اقامت اتریش برای ایرانیان

اقامت اتریش برای ایرانیان

امروزه اخذ اقامت کشورهای حوزه شنگن مورد توجه اشخاص بسیاری در سراسر دنیا قرار گرفته است. چرا که با داشتن اقامت یکی از این کشورها امکان سفر، کار، تحصیل و زندگی در سایر کشورهای عضو این پیمان میسر می‌شود. یکی از کشورهای حوزه شنگن، اتریش می‌باشد. این کشور از جمله کشورهای ثروتمند قاره اروپا شناخته می‌شود و شرایط بسیار ایده‌آلی را برای شهروندان خود در تمامی سطوح، از جمله اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و غیره فراهم می‌نماید. در مقاله اقامت اتریش برای ایرانیان قصد داریم تا به تشریح و بررسی روش‌های گوناگون دریافت اقامت اتریش برای ایرانیان بپردازیم تا خوانندگان و متقاضیانی که قصد مهاجرت به اتریش را دارند، آگاهانه‌تر اقدام به اخذ اقامت این کشور نمایند. تا پایان مطلب با ما همراه باشید.

اقامت اتریش برای ایرانیان

نگاهی به اقتصاد اتریش

پیش از آنکه نگاهی به دریافت اقامت اتریش برای ایرانیان نماییم، لازم دانستیم تا از منظر اقتصادی این کشور را مورد ارزیابی قرار دهیم. در نگاه اول باید توجه داشت اتریش دارای صنعتی توسعه یافته، نظام بانکداری پیشرفته، حمل و نقل و خدمات مدرنی است و همچنین این کشور دارای بازار آزاد اقتصادی پیشرفته و بالاترین رفاه اجتماعی است. مهم‌ترین رکن اقتصادی اتریش مربوط به خدمات بانکی و خدمات بیمه در کشور‌های مرکزی، شرقی و جنوب شرقی اروپا می‌باشد و بیشترین سهم در تولید ناخالص داخلی را این کشور به خود اختصاص داده است. شرکت‌های صنعتی اتریشی در بخش فولاد، آهن، صنایع شیمیایی و صنایع نفت گاز در سطح جهانی فعالیت می‌کنند اما در قیاس با شرکت‌هایی در سطح بین المللی، محدود و کوچک می باشند.

به منظور اخذ اقامت اتریش برای ایرانیان، ایشان باید به این موضوع توجه داشته باشند که این کشور در بین کشورهای جهان رتبه دوم را از منظر درآمد جهانگردی به خود اختصاص داده است. از این رو متقاضیان کار در اتریش به این نکته باید توجه ویژه نمایند چرا که صنعت گردشگری این کشور نقش مهمی را در ایجاد اشتغال این کشور داشته به شکلی که از هر ۵ نفر 1 نفر در این زمینه مشغول به کار است و یکی از صنایع پردرآمد این کشور به احتساب می‌آید که حدود ۱۰ درصد از تولید ناخالص داخلی این کشور را شامل می‌شود.

راه‌کارهای اخذ اقامت اتریش برای ایرنیان

حال که اقتصاد اتریش را بررسی نمودیم، به راه‌کارهای دریافت اقامت اتریش برای ایرانیان می‌پردازیم که عبارتند از:

  • کسب اقامت اتریش برای ایرانیان از طریق تحصیل
  • دریافت اقامت اتریش برای ایرانیان به واسطه ازدواج
  • اخذ اقامت اتریش برای ایرانیان به واسطه سرمایه‌گذاری
  • دریافت اقامت اتریش برای ایرانیان از طریق کار

 در ادامه مطلب به توضیح هر یک از روش‌های قید شده پیرامون موضوع اخذ اقامت اتریش برای ایرانیان می‌پردازیم.

1)کسب اقامت اتریش برای ایرانیان از طریق تحصیل

اقامت اتریش برای ایرانیان به واسطه تحصیل و اخذ ویزای تحصیلی این کشور، یکی از آسان‌ترین و قانونی‌ترین روش‌های ورود و زندگی در این کشور می‌باشد. چرا که شهریه دانشگاه‌های اتریش بسیار مقرون به صرفه بوده و کسب پذیرش از دانشگاه‌های این کشور به مراتب آسان‌تر صورت می‌گیرد. با توجه به این موارد اخذ اقامت اتریش برای ایرانیان، بسیار مورد توجه قرار گرفته است. اما نکته قابل توجه به منظور دریافت اقامت اتریش برای ایرانیان آن است که زبان تحصیل در دانشگاه‌های اتریش، آلمانی ی‌باشد، اما جهت تحصیل در اتریش ایشان مستلزم ارائه مدرک زبان آلمانی نمی‌باشند و می‌توانند اقدام به فراگیری زبان آلمانی در مراکز آموزشی در این کشور نمایند. تحصیل در اتریش در تمامی مقاطع تحصیلی کارشناسی، کارشناسی‌ارشد و دکترا امکان‌پذیر می‌باشد. لازم به ذکر است مدت اعتبار اقامت اتریش برای ایرانیان به واسطه تحصیل در این کشور، یک ساله بوده و به راحتی توسط ایشان قابل تمدید می‌باشد. دانشجویانی که موفق به تحصیل در اتریش می‌شوند از امکان کار به صورت پاره‌وقت و هفتگی نیز برخوردار می‌شوند که از این طریق می‌توانند مخارج زندگی خود را تامین نمایند.

2)دریافت اقامت اتریش برای ایرانیان از طریق ازدواج

روش قانونی دیگری که بر اساس آن می‌توان به اقامت اتریش برای ایرانیان دست یافت، ازدواج با تبعه اتریشی این کشور می‌باشد. اما مسئله مهمی که در خصوص دریافت اقامت اتریش برای ایرانیان از طریق ازدواج وجود دارد، رسمی بودن مراحل ازدواج ایشان می‌باشد. چرا که سفارت این کشور از تمام زوایا زندگی شخصی متقاضی مهاجرت به اتریش از طریق ازدواج را مورد بررسی قرار می‌دهند. مدت اعتبار اقامت اتریش برای ایرانیان از طریق ازدواج با تبعه این کشور در ابتدا موقا بوده و در صورتیکه ایشان به مدت 5 سال به زندگی مشترک در این کشور بپردازند و همچنین در صورت عدم جدایی، می‌توانند درخواست اخذ اقامت دائم اسپانیا به سفارت این کشور ارائه دهند.
اقامت اتریش برای ایرانیان

3) اخذ اقامت اتریش برای ایرانیان از طریق سرمایه گذاری

با توجه به نرخ مناسب مالیات که این کشور در نظر گرفته است، یکی از روش‌هایی که جهت اخذ اقامت اتریش برای ایرانیان مناسب می‌باشد، سرمایه‌گذاری در اتریش می‌باشد. این روش گزینه‌ای ایده‌آل برای کلیه سرمایه‌گذاران و تجار ایرانی می‌باشد چرا که در این روش اقامت اتریش به شکل دائم در کوتاه‌ترین زمان ممکن برای متقاضی فراهم می‌شود. نکته‌ای که به منظور اخذ اقامت اتریش برای ایرانیان باید به آن توجه نمود حداقل مبلغ سرمایه‌گذاری در این کشور می‌باشد. حداقل مبلغ سرمایه‌گذاری به جهت دریافت اقامت اتریش برای ایرانیان باید در حدود 3 میلیون یورو باشد و این مبلغ حتما باید به صورت وجه نقد بوده و منبع ایجاد آن نیز مشخص و از طریق قانونی باشد. پس از بررسی مدارک و منبع درآمد متقاضی مهاجرت به اتریش از طریق سرمایه‌گذاری، وجه مشخص شده در حساب ایشان در یکی از بانک‌های کشور اتریش مسدود می‌شود و در صورت موافقت با درخواست و شیوه سرمایه‌گذاری ایشان، مبلغ 3 میلیون یورو وارد پروژههای دولتی اتریش شده و امکان اخذ اقامت اتریش برای ایرانیان میسر می‌شود.

4) دریافت اقامت اتریش برای ایرانیان از طریق کار

همانطور که در ابتدای مقاله خدمت خوانندگان گرامی عرض شد، اتریش از جمله کشورهای عضو اتحادیه اروپا و پیمان شنگن می‌باشد، اشخاص بسیاری تمایل به اخذ ویزای کار اتریش و در نتیجه اخذ اقامت این کشور دارند. دریافت اقامت اتریش برای ایرانیان از طریق کار نیز فراهم می‌باشد و ایشان علاوه بر اینکه امکان کار در اتریش را پیدا می‌نمایند، می‌توانند پس از مدتی اقدام به اخذ اقامت اتریش برای خانواده خود نمایند. اما حداقل شرایط لازم به منظور اخذ اقامت اتریش برای ایرانیان از طریق کار داشتن حداقل امتیاز 70 بر اساس سیستم امتیاز دهی این کشور می‌باشد. نحوه محاسبه این امتیاز نیز بر اساس پارامترهایی از جمله سن, مدرک تحصیلی, سابقه کاری, کارهای تحقیقاتی و درآمد می‌باشد. شایان ذکر است مدت اعتبار اقامت اتریش برای ایرانیان به واسطه کار در این کشور یک ساله می‌باشد و به راحتی قابل تمدید تسط ایشان می‌باشد و در صورتیکه 4 الی 5 سال از کار و زندگی ایشان در اتریش بگذرد، دریافت اقامت دائم اتریش ممکن می‌شود.
فرم ارسال نظر
اطلاعات تماس شما منتشر نخواهد شد و تنها برای پاسخگویی به شما دریافت میگردد

نظرات کاربران
فرزانه
سلام همسرم دارای تخصص فوق العاده و تکنسین برق است بنده هم دوست دا م مدرک ارشد در انجا بخوانم لطف کنید راهنمایی کنید ازکجا میشه شروع کرد و چگونه باید درخواست بدیم
پاسخ توسط کارشناس 4
سلام و روز بخیر دوست عزیز متاسفانه در حال حاضر فعالیتی در زمینه مهاجرت به اتریش از طریق تحصیل، انجام نمی‌دهیم. با تشکر
محمد
چقدر پول لازم میشه تا بتونم برم اتریش
پاسخ توسط کارشناس (2)
با سلام دوست عزیز از چه روشیمیخواهید اقدام کنید؟ شرایط شما باید بررسی شود.