اقامت ایتالیا

اقامت ایتالیا

دریافت اقامت کشورهای عضو اتحادیه اروپا و خصوصا حوزه شنگن همواره مورد توجه مردم کشورهای آسیایی بوده است. چرا که وجود سطح بالای رفاه اجتماعی این کشورها در طول سالیان متمادی زبان زده خاص و عام بوده است. همچنین ثبات سیاسی و اقتصادی کشورهای عضو ناحیه شنگن از جمله عوامل قابل توجه برای آن دسته از اشخاصی می‌باشد که قصد مهاجرت به این کشور‌ها را دارند. در مطلب پیشرو قصد داریم تا خوانندگان عزیز را با موضوع مهاجرت به ایتالیا و دریافت اقامت ایتالیا آشنا نماییم.

در قدم اول به این نکته اشاره می‌نماییم که اقامت ایتالیا در بدو امر اقامت دائم این کشور را اعطا نمی‌کند و معمولا ابتدا اقامت موقت یکساله داده می‌شود و سال به سالباید تمدید شود.و معمولا بعد از پنج سال به اقامت دائم ایتالیا تبدیل می‌شود. پس از اخذ اقامت ایتالیا به صورت دائمی، دیگر نیاز به حفظ شرایطی که برمبنای آن اقامت موقت گرفته‌اید نمی‌باشد.

روش‌های اخذ اقامت ایتالیا

هر کشور با توجه به قوانین خود روش‌های مختلفی را پیشروی مهاجران قرار می‌دهد. کشور ایتالیا نیز از این قاعده مستثنی نبوده و از طریق روش‌هایی که به آن‌ها اشاره می‌نماییم به متقاضیان، اقامت ایتالیا را اعطا می‌کند. اشخاصی که قصد مهاجرت به ایتالیا را دارند می‌توانند از طریق تحصیل در ایتالیا ، کار، ، سرمایه‌گذاری و ازدواج اقامت این کشور را دریافت نمایند.

اقامت ایتالیا از طریق تحصیل

تحصیل در ایتالیا به واسطه هزینه بسیار پایین و شهریه‌ تقریبا رایگان و همچنین سطح بالای علمی دانشگاه‌های آن باعث شده است تا دانشجویان و علاقه‌مندان زیادی از سرتاسر دنیا هر ساله خواهان دریافت اقامت ایتالیا از طریق تحصیل باشند. شرایطی که در حال حاضر در دانشگاه‌های این کشور وجود دارد سبب شده است تا متقاضیان اخذ اقامت ایتالیا از طریق تحصیل، بتوانند در کوتاه‌ترین زمان به اقامت این کشور دست یابند.

لازم به ذکر است مهاجرت به ایتالیا از طریق تحصیل در مقایسه با مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری در ایتالیا بسیار راه کم هزینه‌تری می‌باشد و در قیاس با اخذ اقامت ایتالیا به این کشور از سرعت بیشتری برخوردار است.

 

اقامت ایتالیا

 

اقامت ایتالیا از طریق کار

شرایط اخذ اقامت ایتالیا از طریق کار مانند دیگر کشورهای اروپایی بوده و قوانین آن مشابه با قوانین کشورهای اروپایی می‌باشد. بدین شکل که در ابتدا کارفرما در ایتالیا باید به مدت 3 ماه در روزنامه و اینترنت آگهی شغلی خود را ارائه دهد، اگر شهروندی در این کشور خواهان این فرصت شغلی نباشد، کارفرما باید آگهی فرصت شغلی خود را به مدت 3 ماه در کل اتحادیه اروپا آگهی کند. اگر مجددا متقاضی برای این فرصت شغلی پیدا نشد، شما می‌توانید از طریق دریافت دعوتنامه از جانب این کارفرما، اقدام به اخذ اقامت ایتالیا نمایید.

اقامت ایتالیا از طریق ازدواج

اخذ اقامت یک کشور از طریق ازدواج، همواره یکی از راه‌های مهاجرت و اخذ اقامت آن کشور می‌باشد. کشور ایتالیا نیز از این قاعده مستثنی نبوده و اگر شما با شخصی ایتالیایی ازدواج کنید، این امکان برای شما فراهم می‌شود که درخواست اقامت ایتالیا از طریق ازدواج را بدهید. خاطرنشان می‌شود ازدواج در ایتالیا دارای مراسم و تشریفات خاص می‌باشد، به طور مثال برای اینکه ازدواج در ایتالیا حالت رسمی پیدا کند باید به صورت رسمی در کلیسا انجام بپذیرد.

اقامت ایتالیا از طریق سرمایه‌گذاری

یکی از راه‌های اخذ اقامت ایتالیا از طریق سرمایه‌گذاری می‌باشد. کشور ایتالیا اقامت خاصی از طریق برنامه سرمایه گذاری ندارد، اما ممکن است بتوان مجوز اقامت را از طریق خرید ملک و یا از طریق سرمایه گذاری را به دست آورد. مقدار سرمایه اولیه برای کسب اقامت و مهاجرت به ایتالیا از طریق سرمایه‌گذاری در این کشور تعیین نمی‌شود. اما در صورت تامین وجوه لازم برای پروژه‌هایی که دولت آن‌ها را معرفی می‌کند، شخص متقاضی امکان اخذ اقامت و مهاجرت به ایتالیا را پیدا می‌کند.

مزایای اخذ اقامت ایتالیا

به طور خلاصه،کسب اقامت ایتالیا دارای مزایایی می‌باشد که از جمله آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • دسترسی به مزایای پزشکی که شامل مراقبت‌های پزشکی مجانی است.
  • دسترسی به مزایای تحصیلی که شامل آموزش سطح بالای مجانی بالقوه است.
  • دسترسی به حق سرمایه‌گذاری اقتصادی که تنها شامل شهروندان اتحادیه اروپا می‌باشد.
  • تکمیل آسان نیازهای خرید ضروری برای خرید املاک در ایتالیا.
  • توانایی انتقال شهروندی (ایتالیا و اتحادیه اروپا) به تمام بچه های زیر ۱۸سال و به صورت خودکار.

هلدینگ حقوقی رادیو وکالت

در صورت نیاز به کسب اطالاعات بیشتر در امر مهاجرت و اقامت ایتالیا کارشناسان ما در رادیو وکالت آماده راهنمایی شما خواهند بود. با ما تماس بگیرید.

فرم ارسال نظر
اطلاعات تماس شما منتشر نخواهد شد و تنها برای پاسخگویی به شما دریافت میگردد