اقامت اسپانیا بدون سرمایه گذاری(5 روش قانونی اقامت اسپانیا)

اقامت اسپانیا

امروزه درخواست‌ها به منظور مهاجرت به اروپا بیش از گذشته رو به افزایش گذاشته است. عدۀ بسیاری در سطوح مختلف و با انگیزه‌های گوناگون قصد مهاجرت به قاره سبز را دارند و اکثریت غریب به اتفاق این اقشار را مردمی از کشور‌های آسیا و خصوصا خاورمیانه تشکیل می‌هند. از جمله کشورهای محبوب که تقاضا به منظور مهاجرت و زندگی در آن بسیار زیاد می‌باشد، کشور اسپانیا است. انتخاب اسپانیا به منظور مقصدی برای زندگی دلایل بیشماری می‌تواند داشته باشد از جمله آب و هوای مطلوب، مردم شاد، فرهنگی غنی و کیفیت زندگی بسیار بالا. اگر می‌خواهید به طور دائم به اسپانیا نقل مکان کنید، باید بدانید که چگونه می‌توانید اقامت اسپانیا را بگیرید. از این گذشته، اگر قصد سرمایه گذاری در املاک را دارید، ضروری است که امور شما منظم باشند. به عنوان مثال، اگر 183 روز در سال در اسپانیا زندگی کنید، به عنوان مقیم آن کشور طبقه بندی می‌شوید. مهم نیست که این روزها متوالی باشند یا نه، اگر شما 183 روز در سال در اسپانیا زندگی کنید می‌توانید مالیات اسپانیا را بپردازید. 

اگر می‌خواهید به اسپانیا مهاجرت کنید و برای حمایت از خود و وابستگان خود درآمد کافی دارید، می‌توانید برای ویزای اقامت غیرسودآور خود اقدام کنید. این ویزا به شما این حق را نمی‌دهد که در اسپانیا کار کنید. شما برای گرفتن آن باید حداقل 25.560 یورو درآمد در سال داشته باشید، به علاوه برای هر یک از اعضای خانواده 6،390 یورو اضافی داشته باشید. این درآمد ممكن است از سرمايه گذاری‌ها، مقرری ساليانه و هر منبع درآمد ديگری حاصل شود. ویزای صادر شده دارای اعتبار سه ماه و پانزده روز است و دارای چندین ورودی و 90 روز اقامت در اسپانیا خواهد بود. در طی یک ماه از ورود به اسپانیا، باید برای اجازه اقامت و شناسنامه ملی خارجی اقدام کنید. اجازه اقامت معمولاً برای مدت 2 سال صادر می‌شود و این زمان قابل تمدید است، به شرط آنكه هنوز شرایط اقتصادی را برآورده كنید و حداقل 183 روز در سال در اسپانیا زندگی كنید. پس از گذشت 5 سال از داشتن اجازۀ اقامت موقت، واجد شرایط اقامت دائم خواهید شد. اقامت دائم به شما این امکان را می‌دهد که به طور نامحدود در اسپانیا زندگی و کار کنید. ممکن است پس از 10 سال اقامت قانونی (موقت یا دائم) واجد شرایط باشید. برای تبدیل شدن به یک شهروند اسپانیایی، از شما خواسته می‌شود که تابعیت قبلی خود را کنار بگذارید، ثبات مالی داشته باشید، سابقه کیفری نداشته باشید، در مصاحبه شرکت کنید و درجه ادغام خود در جامعه اسپانیا را ثابت کنید به عنوان مثال: دانش زبان اسپانیایی، فرهنگ، ارزش‌ها و مشارکت در فعالیت‌های اجتماعی اسپانیا. شهروندان باید تابعیت قبلی خود را کنار بگذارند، به جز کشورهایی که اسپانیا با آن‌ها توافقنامه دو ملیتی را امضا کرده است. در حال حاضر شهروندان کشورهای زیر می‌توانند بدون انصراف از تابعیت قبلی خود، شهروندان طبیعی اسپانیایی شوند: آندورا، آرژانتین، بولیوی، برزیل، شیلی، کلمبیا، کاستاریکا، کوبا، جمهوری دومینیکن، گینه استوایی، اکوادور، گواتمالا، هندوراس، مکزیک، نیکاراگوئه، پاناما، پاراگوئه، پرو، پرتغال، پورتوریکو، السالوادور، اروگوئه و ونزوئلا. در مطلب پیش‌رو سعی نموده‌ایم تا در دو بخش کلی، اطلاعاتی جامعی در زمینه راه‌های دریافت اقامت اسپانیا و شرایط کلی زندگی در شهر‌های اسپانیا را خدمت مخاطبان ارائه دهیم.

بخش اول:

بهتر است به منظور ورود به بخش روش‌های مهاجرت به اسپانیا، مطلب را با مطرح نمودن سوالاتی که معمولا از جانب متقاضیان مهاجرت به اسپانیا مطرح می‌شود، شروع نماییم.

 • از چه طریقی می‌توان اقامت دائم اسپانیا را کسب نمود؟
 • مطمئن‌ترین روش‌ها به منظور مهاجرت قانونی به اسپانیا کدام است؟
 • دریافت اقامت اسپانیا از طریق تحصیل در دانشگاه چگونه است؟
 • آیا از طریق ازدواج می‌توان اقامت قانونی اسپانیا را کسب نمود؟
 • اخذ اقامت اسپانیا به وسیله سرمایه‌گذاری چگونه امکان پذیر می‌باشد؟
 • پروسه اخذ اقامت اسپانیا به صورت کلی چه مدت زمان می‌برد؟
 • آیا امکان اخذ اقامت برای خانواده شخص متقاضی نیز وجود دارد؟
 • شرایط تحصیل فرزندان زیر 18 سال متقاضیان کسب اقامت اسپانیا به چگونه‌ای می‌باشد؟
 • آیا امکان کار در حین تحصیل در دانشگاه‌های اسپانیا وجود خواهد داشت؟

پاسخ به سوالات مطرح شده و یا سوالات مشابه منجر به کسب اطلاعات کلی و مورد نیاز در راستای دریافت اقامت اسپانیا می‌شود. در ادامه مطلب سعی می‌نماییم تا با بررسی هر یک از روش‌های اخذ اقامت اسپانیا به سوالات شما عزیزان پاسخ جامعی دهیم.

 وضعیت اقتصادی اسپانیا

دریافت اقامت اسپانیا به واسطه سرمایه‌گذاری

کشورهای مهاجر پذیر همواره از اشخاصی که قصد سرمایه‌گذاری و یا انتقال سرمایه خویش را به منظور مهاجرت و دریافت اقامت داشته باشند، استقبال می‌کنند. چرا که ثروت شخص مهاجر می‌تواند مسبب کارآفرینی و کمک به چرخه اقتصاد کشور مقصد شود، از این رو به منظور تشویق متقاضیانی با این شرایط کشورهای مقصد سعی می‌نمایند با اعطا اقامت خود در ابتدای امر، ایشان را متقاعد به انتقال سرمایه خویش نمایند.

کشور اسپانیا نیز از این قاعده مستثنی نبوده و شرایط مطلوبی را در اختیار اشخاصی که قصد دریافت اقامت اسپانیا از طریق سرمایه‌گذاری را دارند، قرار می‌دهد. بدین منظور متقاضیان می‌توانند با انتقال حداقل سرمایه‌ای به مبلغ پانصد هزار یورو به این کشور، از شرایط اخذ اقامت اسپانیا آن هم به شکل دائم در کوتاه‌ترین زمان ممکن بهره‌مند شوند. معمولا این مقدار سرمایه توسط دولت اسپانیا مشخص می‌گردد که در چه زمینه‌ای کمک حال چرخه اقتصادی این کشور شود اما در عین حال متقاضی می‌تواند اقدام به خرید خانه با سرمایه خود در هریک از شهرهای دلخواه در اسپانیا کند. شایان ذکر می‌شود در این روش متقاضی می‌تواند پس از انجام تمهیدات مورد نظر از سوی سفارت اسپانیا، برای همسر و فرزندان خود نیز اقامت اسپانیا را کسب نماید.

گروه حقوقی رادیو وکالت به عنوان یکی از کارگذاران امور مهاجرت و اخذ اقامت اسپانیا با داشتن کادری مجرب و وکیلی صاحب نام در اسپانیا، اقدام به کسب اقامت اسپانیا برای متقاضیانی که قصد مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری در این کشور را دارند، می‌نماید. جهت کسب شرایط و نحوه شروع این پروسه می‌توانید با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

به جهت اخذ اقامت اسپانیا از طریق سرمایه‌گذاری، متقاضیان نیازمند ارائه چه مدارکی می‌باشند؟

 • مدارک خانوادگی
 • تمامی گذرنامه‌های ده سال گذشته (در صورت وجود) همراه با ترجمه
 • شناسنامه و ترجمه آن
 • کارت پایان خدمت به همراه ترجمه
 • سند ازدواج/طلاق به همراه ترجمه آن
 • 6 قطعه عکس (5/4*5/3). عکس باید در 6 ماه گذشته گرفته شده باشد
 • کد پستی، آدرس و تلفن محل زندگی در 10 سال گذشته
 • در صورت داشتن فامیل درجه یک در اسپانیا، ارائه مدارک ایشان
 • سابقه بیمه
 • گواهی عدم سوء پیشینه

کسب اقامت اسپانیا از طریق ارائه تمکن مالی (پشتوانه مالی)

این روش عموما به اشخاصی پیشنهاد می‌شود که دارای پشتوانه مالی مناسبی می‌باشند. چرا که متقاضیانی که از این طریق اقدام به دریافت اقامت اسپانیا می‌نمایند، در طول 5 سال اول اقامت خود از امکان کار در این کشور برخوردار نمی‌شوند. لذا روش تمکن مالی مناسب آن دسته از اشخاصی است که در طول مدت زمان 5 سال بتوانند با توجه به پشتوانه مالی خود در اسپانیا زندگی کنند. خاطرنشان می‌شود اخذ اقامت اسپانیا از طریق تمکن مالی، نیاز به شرط حضور حداقل 6 ماه در طول یک سال خواهند داشت و در طوا این مدت مستلزم یادگیری زبان اسپانیایی می‌باشند.

نکته‌ای که در زمینه اخذ اقامت اسپانیا از طریق تمکن مالی حائز اهمیت می‌باشد آن است که، درست است که در طول 5 سال ابتدایی نمی‌توانید اقدام به کار در این کشور نمایید اما این امکان برای شما وجود دارد تا با راه‌اندازی کسب و کاری هرچند کوچک، اقدام به کارآفرینی نمایید و در واقع خودتان موسس و صاحب شغلی باشید. به واسطه این امر دولت اسپانیا نیز از تقاضای شما بسیار استقبال کرده و حتی معافیت‌های مالیاتی نیز شامل حال شما نیز می‌شود.

کسب اقامت اسپانیا از طریق ازدواج با تبعه اسپانیایی

ازدواج شخص خارجی با تبعه یک کشور دیگر در صورت واقعی بودن ازدواج و اثبات آن به افسر اداره مهاجرت آن کشور، در نهایت می‌تواند منجر به اقامت دائم شود. این روش همواره مورد توجه افراد بسیاری واقع می‌شود چرا که می‌توان آن را در زمره کم‌هزینه‌ترین روش‌های اخذ اقامت یک کشور قرار داد. ازدواج با تبعه اسپانیایی و کسب اقامت اسپانیا از این طریق نیز مشابه سایر کشورها می‌باشد.

متقاضیان به منظور اخذ اقامت اسپانیا از طریق ازدواج در درجه اول ملزم به شناخت شخصی اسپانیایی تبار می‌شوند و هدفشان از آشناییت مشخص باشد (منظور ازدواج است). پس از تصمیم‌گیری برای ازدواج، شخص متقاضی از طریق دریافت دعوت‌نامه از سوی فرد اسپانیایی به این کشور وارد می‌شود و سپس اقدامات لازم را به منظور ازدواج انجام می‌دهند. چرا که هر کشور دارای آداب و رسومی خاصی به منظور ازدواج و برگزاری آن است. پس از ازدواج، شخص خارجی با مراجعه به سفارت هر ساله موظف به تمدید اقامت اسپانیا می‌باشد. معمولا پس از گذشت 5 سال و با ارائه مدارک مورد نیاز به سفارت این کشور و همچنین اثبات واقعی بودن ازدواج پس از بررسیهای صورت گرفته توسط افسر اداره مهاجرت، اقامت دائم اسپانیا به متقاضی اعطا می‌شود.

 

مدارک مورد نیاز به منظور اخذ اقامت اسپانیا از طریق ازدواج عبارتند از:

 • کپی از صفحات گذرنامه
 • عدم سوء پیشینه شخص مرد ایرانی
 • کارت ملی شخص مرد ایرانی و ترجمه آن
 • شناسنامه شخص متقاضی ازدواج و ترجمه آن
 • مدارک برای اثبات ارتباط

اقامت اسپانیا از طریق اخذ ویزای تحصیلی

از جمله روش‌هایی که به شکل قانونی و نسبتا کم دردسر می‌توان اقدام به اخذ اقامت اسپانیا نمود، تحصیل و اخذ پذیرش دانشگاه‌های این کشور می‌باشد. علاقه‌مندانی که قصد تحصیل در دانشگاه‌هایی با بالاترین کیفیت و سطح آموزشی را دارند، می‌توانند اقدام به اخذ ویزای تحصیلی اسپانیا نموده و در هر یک از مقاطع کارشناسی، کارشناسی‌ارشد و دکترا از دانشگاه‌های اسپانیا پذیرش کسب نمایند.

به منظور تحصیل و اخذ اقامت اسپانیا، متقاضیان مستلزم توجه به نکاتی می‌باشند که در ادامه به آن‌ها می‌پردازیم. تحصیل در مقطع کارشناسی عموما نیاز به تسلط به زبان اسپانیایی دارد، از این رو شخص متقاضی لازم است قیل از ارسال درخواست پذیرش به دانشگاه‌های این کشور شروع به یادگیری زبان اسپانیایی نماید. البته شرایطی نیز پیش از ورود به دانشگاه در این کشور در نظر گرفته شده است که به واسطه آن متقاضیان می‌توانند در دوره آموزش زبان اسپانیایی که در کالج‌ها برگزار می‌شود شرکت کرده و پس از قبولی در آزمون، ورد دانشگاه شوند.

اما تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری از منظر تسلط به زبان کمی آسان‌تر می‌باشد. چرا که متقاضیان در این مقاطع می‌توانند به زبان انگلیسی نیز تحصیل نمایند که در اینصورت ملزم به ارائه مدرک زبان آیلتس با نمره حداقل 6.5 می‌باشند. توجه داشته باشید از آنجایی که قصد زندگی و کسب اقامت اسپانیا را دارید، در هر صورت نیازمند آشنایی به زبان این کشور نیز می‌باشید. اما این امر دیگر نیازی به داشتن مدرک زبان اسپانیایی نخواهد داشت.

نکته بارز دیگر به جهت اخذ اقامت اسپانیا از طریق تحصیل، اجازه کار در هنگام تحصیل می‌باشد. دانشجویان خارجی این امکان را خواهند داشت تا به صورت مشخص و محدودی از اجازه کار برخوردار شوند که این محدودیت زمانی با توجه به مقطع تحصیلی هر شخص متفاوت است و از 10 تا 25 ساعت در هفته می‌باشد. معمولا با در آمدی که دانشجویان از این طریق کسب می‌نمایند قادر خواهند بود تا بخشی از هزینه‌های خود را تامین نمایند. لازم به ذکر است ویزای تحصیلی اسپانیا دارای اعتبار یک ساله می‌باشد و هر ساله توسط شخص متقاضی نیاز به تمدید مجدد خواهد داشت.

آن دست از اشخاصی که سن ایشان کمتر از 18 سال می‌باشد و به واسطه خانواده خود به جهت اخذ اقامت اسپانیا  وارد این کشور شده‌اند، می‌توانند از تحصیل رایگان در مدارس دولتی این کشور تا پایان 18 سالگی بهره‌مند شوند.

مدارک مورد نیاز به منظور اخذ ویزای تحصیلی اسپانیا:

 • مدارک مبنی بر اثبات پذیرش دانشگاهی
 • مدارک مربوط هویت فردی
 • مدارک مربوط به استطاعت مالی
 • مدرک زبان آیلتس/تافل در صورتی که مورد نیاز باشد
 • کپی از مدارک دانشگاهی و گواهینامه‌های معتبری که تا به حال کسب کردید
 • گذرنامه معتبر
 • عکس مخصوص گذرنامه

کسب اقامت اسپانیا از طریق کار

از آنجایی که کشور اسپانیا عضو اتحادیه اروپا و عضو پیمان شنگن می‌باشد، اشخاص بسیاری تمایل به اخذ ویزای کار و در نتیجه مهاجرت به اسپانیا را دارند. در صورتی که متقاضی مهاجرت به اسپانیا  از طریق کار، بتواند به مدت حداقل 5 سال در این کشور به کار و زندگی بپردازد و مالیات پرداخت نماید، می‌تواند به اقامت اسپانیا و در نهایت تابعیت این کشور دست پیدا کند.

اشخاصی که قصد مهاجرت به اسپانیا از طریق کار را دارند می‌توانند از طریق روش‌های متفاوتی اقدام به اخذ ویزای کار اسپانیا کرده تا به واسطه این موضوع به شکل قانونی مشغول به کار در اسپانیا شوند. یکی از این روش‌ها اخذ ویزای جست و جوی شغلی می‌باشد که به شخص دریافت کننده این امکان را می‌دهد تا  به مدت 3 الی 5 ماه به جست و جوی کار در این کشور بپردازد. پس از یافتن کار و عقد قرارداد کاری و طی کردن مراحل اداری کارت اقامت یک ساله برای فرد متقاضی مهاجرت به اسپانیا از طریق کار صادر می‌شود.

لازم به ذکر است امکان اخذ ویزای کار اسپانیا از طریق اخذ دعوت‌نامه‌ای معتبر از سوی کارفرمایی اسپانیایی وجود دارد. شرایط دریافت دعوت‌نامه از جانب کارفرمای اسپانیایی بدین صورت است که کارفرمای موردنظر برای یافتن نیروی مورد نظر خود موظف است که به مدت سه ماه در کشور اسپانیا آگهی استخدام تبلیغ کند. در این مدت اگر شهروند اسپانیایی به عنوان متقاضی موردنظر پیدا شد و شرایط لازم جهت استخدام را دارا بود، کارفرمای اسپانیایی موظف به استخدام ایشان می‌باشد. در غیر این صورت و در صورت عدم یافتن شخصی در این کشور، کارفرما مستلزم تبلیغ آگهی استخدام به مدت سه ماه در اتحادیه اروپا می‌باشد. اگر در این مرحله شخصی خواستار فرصت شغلی مورد نظر نبود، کارفرما می‌تواند اقدام به ارسال دعوت‌نامه کاری به متقاضی نماید. پس از انجام مراحل قانونی شخص می‌تواند اقدام به مهاجرت به اسپانیا از طریق کار نماید.

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای کار:

 • تمامی گذرنامه‌های ده سال گذشته  به همراه ترجمه
 • شناسنامه و ترجمه آن
 • کارت پایان خدمت به همراه ترجمه
 • 6 قطعه عکس (5/4*5/3). عکس باید در 6 ماه گذشته گرفته شده باشد
 • کد پستی، آدرس و تلفن محل زندگی
 • مدارک دانشگاهی
 • به افسر ویزا باید ثابت کنید که وقتی مجوز کار شما منقضی شد، اسپانیا را ترک خواهید کرد.
 • باید نشان دهید که از تمکن مالی خوبی برای تامین هزینه‌های زندگی خود و خانواده خود در طول مدت اقامت در اسپانیا برخوردار هستید.
 • ارائه نامه عدم سوء پیشینه
 • ارائه گواهی نامه سلامت

اخذ اقامت اسپانیا از طریق تحصیل در دانشگاه‌های این کشور

بخش دوم:

حال که اطلاعات جامعی را در زمینه اخذ اقامت اسپانیا کسب نمودید، شاید سوالاتی در راستای زندگی در شهرهای اسپانیا در ذهنتان ایجاد شود. سوالاتی از قبیل:

 • کشور اسپانیا چگونه کشوری است؟
 • مهم‌ترین و بهترین شهرها اسپانیا کدام شهرها می‌باشد؟
 • سطح و کیفیت زندگی در هر یک از شهرهای اسپانیا چگونه است؟
 • از منظر آب و هوایی شهرهای اسپانیا در چه وضعیتی قرار دارند؟
 • سیستم حمل و نقل عمومی در هر شهر چگونه است؟
 • هزینه‌های زندگی در هر شهر چگونه است؟
 • مخارج مسکن و اجاره آن در هر شهر چگونه می‌باشد؟

در ادامه مطلب قصد داریم تا بررسی هر یک از شهرهای اسپانیا پاسخ مناسبی به سوالات و ابهامت شما متقاضیان گرامی دهیم.

کشور اسپانیا

کشور اسپانیا به عنوان یکی از کشورهای پرجمعیت دنیا شناخته می‌شود و در حال حاضر رتبه 29ام پرجمعیت‌ترین کشور را به خود اختصاص داده است. کشور اسپانیا در چند سال گذشته رتبه چهاردمین اقتصاد برتر در میان کشورهای دنیا را به خود اختصاص داده. در حال حاضر پایه‌های اقتصادی این کشور بر صنایعی چون کشاورزی، انرژی و خصوصا توریسم استوار است و عمده درآمد این کشور از طریق جذب توریسم از سرتاسر دنیا کسب می‌شود. 

پادشاهی اسپانیا یک کشور بین قاره‌ای و عضو اتحادیه اروپا می‌باشد که در جنوب غرب اروپا و شمال آفریقا واقع شده است و حدود 46 میلیون نفر جمعیت دارد. پایتخت و پرجمعیت‌ترین شهر آن مادرید است که بیش از 3.1 میلیون نفر جمعیت دارد. زبان رسمی آن اسپانیایی است که به همراه چهار زبان به نام‌های باسکی در باسک و ناوارا؛ زبان کاتالان در کاتالونیا و والنسیا؛ زبان گالیسی در گالیسیا و زبان آرانسی در کاتالونیا رواج دارد. پول رسمی اسپانیا یورو می‌باشد و دارای سه اقلیم جغرافیایی است. شمال اسپانیا آب و هوای معتدل دارد، اما بخش‌های مرکزی و جنوب این کشور کاملاً مدیترانه‌ای می‌باشد. 

این کشور یکی از متنوع‌ترین فرهنگ‌های جهان را دارد و  بر اساس گروه‌های مختلفی ساخته شده است. این کشور از زمان خاستگاه خود با خصوصیات و فرهنگ‌های متنوعی تشکیل شده و هریک از مناطق سنت‌ها و غذاهای خاص خود را دارد. این بدان معنی است که شما به عنوان یک خارجی که مایل به آغاز زندگی جدید خود در کشور اسپانیا هستید، برای ادغام در چنین مکانی با هیچ مشکلی روبرو نمی‌شوید و در هر کجا که بروید با افرادی از سراسر جهان روبرو خواهید شد. علاوه بر این، شما می‌توانید دایره اجتماعی خود را ایجاد کنید؛ بدون اینکه توسط هیچ یک از شهروندان اسپانیایی تشکیل شود.

بنابراین، شروع زندگی جدید در کشور اسپانیا بسیار آسان خواهد بود، زیرا با گروه عظیمی از افراد همفکر روبرو می‌شوید که در شرایط مشابه شما قرار دارند یا هستند. افرادی که برای تشکیل آینده‌ای جدید در اسپانیا، کشور خود را ترک کرده‌اند و همه آنها همان روند شما را طی کرده‌اند، بنابراین می‌توانید از کمک آنها بهره‌مند شوید. علاوه بر این، ما در مورد افرادی صحبت می‌کنیم که مرتباً برای دیدار با یکدیگر گردهمایی‌هایی برگزار می‌کنند. ملاقات با مردم و دوستی جدید در اسپانیا چیزی بسیار ساده است! این یکی از ویژگی‌های کشورهایی است که مقصد مورد نظر بسیاری از شهروندان اتحادیه اروپا و غیر اتحادیه اروپا می‌باشد.

لازم به ذکر است اسپانیا با ارائه سطح مطلوبی از کیفیت و امنیت و آزادی زندگی برای شهروندان خود موفق شده است تا رتبه دهم را از منظر شرایط مطلوب زندگی در میان کشور‌های دنیا را به خود اختصاص دهد. با توجه به شرایط فوق‌العاده‌ای که این کشور دارد، در ادامه مطلب به تشریح هر یک از روش‌های اخذ اقامت اسپانیا برای ایرانیان می‌پردازیم.

برخی از شهرهای مهم کشور اسپانیا به شرح زیر می باشد:

مادرید

شهر مادرید یکی از مهمترین شهرهای کشور اسپانیا می باشد که از سال ۱۵۶۲ به‌ عنوان پایتخت اسپانیا شناخته‌ شده و امروزه یکی از بهترین شهرهای پایتخت در اروپا است. شهر مادرید بعد از برلین پایتخت آلمان، دومین شهر بزرگ اتحادیه اروپا شناخته می‌شود که قدمت آن به قرن نهم میلادی باز می‌گردد. متروی شهر مادرید در سال ۱۹۱۹ ساخته شده و هم‌اکنون دارای ۱۳ خط و ۳۰۱ ایستگاه می‌باشد، این مترو از قدیمی‌ترین متروهای جهان محسوب می‌شود. همچنین قطار شهری مادرید در سال ۱۹۹۰ با ۹ خط و ۹۰ ایستگاه به منظور خدمات رسانی به شهروندان تاسیس شده ‌است.

بارسلونا

شهر بارسلونا یکی از مهمترین شهرهای کشور اسپانیا می باشد که بعد از مادرید دومین شهر پرجمعیت اسپانیا است و مهم ترین بندر اسپانیا و پایتخت بخش خودمختار کاتالونیا محسوب می شود. این شهر به جواهر مدیترانه شهرت دارد، یکی از زیباترین شهرهای اروپا است که به یکی از اولین مکان‌ های گردشگری اسپانیا تبدیل ‌شده است. شهر بارسلونا در جنوب شرقی کشور اسپانیا واقع ‌شده است و چون بین کوه‌ها و دریا قرار دارد، دارای آب‌ و هوایی معتدل است. بارسلونا از نظر تجارت، امور مالی، بازرگانی، رسانه و هنر و گردشگری دارای اهمیت بسزایی می‌باشد. وجود دریا و ساحل، رستوران‌ها و کافه‌هایی که تا پاسی از شب باز هستند‌، خیابان‌های پر توریست، آثار دیدنی و موزه‌ها، آثار معماری معروف، خرید و تفریح از جذابیت‌های بارز این شهر دیدنی می‌باشد. بارسلون یکی از مهم‌ترین بنادر اروپا محسوب می‌شود وسالانه میلیون‌ها یورو در این بندر معامله و نقل و انتقال کالا صورت می‌پذیرد. متروی بارسلون در سال ۱۹۲۴ تأسیس شده و هم‌اکنون دارای ۱۲ خط و ۱۸۰ ایستگاه می‌باشد، این مترو از قدیمی‌ترین متروهای جهان محسوب می‌شود. جمعیت بارسلونا طبق آخرین ارزیابی‌های صورت گرفته در حدود سه میلیون نفر می‌باشد. شایان ذکر است این شهر، ششمین شهر پرجمعیت اتحادیه اروپا شناخته می‌شود.

والنسیا

شهر والنسیا یکی از شهرهای مهم کشور اسپانیا و سومین شهر بزرگ اسپانیا می‌باشد. این شهر یکی از بنادر مهم اروپا در زمینه حمل و نقل می‌باشد که در کنار رودخانه تریا و در ساحل شرقی شبه جزیره ایبری و در بخش غربی دریای مدیترانه قرار گرفته است. آب ‌و هوای این شهر در فصول تابستان بسیار گرم و در فصول زمستان نسبتا معتدل می‌شود. این شهر به دلیل کم ‌هزینه بودن مخارج زندگی معمولا مورد توجه اغلب مهاجران قرار می‌گیرد.

سویا

شهر سویا از جمله مهم‌ترین شهرهای کشور اسپانیا می‌باشد که به دلیل موقعیت جغرافیایی و واقع‌ شدن در کنار مدیترانه، آب ‌و هوای مدیترانه‌‌ای به خود گرفته و دارای آب‌ و هوای بسیار خوب با تابستان‌‌های نسبتا گرم و زمستان‌های معتدل می‌باشد. لازم به ذکر است این شهر، پرجمعیت‌ترین شهر کشور اسپانیا بعد از مادرید، بارسلونا و والنسیا می‌باشد.

گرانادا

شهر گرانادا یکی از مهمترین شهرهای اسپانیا می باشد و در بخش خود مختار اندلس قرار گرفته است. این شهر به دلیل وجود دانشگاه‌ها، جشنواره‌ها و مراکز فرهنگی متعدد بسیار مورد توجه مهاجران قرار می‌گیرد.

ساراگوسا

شهر ساراگوسا در بالاترین نقطه در شمال اسپانیا واقع ‌شده است و در فاصله ۲۷۵ کیلومتری شهر مادرید قرار گرفته است. مناظر طبیعی این شهر بسیار چشمگیر هستند. شهر ساراگوسا آکنده از روستاهای زیبا با سنت‌های قدیمی و آداب‌ و رسوم محلی است. این شهر خود یکی از شهرهای مدرن اسپانیایی شناخته می‌شود و در عین حال پنجمین شهر پرجمعیت اسپانیا نیز شناخته می‌شود. لازم به ذکر است شهر ساراگوسا دارای آب‌ و هوای مدیترانه‌ای می‌باشد.

مالاگا

شهر مالاگا در جنوب کشور اسپانیا و در فاصله ۴۱۶ کیلومتری شهر مادرید واقع شده است. این شهر یکی از شهرهای قدیمی اسپانیا شناخته می‌شود که قدمت آن به ۲۸۰۰ سال پیش می‌رسد. این شهر ساحلی است و دارای چشم ‌اندازهای زیبا و جاذبه‌های طبیعی است. آب ‌و هوای شهر مالاگا اسپانیا ، مدیترانه‌ای است که دمای آن بین ۱۰ تا ۲۶ درجه سانتی‌گراد متغیر است.

مورسیا

شهر مورسیا در جنوب شرقی اسپانیا، در منطقه خودمختار اسپانیا و در جنوب شرقی شبه‌ جزیره ایبرین واقع شده است. این شهر هفتمین شهر بزرگ کشور اسپانیا شناخته شده است آب ‌و هوای شهر مورسیا اسپانیا در فصل تابستان‌ها گرم و در زمستان‌ها با بارش‌های نسبتاً کم همراه است و به همین خاطر برای کشاورزی بسیار مناسب می‌باشد.

بیلبائو

شهر بیلبائو نیز در شمال اسپانیا واقع شده است و دهمین شهر بزرگ این کشور به شمار می‌آید. منطقه شهری بیلبائو تقریباً ۱ میلیون نفر جمعت دارد که آن را به یکی از پرجمعیت‌ترین مناطق شهری در شمال اسپانیا بدل نموده است. آب ‌و هوای این شهر معتدل و از سایر شهرهای اسپانیا به مراتب مطلوب‌‌تر می‌باشد. این شهر مرکز تجاری ایالت باسک است که از اهمیت زیادی در اسپانیا سبز برخوردار است و پس از بارسلونا، در مقام دوم منطقه صنعتی اسپانیا قرار گرفته است.

سالامانکا

شهر سالامانکا در مرکز اسپانیا واقع شده است که زیبایی نفس گیرش را مدیون معدن سنگی است که ساختمان‌ها با استفاده از آن بنا شده اند. جمعیت این شهر در حدود ۱۶۰٫۳۳۱ نفر می‌باشد. بازتاب نور فوق العاده زیبایی که ساختمای‌های سالامانکا را می‌درخشاند سبب شده که این شهر به “شهر طلایی” معروف شود. شهر سالامانکا محل یکی از بهترین دانشگاه‌های اروپاست که از سال ۱۲۱۸ بنا شده است.

فرم ارسال نظر
اطلاعات تماس شما منتشر نخواهد شد و تنها برای پاسخگویی به شما دریافت میگردد

نظرات کاربران
مهدی
وقت برای مشاوره حضوری میخواستم
پاسخ توسط کارشناس 4
سلام با دفتر مجموعه تماس بگیرید تا برای شما وقتی در نظر گرفته شود. سپاس
علیرضا
با سلام من مدرک دانشگاهی ندارم یعنی دانشجوی انصرافی رشته فیزیک هستم اما دوره های تعمیر و نگهداری دکل های bts و تعمیرات تلفن همراه و لپتاپ رو گذروندم و حدود سال شاغل به این کارا بودم. قصد مهاجرت دارم. آیا میتونم بدون سرمایه میتونم مهارجت کنم؟
پاسخ توسط کارشناس (2)
با سلام بله امکان مهاجرت دارید برای بررسی شرایط خود با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.
M.Nouri
خانم 41 ساله هستم که درسال 1396 (بعد از مدتی فراغت ازتحصیل) مدرک ارشد تاریخ با معدل و شرایط نسبتا خوبی گرفتم، آیا برای ادامه تحصیل ترجیحا درمقطع دکترا میتوانم به همراه خانواده (همسر و دو فرزند دانش آموز) اقدام موفق کنم؟
پاسخ توسط کارشناس (2)
با سلام دوست عزیز برای کشور اوکراین در خصوص ویزا تحصیلی میتوانیم شما را راهنمایی کنیم.
نسرین جبلی
سلام همسر من در آشپزی مهارت زیادی داره میخواستم ببینم در اسپانیا با این مهارت میشه شغلی پیدا کرد ومشغول به کار شد.داشتن یه کار خوب ازاصلی ترین نگرانیهای من بعد از گرفتن اقامته
پاسخ توسط کارشناس (1)
با سلام خدمت شما. اگر شرایط اخذ اقامت از طریق تمکن مالی را دارا باشید، می توان در خصوص کسب و کار هم پیشنهاداتی ارائه داد.با ما در ارتباط باشید تا شرایط اقامت اسپانیا از طریق تمکن مالی را از کارشناسان ما جویا باشید.
آهنگری
با سلام. اگر از طریق تمکن مالی اقامت را بگیریم. ایا باید حتما بصورت مداوم انجا باشیم و ضمنا ایا پسرم میتواند در دانشگاه های انجا بعنوان اسپانیای بصورت مجانی تحصیل کند( منظورم شهریه دانشگاه است)
پاسخ توسط کارشناس (2)
سلام دوست عزیز حد اقل 185روز به صورت پیوسته یا ناپیوسته در اسپانیا یا حوزه شینگن حضور داشته باشید، دانشگاه های اسپانیا رایگان نمیباشد.
آریا
درود بر شما من دارای مدرک مهندسی شیمی و ارشد MBA هستم.14 سال سابقه کار در صنعت نفت دارم .ممنون میشم بفرمایید چطور میتونم اقامت و ویزای کار اسپانیا رو بگیرم مرسی
پاسخ توسط کارشناس (1)
با سلام خدمت شما. جهت اخذ اقامت اسپانیا می توان از طریق تمکن مالی و سرمایه گذاری اقدام کرد که توضیحات لازم و مکفی در سایت ارائه داده شده است. لطفا فرم مربوطه را در همین صفحه تکمیل نمائید.
bahar
سلام من همسرم تو شرکت نفت اتش نشانه اما پیمانکاری با 13 سال سابقه ایا با این شرایط میتونه جایی اقامت بگیره
پاسخ توسط کارشناس (1)
با سلام خدمت شما دوست عزیز. اگر قصد شما اخذ اقامت کشور اسپانیا می باشد لطفا با ما در تماس باشید، امکان اخذ اقامت اسپانیا از طریق اثبات تمکن مالی امکانپذیر می باشد.
احمد
بعد از گرفتن اقامت پیدا کردن کار چقدر زمان می بره
پاسخ توسط کارشناس (2)
سلام دوست عزیز در روش اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری و تمکن مالی اجازه کار کردن به عنوان نیرو کار را ندارید و باید خودتان کارفرما باشید.
فاطمه
سلام.من کارگزاربیمه هستم وهمسرم صنعتکارهستند ودوفرزندبالای 16سال دارم.میخواستم ببینم امکان مهاجرت به اسپانیا برای ما وجوددارد.دارایی حدود 150میلیون تومان داریم.
پاسخ توسط کارشناس (2)
با سلام دوست عزیز برای کشور استرالیا از طریق ویزا مهارت شغلی امکانپذیر است که رزومه شما باید بررسی شود با کارشسناسان ما تمای حاصل فرمایید.
مهدی اسماعیل زاده
باسلام.من در نظر دارم به کانادا مهاجرت کنم ولی اصلا در مورد مهاجرت اطلاعاتی ندارم و دومور کشور اسپانیا هم همین طور حدود ۱ میلیارد سرمایه دارم از ملک گرفته تا پول با این سرمایه میتونم جایی برسم؟
پاسخ توسط کارشناس (2)
با سلام دوست عزیز با کارشناسان ما تماس بگیرید تا شرایط شما یه طور کامل بررسی گردد.
علی اکبرغلاملو
سلام باتمکن مالی خانواده ام هم اقامت میگیرند؟
پاسخ توسط کارشناس (1)
با سلام خدمت شما دوست عزیز. اخذ اقامت اسپانیا از طریق تمکن مالی نیز، یکی از راه های اخذ اقامت این کشور می باشد که بدون نیاز به سرمایه گذاری و تخصص بخصوص می توان اقدام کرد. نحوه اثبات تمکن مالی بسته به تعداد اعضای خانواده و شرایط سنی متفاوت می باشد. با ما در تماس باشید...
شایان
سلام من ام دی اف کارم و دیگه از ایران خسته شدم بریدم دویستم دارم و میخام ببینم میشه برم اونجا و اینکه اونج کار و درامد و زندگی واسه شغل من چطوری
پاسخ توسط کارشناس (2)
با سلام دوست عزیز در حال حاضر برای کشور اسپانیا تنها از طریق سرمایه گذاری و تمکن مالی اقدا میکنیم.