اقامت اتریش از طریق کار

اقامت اتریش از طریق کار

یکی از گزینه‌های مهاجرت کاری امروزه، گزینه اخذ اقامت اتریش از طریق کار می‌باشد. کار در اتریش و اخذ ویزای کار در اتریش را به می‌توان به عنوان راهی برای دریافت اقامت دائم اروپا دانست تا بواسطه آن فرد مورد نظر بتواند به راحتی به کشورهای حوزه اتحادیه اروپا سفر کرده و در صورت امکان حتی زندگی و کار کند. در ادامه مطلب به توضیح مختصری پیرامون کشور اتریش اشاره نموده و پس از آن به موضوع کار در اتریش، روش‌های اخذ اقامت اتریش از طریق کار ، مدارک و امتیاز دهی جهت دریافت اقامت اتریش از طریق کار پرداخته می‌شود.

گروه حقوقی رادیو وکالت هیچ خدماتی در زمینه کاریابی ارائه نمیدهد و این مقالات صرفا جهت کسب اطلاعات بیشتر در سایت قرار میگیرد.

پدیده کار در اتریش را در حال حضر می‌توان شبیه به ویزای کار آلمان دانست و فرصتی استثنائی برای متقاضیانی است تا بهترین راه کسب درآمد، مزایای عالی و زندگی ایده آل را در کشوری اروپایی تجربه کنند. همانطور که اشاره شد، شرایط کلی ویزای کار اتریش به ویزای کار در آلمان بسیار شبیه است و این موضوع سبب شده است تا در ماه‌های گذشته عدم داشتن اطلاعات دقیق باعث به وجود آمدن مشکلاتی برای بسیاری از هموطنان عزیز که اقدام به دریافت اقامت اتریش از طریق کار کرده‌اند به‌وجود بیاید.

کشور اتریش

اتریش کشوری در قلب اروپای مرکزی که از شمال با آلمان و جمهوری چک، از جنوب با اسلوونی و ایتالیا، از شرق با اسلواکی و مجارستان، از غرب با سوئیس و لیختن اشتاین مرز مشترک دارد. این کشور برطبق آمار سال 2008 مقام سوم را در امن ترین کشورهای جهان دارد. اتریش کشوری از اتحادیه اروپا و پیمان شینگن است و با داشتن جمعیتی حدود 8350000 نفر در بین کشورهای اروپائی بسیار کم جمعیت به حساب می آید. زبان رسمی مردم اتریش، آلمانیست که 98% مردم به همین زبان صحبت می کنند. کشور اتریش براساس آمار بانک جهانی پس از کشورهای سوئیس، دانمارک، سوئد، آمریکا، آلمان، ژاپن مکان هفتم در بین کشورهای ثروتمند جهان را به خود اختصاص داده است. اتریش کشوری با ثبات اقتصادی بالا است، بطوریکه نرخ تورم در این کشور پایین می‌باشد، همچنین هزینه‌های اجاره مسکن یا اجاره دفتر کار در این کشور نسبت به دیگر کشورهای اروپای بسیار مناسب‌تر می‌باشد.

اقامت اتریش از طریق کار

 

کار در اتریش

از آنجایی که پروسه اخذ ویزا از کشورهایی نظیر کانادا، آمریکا انگلستان و غیره بین 2 تا 4 سال حداقل زمان می‌برد، در نتیجه باید به دنبال راه مطمئن‌تر و سریعتری برای اخذ ویزای کار بود. راهی که از طریق آن برای هموطنان عزیز ایرانی امری ساده‌تر و آسان‌تر باشد. بنابراین اخذ اقامت اتریش از طریق کار  به یکی گزینه‌های مناسب برای متقاضیان  ایرانی بدل می‌شود.  از جمله نکات حائز اهمیت جهت دریافت اقامت اتریش از طریق کار آن است که جمعیت زیادی از شهر وین را غیر اتریشی‌ها تشکیل می‌دهند. بنابراین تبعیض نژادی دراین کشور خیلی محسوس نیست و این موضوع سبب می‌شود که اشخاص متقاضی دریافت اقامت از طریق کار  با مشکل رو به رو نشوند. البته دانستن زبان آلمانی در اتریش فرصت های شغلی بسیار مناسب‌تری را برای شخص متقاضی، نسبت به دیگران فراهم می‌کند.

روش‌های اخذ اقامت اتریش از طریق کار

از جمله شرایط اخذ ویزا و دریافت اقامت اتریش از طریق کار، داشتن حداقل مدرک لیسانس و یک پیشنهاد شغلی می‌باشد، البته صرف داشتن پیشنهاد شغلی کافی نبوده و باید از کارفرما یا اسپانسر خود دعوت نامه نیز داشته باشید. این کارفرما نیز بایستی در کشور اتریش دارای شرکت معتبری باشد تا به واسطه دعوت نامه وی شما موفق به دریافت اقامت اتریش از طریق کار در اتریش شده و به این کشور مهاجرت کنید، این ویزا اجازه اقامت و کار تا کمتر از 2 سال را به فرد اعطا می‌کند.

لازم به ذکر است کشورهایی که جز اتحادیه اروپا هستند تقریبا قوانین کار مشابهی دارند و حتی این قوانین در مورد اعطای اقامت و تابعیت نیز مشابه هم می‌باشد. در همین راستا خدمات بازار کار در اتریش بایستی پس از درج یک آگهی کار به مدت سه ماه در این کشور و همچنین  یک آگهی سه ماهه در اتحادیه اروپا را تایید نماید که هیچ نیروی کار در اتریش و در اتحادیه اروپا متقاضی شغل مورد نظر نباشد. بنابراین داشتن این دعوت نامه از طرف کارفرما برای کار در اتریش امر دور از ذهنی به نظر می‌رسد، چرا که بسیلری از اشخاصی که پاسپورت کشور اتریش را دارند و دانشجویانی که فارغ التحصیل شده و مجوز پیدا کردن کار را دارند همه می‌توانند از این آگهی استفاده کنند. همچنین رکود اقتصادی که گریبان گیر برخی از کشورهای اروپائی شده است تمایل به کار نیروهای مجرب آنها برای کار در دیگر کشورهای اتحادیه اروپا را افزایش داده است، مسلما این امر باعث دشواری دریافت ویزا و اقامت اتریش از طریق کار  شده است. اگر تمایل به دریافت ویزا و اقامت اتریش از طریق کار از این طریق داشته باشید، این فرآیندحدود  5 ماه زمان می‌برد و شخص پس از 4 سال کار در کشور اتریش و پرداخت مالیات به دولت این کشور، با توجه به آنکه اتریش کشور قانونمندی است، می‌تواند جهت اخذ اقامت دائم کشور اتریش اقدام نماید.

روش دیگری که  جهت اخذ و دریافت ویزا و اقامت اتریش از طریق کار  وجود دارد، آن است که به شما فرصت شش ماهه‌ای جهت جستجوی فرصت شغلی اعطا می‌شود. جهت دریافت اقامت اتریش از طریق کار در این روش، به 70 امتیاز از 100 امتیاز احتیاج دارید. شما با موافقت اصولی اداره کار اتریش به مدت شش ماه وارد کشور اتریش شده و شش ماه فرصت برای گرفتن کار دارید. پس از اعطای کار مورد نظر و عقد قرارداد با کارفرما، مدارک شما برای صدور اجازه کار به اداره کار مربوطه فرستاده خواهد شد. بعد از موافقت قانونی، کار تا اقامت اتریش از طریق کار، کارت (قرمز- سفید-قرمز) به مدت 12 ماه برای ایشان صادر می‌گردد. خانواده از ابتدا بواسطه این نوع ویزا امکان همراهی شما را ندارند، ولی پس از دریافت این کارت توسط شما، می‌توان اقدام برای اخذ ویزای کشور اتریش برای آنها نمود.

مدارک مورد نیاز جهت اخذ اقامت اتریش از طریق کار  

 • کامل نمودن فرم تقاضای کار
 • عکس، شناسنامه، پاسپورت
 • بیمه نامه
 • سوابق کاری
 • مدرک تحصیلی
 • گواهی عدم سوپیشینه
 • پرینت تمکن مالی
 • ترجمه مدارک به زبان آلمانی یا انگلیسی

شرایط امتیاز بندی جهت دریافت اقامت اتریش از طریق کار  :

 • امتیازدهی بر اساس سن

 • سن 20 تا 35سال تمام 20 امتیاز
 • 35 تا 40 سال تمام 15 امتیاز
 • 40 تا 45 سال تمام 10امتیاز
 • امتیاز دهی بر اساس مدارک تحصیلی

 • مدارک تحصیلی کارشناسی و کارشناسی ارشد 20 امتیاز
 • مدرک تحصیلی دکترا 40 امتیاز
 • فارغ التحصیلان رشته های فنی و مهندسی، کامپیوتر 30 امتیاز
 • فارغ التحصیل کارشناسی یا کارشناسی ارشد از دانشگاه های اتریش 10 امتیاز
 • داشتن کارهای تحقیقاتی و ثبت اختراع 20 امتیاز
 • امتیاز دهی بر اساس مدرک زبان

 • داشتن مدرک زبان آلمانی یا انگلیسی بصورت مبتدی یا پیشرفته 5 تا 10 امتیاز
 • امتیاز دهی بر اساس سابقه کاری

 • سوابق کاری به ازای هر سال 2 امتیاز (حداکثر 20 امتیاز)
 • اگر حداقل شش ماه سابقه کار در کشور اتریش داشته باشید 10 امتیاز

کارت قرمز-سفید قرمز اتریش

این کارت به افرادی که در هر یک از  4 گروه زیر قرار بگیرند اعطا خواهد شد:

 • کارگران بسیار واجد شرایط و متخصص که امتیازات کافی را کسب کرده باشند.
 • کارگران و متخصصین در مشاغلی که نادر هستند و با کمبود نیرو مواجه هستند.
 • نیروی کار در شغل هایی که کلیدی هستند در بازار آزاد.
 • فارغ التحصیلان دانشگاه ها و کالج های خارج از کشور اتریش.

موسسه حقوقی رادیو وکالت با داشتن وکلای مجرب و آگاه به امور حقوق بین الملل، مفتخر است بصورت کاملا تضمینی شما متقاضیان عزیز ایرانی که قصد مهاجرت و اقامت اتریش از طریق کار را دارند را در کلیه امور اخذ ویزای کار و اقامت کاری اتریش، چگونگی کار در اتریش، شرایط پیدا کردن کار در اتریش، نحوه زندگی و در آمد ها در کشور اتریش و غیره راهنمائی و مشاوره نماید. 

فرم ارسال نظر
اطلاعات تماس شما منتشر نخواهد شد و تنها برای پاسخگویی به شما دریافت میگردد

نظرات کاربران
علی مداح
سلام برای کشور اتریش و آلمان می خواستم اقامت بگیرم لیسانس کامپیوتر نرم افزار 12 سال سابقه کار یک فرزند 5 ساله دارم خانم من فوق دیپلم خیاطی دارند
پاسخ توسط کارشناس (2)
با سلام دوست عزیز رزومه شما باید توسط وکیل ما بررسی شود.