اقامت ارمنستان برای ایرانیان  

اقامت ارمنستان برای ایرانیان

امروزه به جهت فرار از وضعیت بد اقتصادی و یافتن شرایط مناسب کاری، تقاضای مهاجرت به کشور‌های مهاجر پذیر خصوصا کشورهای نزدیک و همسایه رو به افزایش نهاده است. یکی از کشورهای شناخته شده در همسایگی ایران که اتفاقا در طول چند سال گذشته اقدام به پذیرش مهاجران خصوصا از ایران کرده است، ارمنستان می‌باشد. دلایل متعدی را جهت مهاجرت به ارمنستان می‌توان بر شمارد که از جمله آن‌ها وجود ثبات سیاسی و اقتصادی و همچنین امنیت را برشمرد. اخذ اقامت ارمنستان برای ایرانیان به واسطه روش‌های گوناگونی صورت می‌گیرد و در مقاله پیش‌رو قصد داریم تا به شرح هر یک از راه‌های اخذ اقامت ارمنستان برای ایرانیان اعم از تحصیل، ازدواج، کار و زندگی بپردازیم تا خوانندگان و متقاضیان اخذ اقامت ارمنستان دیدگاه کامل‌تری نسبت به مهاجرت به ارمنستان پیدا نمایند. تا انتهای مطلب با ما همراه باشید.

اقامت ارمنستان برای ایرانیان  

ارمنستان پس از فروپاشی شوروی

پایتخت ارمنستان شهر ایروان می‌باشد و دارای جمعیتی بالغ بر 3 میلیون نفر می‌باشد. پیش از ورود به موضوع آشنایی با روش‌های اخذ اقامت ارمنستان برای ایرانیان، خال از لطف نمی‌باشد تا نگاهی به موقعیت این کشور نیز داشته باشیم. ارمنستان پس از استقلال در سال 1991 از اتحاد جماهیر شوروی، از نظام اقتصادی کمونیستی فاصله گرفت و به سمت اقتصاد سرمایه داری حرکت نمود و ساخت و ساز و خدماتی از این دست  جایگاه صنعت کشاورزی و صنایع وابسته به آن را برای خود اخذ نمودند. اما صنعت توریسم و گردشگری جزء صنایع مهم و پردرآمد در این کشور شناخته می‌شوند و نقش مهم و حیاتی در اقتصاد ارمنستان بازی می‌کند. لازم به ذکر است بیشترین توریست این کشور از روسیه است. به طوری که بر اساس آمار سال 2014 نزدیک به 44 درصد از توریست این کشور را توریست‌های کشور روسیه به خود اختصاص داده است. در سال 2015 کشورهای اروپایی مانند آلمان، اتریش، انگلستان و فرانسه سهم بزرگی از گردشگران ارمنستان را به خود اختصاص داده اند.

روش‌های اخذ اقامت ارمنستان برای ایرانیان

همانطور که اشاره شد روش‌های متنوعی جهت دریافت اقامت ارمنستان برای ایرانیان وجود دارد که از جمله آن‌ها می‌توان به:

  • اخذ اقامت ارمنستان برای ایرانیان از طریق سرمایه‌گذاری
  • دریافت اقامت ارمنستان برای ایرانیان از طریق تحصیل
  • کسب اقامت ارمنستان برای ایرانیان از طریق ازدواج
  • اقامت ارمنستان برای ایرانیان به واسطه خرید ملک

اشاره نمود. در ادامه مطلب به تشریح هر یک از روش‌های دریافت اقامت ارمنستان برای ایرانیان می‌پردازیم.

1)اقامت ارمنستان برای ایرانیان از طریق سرمایه‌گذاری

اولین روش اخذ اقامت ارمنستان برای ایرانیان به واسطه سرمایه‌گذاری در این کشور است. البته نکته‌ای که حائز اهمیت است کوچکی اقتصاد ارمنستان است که سبب می‌شود سرمایه‌گذاری در این کشور مانند سایر کشورها مورد استقبال قرار نگیرد. از این رو به منظور اخذ اقامت ارمنستان برای ایرانیان، توصیه می‌شود تا ایشان در ابتدا پارامترهای سرمایه‌گذاری در این کشور را بررسی نموده و ارزیابی از آینده سرمایه‌گذاری در ارمنستان داشته باشید. با وجود تمام این موارد اقامت ارمنستان برای ایرانیان از طریق سرمایه‌گذاری وجود دارد که در صورت رعایت شرایط و ضوابت مشخص شده از سوی دولت این کشور، به اقامت دائم ارمنستان تبدیل می‌شود.

2)اقامت ارمنستان برای ایرانیان از طریق تحصیل

از جمله راه‌های دیگر دست‌یابی به اقامت ارمنستان برای ایرانیان، تحصیل در دانشگاه‌های این کشور می‌باشد. علاقه‌مندان به تحصیل در ارمنستان جهت اخذ پذیرش و تحصیل در دانشگاه‌های این کشور در مقطع کارشناسی نیاز به ارائه مدرک دیپلم، دوره پیش دانشگاهی به همراه ریز نمرات می‌باشند. همچنین متقاضیانی که قصد ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد را دارند ملزم به ارائه مدارک دیپلم، دوره پیش دانشگاهی،مدرک کارشناسی به همراه ریز نمرات خود را نیز ارائه نمایند و البته به منظور تحصیل در مقطع دکترا نیز به همین مدارک نیازمند می‌باشند. شایان ذکر است به منظور اخذ اقامت ارمنستان از طریق تحصیل، تمام مدارک خواسته شده باید به زبان انگلیسی ترجمه شده و به سفارت ارمنستان ارائه شود. اعتبار اقامت ارمنستان برای ایرانیان از طریق تحصیل یک ساله بوده و به راحتی قابل تمدید برای یک سال دیگر می‌باشد. همچنین امکان کار دانشجویی بر اساس هر یک از مقاطع تحصیلی برای شخص متقاضی وجود دارد.
اقامت ارمنستان برای ایرانیان  

3)اقامت ارمنستان برای ایرانیان از طریق ازدواج

یکی از روش‌های قانونی اخذ اقامت ارمنستان برای ایرانیان از طریق ازدواج با شهروندان ارمنستان می‌باشد. متقاضیانی که قصد مهاجرت به ارمنستان از طریق ازدواج را دارند نخست لازم است تا شخصی که دارای شهروندی این کشور می‌باشد را به منظور ازدواج مد نظر خود قرار دهند. به منظور اخذ اقامت ارمنستان برای ایرانیان از طریق ازدواج با تبعه این کشور، متقاضیان لازم است تا رسوم مربوط به ازدواج این کشور را به جا آورند. اقامت ارمنستان برای ایرانیان از طریق ازدواج دارای اعتبار موقت بوده و ایشان در صورتیکه بتوانند 3 سال به زندگی مشترک خود در ارمنستان بپردازند و در صورت عدم جدایی، به سفارت این کشور در ارمنستان مراجعه نموده و نسبت به اخذ اقامت دائم ارمنستان اقدام نمایند.

4)اقامت ارمنستان برای ایرانیان از طریق خرید ملک

آخرین روشی که جهت کسب اقامت ارمنستان برای ایرانیان وجود دارد به واسطه خرید ملک در این کشور می‌باشد. متقاضیان از طریق خرید ملک در ارمنستان می‌توانند نحست اقامت ارمنستان را برای خود و سپس برای خانواده خویش اخذ نمایند. اقامت ارمنستان برای ایرانیان در صورتیکه ایشان پس از 5 سال در این کشور زندگی کرده و مالیات بپردازند به اقامت دائم ارمنستان دست یابند.
فرم ارسال نظر
اطلاعات تماس شما منتشر نخواهد شد و تنها برای پاسخگویی به شما دریافت میگردد

نظرات کاربران
مجید سلحشوری
با سلام بنده سی و دوسالمه حرفه بخصوصی هم ندارم سرمایه حدود صد میلیون تومان دارم با این شرایط امکان اقامت هست؟
پاسخ توسط کارشناس 4
با درود فراوان جهت بررسی شرایط خود، اطف بفرمایید با مجموعه تماس بگیرید تا کارشناسان ما به طور دقیق شما را راهنمایی نمایند. با سپاس