورود به خاک کانادا به راحتی اعلام پناهندگی نماید و از طرف اداره مهاجرت مورد تایید صلاحیت قرار گیرد.

3)کیس پناهندگی سیاسی

این مورد مناسب افرادی است که به دلیل عقاید و باورهای سیاسی خود امنیت جانی و یا مالی خود را ازدست‌ داده‌اند. این نوع پناهندگی می‌تواند بهترین کیس برای پناهندگی در کانادا از طرف مهاجران اعلام شود.

4)کیس پناهندگی ملیتی

اگر شخصی به دلیل تفاوت‌های ملیتی مورد آزار قرارگرفته‌ باشد این امکان برای ایشان وجود دارد تا با مطرح نمودن دلایل و آزار و اذیت‌های متحمل شده، اقدام به پناهندگی در کانادا نماید. شایان ذکر است این روش نیز در صورت قبولی از طرف اداره مهاجرت، یکی از بهترین کیس‌های پناهندگی در کانادا به شمار می‌رود.

5)کیس پناهندگی عضویت در گروه‌های اجتماعی خاص

درصورتی‌که به دلیل عضویت در گروه‌های اجتماعی خاصی مورد آزار و اذیت قرار گرفته باشید، این مورد یکی از بهترین کیس‌های پناهندگی در کانادا به شمار می‌رود. به‌عنوان ‌مثال اگر به دلیل جنسیت یا گرایش جنسی خاص در کشور خود در معرض خطر و عدم رعایت حقوق شهروندی از طرف نهادها و اجتماع قرار بگیرید، می‌توانید از طریق این مورد اعلام پناهندگی در کانادا نمایید.

6)کیس پناهندگی اجتماعی

کیس پناهندگی اجتماعی مناسب اشخاصی می‌باشد که تنها به دلیل داشتن زندگی بهتر یا فرصت شغلی شغلی مناسب‌تر به قصد اخذ اقامت کانادا از طریق پناهندگی را دارند. توجه داشته باشید که این روش یکی از سخت‌ترین روش‌های پناهندگی در کانادا می‌باشد. چرا که فرد متقاضی مستلزم ارائه مدارک معتبر و مستنداتی دال بر دشوار بودن سطح زندگی در کشور خود را دارد.

7)کیس پناهندگی به دلیل خطر جنگ

این مورد مناسب افرادی می‌باشد که در کشور زندگی خود به خطر جنگ امنیت جانی و مالی دچار شده‌اند و قصد فرار از کشور خود را دارند.  این مورد نیز از جمله بهترین کیس‌های پناهندگی در کانادا شناخته می‌شود.

 

 

 

 

فرم ارسال نظر
اطلاعات تماس شما منتشر نخواهد شد و تنها برای پاسخگویی به شما دریافت میگردد

نظرات کاربران
mansour
سلام ؛ من میخوام با ویزای توریستی وارد کانادا بشم و در انجا درخواست پناهندگی بدم کیس دینی برای داشتن یک پرونده قوی قبل از اومدن باید تو ایران چه کارایی بکنم تا شانسم بیشتر بشه
پاسخ توسط کارشناس 4
سلام و وقت بخیر پناهندگی جزو خدمات گروه حقوقی رادیو وکالت نمی‌باشد. در صورت تمایل به اخذ اقامت کانادا از طریق روش‌های قانونی لطف بفرمایید با کارشناسان مجموعه تماس حاصل فرمایید. با تشکر