اقامت اتریش

اقامت اتریش

 

راه‌های گوناگونی برای اقامت اتریش وجود دارد که در این مقاله سعی بر آن شده است تا راه‌های مهاجرت و دریافت اقامت اتریش از طریق گوناگون را به اطلاع شما عزیزان برسانیم. از جمله این راه‌کارها می‌توان به اقامت اتریش از طریق تولد فرزند، ازدواج، ثبت شرکت و سرمایه‌گذاری، کار و تحصیل اشاره نمود.

کشور اتریش در ژانویه ۱۹۹۵ به اتحادیه اروپا پیوست. پایتخت و بزرگترین شهر در اتریش وین است. اتریش از سمت شمال با آلمان و جمهوری چک، از سمت شرق با اسلواکی و مجارستان هم مرز  بوده و از سمت جنوب به ایتالیا و اسلونی و از غرب به سوئیس و لیخنشتاین وصل می‌شود. ۹۸درصد جمعیت کشور اتریش به زبان آلمانی صحبت می‌کنند.

راه‌های گوناگون اخذ  اقامت اتریش

اقامت اتریش از طریق تولد فرزند:

ارائه گواهی ازدواج پدر و مادر فرزند متولد شده و تابعیت پدر و مادر کودک باید اثبات شود. اگر پدر و مادر یک تابعیت خارجی داشته باشند باید گذرنامه یا گواهینامه‌ای از تابعیت خود ارائه دهند.
صدور شناسنامه در دو سال اول بعد از تولد رایگان است. تحویل شناسنامه از طریق پست صورت می‌گیرد که رایگان نیست. همچنین اسناد باید در به زبان آلمانی ارسال شود، اگر سند انگلیسی باشد باید به همراه اصل سند ترجمه آلمانی نیز ارائه شود، ترجمه سند نیز تنها توسط یک مترجم قسم خورده و گواه در اتریش انجام شود. تابعیت به عنوان یک شهروند اتریش بودن پس از ۱۰ سال اقامت مداوم در اتریش امکان پذیر است.

اقامت اتریش از طریق ازدواج:

 در ویزای ازدواج شخص متقاضی دریافت اقامت اتریش، بعد از ازدواج باید سند ازدواج و مدارک هویتی و مدارک مورد نیاز در سفارت اتریش را به اداره مهاجرت آن کشور  ارائه دهد. مدارکی که افسر ویزا به آنها استناد می‌کند شامل مدارکی از قبیل عکس‌های دو نفره، اس‌ام‌اس‌هایی که بین آنها رد وبدل شده و غیره می‌باشد از این رو ویزای نامزدی تفاوتهایی با ویزای ازدواج داشته و از شانس کمتری نسبت به ویزای ازدواج برخوردار است. بسیاری از افراد ممکن است با یک تبعه خارجه اعم از زوج و زوجه ازدواج کنند ، شرایطی که دولت اتریش  برای این افراد مشخص مینماید دال برای ثبت  ازدواج لازم الاجرضروری است. تحت شرایطی فرد ازدواج کرده در اتریش تابعیت اتریش را بدست می آورد در صورت ازدواج فی مابین زوجین شخص متقاضی میتواند در راستای اخذ تابعیت در اتریش اقدام نمایند.

اقامت اتریش

 

اقامت اتریش از طریق کار:

اقامت از طریق کار نیز روش دیگر دریافت ااقامت اتریش می‌باشد. از سال ۲۰۱۱ برای مهاجرانی که از کشورهای غیر اتحادیه اروپا  که به منظور کار و اقامت اتریش مهاجرت می‌کنند، کارت قرمز- سفید –قرمز صادر می‌گردد. ویزای کار در کشور اتریش دارای سیستم امتیازی بندی در اروپا است. مهاجران تحصیل کرده با تخصص‌های ویژه و با توانایی بالقوه می‌توانند حتی بدون داشتن پیشنهاد کار، برای مدت شش ماه در اقامت اتریش را دریافت نمایند. برای متقاضیانی که از نظر تحصیلات، تخصص ، تجربه کاری، آشنایی به زبان، سن ویا تحصیلات در اتریش از  ۱۰۰امتیاز، حداقل ۷۰ امتیاز کسب نمایند،میتوانند ویزای کار و اقامت اتریش را اخذ نمایند.

اقامت اتریش از طریق تحصیل:

یکی دیگر از راه‌های اقامت اتریش، اقامت از طریق تحصیل می باشد. مهلت ارائه تقاضانامه تحصیلی در دانشگاه‌های اتریش برای ترم زمستان، اول سپتامبر و برای ترم تابستان، اول فوریه است و تمامی مدارک مورد نیاز باید در این تاریخ به دانشگاه مورد منظر در اتریش ارسال شود. شرایط‌ ورود به‌ مدارس‌ عالی‌ فنی نیز همان‌ شرایط‌ ورود به‌ دانشگاه‌ها است‌ اما در صورتیکه که‌ تعداد متقاضیان‌ بیشتر از ظرفیت دانشگاه‌ ها باشد، امتحان‌ ورودی‌ برگزار می‌شود.
 اشخاصی که در حال حاضر مشغول به تحصیل در دانشگاه های آزاد و سراسری در ایران هستند می‌توانند به منظور تحصیل در دانشگاه‌های اتریش، از دانشگاه خود به یکی از دانشگاه های این کشور انتقالی گرفته و اقامت اتریش را دریافت کنند. اگر شخصی با مدرک دیپلم باشد، یعنی حدود ۱۲ سال تحصیل کرده باشد، نمی‌تواند مستقیما برای دانشگاه‌های اتریش اقدام کند و حدالامکان باید قبولی در کنکور دانشگاه را داشته دارا باشد تا بتواند جهت تحصیل و دریافت اقامت اتریش اقدام نماید. مدت زمان تحصیل در کالج در کشور اتریش دو ترم است و زبان تحصیلی در کالج‌ها به زبان آلمانی می‌باشد. تحصیل در اتریش نیاز به ارئه مدرک زبان المانی ندارد  و هزینه تحصیل در اتریش برای دانشجویان بین‌المللی بسیار پایین بوده و  شخص متقاضی می‌تواند با صرف هزینه بسیار کمی، در دانشگاه‌های اتریش تحصیل نماید. داشتن

داشتن بیمه برای دانشجویان در دانشگاه اتریش الزامی بوده و مبلغ  بیمه دانشجویی در اتریش ۵۰ یورو در ماه مشخص شده است که بطور خودکار از حساب بانکی‌شخص دانشجو برداشت می‌شود. تمکن مالی دانشجو نیز مبلغی در حدود ۱۰۰۰۰ یورو  باشد. متوسط هزینه‌ها برای زندگی در اتریش بطور معمول ماهیانه بین ۶۰۰ تا ۹۰۰ بوده و همچنین شهریه هر ترم در دانشگاه های اتریش ۳۸۰ یورو  می باشد. در دانشگاه های اتریش شروع ترم اول(زمستان) ابتدای ماه اکتبر و شروع ترم دوم (تابستان) ابتدای ماه مارچ و پایان آن اواخر ژوئن خواهد بود.

موسسه حقوقی رادیو وکالت با داشتن وکلای مجرب و آگاه به امور حقوق بین الملل، مفتخر است شما متقاضیان عزیز ایرانی که قصد مهاجرت و اقامت اتریش از طریق کار را دارند را در کلیه امور اخذ ویزای کار و اقامت بصورت کاملا تضمینی راهنمایی کنند.

 

فرم ارسال نظر
اطلاعات تماس شما منتشر نخواهد شد و تنها برای پاسخگویی به شما دریافت میگردد