اقامت اوکراین از طریق خرید بیزینس و ثبت شرکت در اوکراین (قوانین 2020)

اقامت اوکراین از طریق خرید بیزینس و ثبت شرکت در اوکراین در چند وقت اخیر مورد توجه عدۀ‌ بسیاری از مهاجران واقع شده است و بسیاری از این افراد به دنبال این هستند که از این طرق اقامت موقت یا دائم اوکراین را بدست آورند. به همین دلیل سعی کرده‌ایم در این مقاله اطلاعات مفیدی را درباره آن به شما ارائه کنیم. اما قبل از ارائه این اطلاعات، بهتر است بدانید که چرا بیشتر افراد به دنبال ثبت شرکت در اوکراین یا اقامت دائم اوکراین هستند:

یک کشور جوان و در حال توسعه به دلیل رواج فرصت‌های بدون استفاده، همیشه یک بازار جذاب برای سرمایه گذاری محسوب می‌شود. اوکراین نیز از این قاعده مستثنی نیست و حتی بزرگترین سرمایه گذاران نیز در توسعه اقتصادی اوکراین نقش دارند. "از اول ژانویه سال ۲۰۱۷، کل سهام FDI در اوکراین ۴۷.۷۷۷ بیلیون دلار یا تقریباً ۱۲۱۲۱ دلار برای سرانه بود که نشان دهنده رشد ۱۷.۰ درصدی است".

همچنین شما عزیزان برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید با موسسه حقوقی رادیو وکالت تماس حاصل فرمایید کارشناسان ما آماده پاسخ گویی به شما عزیزان می‌باشند، اگر قصد اخذ اقامت اوکراین از طرق قانونی، خدمات ثبت شرکت در اوکراین و ... را دارید ما می‌توانیم شما را راهنمایی کنیم.

این کشور به دلیل توسعه سریع بخش فناوری اطلاعات به قلب سرمایه گذاری‌ها تبدیل شده است. با این حال، افزایش سرمایه گذاری تنها با رشد یک واحد غیرممکن است و باید واحدهای دیگر هم رشد کنند. در واقع، ۵ عامل مهم وجود دارد که باعث می شود اوکراین به یک مقصد جذاب برای سرمایه گذاران تبدیل شود.

۱. توسعه اقتصادی اوکراین

کشور اوکراین تقریباً ۳۰ سال پیش استقلال خود را تأسیس کرد و فقط با بدنه اقتصادی خود پیش می‌رود. بازار آن نسبتاً عاری از رقبا و پر از فرصت‌های رایگان است. بنابراین، اقتصاد محلی بسیار انعطاف پذیر است و فرصت‌های زیادی را برای مشاغل خارجی فراهم می‌کند.

۲. سرمایه انسانی ماهر

تقریبا ۴۵ میلیون نفر در اوکراین زندگی می‌کنند و از این جمعیت بیش از ۷۰ درصد آن‌ها تحصیلات متوسطه یا بالاتر دارند. در حال حاضر، بزرگترین شهرهای کشور مانند لویو، اودسا، کی‌یف، خارکیف و دنیپرو، دارای مراکز آموزشی هستند. این شهرها صدها هزار جوان با استعداد و کوشا را جمع می‌کند، جوانانی که می‌خواهند تحصیلات عالی و فرصت‌های شغلی خوبی کسب کنند. علاوه بر این، ۱۰% از دانشجویان دارای آموزش فنی (فارغ التحصیلان ریاضی، علوم و کامپیوتر) هستند. بخش قابل توجهی از این دانشجویان به بخش فناوری اطلاعات می‌پیوندند که توسط افراد ماهر و دارای پشتوانه فنی اشباع شده است.

۳. نیروی کار کم هزینه

ارز اوکراین - hryvnia - اخیراً ارزش خوبی پیدا کرده و همین مسئله، این کشور را به یکی از مقاصد سرمایه گذاری ارزان قیمت تبدیل کرده است و بسیاری از افراد به دنبال ثبت شرکت در اوکراین هستند. این کشور در مقایسه با کشورهای توسعه یافته نه تنها نیروی کار ارزان‌تری دارد، بلکه مواد اولیه و سایر هزینه‌های تولید از جمله برق و آب نیز در این کشور ارزان‌تر است.

۴. نزدیکی این کشور به بازارهای کلیدی 

این کشور در تقاطع اروپا و آسیا واقع شده است و قرار گرفتن در این موقعیت، این کشور را به مرکزی تبدیل کرده است که در آن مسیرهای تجاری مختلفی وجود دارد. علاوه بر این، اوکراین به دریای سیاه و چندین بندر هم دسترسی دارد که می‌توانند کشتی‌های بزرگ را سرویس دهند. علاوه بر این در اوکراین ۲۲۰۰۰ کیلومتر مسیر ریلی و ۲۰ فرودگاه مسافر وجود دارد که این امر حمل و نقل را راحت‌تر می‌کند.

۵. تمرکز روی سرمایه‌گذارهای خارجی

اوکراین به سرمایه خارجی علاقه زیادی دارد زیرا می‌تواند اقتصاد خود را به میزان قابل توجهی تقویت کند. به طور خاص، بانک‌های اوکراین با هدف ترازنامه صورت وضعیت خود به دنبال سرمایه‌گذار خارجی هستند که منجر به نرخ بهره برای بدهی ارز محلی بیش از ۲۰ درصد است. چنین شرایطی فرصت شگفت انگیزی برای سرمایه‌گذاران خارجی و وارد کنندگان بازار جدید ایجاد می‌کند.

طبق گزارش بلومبرگ، گریونی یا گریونا واحد پول اوکراین رتبه اول را در رده بندی جهانی ارزها کسب کرده است، زیرا بیشترین مقاومت را در برابر دلار داشته است.

توجه داشته باشید که چند ارز مستحکم نیز شامل روبل روسیه، پوند مصر و بات تایلند است.

همانطور که گزارش دادیم در سال 2019 تعداد افرادی که به خاطر پیدا کردن شغل از اوکراین خارج شدند به طور قابل توجهی کاهش یافته است و این به تقویت گریونا کمک می‌کند.

با توجه به فقدان اطلاعات دموگرافیک قابل اعتماد، با ارسال پول به خارج از کشور می‌توان در مورد عزیمت شخص از این کشور قضاوت کرد. در طول سال 2019، این رقم کاهش یافته است.

براساس اعلام بانک ملی اوکراین، تفاوت بین حقوق افراد در اوکراین و لهستان کاهش یافته است. در سال 2016 افراد 4.5 برابر کمتر حقوق می‌گرفتند در حالی‌که امروز این رقم به 2.7 برابر کمتر رسیده است.

حساب بانکی شخصی

به عنوان یک تبعه خارجی (مقیم یا غیر مقیم)، شما مجاز به باز کردن انواع حساب‌های بانکی زیر در اوکراین هستید:

- حساب‌های جاری و حساب پس انداز به ارز محلی گریونا و ارزهای منتخب خارجی.

- یک حساب سرمایه گذاری که به خارجی‌ها امکان می‌دهد تا در کشور اوکراین سرمایه گذاری کنند و متعاقباً سود و سرمایه را در خارج از کشور برگردانند.

هنگام افتتاح و راه‌اندازی حساب بانکی در اوکراین، نکات زیر را در نظر داشته باشید:

- قوانین مربوط به حساب‌های بانکی با توجه به نوع حساب‌ها متفاوت است و این قوانین به طور دقیق توسط بانکداری اوکراین تنظیم می‌شود. به عنوان مثال، اگر یک حساب سرمایه گذاری افتتاح کرده باشید شما مجاز نیستید از این حساب خود پول نقد برداشت کنید، در حالی که می‌توانید از حساب بانکی جاری خود به طور منظم پول نقد برداشت کنید. بنابراین، اهداف و معاملات خود را متناسب با نوع حساب خود برنامه ریزی کنید تا با مشکل مواجه نشوید.

- در حالی که شما برای سپرده‌گذاری در این حساب‌ها از طریق پرداخت‌های محلی و قابل اعتماد خارج از کشور آزاد هستید، اما برداشت پول نقد به ارز خارجی و همچنین نقل و انتقالات خارج از کشور در حال حاضر شامل محدودیت‌های خاصی است (بسته به نوع حساب بانکی و معاملات). این محدودیت‌ها نتیجه کنترل ارز است که دولت عمدتاً به دلیل بحران‌های سیاسی و اقتصادی اعمال کرده است که از سال 2013 آغاز شده است و همچنان ادامه دارد. این قانون‌ها در مورد مشاغل و همچنین افراد کاربرد دارند، اگرچه قوانین خاص ممکن است در برخی مواقع متفاوت باشد.

- شما می‌توانید در مواقع خرید یا برداشت پول نقد در خارج از کشور با توجه به محدودیت‌های خاص از کارت خود (مرتبط با حساب جاری معمولی خود) استفاده کنید.

 

فرم ارسال نظر
اطلاعات تماس شما منتشر نخواهد شد و تنها برای پاسخگویی به شما دریافت میگردد