اقامت کانادا برای ایرانیان

اقامت کانادا برای ایرانیان

کانادا از جمله کشورهایی می‌باشد که به واسطه موقعیت‌های اقتصادی، سیاسی و اجتماعی که در دنیا دارد، همواره مورد توجه مهاجران واقع شده است. این کشور سطح بسیار بالایی از زندگی، رفاه و امنیت را به شهروندان خود ارائه می‌دهد و با علم به این موضوع هموطنان بسیاری از ایران تصمیم به مهاجرت به این کشور می‌گیرند. اما اخذ اقامت کانادا برای ایرانیان به چه شکلی است؟ راه‌کارها و روش‌های اخذ اقامت کانادا برای ایرانیان چگونه است؟ در مطلب پیش‌رو قصد داریم تا به سوالات مطرح شده پاسخ دهیم و اطلاعات کامل و دقیقی را به منظور کسب اقامت کانادا برای ایرانیان خدمت خوانندگان ارائه دهیم.

اقامت کانادا برای ایرانیان

کانادا کشوری با تنوع اقتصادی گوناگون

پیش از آن که به موضوع اخذ اقامت کانادا برای ایرانیان بپردازیم، قصد داریم تا نگاهی اجمالی به کشور کانادا خصوصا از منظر اقتصادی داشته باشیم چرا که موقعیت اقتصادی یک کشور در انتخاب آن کشور توسط متقاضی مهاجرت بسیار تعیین کننده می‌باشد.

کانادا عضوی از سازمان همکاری اقتصادی و توسعه (OECD) و گروه ۸ می‌باشد. این کشور دارای اقتصاد بازار آزاد است که نسبت به ایالات متحده وابستگی بیشتری به دولت دارد ولی مداخلات اقتصادی دولتی آن کمتر از اکثر کشورهای اروپایی است. این کشور یکی از ثروتمندترین کشورهای جهان محسوب می‌شود و اقتصاد آن از تنوع و گوناگونی فراوانی برخوردار است. کانادا در بین ۱۰ کشور اول تولید کننده دنیا قرار دارد و بیشترین شرکت‌های تولیدی کانادا در ۲ استان کبک و انتاریو قرار دارند. کانادا از نظر اهمیت دادن به بخش صنایع پایه با دیگر کشورهای جهان اول تفاوت‌هایی دارد و دو صنعت نفت خام و چوب‌بری هم در این کشور جزو مهم‌ترین صنایع به حساب می‌آید.

از په طریق می‌توان اقامت کانادا برای ایرانیان را دریافت نمود

روش‌های گوناگونی به منظور اخذ اقامت کانادا برای ایرانیان وجود دارد که از طریق هر یک از آن‌ها می‌توان اقدام به مهاجرت به کانادا نمود. موارد دریافت اقامت کانادا برای ایرانیان شامل مواد ذیل می‌باشد:

  • دریافت اقامت کانادا برای ایرانیان از طریق کار
  • اخذ اقامت کانادا برای ایرانیان از به واسطه ازدواج
  • کسب اقامت کانادا برای ایرانیان به واسطه سرمایه‌گذاری
  • اخذ اقامت کانادا برای ایرانیان از طریق تحصیل

1)اخذ اقامت کانادا برای ایرانیان از طریق کار

از آنجایی که کشور کانادا هر ساله اقدام به جذب تعدادی نیروی متخصص خارجی می‌نماید از این رو فرصت بسیار مناسبی به منظور کار در کانادا برای این دسته از افراد وجود دارد. همچنین امکان اخذ اقامت کانادا برای ایرانیان از طریق کار وجود دارد که البته دارای شرایط خاصی می‌باشد و ایشان ملزم به رعایت آن می‌باشند. معمولا بازار کار برای مشاغل فنی و مهندسی در کانادا بسیار ایده‌آل می‌باشد و خصوصا در حوزه نفت و گاز، آی‌تی، نرم‌‌افزار، تعمیرات آسانسور و به طور کلی خدمات تاسیساتی این کشور به نیروی متخصص بسیاری نیازمند است. اما به منظور دریافت اقامت کانادا برای ایرانیان، همناطور که اشاره شد ایشان نیازمند رعایت شرایط خاصی می‌باشند. به طور مثال به منظور مهاجرت از طریق کار شخص متقاضی باید دارای مدرک زبان معتبر و نمره قابل قبولی باشد و در شغل درخواستی دارای حداقل سابقه کار چند ساله باشد. از طرف دیگر به منظور اخذ اقامت کانادا برای ایرانیان، ایشان مستلزم اخذ ویزای کار کانادا می‌باشند. بر این اساس ایشان ابتدا مستلزم کاریابی در کانادا می‌باشند تا پس از یافتن شغل مناسب و اخذ دعوت‌نامه از کارفرمای کانادایی، به سفارت این کشور مراجعه کرده و درخواست ویزای کار کانادا نمایند. شایان توجه است اقامت کانادا برای ایرانیان دارای اعتبار 1 یا 2 ساله می‌باشد و متقاضی پس از چند سال کار و زندگی و پرداخت مالیات، می‌تواند به اقامت دائم کانادا دست یابد.

2)دریافت اقامت کانادا برای ایرانیان به واسطه ازدواج با شهروند کانادایی

یکی از روش‌های اخذ اقامت کانادا برای ایرانیان که کاملا قانونی نیز می‌باشد، از طریق ازدواج با شهروند کانادایی است چرا که اگر شخصی قصد اخذ مهاجرت به کانادا را داشته باشد، می‌تواند به واسطه ازدواج با تبعه این کشور به اقامت کانادا دست یابد. اما نکته‌ای که به منظور اخذ اقامت کانادا برای ایرانیان از طریق ازدواج باید توجه نمود آن است مه اقامت ایشان در طول چند سال ابتدایی موقت می‌باشد و هر ساله مستلزم تمدید می‌باشد. در این روش پس از گذشت 5 سال از زندگی مشترک زوجین و عدم جدایی و ارائه اسناد مورد نیاز به سفارت این کشور، اقامت ایشان به اقامت دائم کانادا تبدیل می‌شود. همچنین به منظور اخذ اقامت کانادا برای ایرانیان، ایشان باید فرهنگ و آداب و رسوم مردم این کشور در زمینه ازدواج و آشنایی را در نظر بگیرند چرا که ازدواج در هر کشور با آداب و رسوم خاصی صورت می‌پذید.
اقامت کانادا برای ایرانیان

3) اخذ اقامت کانادا برای ایرانیان از طریق سرمایه گذاری

اخذ اقامت کانادا برای ایرانیان از طریق سرمایه‌گذاری نیز وجود دارد. در این روش به منظور کسب اقامت کانادا برای ایرانیان ایشان علاوه بر اینکه لازم است به دانش تجارت و کسب و کار احاطه داشته باشند، نیازمند انتقال سرمایه‌ای قابل توجه به این کشور نیز می‌باشند. جهت دریافت اقامت کانادا برای ایرانیان ایشان حداقل سرمایه‌ای بالغ بر صد و بیست هزار دلار آمریکا را لازم است به این کشور انتقال دهند. در این روش در ابتدا متقاضی هشتصد هزار دلار کانادا را در یکی از پروژه‌هایی که این کشور مشخص می‌کند سرمایه‌گذاری نمایند و سپس مبلغ باقی مانده چهارصد هزار دلار کانادا را در حساب بانکی به نام خود در کانادا انتقال دهند. لازم به ذکر است اقات کانادا برای ایرانیان از طریق سرمایه‌گذاری در چند سال ابتدایی به صورت موقت بوده و پس از چند سال زندگی و پرداخت مالیات به اقامت دائم تبدیل می‌شود.

4) کسب اقامت کانادا برای ایرانیان از طریق تحصیل

از جمله آسان‌ترین روش‌های اخذ اقامت کانادا برای ایرانیان از طریق تحصیل می‌باشد چرا که این روش بسیار کم‌ریسک می‌باشد. این کشور به دلیل رتبه‌های دانشگاهی بسیار بالا و همچنین امکانات قابل توجهی که به دانشجویا خود ارائه می‌دهد، همواره مورد توجه متقاضیان تحصیل و ادامه تحصیل قرار گرفته است. دانشگاه‌های کانادا امکان تحصیل فرد متقاضی در کلیه رشته‌های تحصیلی اعم از فنی مهندسی، رشته‌های علوم انسانی و همچنین رشته‌های پزشکی، داروسازی و دندان‌پزشکی را فراهم می‌سازند و با توجه به این موضوع اخذ اقامت کانادا برای ایرانیان از طریق تحصیل مهیا می‌باشد. به جهت اخذ اقامت کانادا برای ایرانیان از طریق تحصیل، ایشان در ابتدا نیازمند اخذ ویزای تحصیلی و مدرک زبان آیلتس با نموره حداقل 6 می‌باشند. اقامت کانادا برای ایرانیان از طریق تحصیل دارای اعتبار یک ساله می‌باشد و متقاضی لازم است نسبت به تمدید هر سال اقامت خود اقدام نماید. همچنین اشخاصی که به تحصیل در کانادا می‌پردازند از امکان کار در این کشور چه به صورت پاره وقت و چه به صورت تمام وقت بهره‌مند می‌شوند.
فرم ارسال نظر
اطلاعات تماس شما منتشر نخواهد شد و تنها برای پاسخگویی به شما دریافت میگردد