اقامت عمان برای ایرانیان

اقامت عمان برای ایرانیان

اشخاصی که قصد مهاجرت به کشورهای حوزه خلیج فارس را دارند می‌توانند کشور عمان را در نظر بگیرند. اما چرا عمان؟ مزیت و برتری این کشور نسبت به سایر کشورهای عربی در چیست؟ روش‌های مهاجرت و اخذ اقامت عمان برای ایرانیان به چه شکلی می‌باشد؟

خدمات ویژه گروه حقوقی رادیو وکالت در زمینه ویزای الکترونیک عمان و باکو:

اخذ ویزای الکترونیک فقط در مدت 5 روز کاری و با هزینه 110 درهم.

جهت درخواست اخذ ویزای الکترونیک روی این لینک کلیک نمایید.

در مقاله اقامت عمان برای ایرانیان نه تنها به پرسش‌هایی که پیش‌تر مطرح شد پاسخ می‌دهیم، بلکه سعی می‌کنیم تا وضعیت اقتصادی این کشور و روابط تجاری آن با ایران را مورد ارزیابی قرار دهیم تا خوانندگان اطلاعت کاملی را ر خصوص اخذ اقامت عمان کسب نمایند.

اقامت عمان برای ایرانیان

عمان دروازه‌ای برای پیشرفت

کشور عمان از جمله کشور‌های حاشیه خلیج فارس می‌باشد که از قدیم الایام روابط دیپلماتیک و تجاری بسیار قوی با ایران با قرار نموده است و این پل ارتباطی ثمره‌های بسیار خوب و قابل توجهی برای هر دو کشور به همراه داشته است و با توجه به این موضوع اخذ اقامت عمان برای ایرانیان بسیار آسان صورت می‌پذیرد. اما مزایای کار و زندگی و اخذ اقامت عمان برای ایرانیان را می‌توان در موارد ذیل به شکل خلاصه مشاهده نمود:

  • عمان از جمله کشورهای امن خاورمیانه در طول 5 سال گذشته شناخته شده است.
  • این کشور دارای جمعیتی بالغ بر 2.5 میلیون نفر. همچنین تعداد اشخاص خارجی که در این کشور به زندگی و تجارت می‌پردارند حدود 2 میلیون نفر تخمین زده شده است.
  • کشور عمان دارای اقتصادی قوی بر پایه صادرات نفتی، محصولات کشاورزی، ماهیگیری، پارچه و صنعت توریسم است.
  • در حدود ۹۱.۱ درصد از مردم عمان باسواد هستند.
  • مسقط یکی از زیباترین شهرها و پایتخت عمان است. این شهر به‌عنوان یکی از مهم‌ترین شهرهای فرهنگی خاورمیانه شناخته شده است.
  • شایان توجه است در عمان هیچ جرم و جنایتی صورت نمی‌پذیرد.

عمان کشوری با رشد اقتصادی قابل توجه

از آنجایی که اخذ اقامت عمان برای ایرانیان به سهولت انجام م‌پذیرد و این کشور دارای مزیت‌های ویژه و قابل توجهی به منظور زندگی و کار می‌باشد، اما دارای اقتصاد پویا و قابل رشدی نیز می‌باشد. بر اساس گزارش بانک جهانی، عمان یکی از بهترین کشورهای بهبود یافته اقتصادی برای آغاز تجارت و همچنین سهولت نفوذ در بانک‌های جهانی در سال 2017 شناخته شده است و این کشور همچنین موفق شده است تا رتبه نخست سهولت شروع کسب و کار را در بین سایر کشورهای شورای همکاری خلیج فارس به خود اختصاص دهد. شایان ذکر است اقتصاد این کشور در سه ماهه نخست سال ۲۰۱۸ موفق به ثبت رشد 6.5 درصدی به واسطه افزایش قیمت نفت شده است.

روش‌های اخذ اقامت عمان برای ایرانیان

به منظور اخذ اقامت عمان برای ایرانیان هلدینگ حقوقی رادیو وکالت روش‌های متنوعی را برای هموطنان ایرانی در نظر گرفته است که به صورت ذیل می‌باشند:

  • دریافت اقامت عمان برای ایرانیان از طریق کار
  • اخذ اقامت عمان برای ایرانیان همراه با خانواده
  • کسب اقامت عمان برای ایرانیان از طریق سرمایه‌گذاری در این کشور
  • اخذ اقامت عمان برای ایرانیان از طریق ثبت شرکت

در ادامه مطلب به بررسی هر یک از روش‌های اشاره شده دریافت اقامت عمان برای ایرانیان می‌پردازیم.

1)دریافت اقامت عمان برای ایرانیان از طریق کار

از جمله روش‌های مهاجرت به عمان از طریق کار می‌باشد که به واسطه شرایط ایده‌آلی که این کشور نیروی کار خارجی ارائه می‌دهد، بسیار مورد توجه قرار گرفته است. کشور عمان در نظر دارد تا سال 2020 اقتصاد خود را از صنعت نفت خویش جدا سازد و بر همین اساس شرایط مناسبی را به منظور جذب نیروی کار خارجی، خصوصا از ایران فراهم نموده است. شایان ذکر است اقامت عمان برای ایرانیان از طریق کار 2 ساله می‌باشد که به راحتی قابل تمدید می‌باشد و متقاضیان پس از سه ماه کار در این کشور می‌توانند برای خانواده خود نیز اقدام به اخذ اقامت عمان نمایند. به منظور یافتن شغل مورد نظر خوانندگان می‌توانند به مقاله مربوط به لیست مشاغل مورد نیاز عمان مراجعه نمایند.

2)اخذ اقامت عمان برای ایرانیان همراه با خانواده

کشور عمان به دلیل روابط سیاسی بسیار خوبی که با ایران دارد، اقدام به اعطای اقامت عمان برای ایرانیان به همراه خانواده می‌نماید. در این روش کلیه اشخاصی که جهت کار، سرمایه‌گذاری و ثبت شرکت وارد می‌شوند پس از 3 ماه زندگی و فعالیت در این کشور و در صورتیکه قوانین شهروندی این کشور را رعایت فرمایند، می‌توانند اقدام به کسب اقامت برای خانواده خود نمایند. قابل توجه است اخذ اقامت عمان برای ایرانیان همراه با خانواده بدون هیچ قید و شرطی صورت می‌پذیرد و در این روش نیز اقامتی که به ایشان تعلق می‌گیرد 2 ساله می‌باشد.
اقامت عمان برای ایرانیان

3)کسب اقامت عمان برای ایرانیان از طریق سرمایه‌گذاری در این کشور

از جمله روش‌های دیگری که هلدینگ حقوقی رادیو وکالت اقدام به کسب اقامت عمان برای ایرانیان می‌نماید، سرمایه‌گذاری در این کشور می‌باشد. اشخاصی که اقدام به سرمایه‌گذاری در عمان می‌کنند از مهافیت‌های قابل توجهی که دولت این کشور برای ایشان در نظر می‌گیرد، بهره‌مند می‌شوند. از جمله این معافیت‌ها را موارد ذیل می‌توان نام برد:  ﻣﻌﺎﻓﻴﺖ ﺳﺮﻣﺎﻳﻪ ﮔﺬاران از ﭘﺮداﺧﺖ ﻣﺎﻟﻴﺎت ﺑﺮ درآﻣﺪ ﺷﺨﺼﻲ  ﻣﻌﺎﻓﻴﺖ ﺳﺮﻣﺎﻳﻪ‌ﮔﺬاران از ﭘﺮداﺧﺖ ﻣﺎﻟﻴﺎت ﺷﺮﻛﺖ‌ﻫﺎ و ﻛﺎرﺧﺎﻧﻪ‌ﻫﺎی راه اﻧﺪازی ﺷﺪه ﺗﻮﺳﻂ آﻧﻬﺎ ﺗﺎ ده ﺳﺎل اول ﻓﻌﺎﻟﻴﺖ  ﺟﺒﺮان ﻛﺎﻣﻞ ﺧﺴﺎرت وارد ﺷﺪه ﺑﻪ ﺳﺮﻣﺎﻳﻪ ﻳﺎ ﺳﻮد ﺳﺮﻣﺎﻳﻪ‌گذاران ﺧﺎرﺟﻲ در اﺛـﺮ ﺳﻴﺎﺳـﺖ ﮔـﺬاری‌ﻫـﺎی این کشور در زمینه اخذ اقامت عمان برای ایرانیان از طریق سرمایه‌‌گذاری، هموطنان عزیز از طریق موسسه حقوقی رادیو وکالت می‌توانند اقدام به راه‌اندازی کسب و کار مورد نظر خود نموده و در زمینه‌هایی چون ساخت و ساز، تاسیس رستوران، کافی‌شاپ، پروژه‌های شهری و غیره اقدام نمایند.

4)اخذ اقامت عمان برای ایرانیان از طریق ثبت شرکت

به عنوان راه‌کار آخری که موسسه حقوقی رادیو وکالت اقدام به اخذ اقامت عمان برای ایرانیان می‌نماید، ثبت شرکت در عمان می‌باشد. رادیو وکالت با فراهم نمودن شرایط ثبت شرکت در عمان از ابتدای امر تا لحظه شروع به فعالیت، شما کارگذار و تاجر ایرانی را همراهی و راهنمایی می‌کند. همچنین این موسسه در کوتاه‌ترین زمان ممکن و صرف هزینه‌ای کم اقدام به اخذ اقامت عمان از طریق ثبت شرکت می‌نماید.

 گروه حقوقی رادیو وکالت

گروه حقوقی رادیو وکالت با ارائه مشاوره تخصصی و صحیح می‌تواند شما را جهت ثبت شرکت و راه‌‌اندازی بیزینس در عمان و کسب درآمد ارزی چشمگیر، راهنمایی و هدایت کند.

فرم ارسال نظر
اطلاعات تماس شما منتشر نخواهد شد و تنها برای پاسخگویی به شما دریافت میگردد

نظرات کاربران
رضا
باسلام وخسته نباشید من ۲۴ساله ومجرد بامدرک دیپلم برق صنعتی والان درحال حاظرشغلم برق کشی ساختمان و لوله کشی آب وجوشکاری درب و راویز هست به نظرشما شرایط کار در عمان برای من خوبه یا نه ؟ البته عموی مادرم در عمان زندگی میکنه کارت پایان خدمت رو هم تازه دریافت کردم لغت عربی رو هم بلدم پدرم عرب زبان هست باتشکر
پاسخ توسط کارشناس 5
سلام وقت بخیر با توجه به آنکه در زبان عربی مهارت دارید به راحتی می توانید در این کشور پیشرفت کنید پیشنهاد می کنیم با ثبت شرکت ابتدا اقامت عمان را اخذ کنید جهت کسب اطلاعات بیشتر و ارزیابی شرایط شما با کارشناسان مجموعه تماس بگیرید با تشکر
مجید
با سلام و خسته نباشید من 42 ساله و مجرد کارشناس ارشد مهندسی عمران مدیریت ساخت دارای سابقه 10 ساله در زمینه مدیریت و اجرای پروژه های عمرانی، زبان انگلیسی متوسط، به نظر شما برای اقامت در عمان چه راهی بهتر است و پیدا کردن شغل از چه راهی ممکن است آن هم برای من که هیچکسی را در عمان نمیشناسم.
پاسخ توسط کارشناس 4
با سلام و روز بخیر اگر قصد اخذ اقامت عمان را دارید، تنها راه پیش‌روی شما سرمایه‌گذاری و ثبت شرکت در عمان می‌باشد. جهت کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان مجموعه تماس حاصل فرمایید. با سپاس
طناز دورودي
سلام بنده ٣٢ساله هستم كارشناسي حسابدازي دارم و دانشجو علوم تربيتي بدون سابقه بيمه.مدرك فني حرفه اي قالي بافي رو دارم. شوهرم ٣٧ساله داراي مهارتهاي بالاي مختلف فني(توليد كمپرسور باد، لوله كشي ،برقكاري،تراشكاري،نجاري و كابينت سازي mdf.) و دختر ٦ساله داريم نوازنده ويولن و دو اجرا در جشنواره موسيقي با فلوت داشتن .٧٠هزار دلار امريكا سرمايه داريم . بنظرتون با شرايط ما امكان اقامت به ما داده ميشه.بهترين راه براي دريافت اقامت چيست؟
پاسخ توسط کارشناس 4
با سلام و عرض احترام به منظور بررسی شراییطون به جهت مهاجرت، با شما تماس گرفته خواهد شد. با سپاس
رضا
سلام لیسانس‌فیزیوتراپی‌دارم . ایا مهاجرت به‌عمان فرصت خوبی میتونه باشه؟
پاسخ توسط کارشناس (2)
با سلام بله دوست عزیز ارزش پول عمان بسیار بالا است و درآمد خوبی خواهید داشت.
زهره فیضی
سلام و اعرض ادب ... من تحصیلات تم کارشناسی قالی باگرایش طراحی قالی و نقاش هستم و همسرم لیسانی عمران با گرایش نقشه برداری از دانشگاه خواجه نصیر تهران رو داره والان 25 سال سابقه کار در بهترین شرکتها در زمینه سد سازی پالایشگاه و مخصوصا مترو داره..... دخترم 9 ساله است ....خیلی دوست دارم برای عمان اقدام کنیم ..براش شرو ع کار په کنیم....؟
پاسخ توسط کارشناس (2)
با سلام با ثبت شرکت میتوانید اقاما گرفته و زندگی و فعالیت کاری نمایید.
محمد
سلام.بنده قصد کار در عمان را دارم .میخواستم ببینم شرایط کار ، هزینه های زندگی در عمان چه جوریه؟
پاسخ توسط کارشناس 4
سلام و عرض احترام هموطن عزیز، گروه حقوقی رادیو وکالت در حال حاضر خدماتی به منظور کار در عمان ارائه نمی‌کند. با سپاس
محمدرضاپورهادی
سلام من۳۰سالمه وسه سال سابقه کاردارم درزمینه اپراتوری دستگاه تزریق پلاستیک البته درکارهای آزاد ورستورانم تجربه دارم میخوام ویزای کاربگیرم ترجیحاگرجستان چون برادرزادم اونجاست ولی شرایط عمان هم وسوسم کرده لطفاراهنماییم کنین که چقدرهزینه داره چه مقدارپول لازمه واین چیزا ممنونم
پاسخ توسط کارشناس (2)
با سلام دوست عزیز ارزش پول عمان بالا است و میتوان گفت شرایط مناسبی دارد.