اقامت سوئد

اقامت سوئد

یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا که در میان سایر کشورها از لحاظ رفاه اجتماعی در رتبه بالایی قرار دارد، کشور سوئد می‌باشد. ارائه امکاناتی از قبیل تحصیل در دانشگاه‌های معتبر، خدمات درمانی و پزشکی، خدمات رفاهی، و کسب و کار و اشتغال‌زایی سبب شده است تا این کشور به یکی از اولین گزینه‌‌های مهاجران تبدیل شود. اما اخذ اقامت هر کشور دارای شرایط و ضوابط خاص خود می‌باشد، از این رو در این مقاله قصد داریم تا متقاضیانی که قصد دریافت اقامت سوئد را دارند با انواع روش‌های دست‌یابی به این امر آشنا نماییم.

روش‌های اخذ اقامت سوئد

کشور سوئد عضو اتحادیه اروپا می‌باشد، از این رو قوانین و راه‌کارهای تقریبا مشابهی با کشورهای دیگر اروپایی به منظور جذب مهاجر و اعطا اقامت کشور خود دارد. روش‌هایی از قبیل:

  • مهاجرت به سوئد از راه سرمایه گذاری
  • اقامت سوئد از راه تحصیل
  • اخذ اقامت سوئد از طریق کار
  • دریافت اقامت از طریق ازدواج

 

اقامت سوئد

 

مدارک لازم به منظور دریافت اقامت سوئد

قبل از آنکه اقدام به اخذ پذیرش اقامت سوئد نمایید، لازم است در ابتدا نسبت به تهیه و تاییدیه مدارک زیر از جانب سفارت این کشور اقدام نمایید. مدارکی که به آن‌ها نیاز دارید عبارتند از:

  • درخواست برای اجازه اقامت
  • ارائه گذرنامه معتبر برای تمام زمان اقامت
  • اجازه اقامت برای آموزش عالی حداقل به مدت دو دوره
  • ارائه بیمه ‌نامه درمانی
  • مجوز لازم برای اشتغال به کار یا یافتن کار مناسب
  • ارائه مدارکی که تمکن و توانایی مالی شما را اثبات نماید

 اخذ اقامت سوئد از طریق کار

کسب اقامت سوئد از طریق کار به این صورت است در ابتدای امر نیاز است تا با کارفرمایان این کشور مکاتبه کنید. بدین منظور نیاز است تا رزومه کاری خود را به سایت‌های کاریابی کشور سوئد ارسال کنید تا این سایت‌ها نیز رزومه شما را در اختیار کارفرمایان قرار دهند و در نهایت ایشان با توجه به نیازهای خود و کشورشان برایتان دعوت‌نامه بفرستند. لازم به ذکر است رزومه کاری شامل تمامی فعالیت‌های کاری و پژوهش‌ها و توانایی‌های شخص متقاضی می‌باشد.

پس از دریافت دعوت‌نامه و در صورت موافقت کارفرما و طی شدن مراحل اولیه، از طریق آن دعوت‌نامه می‌توانید مشغول به کار و اخذ اقامت سوئد شد.

کسب اقامت سوئد از طریق سرمایه‌گذاری

آن دسته از اشخاصی که از تمکن مالی خوبی برخوردار بوده و قصد سرمایه‌گذاری در کشور خارجی دارند می‌توانند با سرمایه‌گذاری مبلغی در حدود ۱۵۰۰۰۰ دلار اقامت سوئد را در یافت کنند. شما با انتقال این مبلغ به کشور سوئد قادر خواهید بود به کار و سرمایه‌گذاری در این کشور مشغول شوید.

کسب اقامت سوئد از طریق ازدواج

اگر شما موفق به ازدواج با فردی که تابعیت کشور سوئد را دارد، بشوید به راحتی می‌توانید اقامت سوئد را اخذ نمایید. قانون کشور سوئد به مانند سایر کشورهای اروپایی به گونه‌ای است که اجازه می‌دهد افراد تبعه سوئد در صورتی که با شخصی خارجی ازدواج کنند به اخذ اقامت این کشور دست یابند.

اقامت سوئد

اقامت سوئد از طریق تحصیل

در این روش در ابتدا نیاز به مدرک معتبر تحصیلی داشته که پس از تایید آن نیز لازم است تا مدرک زبان خود را به دانشگاه‌های این کشور ارائه دهید. متقاضیانی که قصد کسب اقامت سوئد از طریق تحصیل را دارند لازم است تا به این موضوع توجه داشته باشند که معمولا مدرک زبانی که برای مهاجرت به سوئد و تحصیل در دانشگاه‌های این کشور مورد استفاده قرار می‌گیرد مدرک زبان آیلتس و یا تافل است که در مدرک آیلتس لازم است تا حداقل نمره 6 کسب شود. شایان ذکر است تحصیل در سوئد در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری یافتن دانشگاه و استادی که بتواند به شما بورسیه تحصیلی دهد، کمی دشوار است. البته این امکان برای شما فراهم است تا هزینه اولیه و هزینه تحصیلی ترم‌‌های اول را خود پرداخت کنید و از طریق ویزای تحصیلی برای درخواست کار اقدام کنید.

هلدینگ حقوقی رادیو وکالت

وکلای مجرب و با سابقه هلدینگ حقوقی رادیو وکالت کلیه فرآیند مهاجرتی شما را از ابتدا تا انتها و رسیدن به نتیجه، پیگیری نموده و در کوتاه‌ترین زمان ممکن اقدام به اخذ اقامت شما می‌نمایند. با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

 

فرم ارسال نظر
اطلاعات تماس شما منتشر نخواهد شد و تنها برای پاسخگویی به شما دریافت میگردد