اقامت ژاپن

اقامت ژاپن

مجمع‌الجزایر ژاپن کشوری در اقیانوس آرام در آسیای شرقی است، که یکی از قدرت‌های اصلی اقتصادیِ جهان و سومین اقتصاد بزرگ جهان از نظر تولید ناخالص داخلی است. ژاپن یک کشور پادشاهی‌است که برمبنای قانون اساسی ژاپن اداره می‌شود. ژاپن کشوری کاملاً محصور شده در آب است که با مرزهای آبی با کشورهای چین، کره جنوبی، کره شمالی و روسیه همسایه ‌است. وسعت کنونی ژاپن ۳۸۷۰۰۰ کیلومتر مربع می‌باشد. این کشور با جمعیتی در حدود ۱۲۸ میلیون نفر دهمین کشور پرجمعیت جهان است. توکیو پایتخت ژاپن با بالغ بر ۳۵ میلیون نفر جمعیت از بزرگترین و گران‌ترین پایتخت‌های جهان است. لازم به ذکر است این کشور در حال حاضر عضو سازمان ملل متحد می‌باشد.

 

اقامت ژاپن

 

در مطلب پیش‌رو قصد داریم تا خوانندگان را با انواع راه‌های اخذ اقامت ژاپن آشنا نماییم. که از جمله این روش‌ها می‌توان به اخذ اقامت ژاپن از طریق سرمایه‌گذاری در این کشور، تحصیل و ازدواج اشاره نمود.

اخذ اقامت ژاپن از طریق سرمایه‌گذاری در این کشور

ژاپن سومین اقتصاد بزرگ جهان و چهارمین شریک تجاری ایالات متحده است. دولت ژاپن به صراحت سرمایه‌گذاری مستقیم خارجی را ترویج و از برنامه‌های رسمی کشور خود قرار داده است. لازم به ذکر است سهام ژاپن از سرمایه گذاری مستقیم خارجی در پایان سال ۲۰۱۱، ۳٫۹ درصد بوده است. همچنین اشخاصی که قصد مهاجرت به ژاپن از طریق ثبت شرکت و سرمایه‌گذاری را دارند، باید با تبعه‌ای ژاپنی شریک شوند و 51 درصد سهام این شرکت را به نام شخص ژاپنی انتقال دهند. در صورت داشتن رفتار مناسب و عدم سوابق جنایی، و همچنین پرداخت مالیات به طور منظم، اگر به مدت زمان ۵ سال متوالی در ژاپن حضور داشته و به کار و زندگی مشغول باشید، می‌توانید به اقامت اپن دست یابید.

دریافت اقامت ژاپن از طریق تحصیل

آن دسته از متقاضیانی که قصد کسب اقامت ژاپن از طریق تحصیل را دارند لازم است به این نکته واقف باشند جهت تحصیل در دانشگاه‌های این کشور، نیاز به نامه پذیرش از دانشگاهی در ژاپن می‌باشند. لازمه اخذ ویزای تحصیلی و تحصیل در ژاپن ارائه تمکن مالی می‌باشد. جهت ارائه تمکن مالی نیز متقاضیان لازم است تا در یکی از بانک‌های این کشور حسابی با مبلغی مشخص که توسط دولت ژاپن مشخص می‌شود، افتتاح نمایید تا نشان دهنده این موضوع باشد که در طول یک سال شما قادر به تامین هزینه‌های زندگی و پرداخت شهریه دانشگاه می‌باشید. لازم به ذکر است کسب اقامت ژاپن از طریق تحصیل در این کشور تنها به اقامت موقت یک ساله ختم می‌شود و هر سال نیازمند تمدید می‌باشد.

 

اقامت ژاپن

 

کسب اقامت ژاپن از طریق ازدواج

شرایط لازم برای کسب اقامت یک کشور از طریق ازدواج در هر کشور تفاوت‌های جزئی دارد. به منظور اخذ اقامت ژاپن از طریق ازدواج در گام اول شما لازم به ثبت ازدواج خود در این کشور دارید. این امر نیز از طریق پر کردن فرم ثبت نام ازدواج صورت می‌پذیرد. این فرم نیاز به مهر و امضا از جانب دفاتر قانونی این کشور دارد و همچنین ثبت ازدواج در این کشور نیاز به حضور شاهد دارد. 

افرادی که بیش از ۳ سال از ازدواجشان در ژاپن گذشته باشد و در صورت عدم جدایی، می‌توانند نسبت به اخذ اقامت ژاپن به صورت دائم اقدام نمایند.

 

 

فرم ارسال نظر
اطلاعات تماس شما منتشر نخواهد شد و تنها برای پاسخگویی به شما دریافت میگردد