اقامت ژاپن برای ایرانیان

اقامت ژاپن برای ایرانیان

کشور ژاپن به عنوان مهد تکنولوژی و پیشرفت، از جمله کشورهایی بوده است که در طی بازه‌های زمانی متفاوت اقدام به پذیرش مهاجر از سرتاسر دنیا نموده است و خصوصا به علت پا به سن گذاشتن جمعیت این کشور، جذب مهاجر و خصوصا نیروی کار خارجی بار دیگر در دستور کار این کشور قرار گرفته است. اما موضوع قابل توجه آن است که اخذ اقامت ژاپن برای ایرانیان چگونه است؟ اقامت ژاپن برای ایرانیان از چه طریقی صورت می‌پذیرد؟

در مقاله پیش‌رو قصد داریم تا اطلاعات جامعی را پیرامون بحث دریافت اقامت ژاپن برای ایرانیان، از جمله اخذ اقامت ژاپن برای ایرانیان از طریق کار، تحصیل، سرمایه‌گذاری و ازدواج را خدمت خوانندگان ارجمند ارائه دهیم. پس تا انتهای مطلب با ما همراه باشید.

اقامت ژاپن برای ایرانیان

ژاپن سومین اقتصاد برتر دنیا

پیش از آن‌که به موضوع روش‌های اخذ اقامت ژاپن برای ایرانیان ورود نماییم، خالی از لطف نیست تا نگاهی اجمالی به اقتصاد این کشور داشته باشیم. کشور ژاپن با داشتن تولید ناخالص داخلی به میزان ۵ تریلیون دلار سومین قدرت اقتصادی دنیا (پس از آمریکا و چین) شناخته می‌شود. این کشور دارای منابع طبیعی خیلی محدودی است و اکثر جزایر و خاک آن کوهستانی و آتشفشانی است اما با توجه به همکاری‌های دولت در بخش صنعت، تکنولوژی و همچنین سرمایه‌گذاری گسترده در فناوری‌های پیشرفته، ژاپن به عنوان یکی از پیشگامان عمده در صنعت و تکنولوژی دنیا شناخته شده‌است. با توجه به این موضوع می‌توان انتظار داشت اشخاصی که در این کشور به زندگی و کار مشغول می‌شوند، از استانداردها و کیفیت‌های قابل توجهی به منظور زندگی برخوردار می‌شوند.

راه‌کارها و روش‌های اخذ اقامت ژاپن برای ایرانیان

حال که با اقتصاد کشور ژاپن تا حدودی آشنا شدیم، به موضوع روش‌های دریافت اقامت ژاپن برای ایرانیان می‌پردازیم که شامل موارد ذیل می‌باشد:

  • دریافت اقامت ژاپن برای ایرانیان از طریق کار
  • کسب اقامت ژاپن برای ایرانیان از طریق سرمایه‌گذاری و ثبت شرکت
  • اخذ اقامت ژاپن برای ایرانیان از طریق تحصیل
  • دریافت دریافت اقامت ژاپن برای ایرانیان از طریق ازدواج با تبعه ژاپنی

که در ادامه مطلب به تشریح هر یک از راه‌های مهاجرت به ژاپن و اخذ اقامت ژاپن برای ایرانیان می‌پردازیم.

1)شرایط دریافت اقامت ژاپن برای ایرانیان از طریق کار

یکی از روش‌های اخذ اقامت ژاپن برای ایرانیان به واسطه کار در این کشور می‌باشد. بر طبق آخرین تصممیم‌گیری‌هایی که دولت ژاپن اتخاذ نموده است، این کشور قصد دارد تا سال 2025 تعداد 500 هزار نیروی کار خارجی را جذب نماید. به منظور اخذ اقامت ژاپن از طریق کار پیشنهاد می‌کنیم تا ابتدا به مقاله لیست مشاغل مورد نیاز ژاپن مراجعه نموده تا اطلاعاتی را از مشاغل مورد نیاز این کشور اخذ نمایید. به منظور اخذ اقامت ژاپن برای ایرانیان از طریق کار، ایشان مستلزم رعایت شرایطی می‌باشند که به واسطه آن بتوانند بدون هیچگونه مشکلی در این کشور مشغول به کار و زندگی شوند. بر این اساس به منظور اخذ اقامت ژاپن برای ایرانیان از طریق کار، متقاضی در گام اول نیاز به فراگیری زبان ژاپنی دارد چرا که زبان رسمی این کشور ژاپنی می‌باشد و اکثر مردم این کشور نیز تنها به زبان ژاپنی ارتباط برقرار می‌کنند. البته در بعضی مشاغل خاص با تکیه به زبان انگلیسی می‌توان اقدام به کار در ژاپن نمود اما به منظور امرار معاش در ژاپن، متقاضی مستلزم آشنایی به زبان ژاپنی هستند. پس از بررسی گام اول، لازم است تا وارد گام بعدی، یعنی اخذ ویزای کار ژاپن شویم. در این مرحله به منظور دریافت اقامت ژاپن برای ایرانیان از طریق کار، ایشان مستلزم دریافت دعوت‌نامه‌ای معتبر از سوی کارفرمایی ژاپنی می‌باشند تا بتوانند در هنگام اخذ ویزای کار ژاپن به سفارت این کشور ارائه دهند. شایان ذکر است اقامت ژاپن برای ایرانیان از طریق کار 1 تا 2 سال اعتبار داشته و پس از پایان اعتبار به راحتی قابل تمدید می‌باشد. 

2)کسب اقامت ژاپن برای ایرانیان از طریق سرمایه‌گذاری و ثبت شرکت در این کشور

روش دومی که می‌توان اقدام به کسب اقامت ژاپن برای ایرانیان نمود، به واسطه انتقال سرمایه و یا به عبراتی سرمایه‌گذاری در این کشور است چرا که بر اساس تصمیمات اتخاذ شده توسط دولت ژاپن، این کشور صراحتا سرمایه‌گذاری مستقیم خارجی را از برنامه‌های رسمی کشور خود قرار داده و لزوم به ترویج آن از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می‌باشد. دریافت اقامت ژاپن برای ایرانیان از طریق سرمایه‌گذاری دارای شرایط و ضوابط خاصی می‌باشد. اشخاصی که قصد ثبت شرکت و سرمایه‌گذاری در ژاپن را دارند، در ابتدا ملزم به یافتن شریکی ژاپنی و قابل اعتماد می‌باشند، چرا که لازم است 51 درصد سهام این شرکت را به نام شخص ژاپنی انتقال دهند. در صورت داشتن رفتار مناسب و عدم سوابق جنایی، و همچنین پرداخت مالیات به طور منظم، اقامت ژاپن برای ایرانیان به اقامت ژاپن به صورت دائم تبدیل می‌شود.
اقامت ژاپن برای ایرانیان

3)اخذ اقامت ژاپن برای ایرانیان از طریق تحصیل در این کشور

یکی از مناسب‌ترین روش‌های اخذ اقامت ژاپن برای ایرانیان از طریق تحصیل در این کشور می‌باشد. در این روش متقاضی در ابتدا لازم است تا اقدام به اخذ پذیرش از یکی از دانشگاه‌های ژاپن نماید. در صورتی اخذ اقامت ژاپن برای ایرانیان از طریق تحصیل ممکن می‌شود که ایشان بتوانند در هنگام مراجعه به سفارت این کشور علاوه بر تمکن مالی مناسب که نشان دهنده تامین هزینه زندگی یک ساله ایشان می‌باشد، مستلزم نامه پذیرش از سوی دانشگاه ژاپن نیز می‌باشند. جهت ارائه تمکن مالی نیز متقاضیان لازم است تا در یکی از بانک‌های این کشور حسابی با مبلغی مشخص که توسط دولت ژاپن مشخص می‌شود، افتتاح نمایند. لازم به ذکر است اقامت ژاپن برای ایرانیان از طریق تحصیل دارای اعتبار یک ساله می‌باشد و اشخاصی که به تحصیل در ژاپن مشغول می‌شوند می‌توانند به راحتی پس از پایان اقامت یک ساله خود، اقدام به تمدید مجدد آن نمایند.

4)دریافت اقامت ژاپن برای ایرانیان از طریق ازدواج با تبعه ژاپنی

در نهایت روش آخری که می‌توان اقدام به دریافت اقامت ژاپن برای ایرانیان نمود، ازدواج با تبعه این کشور می‌باشد. این روش کاملا قانونی بوده و متقاضیانی که قصد مهاجرت به هر کشوری را دارند می‌توانند به واسطه این روش به اقامت دست یابند. نکته مهمی که به منظور اخذ اقامت ژاپن برای ایرانیان وجود دارد، رسمی بودن ازدواج ایشان و داشتن مدارک معتبر در این زمینه به منظور ارائه به سفارت است. شرط کسب اقامت ژاپن برای ایرانیان از طریق ازدواج آن است که ایشان به مدت 5 سال زندگی مشترکی را داشته باشد و همچنین در این مدت به داشتن سابقه کیفری و مجرمانه متهم نشود، می‌تواند به اقامت دائم ژاپن دست یابد.
فرم ارسال نظر
اطلاعات تماس شما منتشر نخواهد شد و تنها برای پاسخگویی به شما دریافت میگردد