اقامت اتریش از طریق ازدواج

اقامت اتریش از طریق ازدواج

یکی از روش‌هایی که از طریق آن می‌توان به اتریش مهاجرت کرد، روش اخذ اقامت اتریش از طریق ازدواج می‌باشد. کشور اتریش نیز مانند اکثر کشورهای اروپایی در صورت ازدواج یکی از شهروندان خود با اتباع خارجی به همسر شهروند خود اقامت اتریش را اعطا می‌نماید. در مطلب پیش‌رو سعی نموده‌ایم تا مطلب جامع و کاملی را پیرامون مبحث روش اخذ اقامت اتریش از طریق ازدواج خدمت متقاضیان گرامی ارائه دهیم.

ملزومات و شرایط اخذ اقامت اتریش از طریق ازدواج

طبق قانون تابعیت ازدواج در اروپا و خصوصا کشور اتریش در صورتیکه یک زن یا مرد اتریشی با فردی از تابعیت و کشوری دیگر ازدواج کند، هیچگونه محدودیتی در خصوص اعطا اقامت اتریش به ایشان وجود ندارد. البته خاطرنشان می‌شود اقامتی که از این طریق اخذ می‌شود اقامت دائم اتریش نمی‌باشد و برای اخذ اقامت دائم از طریق ازدواج در اتریش باید حدود 5 یا 6 سال از زندگی مشترک زوجین سپری شده باشد تا ایشان بتوانند برای اقامت دائم کشور اتریش اقدام کنند .

 از جمله نکات بسیار مهم در امر اخذ اقامت اتریش از طریق ازدواج این موضوع می‌باشد که ازدواج انجام شده نباید سوری باشد و شخص متقاضی باید ثابت نماید که ازدواج به صورت واقعی بوده و دارای زندگی مشترکی می‌باشند.

جهت اخذ اقامت اتریش از طریق ازدواج باید مدارکی به سفارت ارائه شود که مدارک هویتی و اسنادی که دال بر حقیقی بودن ازدواج می‌باشد نیز حتما باید به سفارت ارائه شود. مدارکی که افسر ویزا به آنها استناد می‌کند شامل مدارکی از قبیل عکس‌های دو نفره، اس‌ام‌اس‌هایی که بین آنها رد وبدل شده و غیره می‌باشد از این رو ویزای نامزدی تفاوتهایی با ویزای ازدواج داشته و از شانس کمتری نسبت به ویزای ازدواج برخوردار است.

 

اقامت اتریش از طریق ازدواج

همانطور که پیش‌تر اشاره شد کشور اتریش هم مانند دیگر کشورهای اروپایی در صورت ازدواج یکی از شهروندان خود با اتباع خارجی به همسر شهروند خود اقامت اتریش را اعطا می‌کند .لازم به ذکر است زمانی که شخص با ویزای ازدواج وارد اتریش می‌شود از تمام مزایای یک شهروند با تاعیت این کشور اعم از تحصیل رایگان و اجازه کار برخوردار می‌باشد .

مهاجرت به اتریش از طریق رادیو وکالت

طبیعتا جهت اقدام به منظور اخذ اقامت اتریش پرونده شخص متقاضی باید به طور صحیح و با آگاهی کامل ارائه شود تا فرآیند آن به خوبی پیش‌رود و از بروز مشکلات احتمالی تا حد ممکن جلوگیری شود. در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر در مورد مهاجرت به اتریش و یا  اخذ اقامت اتریش از طریق ازدواج می‌توانید با ماوران ما در هلدینگ حقوقی رادیو وکالت تماس حاصل فرمایید  و از مشاوره رایگان آنها بهره‌مند شوید.

فرم ارسال نظر
اطلاعات تماس شما منتشر نخواهد شد و تنها برای پاسخگویی به شما دریافت میگردد