اقامت بلژیک

اقامت بلژیک

کشور بلژیک در ناحیه غربی قاره اروپا واقع شده است و با کشورهایی چون هلند، آلمان، لوکزامبورگ و فرانسه همسایه می‌باشد. پایتخت بلژیک شهر بروکسل می‌باشد. سه زبان فرانسونی، آلمانی و هلندی از جمله زبان‌های مرسوم در میان مردم این کشور می‌باشد. جمعیت این کشور در حدود 10 میلیون نفر است و بیشترین تمرکز جمعیت در شهر بروکسل واقع شده است. از منظر شرایط آب و هوایی نیز بلژیک دارای آب و هوایی معتدل بوده و در تمام فصول سال بارش باران وجود دارد. در مطلب پیش‌رو قصد داریم تا خوانندگان را با شرایط و روش‌های اخذ اقامت بلژیک آشنا نماییم.

 

اقامت بلژیک

 

از چه طریقی می‌توان به اقامت بلژیک دست یافت

کشور بلژیک روش‌های متفاوتی را پیش‌روی افرادی که قصد مهاجرت به این کشور و کسب اقامت آن را دارند، گذاشته است که از جمله این روش‌های می‌توان به موارد ذیل اشاره داشت:

  • اقامت بلژیک از طریق تحصیل
  • کسب اقامت بلژیک از طریق کار
  • دریافت اقامت بلژیک از طریق ازدواج
  • اخذ اقامت بلژیک از طریق سرمایه گذاری

در ادامه مطلب به بررسی هر یک از موارد اخذ اقامت بلژیک می‌پردازیم.

اقامت بلژیک از طریق تحصیل

تحصیل در بلژیک و اخذ ویزای تحصیلی به واسطه آن، از جمله بی‌دردسرترین روش‌های دست یابی به اقامت بلژیک می‌باشد. دانشجویان و متقاضیانی که قصد اخذ اقامت بلژیک از طریق تحصیل را دارند، قادر هستند تا با ارائه مدرک زبان انگلیسی معتبر (آیلتس) از دانشگاه‌های این کشور پذیرش بگیرند. مدارک مورد نیاز به منظور اخذ ویزای تحصیلی بلژیک عبارت است از: مدرک دیپلم، مدرک پیش‌دانشگاهی و ریز نمرات. که بسته به مقطع تحصیلی مورد نظر مدارک کارشناسی و کارشناسی ارشد نیز مورد درخواست می‌باشد.اشخاصی که قصد تحصیل در بلژیک را دارند لازم به پرداخت هزینه‌ای بالغ بر ۳۰۰۰ یورو در سال می‌باشند که البته با توجه به رشته و شهر محل تحصیل این هزینه می‌تواند متفاوت باشد.

کسب اقامت بلژیک از طریق کار

کسب اقامت بلژیک از طریق کار نسبت به سایر روش‌های اخذ اقامت این کشور به مراتب سخت‌تر می‌باشد، چرا که در این روش شما نیازمند دریافت دعوت‌نامه‌ای از سوی کارفرمایی بلژیکی می‌باشید و معمولا فرایند اخذ قامت بلژیک از این طریق بسیار طولانی می‌باشد. اما دلیل این امر آن است که جهت صدور دعوت‌نامه کاری مانند سایر کشورهای عضو اتحادیه اروپا در ابتدا لازم است تا به مدت سه ماه آگهی شغلی موردنظر خود را در این کشور تبلیغ نماید. در صورتی که متقاضی در این کشور خواستار آن فرصت شغلی نبود، کارفرما باید مجددا آگهی شغلی خود را به مدت سه ماه در اتحادیه اروپا به تبلیغ نماید و اگر باز هم متقاضی در سایر کشورهای اروپایی یافت نشد، امکان جذب نیروی خارجی توسط کارفرما فراهم می‌شود. البته متقاضیان اخذ اقامت بلژیک می‌توانند روش دیگری نسبت به اخذ ویزای این کشور اقدام نمایند. یدین صورت که با اخذ ویزای شش ماهه بلژیک به این کشور سفر کنند و در این کشور به جست و جوی کار بپردازند. در صورت یافتن کار مورد نظر، شخص متقاضی لازم است تا ویزای خود را به مدت مشخصی تمدید کند تا پس از گذشت چند سال اقامت بلژیک را کسب نماید.

 

اقامت بلژیک

 

دریافت اقامت بلژیک از طریق ازدواج

کشور بلژیک همانند دیگر کشورهای اتحادیه اروپا به افرادی که با تبعه این کشور ازدواج نمایند، اقامت بلژیک را اعطا می‌کند. اشخاصی که قصد دریافت اقامت بلژیک از طریق ازدواج را دارند پس از ازدواج و گذشت مدت زمان مشخصی که این کشور معین می‌کند، امکان دست یابی به اقامت دائم بلژیک برای ایشان فراهم می‌شود.

اخذ اقامت بلژیک از طریق سرمایه گذاری

اقامت بلژیک از طریق سرمایه‌گذاری به واسطه خرید ملک مسکونی، تجاری و یا ثبت شرکت امکان پذیر خواهد بود و متقاضیان از این طریق می‌توانند به اقامت این کشور دست یابند. شایان ذکر است خرید ملک مسکونی و یا تجاری تنها در صورتی منجر به دریافت اقامت بلژیک می‌شود که میزان مشخصی از سود دهی و اشتغال زایی رسیده باشد تا به واسطه آن شخص متقاضی قادر به ارائه مدرکی دال به تجارت سودآور خود در بژیک جهت سرمایه گذار و اخذ اقامت داشته باشد.

شایان ذکر است ثبات اقتصادی و سیاسی از جمله مزیت‌های این کشور جهت سرمایه‌گذاری می‌باشد همچنین وجود مالیات و ارزش افزوده نسبتا پایین، خود عامل محرک دیگری به منظور سرمایه‌گذاری در این کشور است.

 

فرم ارسال نظر
اطلاعات تماس شما منتشر نخواهد شد و تنها برای پاسخگویی به شما دریافت میگردد