اقامت لهستان

اقامت لهستان

لهستان در مرکز اروپا قرار گرفته است و از جمله کشورهای عضو اتحادیه اروپا و پیمان شنگن می‌باشد. پایتخت لهستان شهر ورشو می‌باشد و واحد پول آن زلوتی است. از جمله کشورهایی که در همسایگی لهستان قرار دارند می‌توان به آلمان، جمهوری چک، اسلواکی، لیتوانی، روسیه، بلاروس و اوکراین اشاره داشت. کشور لهستان شصت و نهمین کشور بزرگ جهان و هشتمین کشور بزرگ قاره اروپا می‌باشد.

 

اقامت لهستان

 

مزایای اخذ اقامت لهستان

اشخاصی که قصد مهاجرت به لهستان را دارند در صورتی که به اقامت این کشور دست یابند، این امکان برای ایشان فراهم می‌شود تا از مزایایی چون:

  • کشور لهستان نسبت به سایر کشورهای اروپایی ارزان‌تر و کم هزینه‌تر می‌باشد.
  • امکان استفاده از خدمات رایگان پزشکی و درمانی
  • مشمول شدن در طرح تحصیل رایگان در دانشگاه‌های دولتی این کشور
  • سفر به کشورهای عضو شنگن بدون نیاز به اخذ ویزا
  • امکان افتتاح حساب بانکی و تجارت با کشورهای اتحادیه اروپا

بهره‌مند شوند. همچنین لازم به ذکر است کشور لهستان جزو کشورهای کم هزینه اتحادیه اروپا می‌باشد و از این حیث زندگی در این کشور نسیت به دیگر کشورها بسیار ارزان‌تر می‌باشد.

روش‌های اخذ اقامت لهستان

اشخاصی که قصد مهاجرت به لهستان را دارند از طریق روش‌هایی که دولت این کشور پیش‌روی مهاجران قرار داده است می‌توانند به دریافت اقامت این کشور دست یابند. از جمله این روش‌ها می‌توان به موارد ذیل اشاره داشت:

  • کسب اقامت لهستان از طریق ازدواج
  • دریافت اقامت لهستان از طریق اخذ ویزای کاری
  • اخذ اقامت لهستان از طریق سرمایه‌گذاری و ثبت شرکت
  • اقامت لهستان از طریق تحصیل در دانشگاه‌های این کشور

که در ادامه به توضیحی هر یک از این موارد می‌پردازیم.

کسب اقامت لهستان از طریق ازدواج

امکان دریافت اقامت از طریق ازدواج با تبعه یک کشور، همواره از جمله راه‌های اخذ اقامت یک کشور بوده است. کشور لهستان نیز مانند سایر کشورهای اتحادیه اروپا این امکان را برای مهاجران مهیا نموده است تا در صورت ازدواج با یک شهروند لهستانی امکان دریافت اقامت این کشور را بدست آورند. اشخاصی که قصد کسب اقامت لهستان از طریق ازدواج را دارند لازم است تا در ابتدا ازدواج خود را در دفاتر رسمی این کشور به ثبت برسانند و مراسم ازدواج را در اماکن مقدس برپا کنند. پس از ازدواج و گذشت حداقل سه سال از زمان آن شخص متقاضی می‌تواند نسبت به کسب اقامت لهستان به صورت دائم اقدام نماید.

 

اقامت لهستان

 

دریافت اقامت لهستان از طریق اخذ ویزای کاری

دریافت اقامت لهستان از طریق کار به واسطه استخدام در شرکت‌های لهستانی امکان‌پذیر می‌باشد. بدین منظور در ابتدا نیاز است تا شخص متقاضی دعوت‌نامه‌ای معتبر از سوی کارفرمایی لهستانی دریافت کند.

فرایند دریافت دعوت‌نامه در لهستان مانند سایر کشورهای عضو اتحادیه بدین شکل است که در ابتدا لازم است کارفرمایی در این کشور حرفه و شغل مورد نظر خود را در سایت کاریابی این کشور به مدت 3 هفته تا 3 ماه آگهی کند و اگر شخصی خواهان فرصت شغلی مورد نظر در اتحادیه اروپا یافت نشد، درخواست اشخاص خارجی مورد بررسی قرار می‌گیرد. اگر شخص متقاضی موفق به کسب دعوت‌نامه از کارفرمای لهستانی شود، قادر خواهند بود تا به اخذ ویزای کاری این کشور دست یابند و به تبعیت از آن به اقامت لهستان دست یابند.

اخذ اقامت لهستان از طریق سرمایه‌گذاری و ثبت شرکت

اشخاصی که قصد اخذ اقامت لهستان از طریق سرمایه‌گذاری و ثبت شرکت را دارند، از طریق راه‌کارهایی که دولت این کشور مشخص کرده است، می‌توانند به این مهم دست یابند. لازم به ذکر است در این روش فرد متقاضی می‌تواند علاوه بر اقامت خود برای سایر اعضای خانواده خود نیز اقامت لهستان را دریافت کند.

به منظور ثبت شرکت در لهستان لازم است بدانید پس از دریافت مجوزهای لازم از وزرات کار این کشور و انتقال سرمایه، در وهله اول اقامت موقت سه ساله به شما اعطا می‌شود. بعد از گذشت سه سال از این اقامت و تمدید آن به مدت 2 سال، در نهایت پس از گذشت پنج سال امکان اخذ اقامت لهستان به شکل دائم برای شما میسر می‌شود.

اقامت لهستان از طریق تحصیل در دانشگاه‌های این کشور

مهاجرت از طریق تحصیل در دانشگاه‌های معتبر کشور لهستان از جمله راه‌های اخذ اقامت این کشور می‌باشد. در حوزه تحصیلات پزشکی این کشور از دیرباز همواره جزو کشورهای پیشگام بوده است لذا تحصیل در دانشگاه‌های این کشور و خصوصا در مقطع پزشکی مورد استقبال دانشجویان و متقاضیان بسیاری قرار گرفته است. کسب اقامت لهستان از طریق تحصیل از جمله آسان‌ترین و مقرون به صرفه‌ترین روش‌های دریافت اقامت می‌باشد. از مزایای تحصیل در لهستان می‌توان به تحصیل در دانشگاه‌های این کشور به زبان انگلیسی و همچنین پایین بودن هزینه‌های زندگی و تحصیل اشاره داشت. لازم به ذکر است متوسط هزینه‌های زندگی دانشجویی در لهستان ماهیانه مبلغی در حدود ۳۵۰ الی ۵۵۰ است. امکان کار برای دانشجویان در مقاطع مختلف دانشگاهی نیز وجود دارد و از آن طریق امکان تامین هزینه‌های زندگی توسط شخص دانشجو وجود دارد.

 

فرم ارسال نظر
اطلاعات تماس شما منتشر نخواهد شد و تنها برای پاسخگویی به شما دریافت میگردد