اقامت روسیه برای ایرانیان

اقامت روسیه برای ایرانیان

اگر قصد مهاجرت به کشوری اروپایی و کار و زندگی و حتی تحصیل با بالاترین مزایا و امکانات را دارید، پیشنهاد ما به شما پهناورترین کشور اروپایی، روسیه می‌باشد. کشور روسیه خدمات بسیار مناسبی را برای کلیه متقاضیانی که قصد کار و تحصیل در این کشور را داشته باشند ارائه می‌دهد از این رو موسسه حقوقی رادیو وکالت به عنوان کارگذار امور مهاجرتی در روسیه اقدام به اخذ اقامت روسیه برای ایرانیان می‌نماید. در مقاله اقامت روسیه برای ایرانیان به ترتیب به روش‌ها و راه‌کارهای دریافت اقامت روسیه برای ایرانیان از طریق کار، تحصیل، سرمایه‌گذاری و از دواج با تبعه این کشور می‌پردازیم و سعی می‌کنیم تا اطلاعات جامع و کاملی را در این زمینه خدمت شما متقاضیان و خوانندگان گرامی ارائه دهیم.

اقامت روسیه برای ایرانیان

مسکو پایتختی جهت شروع زندگی ایده‌آل

پیش از آن که به موضوع اقامت روسیه برای ایرانیان بپردازیم، قصد داریم نیم نگاهی به پایتخت روسیه یعنی شهر مسکو و اقتصاد این کشور داشته باشیم. شهر مسکو پایتخت و پرجمعیت‌ترین شهر کشور روسیه می‌باشد. این شهر با جمعیتی بيش از ۱۳ میلیون نفر، بزرگترین شهر در قاره اروپا و یازدهمین شهر پرجمعیت در جهان است.

همچنین روسیه رتبه 12 تولید ناخالص ملی را در دنیا برای خود کسب نموده است و از منظر قدرت خرید نیز رتبه ششم را در جهان به خود اختصاص داده است. این کشور علاوه بر دارا بودن بزرگترین ذخایر گازی جهان، بزرگترین صادرکنند گاز نیز می‌باشد. بخش کشاورزی نیز یکی دیگر از ستون‌های اقتصاد روسیه است به گونه‌ای که صادرات بخش کشاورزی این کشور در سال 2016  از صادرات تسلیحاتی آن بیشتر بوده است. لازم به ذکر است این کشور ششمین ذخایر بزرگ طلای جهان را نیز در اختیار خود دارد.

راه‌کارهای اخذ اقامت روسیه برای ایرانیانhh

موسسه حقوقی رادیو وکالت به منظور اخذ اقامت روسیه برای ایرانیان از طریق هر یک از روش‌های ذیل اقدام به انجام این مهم می‌نماید:

  • اخذ اقامت روسیه برای ایرانیان از طریق کار در این کشور
  • دریافت اقامت روسیه برای ایرانیان از طریق تحصیل
  • اخذ اقامت روسیه برای ایرانیان به واسطه سرمایه‌گذاری در این کشور
  • کسب اقامت روسیه برای ایرانیان به واسطه ازدواج با تبعه روسی

در ادامه مطلب به بررسی هر یک از روش‌های کسب اقامت و مهاجرت به روسیه می‌پردازیم.

1) اخذ اقامت روسیه برای ایرانیان از طریق کار در این کشور

از جمله روش‌های پر طرفدار مهاجرت به روسیه از طریق کار در این کشور می‌باشد. موسسه حقوقی رادیو وکالت این امکان را فراهم نموده است تا به سهولت اقدام به اخذ اقامت روسیه برای ایرانیان از طریق کار نماید. بدین منظور کلیه متقاضیان پس از بررسی لیست مشاغل مورد نیاز روسیه می‌توانند از طریق مراجعه به هلدینگ حقوقی رادیو وکالت، اقدام به شروع فرآیند اخذ ویزای کار روسیه نمایند. همچنین پس از اخذ اقامت روسیه برای ایرانیان از طریق کار، این موسسه می‌تواند برای کلیه متقاضیان در کمتر از 3 ماه با هزینه‌ای مناسب اقدام به کاریابی در روسیه نماید. شایان ذکر است اقامتی که به واسطه این روش به متقاضی اعطا می‌شود دارای اعتبار یک ساله می‌باشد که پس از 5 سال کار و زندگی در این کشور به اقامت دائم روسیه تبدیل می‌شود و حداقل درآمد یک کارگر ساده در روسیه در حدود 700 دلار می‌باشد.

2) دریافت اقامت روسیه برای ایرانیان از طریق تحصیل

از جمله روش‌های محبوب دیگر جهت دریافت اقامت روسیه برای ایرانیان از طریق اخذ ویزای تحصیلی این کشور می‌باشد. کشور روسیه از دیرباز قطب علمی دنیا در نیمکره شرقی بوده است و از جمله برترین رقبای کشور آمریکا در تمام حوزه‌های علوم نوین، علوم پزشکی، هسته‌ای، ریاضیات ، شیمی، هوا و فضا و سایر رشته به حساب می‌آید. وجود دانشگاه‌های بسیار با کیفیت و سطح علمی بسیار بالا باعث شده است تا از چند سال گذشته شرایط تحصیل در روسیه محبوبیتی دو چندان پیدا کند. شایان توجه است در روش دریافت اقامت روسیه برای ایرانیان اقامتی که به واسطه ویزای تحصیلی به متقاضی اعطا می‌شود دارای اعتبار یک ساله می‌باشد که به راحتی توسط متقاضی قابل تمدید می‌باشد. همچنین امکان تحصیل در روسیه در کلیه رشته‌ها و مقاطع تحصیلی وجود دارد.
اقامت روسیه برای ایرانیان

3)اخذ اقامت روسیه برای ایرانیان به واسطه سرمایه‌گذاری

یکی از روش‌هایی که می‌توان اقدام به اخذ اقامت روسیه برای ایرانیان نمود ثبت شرکت و سرمایه‌گذاری در روسیه می‌باشد. کشور روسیه شرایط ایده‌آلی را برای تجار و سرمایه‌گذارانی که قصد انتقال سرمایه خود به این کشور را داشته باشند، فراهم نموده است از این رو به منظور اخذ اقامت روسیه برای ایرانیان از طریق ثبت شرکت، ایشان به راحتی می‌توانند ثبت شرکت خصوصی نموده و یا شعبه‌ای از شرکت خود را در روسیه تاسیس نمایند. اخذ اقامت روسیه برای ایرانیان از طریق سرمایه‌گذاری به این شکل است که نیازمند انتقال سرمایه‌ای حداقل به ارزش 10000 روبل را به این کشور از طریق افتتاح حساب در یکی از بانک‌های روسیه می‌باشند. بر این اساس شخص متقاضی لازم است تا ابتدا نیمی از سرمایه خود را سپرده‌گذاری نموده و مابقی را طی یک سال به حساب بانکی خود در این کشور واریز نماید.

4)کسب اقامت روسیه برای ایرانیان از طریق ازدواج با تبعه روسی

اخذ اقامت روسیه برای ایرانیان از طریق ازدواج با تبعه روسی روشی است که بر اساس آن می‌توان با رعایت اصول و ضوابطی که دولت این کشور تعیین می‌کند به اقامت دائم روسیه دست یافت. همواره اخذ اقامت از طریق ازدواج با شهروند یک کشور خارجی، می‌تواند منجر به کسب اقامت آن کشور شود. خاطرنشان می‌شود اخذ اقامت روسیه برای ایرانیان از طریق ازدواج به این صورت می‌باشد ازدواج با تبعه روسی این کشور باید بر اساس قوانین این کشور صورت پذیرد و پس از 5 سال زندگی مشترک و ارائه سند به سفارت این کشور، اقامت دائم روسیه را دریافت نمایند.
فرم ارسال نظر
اطلاعات تماس شما منتشر نخواهد شد و تنها برای پاسخگویی به شما دریافت میگردد

نظرات کاربران
محمد حسن کهدویی
سلام من دارای لیسانس فقه وحقوق هستم و سربازی هم رفتم میخاستم بدونم میتونم به روسیه مهاجرت کنم با تشکر
پاسخ توسط کارشناس 4
با سلام و عرض احترام متاسفانه در راستای مهاجرت به روسیه در حال حاضر فعالیتی انجام نمی‌دهیم. با تشکر