اقامت اسپانیا - گرفتن اقامت اسپانیا

 

در دوران رکود اقتصادی اروپا و برای خروج از این بحران دولت اسپانیا یکی از کشورهایی بود که سیاست خود را بر مبنای ارائه تسهیلات به متقاضیان خرید ملک، سهولت در راه اندازی کسب و کار و سرمایه گذاری در پیش گرفت، حتی یکی دیگر از انواع این تسهیلات، اقامت از طریق تمکن مالی بود. اقامتی که در سال های اخیر بسیار در بین متقاضیان محبوب و مقبول واقع شده است. تعریف کلی این اقامت بدین شکل است که متقاضی اگر بتواند ثابت کند که توانایی مدیریت هزینه های زندگی خود و سایر اعضای خانواده خود را دارد به وی اقامتی تحت عنوان اقامت از طریق تمکن تعلق گیرد (در خصوص انواع روش های اقامت اسپانیا در ادامه مطالب همین صفحه به توضیح هر یک پرداخته ایم.) در این راستا اعطای اقامت اسپانیا به هر شکل و بهره مندی از مزایای زندگی‌ در اسپانیا از همان ابتدا همانند یک شهروند اسپانیایی، یکی‌ از مهم‌ترین مزایایی است که متقاضی اقامت اسپانیا می تواند از آن استفاده نماید.

فرم درخواست ارزیابی جهت اقامت دائم اسپانیا

شما می توانید از طریق فرم زیر درخواست خود را جهت ارزیابی اقامت اسپانیا ثبت نمایید. کارشناسان ما با شما تماس خواهند گرفت

 

 

 

کشور اسپانیا توانسته است شرایط اقتصادی خود را طی سال های اخیر بهتر کند و در این سال ها به رشد اقتصادی چشم گیری دست پیدا کند. این کشور عمده تمرکز خود را بر مبنای جذب توریست و گردشگر پیاده کرده است به نحوی که در سال 2017 بالاتر از فرانسه، رتبه یک را به خود اختصاص داد. شرایط زندگی در اسپانیا از نظر سطح رفاهی بسیارایده آل است به طوری که از این کشور به عنوان بهشت اروپا و کشوری برای دوران بازنشستگی نیز یاد می شود.
همه این موارد باعث شده که بسیاری از ایرانیان اخذ اقامت اسپانیا را نسبت به سایر کشورها (با توجه به شرایط پیچیده و زمان برشان) ترجیح دهند. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه اقامت اسپانیا میتوانید با موسسه حقوقی رادیو وکالت تماس بگیرید و از مشاوره رایگان وکلای ما بهره مند شوید.

انواع راه های گرفتن اقامت اسپانیا

اقامت اسپانیا از طریق تمکن مالی (wealth visa)

اقامت اسپانیا از طریق سرمایه گذاری (gold visa)

اقامت اسپانیا از طریق ویزای کار

اقامت اسپانیا از طریق خرید ملک

اقامت اسپانیا از طریق تحصیل

اقامت اسپانیا از طریق ازدواج

چرا اقامت اسپانیا از طریق تمکن مالی بهترین راه است؟

نیاز به سرمایه گذاری و پرداخت مالیات ندارید.

در این روش فقط در مدت 6 ماه میتوانید اقامت بگیرید.

یکی از کم هزینه ترین راه های اخذ اقامت است.

میتوانید به همراه تمامی اعضای خانواده از این طریق اقامت بگیرید.

نیاز به مدرک زبان ندارید.

پس از اخذ اقامت میتوانید در تمامی کشور های حوزه شینگن زندگی کنید.

⮞ درباره اقامت اسپانیا مشاوره رایگان بگیرید ⮜

 

اقامت اسپانیا از طریق تمکن مالی


شاید بتوان گفت اقامت اسپانیا از طریق تمکن مالی، برای بسیاری از متقاضیان از جذابیت و تازگی بخصوصی برخوردا باشد، چرا که از اقامتی سخن به میان می آید که در آن خبری از پیچیدگی های مهاجرت و اخذ اقامت نیست!
همانطور که از عنوان این نوع اقامت نیز مشخص شده است، متقاضی نیازی به سرمایه گذاری، خرید ملک و ... را ندارد و همچنین قرار نیست شرایط بخصوص و پیچیده ای را پشت سر بگذارد. شاید به سرعت این سوال از جانب شما مطرح شود که این نوع اقامت چه شرطی را با خود به همراه دارد؟ با ما همراه باشید تا بطور مختصر و مفید توضیحات این بخش را تقدیم حضورتان نماییم.
برای اخذ اقامت اسپانیا از طریق تمکن مالی تنها کافیست این ادعا از جانب متقاضی اثبات شود که می تواند هزینه های زندگی خود و سایر اعضای خانواده را در کشور اسپانیا تامین نماید تا در نهایت تحت این عنوان، ابتدا اقامت یکساله و پس از آن 2 اقامت 2 ساله به فرد و تمامی اعضای خانواده تعلق گیرد. پس از گذشت 5 سال نیز اقامت دائم تعلق خواهد گرفت.


شرایط اثبات تمکن مالی اسپانیا چه می باشد؟


اثبات این موضوع و ارائه شواهد و مدارک مالی برای هر خانواده با توجه به تعداد نفرات و موقعیت شغلیشان متفاوت است. اما بطور کل این موضوع به دو بخش تقسیم بندی می شود: بحث نقدینگی و Cash؛ ارائه پرینت حساب بانکی و تمکن مالی و دیگری اموال و دارایی های فرد؛ تنها ترجمه اسناد ملکی و دارایی های فرد.

نحوه تمدید و رعایت شروط اقامت اسپانیا از طریق تمکن مالی چیست؟


-متقاضی باید در سال اول، در مجموع یکسال 6 ماه از آن را چه بصورت پیوسته و چه بصورت ناپیوسته در کشور اسپانیا زندگی کند. (اقامت در تمامی کشورهای حوزه شینگن نیز برای رعایت این شرط امکان پذیر است.)
-برای خود و سایر اعضای خانواده، هزینه سالیانه بیمه خدمات درمانی پرداخت نماید. ( از ابتدا به فرد و تمام اعضای خانواده کارت بیمه درمانی تعلق خواهد گرفت.)آیا رعایت همین شروط کافیست و اقامت متقاضی تمدید می گردد؟


بله، رعایت شروط بالا کافیست. پس از رعایت شروط سال اول به متقاضی و اعضای خانواده اقامت 2 ساله تعلق می گیرد که با رعایت همان شروط پس از آن اقامت 2 سال پایانی تعلق خواهد گرفت.امکان اخذ اقامت دائم اسپانیا نیز در این خصوص وجود دارد؟


پس از گذشت 5 سال، متقاضی اقامت دائم را دریافت می نماید.
امتیازات اقامت اسپانیا از طریق تمکن مالی؟


-امکان زندگی در هر نقطه از کشور اسپانیا
-امکان ورود و زندگی در هر یک از کشورهای حوزه شینگن
-امکان راه اندازی کسب و کار و بیزنس بدون محدودیت
-تحصیل رایگان فرزندان زیر 18 سال
-اخذ اقامت برای هر یک از اعضای خانواده بدون محدودیت سنی
-استفاده و بهره مندی از خدمات درمانی بصورت رایگان تا سقف مشخص شده همانند شهروندان اسپانیایی
-اخذ اقامت دائم اسپانیا پس از گذشت 5 سال و در نهایت دریافت کارت شهروندی و تابعیت این کشورنکته: باز هم تاکید می کنیم بر خلاف سایر اقامت های بخصوص کشورهای اروپایی که از ابتدا و به ظاهر، شرایط راحت و مناسبی برای اخذ اقامت در نظر گرفته می شود و پس از آن متقاضی باید شروط پیچیده، هزینه بر و سختی را گاها پشت سر بگذارد تا اقامت خود را تمدید نماید؛ در روش اقامت اسپانیا از طریق تمکن مالی اگر متقاضی تنها شروط ذکر شده در قسمت بالا را رعایت نماید، می تواند به راحتی به اقامت دائم اسپانیا یا به نوعی اقامت دائم تمامی کشورهای حوزه شینگن دست یابد.

 

گرفتن اقامت اسپانیا از طریق ازدواج:

یکی از سریع ترین و کم هزینه ترین روش های گرفتن اقامت اسپانیا،ازدواج با فردی اسپانیایی است.برای اینکار شما باید با فردی که خود اقامت دائم اسپانیا دارد یا شهروند اسپانیا است ازدواج کنید و مدارکی ارائه دهید که ثابت  کند شما از این ازدواج فقط قصدتان زندگی در کنار همسرتان است.البته تمامی این موارد بهتر است با وکلای با تجربه در این زمینه انجام شود تا در آینده مشکلاتی برای گرفتن اقامت اسپانیا ایجاد نشود.

 

اقامت اسپانیا از طریق تحصیل:

تحصیل در اسپانیا برای ایرانیان بسیار آسان است.کافیست مدارک تحصیلی خود را برای ما ارسال کنید و پس از بررسی های لازم مشخص میشود که در کدام یک از دانشگاه های اسپانیا میتوانید تحصیل کنید.برای ورود به دانشگاه های اسپانیا حتما باید یا به زبان انگلیسی یا اسپانیایی مسلط باشید.در مقطع دکترا میتوان بورسیه تحصیلی در اسپانیا گرفت.اما در سایر مقاطع بورسیه تحصیلی ارائه نمیشود.هزینه تحصیل دراسپانیا به طور میانگین در حدود سالیانه 5000 دلار است.

 

اقامت اسپانیا از طریق کار:

برای گرفتن اقامت اسپانیا از طریق کار باید ابتدا کارفرما در اسپانیا برای شما دعوت نامه کار ارسال کند.قبل از این کار کارفرما باید در اسپانیا و اتحادیه اروپا به مدت 6 ماه آگهی کار بدهد و اگر فردی با این تخصص پیدا نشد آن زمان است که میتواند برای شما دعوت نامه ارسال کند.در صورتی که به مدت 3 تا 5 سال در اسپانیا مشغول به کار شوید میتوانید اقامت اسپانیا بگیرید.

 

اقامت اسپانیا از طریق خرید ملک و سرمایه گذاری:

دولت اسپانیا پس از رکود اقتصادی توجه ویژه ای به جذب سرمایه در اسپانیا کرده است.با خرید ملکی به ارزش حداقل 180 هزار دلار میتوان اقامت اسپانیا گرفت.البته برای این کار نیاز است حتما از وکلای با تجربه دراین زمینه مشاوره بگیرید.

سرمایه گذاری در اسپانیا میتواند به شکل ثبت شرکت و شروع کار در این کشور باشد.میزان سرمایه کار باید در حدود همان 180 هزار دلار باشد.البته در اسپانیا برای گرفتن اقامت نیاز نیست که حتما در خود اسپانیا مشغول کار باشید.در یک شرکت فقط نیاز است مدیر عامل در اسپانیا حضور داشته باشد و سایر اعضای هیات مدیره حتی اگر در کشور های دیگر باشند میتوانند از این طریق اقامت اسپانیا بگیرند.این فرصتی عالی برای کسانی است که قصد دارند در ایران و بدون زندگی در اسپانیا اقامت یک کشور عضو اتحادیه اروپا را دریافت کنند.

 اقامت اسپانیا

موسسه حقوقی رادیو وکالت با سال ها تجربه در زمینه گرفتن اقامت اسپانیا این آمادگی را دارد که به متقاضیان مشاوره لازم را بدهند.