اقامت فنلاند

اقامت فنلاند

کشور فنلاند از جمله کشورهای عضو اتحاديه اروپا می‌باشد و پایتخت آن هلسینکی نام دارد. مردم فنلاند از دو زبان رسمی که زبان فنلاندي و زبان سوئدي است، برخوردار می‌باشند. همسایه‌های کشور فنلاند عبارت از روسيه، نروژ و سوئد می‌باشد و نزدیکی به کشور سوئد سبب تبادل فرهنگ و زبان در میان این دو کشور شده است. کشور فنلاند همچنین از جمله برترین کشورهای اتحادیه اروپا از جهت ارائه خدمات فرهنگی اجتماعی و آزادی سیاسی به شهروندان خود می‌باشد. مهاجرت و کسب اقامت فنلاند در چند سال گذشته همواره مورد توجه عده بسیاری واقع شده است از این رو در این مطلب قصد داریم تا اخذ فنلاند را از زوایای مختلف بررسی کنیم.

اقامت فنلاند

 زندگی ایده‌آل در فنلاند

فنلاند کشوری دارای سیستم شهری و نظم انظباط بسیار بالا و دقیق می‌باشد که از این نظر برای افرادی که علاقمند به نظم و انضباط و قانون مداری هستند محل مناسبی است. یکی از نکات مهم در مورد این کشور جمعیت و تراکم کم آن است. اگر به آرامش و سکوت علاقه دارید فنلاند محل مناسبی برای زندگی شما خواهد بود. کشورهای اسکاندیناوی جزو سبزترین کشورهای جهان هستند که درمیان آنها فنلاند نیز به عنوان بهترین کشور برای زندگی شناخته شده است. همچنین این کشور عنوان بهترین کشور جهان از نظر کیفیت آب و هوا را به خود اختصاص داده است. دین اکثریت مردم این کشور مسيحي می‌باشد و دو كليساي اوانكلي-لوتريايي و كليساي ارتدكس در کشور فنلاند حاکی از تاريخ و فرهنگ غنی این کشور می‌باشد. مردم فنلاند بسیار صمیمی و خون گرم می‌باشند و شما قادر خواهید بود تا  به راحتی با ایشان ارتباط دوستانه برقرار کنید. در جامعه فنلاند همه با هم برابر هستند و به برابري زن و مرد اهميت داده مي‌شود.

روش‌های اخذ اقامت فنلاند

کشور فنلاند راه‌های متفاوتی جهت اعطا اقامت پیش‌روی اشخاصی که خواستار مهاجرت به این کشور هستند قرار داده است که از جمله آن‌ها می‌توان به موارد ذیل اشاره نمود:

  • کسب اقامت فنلاند از طریق تحصیل
  • اقامت فنلاند از طریق کار
  • اخذ اقامت فنلاند از طریق سرمایه‌گذاری
  • دریافت اقامت فنلاند از طریق ازدواج

که در ادامه مطلب به توضیحی پیرامون هرکدام از این راه‌کارها می‌پردازیم.

اقامت فنلاند از طریق تحصیل

دانشگاه‌های کشور فنلاند از سطح علمی بالایی برخوردار می‌باشند و امکانات تحصیلی بسیار مطلوبی را به دانشجویان خود ارائه می‌دهند. متقاضیانی که قصد تحصیل در فنلاند را دارند لازم است بدانند در حال حاضر تحصیلات در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا در کشور فنلاند بصورت رایگان صورت می‌پذیرد و دانشجویانی که قصد کسب اقامت فنلاند از طریق تحصیل را دارند تنها نیاز به پرداخت هزینه و مخارج زندگی خود را دارند. شایان ذکر است  هزینه زندگی دانشجویی در فنلاند ماهیانه مبلغی در حدود 800 یورو می‌باشد.

اشخاصی که قصد اخذ اقامت فنلاند از طریق تحصیل را دارند در مقطع کارشناسی نیاز به تسلط کامل زبان فنلاندی و در مقطع کارشناس ارشد به بالا نیاز به تسلط کامل به زبان انگلیسی دارند. البته آن دسته از اشخاصی که قصد ادامه تحصیل به زبان انگلیسی را دارند، لازم است تا مدرکی مورد تایید در خصوص سطح و تسلط به زبان انگلیسی خویش ارائه دهند.

اقامت فنلاند

اقامت فنلاند از طریق کار

جذب نیروی کاری توسط کشورهای عضو اتحادیه اروپا تقریبا از ساز و کار و قوانین مشترکی تبعیت می‌کند. به طور مثال اخذ اقامت فنلاند از طریق کار مانند دیگر کشورهای اروپایی بدین صورت می‌باشد که کارفرما حرفه و شغل مورد نظر خود را به مدت سه هفته در داخل کشور و سه ماه در اتحادیه اروپا آگهی می‌کند و در صورتی که نیروی کاری در این کشور و کشورهای اتحادیه اروپا خواستار این فرصت شغلی نبود، درخواست شخص خارجی متقاضی کسب اقامت فنلاند از طریق کار مورد بررسی قرار می‌گیرد.

اقامت فنلاند از طریق سرمایه‌گذاری

اشخاصی که قصد دریافت اقامت فنلاند از طریق سرمایه‌گذاری را دارند لازم است تا ابتدا نسبت به ثبت شرکت در این کشور اقدام نمایند تا فرایند سرمایه‌گذاری در این کشور آغاز شود. بدین منظور نیاز است تا با شخصی فنلاندی در ثبت شرکت شریک شوید. پس از توافق و ثبت شرکت در این کشور اقامت سه ساله را دریافت خواهید نمود. لازم به ذکر است که حداقل 51 درصد سهام شرکت در نظر گرفته شده باید به نام شریک فنلاندی باشد تا تصمیم‌گیرنده اصلی شرکت یک شخص فنلاندی باشد.

اقامت فنلاند از طریق ازدواج

مهاجرت به فنلاند از طریق ازدواج یکی از راه‌های اخذ اقامت این کشور می‌باشد. ازدواج با تبعه یک کشور همواره یکی از راه‌های دریافت اقامت آن کشور بوده است. کشور فنلاند نیز از این قاعده مستثنی نبوده و به اتباع خارجی‌ای که با شهروند فنلاندی این کشور ازدواج کند، اقامت فنلاند را اعطا می‌کند.

 

فرم ارسال نظر
اطلاعات تماس شما منتشر نخواهد شد و تنها برای پاسخگویی به شما دریافت میگردد