اقامت روسیه

اقامت روسیه – گرفتن اقامت روسیه

اقامت روسیه چگونه ممکن است؟

گرفتن اقامت روسیه چه مراحلی دارد؟

در این مقاله به بررسی اقامت روسیه خواهیم پرداخت.  در صورتی که قصد گرفتن اقامت روسیه را دارید می توانید با مطالعه این مقاله اطلاعات خود را افزایش دهید. همچنین می توانید با شماره تلفن موسسه حقوقی رادیو وکالت تماس گرفته و از مشاوره رایگان با وکیل مهاجرت بهرمند شوید.

اقامت روسیه

 

امروزه با توجه به شرایط موجود، مهاجرت به کشورهای دیگر بسیار رواج پیدا کرده است. یکی از مقاصد مهاجران، مهاحرت به روسیه و گرفتن اقامت روسیه است. این انتخاب چندین دلیل گوناگون دارد که می توان به سطح رفاه بالا در روسیه و همچنین شرایط اقتصادی مناسب در این کشور اشاره نمود. گرفتن اقامت روسیه دشواریهای زیادی نداشته و با همکاری یک وکیل مهاجرت خوب می توانید به راحتی اقامت روسیه بگیرید.

اگر بخواهیم در حالت کلی بیان کنیم اقامت روسیه به سه شکل زیر امکان پذیر می باشد:

  • اقامت روسیه از طریق سرمایه گذاری

  • اقامت روسیه از طریق ازدواج

  • اقامت روسیه از طریق ثبت شرکت

در ادامه به بررسی این موارد خواهیم پرداخت.

اقامت روسیه از طریق سرمایه گذاری

در این روش اگر طرح تولیدی داشته باشید و برای آن مجوز اخذ کنید، سپس ثبت شرکت در روسیه که از 10 تا 100 درصد سهام آن متعلق به خودتان باشد انجام دهید و همچنین سود سهام شما بصورت سالیانه حداقل 10 میلیون روبل باشد که مبلغ 2 میلیون روبل آن را بعنوان مالیات پرداخت کنید، در ابتدا می توانید اقامت روسیه بصورت 3 ساله و پس از آن تابعیت روسیه را اخذ نمایید.

اقامت روسیه از طریق ازدواج

در رابطه با موضوع اقامت روسیه از طریق ازدواج بصورت کامل در مقالات دیگر توضیحاتی داده ایم اما در اینجا بصورت خلاصه به بررسی گرفتن اقامت روسیه از این طریق می پردازیم.

اگر با یک شهروند روس ازدواج کنید می توانید اقامت این کشور را اخذ نمایید. اقامت روسیه از این طریق شرایط زیر را دارا می باشد.

  • پس از اقدام و ارائه مدارک خود، بعد از مدت 3 الی 6 ماه اقامت روسیه به صورت موقت دریافت می نمایید که اعتبار 3 ساله داشته و داخل پاسپورت شما ممهور می گردد.
  • یکسال پس از اقامت موقت روسیه، شما درخواست اقامت روسیه بصورت دائم را می دهید که این پروسه 3 تا 6 ماه زمان می برد و شما اقامت دائم روسیه می گیرید.
  • یکسال پس از اقامت دائم روسیه، می توانید درخواست تابعیت دهید و در صورت داشتن شرایط لازم، تابعیت روسیه خواهید گرفت.
  • مدت زمان لازم برای گرفتن تابعیت روسیه حداقل 4 سال زمان خواهد برد.
  • اگر فرزند داشته باشید مراحل آسان تر سپری می شود. همچنین داشتن ملک نیز بی تاثیر نخواهد بود.
  • طبق قوانین، شما هر سال باید 6 ماه در روسیه بمانید.

اقامت روسیه از طریق ثبت شرکت

برای گرفتن این نوع اقامت باید یک شرکت در روسیه ثبت نمایید. شما می توانید بصورت 100 درصد سهامدار و مالک شرکت خود باشید و شریک روس نداشته باشید. البته طبق قوانین بدون داشتن مجوز کار نمی توانید مدیر عامل باشید و ناچارا یک شخص روس بصورت موقت مدیر عامل خواهد شد تا شما مجوز بگیرید و خودتان جانشین آن شخص شوید.

هزینه های شرکت بصورت سالیانه تقریبا 2 هزار ئلار می باشد که شامل هزینه های حسابرسی، اظهارنامه مالیاتی و ... می باشد.

همچنین بهتر است در شرکتتان مهدود فعالیت هایی هم داشته باشید تا اظهارنامه بصورت خالی رد نکنید.

در مقالات دیگر بصورت تخصصی به مقوله گرفتن اقامت روسیه از طریق ثبت شرکت خواهیم پرداخت.

در صورت داشتن هرگونه سوال در رابطه با اقامت روسیه می توانید با موسسه حقوقی رادیو وکالت تماس حاصل نموده و از مشاوره رایگان بهرمند شوید. رادیو وکالت با همکاری وکلای زبده و با تجربه راهنمای شما برای کسب آسان اقامت روسیه ، مهاجرت به روسیه و سایر کشورها خواهد بود.

فرم ارسال نظر
اطلاعات تماس شما منتشر نخواهد شد و تنها برای پاسخگویی به شما دریافت میگردد