اقامت اتریش از طریق ازدواج

اقامت اتریش از طریق ازدواج

کشور اتریش یکی از کشور های پیرفته و توسعه یافته ی دنیاست و از سطح بالای رفاهی و اقتصادی و اجتماعی برخوردار است . همین امر سبب شده که همه ساله عده زیادی از افراد متقاضی مهاجرت به اتریش باشند.مهاجرت به اتریش از طرق مختلف صورت می گیرد از جمله از طریق ازدواج، از طریق تحصیل ، از طریق کار و ...

در این مقاله کارشناسان رادیو وکالت اقامت اتریش از طریق ازدواج را برای شما عزیزان ارائه می کنند تا با اطلاعات بیشتر و کامل تری برای اخذ اقامت اتریش از طریق ازدواج اقدام نمایند.

طبق قوانین بین المللی اگر فردی با شخص دیگری که اقامت و تابعیت کشور دیگر را دارد ازدواج کند، به تابعیت از همسر می تواند اقامت و تابعیت آن کشور را اخذ نماید بنابراین یکی از روش های اخذ اقامت از طریق ازدواج می باشد.به عنوان مثال اگر فردی ایرانی با یک شخص اتریشی ازدواج کند، شخص ایرانی تابعیت کشو اتریش را اخذ خواهد کرد.اخذ اقامت اتریش از طریق ازدواج مستلزم رعایت شرایطی است که از سوی دولت اتریش تعیین شده؛ از جمله:

  • طرفین ازدواج باید دارای سن 18 سال به بالا باشند.
  • مدارک هویتی هر دو نفر باید تکمیل باشد
  • ازدواج باید قطعی و واقعی باشد و طرفین باید مدارک مبنی بر ازدواج خود را برای اثبات این مووع به سفارت اتریش ارائه کنند.
  • متقاضی پس از 6 سال می تواند اقامت اتریش را دریافت نماید و همچنین طرفین باید حداقل 5 سال در یک خانه و به طور مستمر در اتریش زندگی کرده باشند.اگر فرد این مدت 5 ساله را رعایت نکند ، پس از 10 سال می تواند اقامت دائم و تابعیت اتریش را دریافت نماید.
  • متقاضی پس از این مدت 5 ساله برای اخذ تابعیت اتریش،باید از تابعیت پیشین خود صرفنظر نموده ، دانش خوبی از زبان آلمانی تاریخ اتریش و همچنین وضعیت سیاسی اتریش داشته باشد.

اقامت اتریش از طریق ازدواج

ویزای نامزدی با ویزای ازدواج متفاوت است و ویزای نامزدی شانس کمتری در پذیرش دارد زیرا سند ازدواجی وجود ندارد تا برای سفارت و و افسر اتریش قابل اثبات باشد.

موضوعی که مورد توجه متقاضیان اخذ اقامت اتریش قرار می گیرد شرایط زندگی و هزینه های زندگی در اتریش می باشد.

هزینه های زندگی در اتریش با توجه به شرایط هر فرد و همچنین موقعیت هر ایالت متفاوت است.به طور کلی کشور اتریش از جمله کشور هایی است که از سطح رفاهی و اجتماعی و اقتصادی بالایی برخوردار است و مجموع این عوامل سبب شده تا افراد زیادی میل به مهاجرت به اتریش را داشته باشند.

به طور میانگین هزینه های زندگی در کشور اتریش به شرح ذیل است:

هزینه اجاره مسکن: 200 یورو تا 1000 یورو
هزینه خوراک و پوشاک : 150 یورو تا 300 یورو
هزینه حمل و نقل : 50 یورو
حق بیمه برای نفر اصلی 50 یورو که تمام افراد تحت تکفل را پوشش می دهد
هزینه اشتراکات برق و گاز :60 یورو تا 300 یورو
هزینه تحصیل ترمی 350 یورو تا 750 یورو

شما عزیزان می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص اخذ اقامت اتریش از طریق ازدواج با کارشناسان ما در موسسه حقوقی رادیو وکالت ازطریق شماره 02188705123 تماس حاصل فرمایید.

فرم ارسال نظر
اطلاعات تماس شما منتشر نخواهد شد و تنها برای پاسخگویی به شما دریافت میگردد