اقامت گرجستان برای ایرانیان

اقامت گرجستان برای ایرانیان

از آنجایی که امروزه با سیلی از تقاضا و درخواست به منظور مهاجرت به کشورهای خارجی و خصوصا کشورهای زدیک و همسایه رو به رو هستیم، تصمیم گرفتیم تا شرایط دریافت اقامت گرجستان برای ایرانیان را در دستور کار خود قرار دهیم تا خوانندگان و متقاضیان مهاجرت به گرجستان اطلاعات کافی و لازم را در این زمینه کسب نمایند. لازم به ذکر است گرجستان در سال‌های گذشته به دلیل وضعیت استراتژیکی که در منطقه‌ دارد مورد توجه دولت‌های غربی و اتحادیه اروپا قرار گرفته است و از همین رو در حال حاضر به‌عنوان یک کشور مناسب در زمینه سرمایه‌گذاری شناخته می‌شود و از این شرایط مناسبی به منظور اخذ اقامت گرجستان برای ایرانیان از این طریق مهیا است.

اقامت گرجستان برای ایرانیان

نگاهی به اقتصاد کشور گرجستان

پیش از آنکه به مقوله اقامت گرجستان برای ایرانیان و خصوصا راه و روش‌های دریافت آن بپردازیم، قصد داریم تا اقتصاد این کشور را مورد ارزیابی قرار دهیم. اقتصاد گرجستان در مقایسه با همسایگان خود نظیر ارمنستان و جمهوری آذربایجان در وضعیت مناسب‌تری قرار دارد. صنعت کشاورزی در گرجستان حدود یک سوم از درآمد کل این کشور را تشکیل می دهد، پرورش میوه های مختلف، تنباکو، انواع دانه‌ها و چغندر قند را شامل می‌شود. پرورش ماهی، زنبور عسل، دام و پرورش خوک و غیره از دیگر فرصت‌های سرمایه‌گذاری در گرجستان محسوب می‌شوند. توجه دولت گرجستان به صنعت کشاورزی و دامپروری بسیار ویژه است و بخش کشاورزی و دامپروری نقش مهمی در اقتصاد گرجستان ایفا می‌کنند به گونه‌ای که دولت گرجستان این بخش را معاف از مالیات اعلام کرده است.

راه‌کارهای اخذ اقامت گرجستان برای ایرانیان

حال که اطلاعاتی را پیرامون کشور گرجستان و خصوصا اقتصاد این کشور کسب نمودیم، به موضوع روش‌های اخذ اقامت گرجستان برای ایرانیان می‌پردازیم. اخذ اقامت گرجستان برای ایرانیان با توجه به هدف و شراط ایشان از طریق یکی از راه‌کارهای ذیل امکان‌پذیر خواهد بود:

  • اقامت گرجستان برای ایرانیان به واسطه ثبت شرکت
  • اقامت گرجستان برای ایرانیان از طریق ازدواج با تبعه این کشور
  • اقامت گرجستان برای ایرانیان به واسطه کار
  • اقامت گرجستان برای ایرانیان از طریق تحصیل
  • اقامت گرجستان برای ایرانیان از طریق خرید ملک و سرمایه‌گذاری

در ادامه مطلب به تشریح هر یک از روش‌های ذکر شده اخذ اقامت گرجستان برای ایرانیان می‌پردازیم.  

1)اقامت گرجستان برای ایرانیان از طریق ثبت شرکت

یکی از معمول‌ترین روش‌های اخذ اقامت گرجستان برای ایرانیان، ثبت شرکت در این کشور می‌باشد. در صورتیکه متقاضیان مواردی را که در ادامه مطلب به آن‌ها اشاره می‌نماییم را رعایت فرمایند، به راحتی به اقامت گرجستان دست‌ می‌یابند. به منظور دریافت اقامت گرجستان بری ایرانیان از طریق ثبت شرکت، ایشان در ابتدا مستلزم ثبت قانونی یک شرکت تجاری در این کشور می‌باشند و پس از آن مواردی را نظیر کد مالیاتی، مهر شرکت، آدرس شرکت و غیره را به دو زبان انگلیسی و گرجیترجمه نموده و به سفارت این کشور ارائه دهند. اما نکته‌ای که پس از ثبت شرکت در این کشور وجود دارد، آن است که این شرکت بلافاصله پس از ثبت قانونی شروع به فعالیت نماید و حقوق ماهانه کارمندانی که در آنجا مشغول به کار می‌شوند پرداخته شود و به مرحله سود دهی برسد. مدت اعتبار اقامت گرجستان برای ایرانیان در ابتدا به صورت موقت و 1 یا 2 ساله می‌باشد و در صورتیکه ایشان اثبات نمایند که شرکتشان دارای سود دهی برای این کشور می‌باشد، موفق به اخذ اقامت دائم گرجستان می‌شوند.

2)اقامت گرجستان برای ایرانیان از طریق ازدواج با تبعه این کشور

روش قانونی دیگری که بر اساس آن می‌توان به اقامت گرجستان برای ایرانیان دست یافت، ازدواج با تبعه گرجی این کشور می‌باشد. اما مسئله مهمی که در خصوص دریافت اقامت گرجستان برای ایرانیان از طریق ازدواج وجود دارد، رسمی بودن مراحل ازدواج ایشان می‌باشد. چرا که سفارت این کشور از تمام زوایا زندگی شخصی متقاضی مهاجرت به گرجستان از طریق ازدواج را مورد بررسی قرار می‌دهند. مدت اعتبار اقامت گرجستان برای ایرانیان از طریق ازدواج با تبعه این کشور در ابتدا موقا بوده و پس از گذشت 3 سال از زندگی ایشان و عدم جدایی، به اقامت گرجستان به شکل دائم تبدیل می‌شود.

3)اقامت گرجستان برای ایرانیان از طریق کار

از جمله روش‌های دیگری که می‌توان به واسطه آن به اقامت گرجستان برای ایرانیان دست یافت، از طریق اخذ ویزای کار این کشور می‌باشد. متقاضیانی که بتوانند اقدام به کاریابی در گرجستان نمایند و موفق شوند از سوی کارفرمایی گرجی دعوت‌نامه کاری معتبری اخذ نمایند، می‌توانند با ارائه مدارک و اسناد مود نیاز به سفارت این کشور، درخواست ویزای کار گرجستان نمایند. موضوعی که در خصوص اخذ اقامت گرجستان برای ایرانیان از طریق کار قابل توجه است، مدت زمان اعتبار اقامت ایشان می‌باشد. اقامتی که به واسطه کار در گرجستان به متقاضیان اعطا می‌شود، در ابتدا یک ساله می‌باشد و درصورتیکه 4 الی 5 سال در این کشور به کار و زندگی و پرداخت مالیات بپردازند، اخذ اقامت گرجستان برای ایرانیان از طریق کار، به اقامت دائم گرجستان تبدیل می‌شود.
اقامت گرجستان برای ایرانیان

4)اقامت گرجستان برای ایرانیان از طریق تحصیل در این کشور

از جمله معقول‌ترین و در عین حال آسان‌ترین روش‌های اخذ اقامت گرجستان برای ایرانیان به واسطه تحصیل در این کشور می‌باشد. به طور کلی تحصیل در گرجستان به دو زبان گرجی و انگلیسی صورت می‌گیرد و اشخاصی که قصد اخذ ویزای تحصیلی این کشور را دارند، باید در ایتدا مشخص نمایند به چه زبانی قصد تحصیل در دانشگاه‌های این کشور را دارند. اخذ اقامت گرجستان برای ایرانیان از طریق تحصیل، در مقاطع تحصیلی کارشناسی، کارشناسی‌ارشد و دکترا وجود دارد و مدت اعتباری که از طریق تحصیل به ایشان اعطا می‌شود یک ساله می‌باشد و به راحتی قابل تمدید به مدت یک سال دیگر می‌باشد. لازم به ذکر است اقامت گرجستان برای ایرانیان به واسطه اخذ ویزای تحصیلی، در پایان مدت زمان تحصیل ایشان می‌تواند به ویزای کار گرجستان تبدیل شود، در صورتیکه متقاضیان موفق به یافتن شغل مناسب و مرتبط با رشته خود در این کشور شوند.

5)اقامت گرجستان برای ایرانیان از طریق سرمایه‌گذاری و خرید ملک در این کشور

به عنوان آخرین روش اخذ اقامت گرجستان برای ایرانیان، می‌توان به سرمایه‌گذاری در این کشور و همچنین خرید ملک در گرجستان اشاره نماییم. بر طبق قانون جدیدی که این کشور وضع نموده است، متقاضیان با خرید ملک و یا سرمایه‌گذاری در این کشور می‌توانند به اقامت یک ساله گرجستان دست یابند. اما شرایط اخذ اقامت گرجستان برای ایرانیان از این طریق دارای ملزوماتی می‌باشد. در ابتدا آنکه به منظور خرید ملک در گرجستان حداقل ۳۵ هزار دلار آمریکا نیاز می‌باشد و همچنین اگر قصد سرمایه‌گذاری در این کشور را داشته باشید، هزینه آن حداقل 300 هزار دلار می‌باشد. همانطور که اشاره شد مدت اعتبار اخذ اقامت گرجستان برای ایرانیان از طریق سرمایه‌گذاری و خرید ملک، یک ساله می‌باشد و در صورتیکه 4 الی 5 سال ایشان به زندگی در این کشور و تمدید اقامت یک ساله خود بپردازند، به اقامت دائم گرجستان دست می‌یابند.
فرم ارسال نظر
اطلاعات تماس شما منتشر نخواهد شد و تنها برای پاسخگویی به شما دریافت میگردد