اقامت اتریش از طریق سرمایه گذاری

اقامت اتریش از طریق سرمایه گذاری

هنگامی که صحبت از ثروتمندترین کشور دنیا و تجربه با کیفیت‌ترین سطح زندگی در آن می‌شود، اتریش قلب تپنده اروپا به ذهنمان می‌آید. این کشور در طول پند سال گذشته به قطب سرمایه‌گذاذان خارجی بدل شده است و در این مطلب هدف آن است که اطلاعات مناسبی را خدمت متقاضیان اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری از جمله روش و نحوه سرمایه گذاری در اتریش، اهداف سرمایه گذاری در این کشور و مزایای آن ارائه دهیم.

اتریش مقصدی به منظور سرمایه‌ گذاری ایمن

کشور اتریش به واقع شدن در قلب اروپا از ثبات سیاسی، موقعیت جغرافیایی و استراتژیک بسیار مهم و قابل توجهی برخوردار است. این عوامل در کنار یکدیگر منجر به رشد قابل توجه سرمایه گذاری متقاضیان و کشورهای خارجی شده است که در همین راستا می‌توان به کشورهایی همچون آلمان، هلند، ایتالیا، لوکزامبورگ و روسیه اشاره داشت. با توجه به شرایط مساعدی که این کشور در خصوص معافیت‌های مالی برای سرمایه‌گذاران در نظر گرفته است و همچنین نرخ مناسب مالیات، اخذ اقامت اتریش از طریق سرمایه‌گذاری به گزینه قابل توجهی برای سرمایه‌گذاران تبدیل شده است.

روش سرمایه گذاری در اتریش

نکته مهمی که در سرمایه گذاری در اتریش باید به آن توجه ویژه نمود منبع پول و سرمایه‌ای است که جهت اخذ اقامت اتریش از طریق سرمایه گذاری استفاده می‌شود. این منبع حتما باید مشخص و قانونی باشد. نکته قابل توجه دیگری که باید به آن توجه داشت آن است نوع سرمایه گذاری توسط دولت تنها از طریق پرداخت نقدی برای مصرف در پروژه‌های دولتی تعیین شده است و امکان پرداخت غیر نقدی جهت سرمایه‌گذای به هیچ عنوان وجود ندارد.

متقاضیان اخذ اقامت اتریش از طریق سرمایه گذاری لازم است تا حداقل مبلغ ۳ میلیون یورو را در این کشور سرمایه گذاری کنند. این مبلغ وجه در حساب شخص سرمایه گذار مسدود خواهد شد و شخصی حق برداشت از آن را نخواهد داشت. زمانی که وضعیت پرونده متقاضی اخذ اقامت اتریش از طریق سرمایه گذاری مشخص شده و به تایید برسد، در مرحله دریافت گذرنامه مبلغ مذکور برای استفاده در پروژه‌های دولتی قابل استرداد می‌گردد. در صورت عدم تایید پرونده مبلغ مذکور جهت برداشت توسط خود متقاضی آزاد شده و مسترد می‌گردد. به طور معمول زمان انجام این پروسه رابطه مستقیم با ارسال مدارک در بازه‌های زمانی تعیین شده دارد اما به طور معمول انجام فرآیند مهاجرت به اتریش از طریق سرمایه‌گذاری حدود ۴ الی ۱۲ ماه به طول می انجامد.

 اقامت اتریش از طریق سرمایه گذاری

 

اهداف سرمایه گذاری در اتریش

نکته مهمی که متقاضیان اخذ اقامت اتریش از طریق سرمایه گذاری باید به آن توجه داشته باشند آن است که دولت اتریش سرمایه گذاری را بیشتر به عنوان نوعی کمک به دولت این کشور قلمداد می‌کند. هنگامی که شخص متقاضی اخذ اقامت اتریش از طریق سرمایه گذاری پول و سرمایه خود را به حساب دولتی این کشور اختصاص می‌دهد، دیگر  قادر نخواهد بود سرمایه گذاری را هر زمان که بخواهد پس بگیرد. همچنین آن دسته از سرمایه‌گذاری‌هایی که  مانند تشکیل یک شرکت بازرگانی جدید که به لحاظ جغرافیایی مقر اصلی در اتریش باشد، یا یک سرمایه‌گذاری مستقیم جهت کسب و کار در اتریش که شغل جدیدی ایجاد می‌کند و یا فروش محصولی را در این کشور  افزایش می‌دهد، از جمله اهداف واجد شرایط به منظور اخذ اقامت اتریش از طریق سرمایه گذاری می‌باشند.

برای دریافت ویزای سرمایه گذاری ذکر این نکته ضروریست که اقدام جهت اخذ این ویزا مستلزم حضور مستمر در کشور اتریش است. در واقع فرد متقاضی اخذ اقامت اتریش از طریق سرمایه گذاری حتما باید در کشور اتریش حضور داشته باشد.

مزایای مهاجرت و دریافت اقامت کشور اتریش

از جمله مزایای اقامت اتریش از طریق سرمایه گذاری می‌توان به موارد ذیل اشاره نمود:

  • با اخذ اقامت اتریش به راحتی می‌توانید بدون داشتن ویزا به کلیه کشورهای اتحادیه اروپا و عضو شنگن سفر کنید.
  • از مزایای تحصیل رایگان در این کشور استفاده نمایید.
  • می‌توانید در این کشور مشغول کار شوید.
  • نسبت به افتتاح حساب بانکی در این کشور اقدام کنید.
  • بدون هیچ محدودیتی تجارت نمایید.
  • از تسهیلات بانکی در همه کشورهای عضو اتحادیه اروپا استفاده نمایید.
  • از امکانات رایگان پزشکی و رفاهی بهره‌مند شوید.
  • نسبت به خرید املاک در اتریش اقدام کنید.
  • اخذ ویزا برای کشورهای آمریکا، انگلستان و کانادا آسانتر خواهد بود.
  • همه اعضای خانواده شما با اخذاقامت اروپا در کلیه کشورهای اتحادیه اروپا و عضو شنگن از مزایای اقامت اروپا بهره‌مند می‌شوند.

رادیو وکالت همراه شما در کلیه امور مهاجرتی به کشور اتریش

کارشناسان موسسه حقوقی رادیو وکالت آماده خدمت رسانی به هموطنانی که قصد اخذ اقامت اتریش از طریق سرمایه گذاری دارند، می‌باشند. برای آگاهی از اطلاعات و شرایط مهاجرت به اتریش به صورت دقیق‌تر، می‌توانید از مشاوره رایگان کارشناسان ما در این زمینه بهره‌مند شوید.

 

فرم ارسال نظر
اطلاعات تماس شما منتشر نخواهد شد و تنها برای پاسخگویی به شما دریافت میگردد