اقامت استرالیا

اقامت کشور استرالیا

استرالیا با 7.686.850 کیلومتر مربع وسعت، ششمین کشور بزرگ دن یا محسوب می‌شود. این کشور که از سال ۱۹۰۱ میلادی از بریتانیای کبیر استقلال یافت، سرزمین اصلی قاره ی اقیانوسیه به شمار می‌آید. اقتصاد مطلوب این کشور می‌تواند یکی از دلایل بالا بودن میزان تقاضا برای اخذ اقامت استرالیا باشد. گفته می‌شود که چهار ایالت این کشور، جزء ده شهر برتر برای زندگی محسوب می‌ شود که این امر، اقامت استرالیا را مطلوب می‌کند. در ادامه به بررسی شرایط مهاجرت به این کشور و اقامت استرالیا می پردازیم.

فرم درخواست ارزیابی ویزای مهارت شغلی استرالیا

شما میتوانید از طریق فرم زیر مشخصات خود جهت اخذ ویزای کاری استرالیا را برای ما ارسال نمایید.کارشناسان ما پس از انجام بررسی های لازم با شما تماس خواهند گرفت.

 

طبق مقررات فعلی، مهاجرت به استرالیا و اخذ اقامت استرالیا منوط به وجود یکی از این دو شرط است:
- متقاضی قصد انجام یک فعالیت حرفه‌ای را داشته باشد.
- متقاضی با یکی از ساکنین استرالیا یا مهاجران قبلی به این کشور پیوند خانوادگی داشته باشد.

اقامت استرالیا


اکنون به توضیح اهم مسائل راجع به این دو روش می‌پردازیم:

- مهاجرت به کشور استرالیا بر مبنای فعالیت حرفه‌ای

الف) مهاجرت به استرالیا بر مبنای یک مهارت و تخصص یا ویزای کلاس 189: این روش برای مهاجرت و اخذ اقامت استرالیا یکی از پرطرفدارترین انواع ویزا برای اقامت استرالیا و نهایتاً اخذ اقامت استرالیا محسوب می‌شود. افرادی که دارای تحصیلات آکادمیک و سابقه کار برای بیشتر رشته‌های تحصیلی هستند می‌توانند از این ویزا بهره ببرند. بر اساس این ویزا فرد تنها بر اساس حرفه‌ای که دارد مجوز ورود به استرالیا را دریافت می‌کند و باید ملزوماتی را نیز تأمین کند که عبارتند از:
1) فرد 60 امتیاز بدون کمک اسپانسر کسب کند،
2) فرد مدرک زبان IELTS با حداقل نمره 6 داشته باشد،
3) شغل و تحصیلات فرد در لیست SOL باشد که از طریق لینک زیر قابل مشاهده است:
https://www.border.gov.au/Trav/Work/Work/Skills-assessment-and-assessing-authorities/skilled-occupations-lists/SOL
4) و سن شخص کمتر از 45 سال باشد.

اقامت استرالیا


در خصوص نحوه ی امتیازبندی نیز می توان به عنوان مثال به موارد ذیل اشاره کرد:
1- شرایط سنی امتیاز بندی مهاجرت به استرالیا
-18 تا 24 سال 25 امتیاز
-25 تا 32 سال 30 امتیاز
-33 تا 39 سال 25 امتیاز
-40 تا 44 سال 15 امتیاز
-45 تا 49 سال 0 امتیاز
2- تسلط بر زبان انگلیسی
-آیلتس شش 0 امتیاز
-آیلتس هفت 10 امتیاز
-آیلتس هشت 20 امتیاز
3- سوابق مرتبط کاری در کشور استرالیا
-یک سال 5 امتیاز
-سه سال 10 امتیاز
-پنج سال 15 امتیاز
4- سوابق مرتبط کاری با مدرک تحصیلی
-سه سال 5 امتیاز
-پنج سال 10 امتیاز
-هشت سال 15 امتیاز
- مدرک تحصیلی
-فنی حرفه ای 10 امتیاز
-کارشناسی و کارشناسی ارشد 15 امتیاز
-دکتری 20 امتیاز
5- سایر موارد موثر در امتیاز بندی جهت اخذ ویزای استرالیا:
-تحصیل در استرالیا حداقل 2 سال : 5 امتیاز
-مهارتهای همسر : 5 امتیاز
-گذراندن یک سال دوره های تخصصی : 5 امتیاز

اقامت استرالیا


ب) مهاجرت به استرالیا بر اساس یک مهارت و تخصص و اسپانسر ایالتی یا ویزای کلاس 190

در این روش علاوه بر اینکه فرد حائز شرایط ویزای کلاس 189 است، یک ایالت در استرالیا هم قبول کرده که حامی وی باشد. هر ساله تعدادی از ایالات استرالیا فراخوان برای حمایت از مهاجران اعلام می‌کنند و فرد متقاضی به موجب آن متعهد می شود که دو سال در آن ایالت ساکن باشد و آنچه که فرد به دست می‌آورد، 5 امتیاز، و نیز دوره‌های آموزشی است که با حمایت آن ایالت، جهت وفق دادن بیشتر فرد با محیط استرالیا برگزار می‌شود.

ج) مهاجرت به استرالیا جهت تجارت و سرمایه‌گذاری یا ویزای کلاس 188، 888، 132

راه دیگر برای اخذ اقامت استرالیا و مهاجرت به این کشور، داشتن توانایی جهت انجام فعالیت اقتصادی است.

د) مهاجرت به کشور استرالیا بر اساس ویزای دانشجویی یا ویزای کلاس 573

شرایط عمومی اخذ ویزای دانشجویی عبارت است از:
1: سلامت جسمی
2: دارا بودن مدرک زبان : IELTS  آکادمیک با حداقل نمره شش و نیم بطوریکه در هیچ بخشی نمره اعم از گفتاری و شنیداری و خواندن و نوشتن، نمره فرد پایین تر از 6 نباشد یا ارائه ی مدرک تافل با نمره 90،
3: اثبات داشتن بنیه مالی جهت 18 ماه زندگی در استرالیا که ملاک آن دارا بودنِ حدود 90 میلیون تومان در حساب شخصی است که باید طی سه ماه به صورت دست نخورده در حساب فرد باقی بماند یا داشتن اسپانسری با چنین شرایط،
4: در طول تحصیل فرد اجازه کار بیش از 20 ساعت در هفته را ندارد. مشابه چنین شرطی در سایر کشورها نیز وجود دارد.

هـ) مهاجرت به استرالیا بر اساس ویزای دانش‌آموزی یا ویزای 571

و) مهاجرت به استرالیا بر اساس ویزای 186 و 187یا استخدام کافرمای معین در استرالیا

بر اساس این روش، بعضی از بنگاه‌های موفق اقتصادی در استرالیا از طرف دولت اجازه استخدام خارجیان را دارند و چنانچه یکی از این بنگاه‌ها فرد را استخدام کند، زمینه‌ی ورود و اقامت استرالیا را برای وی فراهم نموده است.

اقامت استرالیا

- مهاجرت به کشور استرالیا بر مبنای پیوند خانوادگی

دومین روش کلی برای اخذ اقامت استرالیا، مهاجرت بر اساس پیوند خانوادگی است که خود به یکی از این روش ها ممکن است:
الف) پدر و مادر در صورتی که حداقل نصف فرزندانشان در استرالیا اقامت دائم داشته باشند، (ویزای کلاس 143) باشد، مجوز مهاجرت به استرالیا را خواهند داشت.
ب) ویزای گاردین یا ویزای کلاس 580: اگر دانش آموزی که زیر 18 سال سن دارد در استرالیا مشغول به تحصیل باشد، دولت استرالیا اجازه‌ی اقامت به پدر و مادر وی را تا زمانی که دانش آموز به سن 18 سال برسد صادر می کند.
ج) ویزای همسری یا ویزای کلاس 309: اگر مرد یا زنی با مرد یا زنی که مقیم استرالیا است ازدواج کند، در صورتی که زندگی مشترک ایشان 2 سال به طول بینجامد، مجوز اقامت دائم را بر اساس ویزای همسری صادر می شود.
د) ویزای فرزندی یا ویزای کلاس 101: این ویزا برای فرزندانی است که پدر یا مادر ایشان مقیم استرالیا هستند و خود بر دو نوع زیر است:
1: چنانچه فرزند زیر 18 سال باشد، مجوز اقامت دائم را بی قید و شرط دریافت می‌کند.
2: چناچه فرزند بالای 18 سال باشد، در صورتی می‌تواند به پدر یا مادر خود در استرالیا بپیوندد که:
یک: دانشجوی تمام وقت باشد،
دو: مجرد باشد و
سه: ثابت کند که از لحاظ مالی وابسته به پدر و مادر خود است.
و) ویزای آخرین بازمانده یا ویزای کلاس 115: این ویزا برای اشخاصی صادر می شود که تمام اقوام درجه یک‌ ایشان مقیم استرالیا باشند و در ایران تنها مانده باشند. دولت استرالیا به این افراد اجازه می‌دهد که در قالب این ویزا به اقوام درجه‌ی یک خود در استرالیا بپیوندند.

فرم ارسال نظر
اطلاعات تماس شما منتشر نخواهد شد و تنها برای پاسخگویی به شما دریافت میگردد

نظرات کاربران
ستاره
باسلام.من یک دختر 6ساله دارم و خودم دیپلمم و32 سالمه.همسرم زیر دیپلم و جوشکارهستش.ایا میتونم ازطریق گرفتن ویزابرای تحصیل دخترم دراسترالیا یا کانادا اقدام کنم؟شرایطش چی هستش وچقدرهزینه میخواد؟ممنونم
پاسخ توسط کارشناس (1)
با سلام خدمت شما. خدمات تحصیلی استرالیا در حال حاضر جز خدمات موسسه نمی باشد. از طریق ویزای کار استرالیا می توانیم خدماتی ارائه دهیم. در مورد کشور کانادا هم فعلا ویزای مولتی جزء خدمات می باشد. با تشکر
الهام
سلام. من کارشناسی ارشد کشاورزی رشته گیاهپزشکی هستم. هردو مدرک تحصیلیم از دانشگاه دولتی گرفتم.لیسانس دانشگاه شهید باهنر کرمان. و ارشد دانشگاه گيلان. رتبه دو ارشد. مقاله isi و ترجمه کتاب. دو سال دانشگاه کشاورزی درس دادم و بمدت نزدیک 5سال در شرکتهای کشاورزی کار کردم به عنوان کارشناس فنی. 39سالمه.متاهل.بدون فرزند. همسرم ازایتالیا مدرک فوق لیسانس مدیریت تبليغات ورزش داره. البته الان انیماتور و کامیک ارتیست است. در ضمن من نمره ایلس 6ونیم جنرال دارم. شرایط اخذ ویزا دارم؟؟؟ ممنون میشم جواب سوالمو بدید.
پاسخ توسط کارشناس (1)
با سلام خدمت شما. بسیار رزومه پرباری به اتفاق همسرتان دارید. اما در خصوص ویزای کار که جز خدمات موسسه می باشد نمی توان اقدام کرد. می توانید از طریق تحصیلی اقدام نمائید که در حال حاضر جز خدمات مجموعه نمی باشد. با تشکر از درج نظرتان
شهرزاد
سلام.من ۲۴ سالمه و مدرک کارشناسی ارشد بیوشیمی(علوم پایه ) دارم و یک مقاله isi دارم همسرم پزشک عمومی هستن و ۲۸ سالشونه. من کلاس ielts میرم ولی هنوز آزمون ندادم می خواستم بپرسم با این شرایط امکان مهاجرت به استرالیا داریم؟ من تحصیلی و همسرم کاری البته همسرم برای تخصص میخوان اونجا ادامه تحصیل بدن چه پروسه هایی باید بگذرونیم ؟
پاسخ توسط کارشناس (1)
با سلام خدمت شما دوست عزیز. متاسفانه با توجه به شرایط شما در خصوص ویزای کار نمی توانیم خدماتی ارائه دهیم. تنها برای رشته های مهندسی- فنی امکان اخذ ویزای کار وجود دارد. با تشکر
امین
سلام من 24سالمه سرمایه چندانی ندارم مدرک تحصیلیم دیپلمه شغلم جوشکاری گاز خانگی البته تو برقه ساختمان هم سر رشتی دارم امکانش هست از طریق کار اقامت گرفت ممنون میشم از راهنمایتون .
پاسخ توسط کارشناس (1)
با سلام خدمت شما. در خصوص اخذ ویزای کار استرالیا باید امتیاز لازم در این خصوص که 65 می باشد را دریافت نمائید. مدرک تحصیلی شما هم باید حداقل لیسانس باشد.
فرح
سلام من و همسرم هر دو مدرک مهندسی داریم، ولی ایلتس نداریم. میخواستم بدونم اگه یک کارفرما استرالیایی پیدا کنیم که برامون دعوت نامه بفرسته میتونیم بدون اخذ مدرک آیلتس مهجارت کنیم؟
پاسخ توسط کارشناس (2)
سلام خیر دوست عزیز مدرک آیلتس شرط اخذ ویزا می‌باشد.
Sanaz
با سلام من خانم هستم مجرد ۳۴ ساله با مدرک فنی حرفه ای آرایشگری ناخن( سال۹۳) فوق دیپلم مدیریت کسب و کار( شهریور ۹۷ ) و مدرک گرافیک کامپیوتری از مجتمع فنی تهران ( سال ۸۵) سابقه کار ۱۳ سال غیر مرتبط و سابقه بیمه حدود ۷سال مدرک آیلتز هم ندارم میخواستم بدونم چطور میتونم برای استرالیا اقدام کنم ممنون میشم راهنمایی بفرمائید
پاسخ توسط کارشناس (2)
با سلام دوست عزیز در حال حاضر برای استرالیا تنها با رشته های مهندسی فنی اقدام میکنیم اما مدارک و حرفه شما برای اوکراین بسیار مناسب است.
Amir
سلام خسته نباشین بنده درحال تحصیل دردانشگاه فرهنگیان هستم میخاستم بدونم ایا میتونم با شغلم(دبیری)مهاجرت کنم و این ک به طور کلی حدود هزینه های مهاجرت چقدره؟واونجامدرس باشم؟
پاسخ توسط کارشناس (2)
با سلام خیر دوست عزیز مگر اینکه با مدرک خود به عنوان لیسانس علوم پایه اقدام نمایید که یافتن شغل برای رشته های علوم پایه دشوار است.
سارا
سلام . اگه فردی بخواد واسه پست داک اقدام کنه استرالیا مدرک زبان می خواد و ایا این کشور واسه پسا دکترا ی تربیت بدنی. مناسبه و میتونه از پس هزینه هاش بربیاد ؟؟؟
پاسخ توسط کارشناس (2)
سلام دوست عزیز بله مدرک آیلتس نیاز میباشد.
فرحناز
سلام من 27 سالمه متاهلم و مدرک مهندسی معماری دارم علاوه بر اون مدرک بین المللی ارایشگری و علاقه مند به کار نقاشی که نقاشی رو به صورت خود اموز بلدم و ندلای مختلف رو انجام دادم. همسر 30ساله و مدرک مهندسی تاسیسات دارن سابقه کار مرتبط نزدیک 5 سال اما بدون بیمه دارن. و ما مدرک ایلتس نداریم و اگر بخوام بگیرم سالها طول میکشه چون زمینه زبان ندارم. با این شرایط میتونم امید به مهاجرت سریع داشته باشم؟
پاسخ توسط کارشناس (2)
با سلام دوست عزیز کشور اسپانیا و اوکراین گزینه های مناسبی برای شما میباشند برای یررسی دقیق تر شرایط خود با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.
بهنام
سلام فوق لیسانس مهندسی پزشکی هستم 27 ساله برای دریافت مدرک زبان اقدام نکردم اما به نظر امادگیشو دارم .یک مقاله isi دارم و معدل ارشدم تقریبا 17 بنظرتون شرایط دریافت ویزای کلای 189 رو دارم؟
پاسخ توسط کارشناس (2)
با سلام دوست عزیز رزومه شما کامل باید بررسی شده و امتیازبندی گردد فرمداخل سایت را تکمیل نمایید تا با شما تماس گرفته شود همچنین مدرک آیلتس الزامی است.
مصطفی
سلام.بنده 38 سالمه و متاهل هستم بدون فرزند.لیسانس کامپیوتر کاربر حرفه ای دارم.میتونم امیدی واسه اقامت در کشورهای اروپایی داشته باشم؟
پاسخ توسط کارشناس (2)
با سلام بله دوست عزیز اما برای بررسی دقیق تر شرایط خود با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.
نیلوفر
برای اقامت کانادا ویااسترالیا راهنمایی میخاستم
پاسخ توسط کارشناسان
با سلام خدمت شما دوست عزیز. جهت کسب اطلاعات از نحوه اخذ اقامت استرالیا و کانادا می توانید با ما در تماس باشید. هیچ گونه شرایطی از شما در اختیار ما نیست که بخواهیم توضیحات را تقدیم کنیم. با تشکر
مجتبی
سلام خسته نباشید من 30 سال سن دارم و مدرک دیپلم فنی حرفه ایی مکانیک خودرو دارم سابقه کار مرتبط تقریبا 7 سال دارم همسرم فوق دیپلم حسابداری و صاحب دختری 3 ساله هستم. بنظر شما شرایط اخذ اقامت 190 برای بنده محیا میشود یا نه. ممنون از راهنمایی شما عزیزان
پاسخ توسط مدیر
با سلام دوست عزیز شرایط اخذ ویزا استرالیا را ندارید، میتوانیم برای سایر کشورها با بررسی بیشتر شرایط شما پیشنهاداتی بدهیم برای کسب اطلاات بیشتر با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.
رسول نساج پور
با سلام. من شرایط زیر را دارم و قصد مهاجرت به استرالیا را دارم. آیا لازم است که تا قبل از به دست آوردن مدرک آیلتز قراردادی منعقد کنیم و از هم اکنون مشاوره و راهنمایی دریافت کنم یا اینکه پس از تکمیل مدارک مراجعه کنم؟ جهت بالا بردن امتیازم هم اکنون مشغول گذراندن دوره ارشد هستم که مهرماه ۹۸ به پایان می رسد. ۱_امتیاز سن ۱۵ (دیماه ۵۸ ) ۲_ امتیاز فعلی مدرک ۱۰ ( کارشناسی معماری ) در حال ارتقا امتیاز به ۱۵ ۳_ زبان در حال آموزش هستم و همراه با اخذ ارشد امتحان می دهم ۴_سابقه کار ۱۵ امتیاز ۵_اسپانسر ایالتی ۵ مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد من معماری می باشد. مدرک همسرم فوق دیپلم گرافیک است. و دارای یک فرزند ۳ سال و نیم هستیم. با توجه به شرایط امتیاز که لب مرز است ، تمایل دارم که مشاوره داشته باشم تا اگر در فرصت باقیمانده جهت افزایش امتیاز کاری می شود انجام داد ( مثلا امتیاز همسر ) برنامه ریزی کنم.
پاسخ توسط کارشناسان
با سلام خدمت شما دوست عزیز. در خصوص شرایط مهاجرت به استرالیا همانطور که مطلع می باشید سیستم امتیازبندی لحاظ می باشد. خوشبختانه رشته معماری از ابتدا برای دریافت assessment نیازی به ارائه مدرک زبان ندارد و شما می توانید پروسه اخذ ویزای مهارت شغلی خود را برای مهاجرت به استرالیا استارت بزنید. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان ما در موسسه حقوقی رادیو وکالت در تماس باشید.
علی
سلام پزشک سابقه حدود 20 سال طبابت باپرداخت بیمه ،متخصص داخلی ، 45 ساله ،متاهل ،همسر دندانپزشک .خواهر همسرم اقامت استرالیا دارند.شرایط اقامت برای من با چه روشی امکان پذیر خواهد بود؟ پیشاپیش از راهنماءیتون سپاسگذارم .
پاسخ توسط کارشناسان
با سلام دوست عزیز برای استرالیا رزومه شما به طور کامل از جمله سن ، نام دانشگاه،داشتن یا نداشات مدرک زبان باید به طور کامل بررسی بشه برای بررسی رزومه با کارشناسان ما به صورت تلفنی یا حضوری مراجعه فرمایید.