اقامت اتریش از طریق خرید ملک

اقامت اتریش از طریق خرید ملک

اقامت از طریق خرید ملک در اروپا می‌تواند به دو صورت اقامت مسکونی یا اقامت دائم می‌باشد که در کشورهای مختلف متفاوت است. اما به طور کلی اقامت مسکونی به این معنی می‌باشد که فرد تا زمانی که صاحب ملک در کشور مورد نظر است، می‌تواند برای رفت و آمد خود ویزای بلند مدت آن کشور را اخذ نماید و اقامت خود را تمدید نماید.

اقامت اتریش از طریق خرید ملک به طور قطعی به دست نمی‌آید اما خرید ملک علی رغم هزینه بالایی که در اتریش دارد، به تسریع اخذ اقامت و تابعیت در این کشور کمک قابل توجهی می‌کند.

متقاضیان اخذ اقامت اتریش از طریق خرید ملک لازم است تا قبل از خرید ملک در کشور اتریش محل و منطقه و قیمت ارز و بازار را بررسی نموده و برای خرید ملک مورد نظر خود با مشاورین و کارشناسان متخصص ما مشورت نمایید. همچنین دولت اتریش این امکان ا برای متقاضیان اقامت اتریش از طریق خرید ملک فرآهم نموده است که به موجب آن قادر خواهید بود برای تهیه مسکن خود از تسهیلات و وام استفاده نمایید.

قیمت املاک در اتریش

علاقه‌مندان اخذ اقامت اتریش از طریق خرید ملک لازم است توجه داشته باشند که بر طبق گزارش منتشر شده، از اوایل سال ۲۰۱۰ تا اوایل ۲۰۱۷، قیمت املاک مسکونی در اتریش تا ۵۱ درصد افزایش یافته که علت آن تقاضای زیاد و نرخ پایین رهن بوده است.

در شهر گراتز، دومین شهر بزرگ اتریش پس از وین و یکی مرکز فرهنگی مهم این کشور ، قیمت‌ها برای هر متر مربع مبلغی در حدود 3000 الی4000 یورو می‌باشد در حالی که قیمت هر متر مربع در شهر سالزبورگ مبلغی در حدود 5000 الی6000  است.

همچنین خانه‌هایی که در نزدیکی دریاچه‌ها و پناهگاه‌های اسکی قرار گرفته‌اند بیش از ۱ میلیون یورو قیمت دارند. املاک واقع در نواحی محبوب و مورد توجه گردشگران در سرتاسر سال نیز قیمت بالایی دارند. یکی از این نمونه‌ها تایرول است که در زمستان مورد توجه اسکی بازان و اسنوبورد سواران است و در تابستان توجه طبیعت دوستان و علاقمندان به معماری را جلب می‌کند. قیمت املاک در کوه‌های آلپ نیز گران است.

مقدمات و ملزومات اقامت اتریش از طریق خرید ملک

در ابتدا برای خرید ملک در کشور اتریش یک پیش قرارداد با جزئیاتی در ارتباط با ارزش ملک ، روش و شرایط پرداخت مبلغ ملک، شرایط معامله و غیره در اختیار متقاضی اخذ اقامت اتریش از طریق خرید ملک قرار می‌گیرد که با پرداخت سپرده اولیه که عبارت است از ۱۰ درصد از کل بهای ملک، به حساب سپرده بانکی محضر استعلامات لازم از بابت ملک توسط محضر کشور اتریش انجام می‌شود. پس از پرداخت مالیات املاک توسط خریدار قرار دادی بین خریدار و مالک امضا می‌شود که بهتر است این عمل در اداره ثبت صورت گیرد که پس از طی شدن مراحل ذکر شده ملک به طور ۱۰۰ درصد متعلق به خریدار است .همچنین متقاضیان اخذ اقامت اتریش از طریق خرید ملک باید به 2 اصل خرید ملک در این کشور توجه نمایند.

اقامت اتریش از طریق خرید ملک

1) اصل ثبت با ثبت زمین

مالکیت ملک با امضاء قرارداد خرید، خرید ملک و پرداخت قیمت آن حاصل نمی شود. بلکه آنچه برای حصول مالکیت در اتریش نیاز است این است که در درخواست شما حق ملک وارد شده باشد.

2) اصل الویت

ترتیب ثبت در اداره ثبت ارض دولت اتریش بنا به تاریخ دریافت درخواست مربوطه تعیین می‌شود. علت بررسی دقیق از ثبت زمین پیش از خرید آن (به خصوص پیش از انتقال قیمت خرید) این است که همه حقوق وارد شده برای ثبت پیش از ثبت حق ملک خریدار، باید به طور کلی به نظر وی برسد یا این که در مورد وی اجرایی باشد.

مدارک لازم جهت خرید ملک در اتریش

  • درخواست تایید
  • پیش‌نویس یا اصل قرارداد
  • نوع کاربری ملک مورد نظر دراتریش
  • طرح نقشه بردار
  • فرم چکیده کنونی از ثبت زمین
  • ثبت زمین در دادگاه، در ادارات ثبت، و در اینترنت، برای بررسی در دسترس است
  • گذرنامه
  • استعلام از ثبت شرکت
  • قرارداد شرکت
  • پروانه کار

سخن آخر

در پایان خاطر نشان می‌شود در ارتباط با اقامت از طریق خرید ملک در اتریش این نکات قابل بیان است که اتباع خارجی و دانشجویان امکان اجاره و یا سکونت در ساختمان‌های اشتراکی را دارند یا ایرانیان امکان خرید ملک را دارا می باشند اما به سبب خرید ملک در کشور اتریش هیچ گونه اقامتی دائمی به ایشان تعلق نمی‌گیرد بلکه تنها اقامت موقت و مدت‌دار به ایشان تعلق می‌گیرد.

 

فرم ارسال نظر
اطلاعات تماس شما منتشر نخواهد شد و تنها برای پاسخگویی به شما دریافت میگردد