اقامت روسیه از طریق ازدواج

اقامت روسیه از طریق ازدواج


روسیه از جمله‌ی پهناورترین کشور های جهان به شمار می ‌رود که نیمی از آن در شمال غرب قاره‌ی آسیا و بخشی دیگر در شرق قاره‌ی اروپا واقع شده است. مساحت این کشور در حدود ۱۷۰۷۵۴۰۰ کیلومتر مربع است. این کشور در مجموع یک کشور سرد سیر به حساب می آید که دمای هوای آن از منفی 12 درجه در زمستان تا حدود 20 درجه در تابستان، در نوسان است.
جمعیت کشور روسیه طبق آمار های رسمی، بیش از 140 میلیون نفر است. پایتخت این کشور شهر مسکو است که بیش از 11 میلیون نفر جمعیت را درون خود جای داده است. مذهب غالب مردم این کشور مسحیت است؛ با این حال دست کم حدود 15 میلیون مسلمان در این کشور زندگی می کنند که اکثراً اهل تسنن هستند.

اقامت روسیه از طریق ازدواج


واحد پول کشور روسیه، روبل است که در سال های اخیر رشد اقتصادی مطلوبی را تجربه کرده است و اکنون معادل با 500 الی 600 ریال ایران است. شوروی که از سال 1917 میلادی به صورت کمونیستی اداره می ‌شد، پس از فروپاشی در سال 1991، اکنون تحت عنوان کشور روسیه با سیاست اقتصادی بازار آزاد به فعالیت ادامه می دهد و هشتمین قدرت برتر اقتصادی در عرصه‌ی جهانی است.
هلدینگ رادیو وکالت متشکل از چندین دپارتمان و از جمله دپارتمان مهاجرت، به ارائه ی انواع خدمات حقوقی در خصوص اقامت روسیه از طریق ازدواج می پردازد. متقاضیان می توانند از بدو اقدام تا زمان صدور جواز اقامت در روسیه، از خدمات این گروه حقوقی بهره مند شوند. گفتنی است هلدینگ حقوقی رادیو وکالت خود را متعهد می داند تا برای مدتی پس از کسب اقامت روسیه نیز به همراهی و همکاری خود با متقاضیان ادامه دهد تا از بروز هر گونه مشکل حقوقی در این مسیر پیشگیری شود.
پیش از پرداختن به بحث اقامت روسیه از طریق ازدواج، ابتدا لازم است تا در مورد هزینه های زندگی در این کشور صحبت کرد. بسیاری از هرینه ها نظیر مواد غذایی، رفت و آمد و سوخت، منطقی و معقول است؛ با این حال هزینه های خرید مسکن نسبتاً بالا است و این کشور را جزء گران ترین کشور های اروپا قرار داده است. حدود 30 الی 40 درصد از درآمد یک شخص مقیم روسیه، صرف هزینه های مسکن وی می شود. البته باید دانست که برآورد هزینه های زندگی در روسیه، اولاً به سبک زندگی اشخاص و ثانیاً به شهر و محل زندگی او در روسیه بستگی دارد. برای مثال هزینه ها در شهر مسکو بالا، و در شهر ولگاگراد پایین است. بدین ترتیب لازم است تا با مشورت با متخصصین این حوزه، اقدام به انتخاب مناسب ترین شهر برای زندگی شود. هلدینگ حقوقی رادیو وکالت با برقراری ارتباط با مشاورین خود در روسیه، امکان سنجش میزان هزینه های زندگی و تحصیل در این کشور را دارد. در صورت تقاضای اقامت روسیه، برای آگاهی از این مبالغ با مشاورین ما در هلدینگ حقوقی رادیو وکالت در ارتباط باشید.
در ادامه ی بحث از هزینه های زندگی در روسیه، اشاره به وضعیت درآمدی در این کشور نیز مفید است. با اینکه حداقل حقوق رسمی در این کشور، 250 دلار آمریکا اعلام شده است، که تقریباً مشابه ایران است، اما گفته می شود که این مبلغ واقعی نیست و حداقل دستمزد عددی برای یک کارمند، بالغ بر 1000 دلار در ماه است.
اخذ اقامت روسیه از طریق ازدواج، منجر به مهاجرت به این کشور خواهد شد. برای مهاجرت به روسیه مسیر های متنوعی وجود دارد که عبارتند از:
- ) مهاجرت از طریق سرمایه گذاری
- ) مهاجرت تحصیلی
- ) مهاجرت از طریق کار و تخصص
- ) مهاجرت از طریق ازدواج
هر فردی متناسب با شرایط خویش می بایست اقدام به انتخاب بهترین مسیر نماید. مشاورین ما در هلدینگ حقوقی رادیو وکالت می توانند با ارائه مشاوره، شما را در انتخاب مطمئن ترین مسیر برای اخذ اقامت روسیه یاری دهند.

اخذ اقامت روسیه از طریق ازدواج


اقامت روسیه از طریق ازدواج


اخذ اقامت روسیه از طریق ازدواج، یک شیوه ی نسبتاً جدید برای مهاجرت به این کشور است و از سال 2015 میلادی ابداع شده است. منظور از اقامت روسیه از طریق ازدواج، این است که چنانچه یک فرد خارجی، با یک فرد روسی ازدواج کند، می تواند درخواست صدور ویزای مهاجرتی نماید. در صورت دارا بودن شرایط لازم، ویزای مهاجرتی روسیه بر مبنای این ازدواج از سوی مراجع رسمی کشور روسیه صادر می شود که مدت اعتبار آن، 5 سال است و پس از آن در صورت احراز شرایط، قابل تمدید و تبدیل به اقامت دائم می باشد. پیش از این باید گفت که برای دریافت این ویزا شخص متقاضی باید مدارک زیر را ارائه دهد:
• مدارک دال بر وقوع ازدواج میان طرفین؛
• مدارک دال بر حقیقی بودن ازدواج میان طرفین و نه صوری بودن آن؛
• مدارک دال بر عدم سوء سابقه ی کیفری که می توان آن را از طریق پلیس این کشور تأمین نمود؛
• گواهی های پزشکی مبنی بر سلامت فرد متقاضی مطابق با قوانین روسیه.
در خصوص شرط نخست باید گفت که ارائه ی گواهی ثبت ازدواج در مراجع ثبت و یا ارائه ی سند ازدواج ( صیغه نامه ) می تواند دلیلی بر وقوع این ازدواج باشد. لیکن برای جلوگیری از ازدواج های صوری که صرفاً با قصد اخذ ویزای مهاجرتی روسیه صورت می گیرد، شرط دوم نیز مورد توجه مسؤولین روسی قرار می گیرد. بدین ترتیب متقاضیان می بایست شائبه ی صوری بودن ازدواج خود را رد کنند.
اما یک سؤال بسیار مهم این است که آیا ازدواج با یک فرد اهل روسیه، منجر به اخذ تابعیت این کشور می شود؟ خیر! پیش از توضیح بیشتر، باید به تعریف مفهوم تابعیت پرداخت. حقوقدانان تابعیت را به معنای یک رابطه ی غیر مادی و معنوی میان فرد و کشور متبوع وی می دانند. این رابطه، دارای خصائص جغرافیایی، سیاسی، فرهنگی و حقوقی است که پیوند دهنده ی شخص با کشور متبوع خویش می باشد. از این منظر، تابعیت با مفهوم اقامت متفاوت است و نمی توان آن ها را به جای یکدیگر به کار برد. اقامت به معنای وجود یک رابطه ی مادی صرف میان شخص مقیم و اقامتگاه وی است. اقامت، پیوند دهنده ی شخص با یک محل جغرافیایی خاص است و وابستگی فرهنگی و سیاسی خاصی وجود ندارد. بدین ترتیب، ممکن است فردی تابع کشور روسیه باشد، ولی مقیم آن نباشد و مثلاً در ایران زندگی کند. برعکس، ممکن است فردی مقیم کشور روسیه، ولی تابع کشور ایران باشد.
باید گفت که ازدواج با یک فرد تبعه ی روسیه، منجر به اخذ اقامت آن کشور به مدت 5 سال خواهد شد و نه اخذ تابعیت کشور روسیه. تابعیت از حساسیت بیشتری نسبت به اقامت برخوردار است و لذا ترک و تبدیل آن، هر چند ممنوع نیست، اما به راحتی صورت نمی گیرد. گفتنی است پارلمان روسیه، مدتی پیش به دنبال تصویب قانونی مبنی بر اعطای تابعیت روسیه به مزدوجین خارجی بود؛ لیکن این طرح به نتیجه نرسید و در حال حاضر، کسب اقامت روسیه، تنها نتیجه ی مستقیم مهاجرت به روسیه از طریق ازدواج با تبعه ی روسی محسوب می شود. البته کسب تابعیت این کشور ممنوع نیست؛ لیکن منوط به داشتن شرایط لازم و البته کسب اجازه از وزارت امور خارجه ی جمهوری اسلامی ایران برای متقاضیان ایرانی است.
برای اخذ تابعیت هر کشوری، داشتن یکسری شرایط خاص که عمدتاً نشان از وابستگی فرهنگی فرد به کشور متبوع است، الزامی است. کسب تابعیت کشور روسیه، از جمله مستلزم داشتن شرایط زیر است:
- ) تسلط نسبی بر زبان روسی
- ) سابقه ی اقامت در خاک روسیه
- ) کفایت وضعیت درآمدی برای زندگی در این کشور
اقامت روسیه از طریق ازدواج

اقامت روسیه از طریق ازدواج – هلدینگ حقوقی رادیو وکالت


هلدینگ حقوقی رادیو وکالت، اماده ی ارائه ی انواع خدمات حقوقی به متقاضیان اخذ اقامت روسیه است. افرادی که قصد مهاجرت و اخذ اقامت روسیه از طریق ازدواج را دارند، می بایست ضمن اگاهی از قوانین و مقررات این کشور، با رویه های اداری موجود راجع به امور مهاجرتی نیز آشنا باشند. با توجه به پیچیدگی های قانونی، نا نوشته بودن برخی رویه ها و نیز زمان بر بودن اطلاع از آن ها، مشاوره با متخصصین حوزه ی مهاجرت توصیه می شود. در این راستا، هلدینگ حقوقی رادیو وکالت با بهره گیری از تخصص و تجارب وکلای رسمی دادگستری، نه تنها طی روند های قانونی را تضمین می کند، بلکه از آنجا که تحت کنترل کانون وکلای دادگستری و سایر مراجع رسمی در ایران است، می تواند مورد اطمینان شهروندان و متقاضیان گرامی قرار گیرد. این هلدینگ با بهره گیری از دانش و تجربه، مسیر مهاجرت به روسیه را تسریع و تسهیل می نماید.

 

فرم ارسال نظر
اطلاعات تماس شما منتشر نخواهد شد و تنها برای پاسخگویی به شما دریافت میگردد

نظرات کاربران
mohammad hassan Adambaik
سلام خواهرم قصد دارد با آقای ایرانی که تابعیت کشور روس را دارد ازدواج کند ایشان در روسیه مشغول کار میباشد و درامد کافی دارد آیا میتواند در ایران ازدواج کرد و سپس به روسیه رفت؟ لطفا شرایط ازدواج را بفرستید تا خواهرم با آن اشنایی پیدا کند در صورت سوالهای دیگر به کجا میتوان مراجعه کرد قبلا از زحمات شما تشکر مینمایم با تشکر
محمد شفیع محمدی
با عرض سلام من مدت 4 سال است که در کشور روسیه تحصیل میکنم و میخواهم با یک دختر روسی ازدواج کنم. میشه در رابطه معلومات ارائه کنید. ممنون
پاسخ توسط کارشناس (1)
با سلام. در این خصوص اطلاعاتی نداریم که ارائه دهیم. با تشکر
Ali taghizadeh
برای اقامت کشور روسیه از کجا باید شروع کنم؟
پاسخ توسط کارشناس (1)
با سلام خدمت شما دوست عزیز. در حال حاضر خدمات گروه حقوقی رادیو وکالت، پذیرش تحصیلی روسیه می باشد، جهت کسب اطلاعات در این خصوص لطفا با کارشناسان تحصیلی ما در تماس باشید. با تشکر
محمد
با سلام وقتی ک تابع روسیه بشیم برای برگشت موقت ب ایران وضعیت چحوری میشه؟
پاسخ توسط کارشناس (2)
با سلام دوست عزیز با پاسپورت ایرانیتون وارد میشید شما در این صورت شخص دو تابعیتی محسوب میشید.
مهبد حسینی
سلام من میخوام به روسیه پناهنده بشم از طریق ازدواج. چجوری میتونم؟
پاسخ توسط کارشناس (2)
سلام موسسه حقوقی رادیو وکالت هیچ خدماتی در خصوص ارائه نمیدهد.
یوسف علی نژاد
برای گرفتن اقامت روسیه از طریق ازدواج با یک دختر روس، چگونه میتوان با دختران روس آشنایی و یا ارتباط برقرار کرد ممنون
پاسخ توسط کارشناس (2)
با سلام در این زیمینه هیچ خدماتی ارائه نمیدهیم.
نهال
سلام من اگر با مرد روسی ازدواج کنم و اقامت بگیرم آیا همسرم میتواند خانه را سندش را به نام من بزند ؟ ممنون میشم لطف کنید جواب بدید
پاسخ توسط کارشناس (2)
با سلام دوست عزیز در صورت اخذ اقامت امکان پذیر است.
اسماعیل
سلام آیا کسی هست در روسیه کمک کنه برای ازدواج ؟ چطور میشه در روسیه ازدواج کرد؟
پاسخ توسط کارشناس(3)
سلام- در حال حاضر خدماتی برای روسیه ارائه نمی شود.
احمد
سلام من فوق دیپلم عمران دارم کارت پایان خدمت ندارم و خدمت نرفتم در رشته ی برق ساختمان و بروز ترین سیستم های هوشمند خیلی تخصصی فلالیت میکنم و درامد دارم مجرد هستم چطوری میتونم اقامت کشور روسیه رو با این شرایط بگیرم
پاسخ توسط کارشناسان
با سلام بدون کارت پایا خدمت نمیتوانید هیچ اقدانی انجام دهید.
هادي
من ميتوانم در رشته كارشناسي حقوق به شغل و كار مشغول بشوم و هزينه /آن چقدر است؟
پاسخ توسط کارشناسان
با سلام رشته های علوم انسانی ازقبیل حقوق و روانشناسی خیلی بعید و سخت است که در سایر کشورها کار بیابند.
mehdi
ba salam bande mikhastam moshavere begiram ... hazineye moshavere be che soorat ast baraye etelaat rajebe eghamat roosie
پاسخ توسط کارشناسان
با سلام دوست عزیز تمام هزینه های مشاوره تلفنی و حضوری موسسه حقوقی رادیو وکالت رایگان می باشد. کارشناسان ما آماده پاسخ گویی به شما می باشند. با تشکر
حجت زارع
سلام فقط بگویید چطور میشه ازدواج کرد... و چطور میشه رفت روسیه
پاسخ توسط کارشناسان
با سلام دوست عزیز شرایط اخذ اقامت کشور اوکراین بسیار راحت تر و مناسب تر از کشور روسیه هست و همین طور زبان و آداب و رسوم کشور اوکراین بسیار نزدیک به کشور روسیه هست. برای دریافت اطلاعات بیشتر جهت اخذ اقامت با کارشناسان ما تماس بگیرید. همین طور تعیین وقت مشا وره حضوری رایگان برای شما دوست عزیز تلفن دفتر ایران 02188705123