اقامت اتریش از طریق تحصیل

اقامت اتریش از طریق تحصیل

کشور اتریش از جمله کشور های پیشرفته ایست که همه ساله تعداد زیادی از افراد متقاضی مهاجرت به این کشور هستند.مهاجرت به اتریش از طرق مختلف صورت میگیرد اما یکی از روش هایی که برای مهاجرت بسیار رایج است، مهاجرت و اخذ اقامت از طریق تحصیل می باشد.

در این مقاله کارشناسان موسسه حقوقی رادیو وکالت در خصوص اقامت اتریش از طریق تحصیل اطلاعاتی ارائه می کنند تا افرادی که متقاضی مهاجرت از این روش هستند با اطلاعاتی کامل اقدام نمایند.

در اتریش مدارس عالی وجود دارد که فرد باید 4 سال در این مراکز آموزش ببیند و پس از اتمام دوره باید 6 ماه تا یک سال دوره کار آموزی بگذرانند.

افراد در صورتی می توانند در دانشگاه های اتریش پذیرش بگیرند که در یکی از دانشگاه های ایران قبول شده باشند و در این دانشگاه پذیرش شده باشند تا دولت اتریش با انتقالی آنها موافقت نماید.به عبارت دیگر فردی که مدرک دیپلم گرفته باشد نمی تواند وارد دانشگاه اتریش شود بلکه باید در ایران پذیرش شده باشد.

اقامت اتریش از طریق تحصیل

مقطع کارشناسی:

مدرک کارشناسی یا لیسانس اولین مدرکی است که از یک دانشگاه یا دیگر موسسات عالی بدست می آید.مقطع کارشناسی در اتریش 4 سال زمان می برد و البته در برخی رشته ها طی 3 سال نیز می توان مدرک لیسانس را اخذ نمود. به طور متوسط در هر ترم برای مقطع کارشناسی باید 30 واحد پاس کنند و نمره لازم را کسب نمایند.بنابراین برای دوره های 3 ساله کارشناسی باید 180 واحد و برای دوره های 4 ساله کارشناسی باید 240 واحد بگذرانند.

مقطع کارشناسی ارشد:

مدت زمان اخذ مدرک کارشناسی ارشد متفاوت است. دوره های کارشناسی ارشد معمولا 2 ساله است که البته در برخی رشته ها دوره های 1 ساله نیز وجود دارد.برای هر رشته  در هر ترم دانشجو باید به طور متوسط 30 واحد بگذراند.بنابراین در دوره های 1 ساله کارشناسی ارشد 60 واحد و برای دوره های 2 ساله کارشناسی ارشد 120 واحد باید بگذرانند. لازمه دریافت مدرک کارشناسی ارشد ارائه پایان نامه علمی می باشد.

مقطع دکتری:

دانشجو پس از گذراندن یک دوره 3 ساله موفق به اخذ مدرک دکتری یا PHD می شود.سابقاً رویه در اتریش به این نحو بود که دانشجو بلافاصله پس از لیسانس با گذراندن دوره 5 ساله مستقیما مدرک دکتری اخذ می کرد به این صورت که بعد از دو سال مدرک فوق لیسانس صادر می شد و سپس یک آزمون مقدماتی را شرکت می کردند و وارد مرحله دکتری می شدند.اما در حال حار دانشجوی دکتری بر روی یک پایان نامه علمی به مدت سه سال  فعالیت می کند .بررسی دوره دکتری شامل یک دفاع عمومی ، یک ارائه شفاهی پیش نویس پایان نامه در حضور کمیته داوران در خصوص پرسش و پاسخ از پایان نامه است.در نهایت مدرک دکتری اعطا می گردد.ممکن است از دانشجو بخواهند برخی از دروس این دوره را تکمیل کنند یا در برخی مجلات مقالاتی را منتشر کنند.

بورسیه تحصیلی:

بورس تحصیلی معمولا به افرادی تعلق می گیرد که رزومه بالایی دارند.در صورت پذیرش بورس تحصیلی هزینه تحصیل رایگان خواهد شد و تحصیل در مقاطع بالاتر مانند کارشناسی ارشد و دکتری را آسان تر می کند.

زبان تحصیلی:

دانشگاه های اتریش با زبان رسمی آلمانی تدریس می کنند اما برخی دانشگاه های انگلیسی زبان هم وجود دارد.در برخی رشته ها و همچنین در مقاطع بالا لازم است که که دانشجو زبان آلمانی سطح B2  را بداند.

در دانشگاه های انگلیسی زبان نیز فرد باید دوره های پایه زبان انگلیسی را بگذرانند.سطح زبان با آزمون آیلتس ارزیابی می شود.و فرد باید آیلتس با نمره 6 تا 6.5 را اخذ کرده باشد.

در برخی رشته ها در مقطع دکتری نیز فرد می تواند بدون داشتن مدرک زبان در دانشگاه پذیرش بگیرد و سپس در دانشگاه دوره های زبان انگلیسی رابگذراند.

هزینه تحصیل:

هزینه تحصیل یرای افرادی که تابعیت اتریش را دارند تا پایان ترم دوم رایگان است و پس از آن به ازای هر ترم 363 یورو می باشد.همچنین برای افرادی که از دیگر کشور ها اقامت تحصیلی دارند به ازای هر ترم 726 یورو مورد نیاز است.بیمه دانشجویی برای همه دانشجویان الزامی است که این بیمه 50 یورو برای هر فرد معین شده.

دانشجویان می توانند پس از گذراندن دوره تحصیلی نسبت به اخذ اقامت اتریش اقدام نمایند

 

شما عزیزان می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص اقامت اتریش از طریق تحصیل با کارشناسان ما در موسسه حقوقی رادیو وکالت از طریق شماره 02188705123 تماس حاصل فرمایید.

فرم ارسال نظر
اطلاعات تماس شما منتشر نخواهد شد و تنها برای پاسخگویی به شما دریافت میگردد