اقامت قانونی اتریش

اقامت قانونی اتریش

راه‌های گوناگونی برای اقامت قانونی اتریش وجود دارد که در این مقاله سعی بر آن شده است تا راه‌های مهاجرت و دریافت اقامت قانونی اتریش از طریق گوناگون را به اطلاع شما عزیزان برسانیم. از جمله آن‌ها می‌توان به مهاجرت قانونی به اتریش از طریق ازدواج، مهاجرت قانونی به اتریش از طریق کار، مهاجرت قانونی به اتریش از طریق تحصیل و مهاجرت قانونی به اتریش از طریق تمکن مالی اشاره داشت که به منظور آگاهی بیشتر متقضیان به توضیح مختصری در مورد هر یک می‌پردازیم.

راه‌های گوناگون اخذ  اقامت قانونی اتریش

1)اقامت قانونی اتریش از طریق ازدواج

اقامت قانونی به اتریش از طریق ازدواج یکی از راه‌کارهای اخذ اقامت این کشور می‌باشد. طبق قانون تابعیت ازدواج در کشور اتریش، در صورتیکه یک زن یا مرد اتریشی با فردی از تابعیت و کشوری دیگر ازدواج کند، به همسر ایشان اقامت قانونی اتریش تعلق می‌گیرد. اما اقامتی که از این طریق اخذ می‌شود اقامت دائم نبوده و برای اخذ اقامت اتریش از طریق ازدواج، لازم است تا حداقل  5 سال از زندگی مشترک زوجین سپری شده باشد تا بتوانند برای دریافت اقامت دائم اقدام کنند .

2)اقامت قانونی اتریش از طریق کار

از سال ۲۰۱۱ برای مهاجرانی که از کشورهای غیر اتحادیه اروپا  که به منظور کار و اقامت قانونی اتریش مهاجرت می‌کنند، کارت قرمز- سفید –قرمز صادر می‌گردد. ویزای کار در کشور اتریش دارای سیستم امتیازی بندی در اروپا است. مهاجران تحصیل کرده با تخصص‌های ویژه و با توانایی بالقوه می‌توانند حتی بدون داشتن پیشنهاد کار، برای مدت شش ماه می‌توانند اقامت قانونی اتریش را دریافت نمایند. جهت کسب اطلاعات بیشتر در این رابطه به مقاله مهاجرت به اتریش از طریق کار رجوع نمایید.

اقامت قانونی اتریش

3)اقامت قانونی اتریش از طریق تحصیل

مهاجرت تحصیلی به یک کشور از جمله راه‌های کم هزینه و کم ریسک‌ می‌باشد. اتریش با داشتن دانشگاه‌هایی مشهور در دنیا و سطح بالای علمی و همچنین شهریه نسبتا ارزان‌تر و مقرون به صرفه‌تر در قیاس با سایر کشورهای اروپایی، به مقصدی برای دانشجویان بدل شده است.

 دانشجویان علاقه‌مند به دریافت اقامت اتریش از طریق تحصیل که در حال حاضر مشغول به تحصیل در دانشگاه‌های آزاد و سراسری در ایران هستند، می‌توانند به منظور پذیرش در دانشگاه‌های اتریش، از دانشگاه خود به یکی از دانشگاه‌های این کشور انتقالی گرفته و اقامت قانونی اتریش را دریافت کنند. اگر شخصی با مدرک دیپلم باشد، نمی‌تواند مستقیما برای دانشگاه‌های اتریش اقدام کند و باید قبولی در کنکور دانشگاه را داشته باشد تا بتواند از آن طریق به تحصیل و دریافت اقامت قانونی اتریش اقدام نماید. تحصیل در اتریش نیاز به ارئه مدرک زبان آلمانی ندارد  و هزینه تحصیل در اتریش برای دانشجویان بین‌المللی بسیار پایین بوده و شخص متقاضی می‌تواند با صرف هزینه بسیار کمی، در دانشگاه‌های اتریش تحصیل نماید.

4)اقامت قانونی به اتریش از طریق تمکن مالی

داشتن شرط تمکن مالی از حمله راه‌های مهاجرت قانونی به اتریش محسوب می‌شود. تمکن مالی بدین صورت تعریف می‌شود که اگر شخصی درآمدی در حدود 3000 یورو داشته باشد می‌تواند با پشتوانه مالی خود اقدام به دریافت اقامت قانونی به اتریش نماید. برای انجام فرآیند مهاجرت از طریق شرط تمکن مالی، مبلغ درآمد ماهیانه‌ای که به آن اشاره شد در طول یک بازه زمانی یک ساله باید در حساب بانکی شخص متقاضی در ایران قابل دسترس باشد.

موسسه حقوقی رادیو وکالت با داشتن وکلای مجرب و آگاه به امور حقوق بین الملل، مفتخر است شما متقاضیان عزیز ایرانی که قصد مهاجرت و اقامت قانونی اتریش از طریق کار را دارند را در کلیه امور اخذ ویزای کار و اقامت بصورت کاملا تضمینی راهنمایی کنند.

 

 

فرم ارسال نظر
اطلاعات تماس شما منتشر نخواهد شد و تنها برای پاسخگویی به شما دریافت میگردد