اقامت ارمنستان

اقامت ارمنستان

از جمله کشورهایی که متقاضی مهاجرت به آن بسیار زیاد می‌باشد، کشور ارمنستان می‌باشد. پایتخت این کشور شهر ایروان است و از شمال با گرجستان، از شرق با جمهوری اذربایجان، از غرب با ترکیه و در نهایت از جنوب شرقی با ایران همسایه است. زبان رسمی مردم ارمنستان، ارمنی می‌باشد. با توجه به نزدیکی این کشور به ایران و همچنین پایین بودن هزینه‌های زندگی در این کشور، ارمنستان به دسترس‌ترین گزینه به منظور مهاجرت تبدیل شده است. در این مقاله در ابتدا به مقوله هزینه‌های زندگی در ارمنستان و در نهایت به سه روش اخذ اقامت ارمنستان که عبارتند از دریافت اقامت از طریق ثبت شرکت، از طریق ویزای تحصیلی و خرید ملک اشاره می‌نماییم.

هزینه زندگی در ارمنستان

هزینه زندگی در ارمنستان بدین شکل است که به طور مثال در گران ترین قسمت‌های ایروان که پایتخت این کشور می‌باشد، بیش از 650 الی 700 دلار در ماه به طور میانگین نمی‌شود. همچنین در مناطق متوسط این شهر هزینه زندگی به ندرت از مبلغ 300 دلار در ماه تجاوز می‌کند. اما اشخاصی که قصد زندگی در شهرهای دیگری از ارمنستان را دارند، قادر خواهند بود تا با پرداخت هزینه‌ای در حدود 60 الی 70 دلار به امرا و معاش بپردازند.

روش‌های اخذ اقامت ارمنستان

اشخاصی که قصد مهاجرت به ارمنستان و کسب اقامت این کشور را دارند می‌توانند به راحتی و از طریق روش‌هایی که در ادامه مطلب توضیح می‌دهیم نسبت به دریافت اقامت ارمنستان اقدام نمایند.

 

اقامت ارمنستان

 

1)اقامت ارمنستان از طریق ثبت شرکت

اشخاصی که در ارمنستان اقدام به ثبت شرکت نمایند، در صورت رعایت شرایطی که این کشور در نظر گرفته است می‌توانند به اقامت ارمنستان به شکل موقت و یک ساله دست یابند. در صورتی که هر سال نسبت به تمدید اقامت ارمنستان اقدام نمایید بعد از گذشت 5 سال از اقامت موقت، می‌توانید اقامت دائم این کشور را کسب نمایید.

اقامت پنج ساله ارمنستان به شما این امکان را می‌دهد تا در این کشور به زندگی و کار بپردازید، به کرات به این کشور ورود و خروج کنید، در بانک‌های این کشور افتتاح حساب نمایید و غیره.

2)اقامت ارمنستان از طریق اخذ ویزای تحصیلی

تحصیل در ارمنستان در چند سال گذشته مورد توجه عده کثیری از دانشجویان ایرانی واقع شده است چرا که متقاضیان و دانشجویان به واسطه این روش قادر به اخذ اقامت ارمنستان می‌باشند. شهر ایروان به عنوان پایتخت ارمنستان با 15 دانشگاه، شهری دانشگاهی به شمار می‌رود و دارای جمعیتی بالغ بر یک میلیون نفر است. شایان ذکر است حدود 3000 دانشجوی ایرانی در ایروان در حال حاضر به زندگی و تحصیل مشغول هستند.

کشور ارمنستان این امکان را فرهم کرده است که از طریق تحصیل در دانشگاه‌های کشور، به اقامت ارمنستان دست یافت. دانشجویانی که قصد اخذ اقامت ارمنستان را دارند جهت اخذ پذیرش و تحصیل در دانشگاه‌های این کشور در مقطع کارشناسی نیاز به ارائه مدرک دیپلم و مدرک دوره پیش دانشگاهی به همراه ریز نمرات می‌باشد. همچنین اگر قصد ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد را دارید لازم است تا علاوه بر ارائه مدارک دیپلم و مدرک دوره پیش دانشگاهی، باید اصل مدرک کارشناسی به همراه ریز نمرات خود را نیز ارائه کنید. شایان ذکر است تمام مدارک خواسته شده باید به زبان انگلیسی ترجمه شده و به سفارت ارمنستان در ارسال شود.

3)اقامت ارمنستان از طریق خرید ملک

شما می‌توانید اقامت ارمنستان را از طریق خرید ملک کسب نمایید و پس از خرید ملک در این کشور برای خود و اعضاء خانواده خود اقامت یک ساله دریافت نمایید. پس از گذشت 5 سال و تمدید اقامت موقت خود می‌توانید به اقامت دائم این کشور دست یابید.

 

فرم ارسال نظر
اطلاعات تماس شما منتشر نخواهد شد و تنها برای پاسخگویی به شما دریافت میگردد