اقامت فنلاند از طریق ازدواج

چگونه می توان به فنلاند مهاجرت کرد؟

راه های اخذ اقامت فنلاند چیست؟

آیا می توان به کسب اقامت فنلاند از طریق ازدواج مبادرت نمود؟

شرایط و مدارک لازم برای اقامت فنلاند از طریق ازدواج چیست؟

اقامت فنلاند از طریق ازدواج


فنلاند نام کشوری است در منطقه ی اسکاندیناوی واقع در شمال قاره ی اروپا که با کشور های نروژ، روسیه و سوئد همسایه است. ده دردصد از مساحت این کشور را دریاچه و حدود هشتاد درصد آن را جنگل فراگرفته است. در مناطق شمالی فنلاند به مدت دو ماه در زمستان خورشید طلوع نمی‌ کند و در تابستان نیز دو ماه غروب آفتاب وجود ندارد و از این جهت مورد توجه ویژه ی گردشگران و کسانی است که قصد اقامت نروژ را دارند.
کشور فنلاند حدود پنج و نیم میلیون نفر جمعیت دارد که حدود یک میلیون نفر از آن در پایتخت این کشور، شهر هلسینکی زندگی می‌ کنند. این کشور پایین ترین تراکم جمعیتی را در قاره ی اروپا دارا است. زبان های رسمی در این کشور عبارتند از فنلاندی و سوئدی که البته بیش از هشتاد درصد مردم، به زبان فنلاندی صحبت می کنند. ممکن است آگاهی از وضعیت مذهب نیز مورد توجه ایرانیان متقاضی اخذ اقامت فنلاند از طریق ازدواج باشد. حدود هفتاد و هشت درصد از این مردم پیرو مسیحیت هستند و جمعیت مسلمانان فنلاند، حدود 50 هزار نفر است.
اقتصاد فنلاند نیز می بایست مورد توجه متقاضیان اقامت قرار گیرد. این کشور جزء سازمان اتحادیه ی اروپا است که واحد پول ان یورو است. فنلاند از جمله ی باثبات ترین کشورهای اروپا از منظر اقتصاد و نیز کم فساد ترین این کشورها محسوب می شود. نرخ بیکاری حدود شش درصد و نرخ تورم حدود دو و نیم درصد است. با این حال میزان رکود در این کشور بالا است.
دموکراسی نیز در کشور فنلاند به نحو مطلوبی اجرا می شود. این کشور بیش از صد سال پیش، حق رأی زنان را به رسمیت شناخت و اکنون به عنوان یک کشور جمهوری اداره می شود.
چرا اقامت فنلاند؟

اقامت فنلاند از طریق ازدواج


فنلاند همواره در رتبه های برتر از جهت کیفیت زندگی از منظر بهداشت، سیاست و توسعه ی بین‌الملل قرار دارد که در سال 2012، دوازدهمین کشور و در سال 2013 هشتمین کشور و در سال 2015 نهمین کشور در سال 2016 به عنوان سومین کشور از منظر میزان رفاه زندگی انتخاب شد. امید به زندگی در این کشور، که از شاخصه های توسعه محسوب می شود، حدود 79 سال است.
اقامت فنلاند
ابتدا باید گفت که منظور از اقامت، یک رابطه ی مادی صرف میان فرد با محل زندگی یا اداره ی امور وی است. آن محل، اقامتگاه نام دارد و هر شخصی می بایست دارای اقامتگاه باشد. در این حوزه، اقامت با تابعیت تفاوت دارد. چراکه ممکن است کسی دارای تابعیت فنلاند باشد، ولی در آن کشور اقامت نکند. و یا اینکه به هر دلیلی اقامت فنلاند را کسب کرده باشد، ولی هنوز به تابعیت آن در نیامده باشد. در هر حال، کسب تابعیت فنلاند، جواز اقامت در این کشور را هم فراهم می آورد؛ چراکه اقامت از حقوق تابعان یک کشور است. پس از اخذ تابعیت فنلاند، جواز رفت و آمد به تمام کشور های عضو پیمان شینگن صادر خواهد شد.

اقامت فنلاند از طریق ازدواج


هلدینگ حقوقی رادیو وکالت با بهره گیری از متخصصین در حوزه ی مهاجرت، می تواند پیگیری امور کسب اقامت فنلاند از طریق ازدواج را بر عهده بگیرد و در تسهیل این روند، به متقاضیان خدمات حقوقی ارائه نماید.
راه های کسب اقامت فنلاند متنوع و از جمله شامل اخذ پذیرش از دانشگاه های آن و ویزای تحصیلی است. بدین ترتیب برای ورود به فنلاند می بایست دلایل موجهی نظیر تحصیل، کار، پناهندگی و بالاخره ازدواج با یک فنلاندی وجود داشته باشد.

اقامت فنلاند از طریق ازدواج

باید گفت که در اکثر نظام های حقوقی، بر اساس مقررات حقوق بین‌الملل خصوصی، ازدواج یکی از عوامل کسب تابعیت محسوب می شود. در نظام حقوقی فنلاند نیز، یک فرد ایرانی چنانچه با یک فرد فنلاندی ازدواج کند، می تواند تابعیت ان کشور را کسب کرده و جواز اقامت فنلاند را بیاید. علاوه بر این، چناچه آن فرد فنلاند نباشد، ولی به مدت طولانی در فنلاند اقامت داشته باشد، باز می تواند از مزایای این قانون استفاده کند. بدین ترتیب ازدواج با یک فرد تبعه ی فنلاند و نیز ازدواج با فردی که به مدت طولانی در فنلاند اقامت داشته است، موجب کسب تابعیت فنلاند برای طرف دیگر خواهد بود. در این مسیر، به ان فرد فنلاندی یا مقیم فنلاند، اسپانسر می گویند.
ازدواج یک عقد است که مانند هر عقد دیگری، نیاز به قصد و رضا دارد. لیکن تحقق ازدواج منوط به ثبت آن نیست و به لحاظ حقوقی می تواند بر روی هیچ سند مکتوبی نگاشته نشود. با این حال، از آنجا که احراز و اثبات چنین عقدی بسیار سخت و یا حتی غیر ممکن است، می توان از راه های مناسبی جهت سندیت بخشیدن به واقعه ی ازدواج استفاده کرد؛ نظیر استفاده از شاهد یا نگارش عقد نامه و امضای آن. در ادامه راجع به لزوم وجود چنین اسنادی برای اخذ اقامت فنلاند از طریق ازدواج صحبت خواهد شد.

اقامت فنلاند از طریق ازدواج


برای اقدام جهت اخذ اقامت فنلاند از طریق ازدواج، می بایست به سفارت خانه ی فنلاند مراجعه کرد و مدارک لازم را تسلیم نمود. این مدارک عبارتند از:
- مدارک دال بر فنلاندی بودن همسر و یا اقامت طولانی مدت وی در فنلاند؛
- مدارک دال بر وجود رابطه ی زوجیت میان طرفین
- مدارک اثبات کننده ی وجود رابطه ی حقیقی و نه ساختگی و صوری میان طرفین.
در صورتی که این ازدواج، داخل فنلاند ثیت شده باشد، سفارت خانه می تواند از ادارجات ثبت فنلاند استعلام نماید. البته ممکن است ازدواجدر خود اداره ی ثبت به وقوع پیوسته باشد و یا اینکه مثلاً در کلیسا یا محل دیگری باشد و سپس در اداره ی ثبت فنلاند ثبت شود. اما اگر این ازدواج خارج از فنلاند بوده باشد، در صورت ثبت، می توان از ادارجات ثبت محلی استعلام نمود. در هر حال ثبت واقعه ی ازدواج، راه را بر تمام شک و شبهه های مسؤولین می بندد. البته ممکن است در فرض اخیر، اداره ی ثبت فنلاند از زوجین بخواهد که ازدواج خود را در این اداره نیز ثبت کنند که در این صورت می بایست مدارک ضروری همراه با تاریخ ازدواج در خارج ارائه شود. البته در این صورت، از انجا که ازدواج در خود فنلاند واقع نشده است، این اداره اقدام به انجام یکسری تحقیقات راجع به صحت ازدواج و رعایت مقررات قانونی می نماید. برای مثال به بررسی موانع ازدواج می پردازد و در صورتی که ازدواج صورت گرفته از منظر مقررات ان کشور با مانعی رو به رو بوده باشد، از پذیرش آن سر باز می زند. برای آگاهی از این موانع، به متخصصین و حقوقدانان آشنا به قوانین مدنی و حقوق خانواده در هلدینگ حقوقی رادیو وکالت مراجعه نمایید.
البته با توجه به بند سوم که در بالا به آن اشاره شد، صرف ارائه ی سند ازدواج کفایت نمی کند و در کنار آن، می بایست رابطه ی حقیقی طرفین احراز شود. در برخی موارد گفته شده که ارائه ی عکس های خانوادگی و یا پرینت تماس ها می تواند نشانه ای بر این امر باشد. با این حال، این مدارک، جزء حریم خصوصی اشخاص به حساب می آیند و کشور مورد نظر نمی تواند ارائه ی این مدارک را الزامی بداند.
در قوانین مهاجرتی فنلاند، تصریحی راجع به مدت زمان لازم از سپری شدن ازدواج وجود ندارد. با این حال با توجه به زمان بر بودن طی فرایند اخذ اقامت فنلاند از طریق ازدواج، زوجین می بایست رابطه ی زوجیت خود را تا اخذ جواز اقامت حفظ کنند و در واقع این شرط، یک شرط ابتدایی و نیز بقایی است که هم برای آغاز فرایند و هم برای تداوم آن ضروری است.
در صورت تأیید مدارک مثبته ی ازدواج حقیقی، لازم است تا کفایت درآمدی برای اداره ی زندگی در فنلاند نیز اثبات شود. این امر می تواند از طریق ارائه ی حساب بانکی و یا سایر اموال اثبات شود.

اقامت فنلاند از طریق ازدواج


در پایان باید تأکید نمود که قوانین و مقررات مکتوب راجع به قوانین مهاجرتی و اخذ اقامت فنلاند از طریق ازدواج، عمدتاً از طریق سایت های اینترنتی رسمی و یا سفارتخانه ها قابل دسترسی است؛ با این حال، از انجا که قوانین توانایی پیش بینی تمامی حالات و شرایط را ندارند و چه بسا راجع به برخی از شرایط ساکت و یا مبهم و مجمل باشند، لذا معمولاً مقامات اداری در چهارچوب قانون، دست به ابداع شیوه هایی جهت حل و فصل مسائل می زنند. این شیوه ها که به عرف اداری یا رویه معروف است، معمولاً مکتوب نیست و آگاهی از آن مستلزم مشورت با افرادی که در این مراجع فعالیت می کنند و یا با انان همکاری های گشترده دارند. در این راستا، هلدینگ حقوقی رادیو وکالت از طریق دپارتمان مهاجرت و با بهره گیری از وکیل مهاجرت و وکلای رسمی دادگستری مجرب در خصوص مسائل مهاجرتی، می تواند در خصوص اخذ اقامت فنلاند از طریق ازدواج، به مشاوره با متقاضیان و زوجین محترم بپردازد. در صورت نیاز، با شماره تلفن های این گروه در تهران تماس حاصل فرمایید و یا به نشانی ارائه شده مراجعه فرمایید و از مشاوره حقوقی تلفنی و حضوری در خصوص اقامت فنلاند از طریق ازدواج استفاده نمایید.

فرم ارسال نظر
اطلاعات تماس شما منتشر نخواهد شد و تنها برای پاسخگویی به شما دریافت میگردد

نظرات کاربران
فرشاد فراهانی
سلام،بنده در فنلاند ازدواج رسمی کردم و همسرم فنلاندی هست اما شاغل نیستن محصل هستن ،خواستم بدونم امکانش هست آیا ،بنده مدارک و در آمد و اسنادی املاک بنام خودم که در ایران را دارم ارائه بدهم ؟
پاسخ توسط کارشناس (1)
با سلام خدمت شما فرشاد دوست داشتنی. در حال حاضر خدماتی در خصوص کشور فنلاند توسط مجموعه انجام نمی پذیرد. با تشکر از درج نظرتان
keyvan
سلام من خانومم تابعیت فنلاندی دارند و تو این مدت اومد ایران ازدواج کردیم و مدارکم همه چی دارم میخواستم بدونم تقریبا چند مدت طول میکشه تا ویزای منو صادر کنن .ممنون از لطفتون
پاسخ توسط کارشناس(3)
سلام- در خصوص کشور فنلاند موسسه رادیو وکالت فعالیتی ندارد و اطلاعاتی هم در این زمینه نداریم تا در اختیار شما عزیزان قراردهیم.
Aras
سلام من دارای ملیت فنلاندی هستم و الان هم مقیم اون کشور اگر بخواهم با یک دختر ایرانی ازدواج کنم شرایطش چیست و چه مدارکی از من و دختر ایرانی میخوان اصلا میشه ایران عقد کرد و همین سفارت فنلاند در تهران مدارک را تحویل داد مرسی از کمکتون
پاسخ توسط کارشناس(3)
سلام- شما باید این مدارک را ارائه کنید: 1- مدارک هویتی هر دو طرف 2- دعوتنامه از طرف شما به خانم 3- مدارک مالی شما جهت معرفی در صورت تمایل می توانید امور مهاجرتتان را به ما بسپارید.
رضا
با سلام من متاهل هستم و یکی از فامیلها دور در فلاند مهاجر هستند میخواستم بدون چطور میتونم بر فلان واسه مهاجرت یا پناهندگی باسپاس
پاسخ توسط کارشناسان
با سلام خدمت شما دوست عزیز. موسسه حقوقی رادیو وکالت در خصوص شرایط پناهندگی خدماتی ارائه نمی دهد. می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه اخذ اقامت کشورهای اروپایی به صورت قانونی با کارشناسان ما در موسسه حقوقی رادیو وکالت در تماس باشید.
اصغرعابدی
سلام خسته نباشید.من متاهل هستم میخوام برای کار به کشور خارج برم خواستم نظر شما را هم بدانم.باتشکر
پاسخ توسط کارشناسان
با سلام دوست عزیز سوال شما خیلی کلی هستش ما از طریق سرمایه گذاری، تحصیلی، ویزا بلو کارت، جست و جو کارو... برای کشور های استرالیا، آلمان، اوکراین ، اسپانیا و... میتونیم راهنماییتون کنیم در صورت تمایل با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید تا شرایط شما بررسی بشه