اقامت آلمان

اقامت کشور آلمان

اخذ اقامت آلمان یا هر کشور دیگر، دارای ابعاد مختلف اجتماعی، سیاسی و حقوقی است که در این نوشتار، به مسائل حقوقی عمده در خصوص راه های اخد اقامت آلمان و ویزاهای آن می‌پردازیم.
دو راه عمده برای اقامت آلمان، ازدواج با یک آلمانی و دیگری گرفتن مجوز برای انجام فعالیت‌های حرفه‌ای است که در ادامه به این موارد و شقوق قانونی موجود در مورد مسیر دوم می‌پردازیم.

اقامت آلمان

 

یک) ازدواج با فرد آلمانی

برای اخذ اقامت آلمان از این طریق، طبق مقررات حوزه ی حقوق بین الملل خصوصی در کشور آلمان، زن یا مردی که با یک مرد یا زن آلمانی ازدواج کند، به تابعیت آلمان درمی‌آید. البته اخذ تابعیت آلمان مستلزم ترک تابعیت ایران خواهد بود. فرد متقاضی باید به سفارت آلمان در کشور خود مراجعه کند و مدارکی دال بر کفایت وضعیت درآمدی خود در آلمان ارائه نماید و البته مدرک A1 زبان آلمانی را نیز کسب کرده باشد.
نکته‌ای که در بالا در مورد تابعیت بدان اشاره شد، این است که در بسیاری از موارد اخذ اقامت دائم در آلمان مستلزم کسب تابعیت آلمانی نیز است و این امر متوقف بر ترک تابعیت نخستین است و مثلاً ترک تابعیت ایرانی است و مشمول ضوابط مقرر و از جمله قوانین تابعیتی ایران در خصوص ترک تابعیت است. به هر حال در نظام حقوقی حقوق بین الملل خصوصی آلمان، تابعیت مضاعف یا دوگانه مقبول نیست.

اقامت آلمان

دو) مهاجرت به آلمان از طریق اخد مجوز قبلی

برای اخذ اقامت آلمان، هرگاه شخصی به دلایلی غیر از انگیزه‌های گردشگری و یا دیپلماتیک وارد خاک آلمان شود و مدت 5 سال در این کشور زندگی کند، با ارائه مدارکی دال بر احراز موارد ذیل می توان تقاضای اقامت دائم آلمان کند:
- این پنج سال حضور شخص در آلمان قانونی بوده باشد؛ یعنی متقاضی برای ورود به این کشور ویزا گرفته باشد و مجوز اقامت موقت خود را در طی این پنج سال همواره تمدید کرده‌ باشد؛
- در این پنج سال شخص توانسته باشد در آلمان با کار و درآمد خود زندگی کند؛
- شخص زبان آلمانی را یاد گرفته باشد.
فعالیت های حرفه‌ای برای اخذ اقامت موقت و ورود به آلمان از این چهار طریق ذیل ممکن است:
دو - الف: مهاجرت به آلمان برای انجام فعالیت تخصصی
فعالیت تخصصی بدان معناست که شخص در یک رشته خاص دارای تحصیلات دانشگاهی باشد و یک کارفرما در کشور آلمان نیز خواهان جذب او باشد. از سال 2012 میلادی روند جذب افراد متخصص در سراسر اتحادیه ی اروپا به غیر از آلمان و ایرلند با ابداع روالی مشابه، با عنوان بلو کارت (Blue Card) سرعت گرفته ‌است. با داشتن این کارت، همسر و فرزندان شخص متقاضی هم تا زمانی که این کارت اعتبار داشته باشد، به تبع فرد می‌توانند در آلمان اقامت گزینند. برای شروع این امر دو چیز نیاز است: یکی تأیید مدرک دانشگاهی فرد از سوی اداره ارزشیابی مدارک دانشگاهی کشور آلمان و دیگری دریافت پیشنهاد رسمی از کارفرمایی که یا در آمد ناخالص سالیانه ی وی 44800 یورو باشد و یا در آمد ناخالص سالیانه ی وی بین این رقم تا حداقل 34944 یورو باشد؛ ولی مشاغل تحت هدایت او، مشاغل خاص یا مورد نیاز شدید کشور آلمان باشد تا مورد قبول واقع شود. این مشاغل در یک فهرست رسمی از سوی مقامات مربوط منتشر می شود که مشاغل مربوط به رشته‌های طبیعی، ریاضی، علوم کامپیوتر و انفورماتیک از جمله این مشاغل هستند.
فرد متقاضی می‌تواند با 33 ماه فعالیت تخصصی در آلمان موفق به دریافت PR یا همان اقامت دائم شود و اگر بتواند زودتر از این مدت مدرک زبان آلمانی سطح B1 را کسب کند، مهلت مذکور 33 ماهه به 21 ماه کاهش می‌ یابد.

اقامت آلمان

دو - ب: مهاجرت به آلمان از طریق فعالیت تحصیلی
در روش تحصیلی، شخص متقاضی اخذ اقامت آلمان ابتدا باید از دانشگاه مورد نظر خود در کشور آلمان تأییدیه دریافت کند و سپس مدارک لازم را به سفارت آلمان تحویل دهد. باید توجه داشت که اگر شخص متقاضی خواهان پذیرش در دوره‌ی لیسانس است، می بایست مدرک زبان آلمانی داشته باشد؛ اما اگر دانشجوی ارشد یا دکتری است و دانشگاه مقصد وی دانشگاهی است که زبان رسمی آن انگلیسی است، در این صورت وی باید مدرک زبان انگلیسی خود را ارائه دهد. دانشجویان دوره ی دکتری مدت طولانی تری را در آلمان سپری می‌کنند و معمولا گذراندن دوره ی دکتری در اروپا به نوعی، اشتغال تلقی می‌شود و همان طور که گفته شد پس از گذراندن 5 سال و ارائه مدارک دال بر احراز سه شرط مزبور که در ابتدای این نوشتار گفته شد، می‌توان فرایند مهاجرت به آلمان را تا اخذ اقامت آلمان به صورت اقامت دائم تکمیل کرد. دانشجویان دوره ی کارشناسی و کارشناسی ارشد نیز پس از اتمام دوره تحصیلی خود با پذیرش در مقطع بالاتر یا جذب در مشاغل، می‌توانند قدم بعدی را تا کسب مجوز اقامت آلمان در آلمان بردارند که ادامه ی این مسیر، منوط به رعایت ضوابط و شزایط مذکور در قسمت اخذ اقامت آلمان از طریق انجام فعالیت تخصصی است.
دو - ج: مهاجرت به آلمان از طریق سرمایه‌گذاری
برای اخذ اقامت آلمان از این طریق که می تواند زمینه ساز اقامت دائم آلمان باشد، دو مسیر وجود دارد:
اول؛ سرمایه‌گذاری جهت فعالیت فردی که برای بعضی از این موارد کسب مجوز خاصی لازم نیست و متقاضی باید فقط طرح توجیه اقتصادی آن را به تأیید اداره بازرگانی برساند. البته برای بعضی دیگر از این مشاغل، کسب مجوز خاص مبنی بر الزامات صنف مربوط مورد نیاز است که برای مثال شغل رانندگی تاکسی از جمله‌ی این موارد است.
دوم؛ سرمایه گذاری در قالب شرکت که این شرکت می‌تواند اصلی و یا شعبه‌ی شرکت ایرانی باشد که در هر دو صورت، تابع قوانین آلمان است و جهت اخذ اطلاعات بیشتر و با توجه به اقتضائات هر مورد، بهتر است به یک مشاور حقوقی و بازرگانی در این زمینه مراجعه کرد.

اقامت آلمان


دو - د: مهاجرت به آلمان جهت کار
اخذ اقامت آلمان از این طریق، نه اینکه لزوماً به معنای فعالیت تخصصی باشد؛ بلکه مشاغل یدی و غیر تخصصی است. بهترین مسیر برای این امر استفاده از فرصت شش ماهه ای است که کشور آلمان به افراد خارجی برای یافتن شغل اعطا می‌کند و ابتدا بر همین مبنا به فرد متقاضی ویزای ورود به آلمان را صادر می کند. فرد متقاضی اگر بتواند تا 5 سال در آلمان کار داشته باشد و زبان آلمانی را نیز فرابگیرد، پس از آن احتمال دریافت مجوز اقامت دائم افزایش خواهد یافت.
    

فرم ارسال نظر
اطلاعات تماس شما منتشر نخواهد شد و تنها برای پاسخگویی به شما دریافت میگردد

نظرات کاربران
وحيد
سلام من ٢٦ سال سن دارم مدرك تحصيلي ديپلم است و بازار ياب هستم چطور ميتونم مهاجرت كنم به كشوري كه اينده خوبي دارد لطفا راهنمايي كنيد
پاسخ توسط کارشناس (2)
با سلام دوست عزیز بسیار سوال خود را کلی مطرح کردید با کارشناسان کا تماس حاصل فرمایید تا شما را راهنمایی فرماییم.
علی
باسلام .دارای مدرک تحصیلی لیسانس تاسیسات حرارتی وبرودتی ومدرک فوق دیپلم مکانیک خودرو با 7سال سابقه کار به عنوان تکنسین تعمیرات شرکت گاز به صورت پیمانی می باشم .لطف بفرمایید راهنمایی کنیدمناسبترین شرایط اقامت وکار برای بنده .با تشکر
پاسخ توسط کارشناس (2)
با سلام دوست عزیز کشور عمان گزینه مناسبی برای شما میباشد.
شهاب
با سلام من دارای مدرک کارشناسی مهندسی نفت هستم از دانشگاه ازاد ..پسرعموی بنده در المان هستند از چه روشی من میتوانم به انجا بروم و اقامت بگیرم و ایا میتوانم در رشته قید شده به فعالیت کاری برسم ؟ با تشکر
پاسخ توسط کارشناس (2)
با سلام دوست عزیز در حال حاضر برای کشور عمان میتوانیم شما را راهنمایی نماییم.
قضايي
سلام با ٤٧ سال سن ، متاهل و داراي مدرك فوق ليسانس عمران و شركت مشاوره ثبت شده و سابقه ١٧ سال كار مشاوره و پيمانكاري ساخت و ساز ميباشم، براي اخذ ويزاي كار المان چطور بايد اقدام كنم؟ در ضمن همسرم هم داراي مدرك فوق ليسانس زبانشناسي و متولد المان ميباشد، آيا شرايط اخذ ويزاي كار براي ايشان اسانتر است؟
پاسخ توسط کارشناس (1)
با سلام خدمت شما دوست عزیز. در خصوص کشور آلمان می توانیم در خصوص رشته‌های مهندسی مکانیک، مهندسی برق، مهندسی کامپیوتر و IT. اقدام نمائیم.
جابر
سلام من میخواستم با همسرم و بچه ام اقامت المان رو بگیرم. بنده مکانیک خودرو هستم مدرک تعمیر گیربکس اتوماتیک دارم از فنی حرفه ای آیا میتوانم اقامت موقت المان رو بگیرم. و بعد اقامت دائم بگیرم. و هزینه اقامت ویزا چقدر میشه ممنون میشم
پاسخ توسط کارشناس (1)
با سلام خدمت شما دوست عزیز. لطفا جهت کسب اطلاع از شرایط ویزای بلو کارت آلمان با کارشناسان ما در تماس باشید.
ابراهیم
من ۲۶ سالمه فوق دیپلم مکانیک خودرو در رشته ی اتوماسیون اداری ۵ سال کار کردم بدونه مدرک البته،در حال حاضر در آتشنشانی مشغول به کار هستم ۳ سال سابقه دارم.سرمایه ام در حال حاضر حدودا ۸۰ ملیون هست.خواستم ببینم شرایط مهاجرت در یک کشور اروپایی مث دانمارک یا اتریش یا آلمان رو دارم؟ با تشکر
پاسخ توسط کارشناس (1)
با سلام. در حال حاضر بین کشورهایی که مد نظرتان می باشد، کشور آلمان جز خدمات مجموعه است که حداقل مدرک تحصیلی‌ مورد نیاز لیسانس می باشد.
سید احسان حسینی
سلام خسته نباشی من 34سال سنمه دیپلم مکانیک دارم الان ده ساله که تو شهر خودم مغازه دارم ميخواستم برای کار وزندگی و مهاجرت به آلمان اقدام کنم ممنون میشم کمکم کنید
پاسخ توسط کارشناس (2)
با سلام دوست عزیز در حال حاضر برای کشور آلمان تنها از طریق بلو کارت اقدام مینماییم که نیاز به مدرک لیسانس رشته شما دارد.
امیر
سلام و خسته نباشید من رشته کامپیوتر خوندم و مدارکم ۱-فنی و حرفه ای ۲-مدارک بین المللی مایکروسافت MCSE 2003 ۳-مدرک بین المللی از شرکت سیسکو CCNA ۴-مدرک بین المللی غواصی از موسسه CMAS ایتالیا ۵-گواهینامه از کالج London Cavendish College در حوضه مدیریت فروش ۶-آشنا با صنعت قهوه بدون مدرک توی رشته کامپیوتر سابقه کارم بیشتر هست آشنا به زبان انگلیسی بدون مدرک
پاسخ توسط کارشناس (2)
با سلام برای بلو کارتت آلمان شرایط خوبی دارید با کارشناسان ما تماس بگیرید.
سهیل
باسلام من 35 سال دارم مدرک کاردانی فناوری اطلاعات حدود 10 سال در شرکت بازرگانی با دستگاههای بارکد زنی صنعتی کار میکنم همسرم 33 سال دارد دارای تمامی مدارک آرایشگری و خودآرایی و ترمیم پوست از دبی هست یک پسر 3 سال هم داریم میخواستم بدونم به چه صورت باهزینه کم میشه به آلمان مهاجرت کرد ممنون
پاسخ توسط کارشناس (2)
با سلام دوست عزیز آلمان در حتل حاضر با ویزا جست و جو کار و بلو کارت امکانپذیر است که باید حد اقل مدرک لیسانس داشته باشید.
الهه
سلام ، خسته نباشید ، من ۱۷ ساله هستم و ۵ سال است که در رشته ورزشی کاراته به طور حرفه ای مشغول هستم و دارای حکم قهرمانی و نائب قهرمانی جهان و قهرمانی آسیا ، شرایط اخذ اقامت در آلمان برایم فراهم است؟!
پاسخ توسط کارشناس (2)
سلام دوست عزیز در حال حاضر برای کشور آلمان از روشهای ویزا جست و جو کار و تحصیلی میتوان اقدام کرد که فقط ویزا تحصیلی شامل شما میشود و وقتهای سفارت آلمان برای مصاحبه دو ساله شده است.
علیرضا
سلام ..من ۴۲ سال تمام دارم و مهندس عمران با ۱۷ سال سابقه بیمه ای ...آیا می توان برای ویزای کار اقدام کرد؟آیا شرایط سنی مناسب را دارم ؟
پاسخ توسط کارشناس (2)
سلام دوست عزیز وقتهای سفارت آلمان سه ساله شده است در حال حاضر شراط اخذ ویزا جست و جو کار را دارید اما باید وقت مصاحبه بگیرید.
صابر
سلامو خسته نباشید با ۵ ساله سابقه کار اجرایی درضمینه مهندسی برق و مدرکه لیسانسه برق و سرمایه ۵۰ میلیون میتونم به المان جهته کارو زندگی اقامت کنم؟باتشکر از راهنماییتون
پاسخ توسط کارشناس (2)
سلام دوست عزیز برای اخذ ویزا جست و جو کار آلمان، وقت سفارتبرای مصاحبه دو ساله شده است.
سجاد طاهرزاده
با عرض سلام. من ۷ ساله که آرایشگرم. ۲۷ ساله هم هستم.میتوانم در آلمان کار کنم یا نه.
پاسخ توسط کارشناس (2)
سلام دوست عزیز کشور آلمان در حال حاضر فقط نیاز به نیروی مهندس و فنی دارد.
محمود
با سلام و عرض ادب بنده مهندسی کامپیوتر گرایش سخت افزار از دانشگاه آزاد دارم.مدراک شبکه ccna و mtcna دارم و سابقه کار در شرکت های خصوصی.27 سال سن دارم و قصد مهاجرت تحصیلی و انجام همزمان کار پاره وقت.در حال گرفتن مدرک ielts و برای دو سال بعد نوبت سفارت آلمان گرفتم.امکان پیدا کردن شغل هست و چطور مطمئن بشم میتونم کار پیدا کنم و چطور دانشگاه مورد نظرم رو پیدا کنم؟ با تشکر
پاسخ توسط کارشناس (2)
با سلام دوست عزیز شرایط شما برای کشور استرالیا منایب تر است برای کسب اطلاعات دقیق تر با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.
نسترن
با سلام واحترام. بنده خانم 74 ساله فوق لیسانس روانشناسی و با سابقه 25 سال کار مشاوره و روانشناسی در یکی از نهادهای معتبر قصد مهاجرت به کشور آلمان را دارم. خواهشمندم هستم راهنمایی بفرمایید از چه طریقی می توانم اقدام کنم؟
پاسخ توسط کارشناس (2)
با سلام دوست عزیز آلمان فقط رشته های مهندسی فنی فقط نیازمند است برای اخذ اقامت کشورهای دیگربا کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.
حمید
سلام بنده ۴۸ سال سن دارم و دارای مدرک مهندسی عمران هستم و شش ماه دیگر فوق لیسانس را خواهم گرفت جهت اینکه میخواهم با دخترم به آلمان بروم و دخترم در رشته پزشکی تحصیل نماید و خودم نیز بتوانم شغلی داشته باشم چطور باید اقدام کنم و چقدر هزینه اولیه لازم میباشد. تشکر
پاسخ توسط کارشناس (1)
با سلام خدمت شما دوست عزیز. برای رشته شما می توان ویزای جستجوی کار را پیشنهاد کرد که با این کار پس از اخذ ویزای کار در آلمان درخواست ویزای همراه را هم داشته باشید. اما موضوعی که جدیدا بوجود آمده نحوه زمان بندی سفارت آلمان می باشد. جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با ما در تماس باشید. با تشکر
محسن
باسلام من اقایی متاهل با دو فرزند زیر شش سال و بامدرک کارشناسی ازمایشگاه و ده سال سابقه کار در ازمایشگاه بیمارستان و همسرم با مدرک کارشناس ارشد ازمایشگاه و ده سال سابقه کار در بیمارستان ایا شرایط اقامت در اروپا را داریم لطفا راهنمایی بفرمایید متشکر
پاسخ توسط کارشناس (2)
با سلام دوست عزیز اخذ ویزا کاری برای رشته های پزشکی و پیراپزشکی بسیار دشوار است و مدرک باید معادل سازی شود شما میتوانید از روشهای دیگر مانند تمکن مالی و... اقامت کشور اروپایی را اخذ نمایید و سپس مدارک خود را معادل سازی کرده و مشغول به کار شوید.
GOLDEN SUN
سلام خسته نباشید ببخشید یکی از دوستانم پرسید که با ۱۹ سال سن و تسلط ۸۰ درصد به زبان آلمانی امکان مهاجرت به آلمان را دارد؟
پاسخ توسط کارشناس(3)
سلام- موسسه ما فقط در خصوص ویزای کار آلمان فعالیت دارد که البته در حال حاضر با مشکل وقت سفارت 2 ساله آلمان مواجه هستیم.در خصوص ویزای کار هم شما باید حداقل مدرک لیسانس داشته باشید در رشته های فنی و مهندسی و پزشکی با سه سال سابقه کار و تسلط به زبان B1 آلمانی.
بهنام
سلام من دیپلمه هستم ۱۲ سال تو صنف چسب و مشغول بودم ایا میتونم در المان یا کشورهای دیگه اقامت و کاری برا خودم جور کنم .در کل کلا تو کار پلاستیک و نایلون اینا استادکار حرفه ای هستم
پاسخ توسط کارشناس (2)
با سلام برای ویزا کار و یا جست و جو کار رشته های فنی و مهندسی مد نظر آلمان می باشد با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید تا کشورهایی با شرایط آسانتر را به شما معرفی نمایند.
نام آذر حصار
ممنونم از بابت پاسختون و ممکنه یه وقت ملاقات بهم بدیدکه باهاتون مشورت کنم؟؟؟؟؟
پاسخ توسط مدیر
سلام- برای روز دوشنبه مورخ 11 تیر ساعت 15 براتون وقت مشاوره حضوری در نظرگرفتم.بنده کمیجانی هستم اگر در خصوص تعیین وقت امری بود تماس بگیرید دفتر بنده در خدمتتون هستم.
آذر حصار
با سلام.میخواستم برای گرفتن اقامت آلمان اقدام کنم.بهترین روش گرفتن اقامت آلمان چیه و شما این کار رو در چه مدت زمانی انجام میدین؟ مدرک لیسانسم اقتصاد بازرگانی و فوق لیسانس جغرافیا و برنامه ریزی شهری اما همسرم تا سیکل درس خونده خواستم با این شرایط اقامت بگیرم لطفا راهنمایی فرمایید
پاسخ توسط مدیر
با سلام دوست عزیز برای کشور آلمان از طریق سزمایه گذاری و یا ویزا جست و جوی کار میتوان اقدام کرد و رشته های مهندسی فنی میتوانند برای ویزا کار اقدام نمایند.
رجبیان
با سلام ما یک شرکت 4 سال قبل در آلمان تاسیس کرده ایم والان می خواهیم برای دریافت بلو کارت اقدام کنیم چه مراحلی لازم است؟
پاسخ توسط کارشناسان
با سلام دوست عزیز ثبت شرکت به دریافت بلو کارت هیچ ربطی ندارد با کارشناسان ما تماس بگیرید تا اطلاعات دقیق تری ارائه دهید.
احسان
سلام وقت بخیر . بنده لیسانس مهندسی منابع طبیعی دارم و 31 سالمه، آیا مدرک تحصیلی بنده به درد کار در آلمان میخوره ؟ و شما با توجه به وضعیت تحصیلی من بهترین پیشنهادتون واسه کار و اقامت در آلمان چیه ؟ با تشکر
پاسخ توسط کارشناسان
با سلام دوست عزیز با رشته های مهندسی فنی میتوانید برای ویزا کار آلمان اقدام کنید همچنین روش های دیگری نیز وجود دارد بریا کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما تماس حاصل فرنایید تا راهنمایی شوید.
ساعی
سلام من ۲۷ساله هستم کارشناسی پ ستاری دارم استخدام رسمی با ۴سال تجریه کاری در بخش icu متاهل هستم شوهرم کار ازاد داره میخواستم بدونم چطوری میتونم ویزای کار المان یا اتریش رو بگیرم اگه راهنمایی کنین ممنون میشم
پاسخ توسط کارشناسان
با سلام دوست عزیز ویزا کاری آلمان شامل رشته های مهندسی و فنی میشه فقط اما شما تماس بگیرید برای سایر کشورها راهنماییتون کنیم.
سعید
سلام.مطلب وب سایتتون رو خوندم.اما بازم متوجه نشدم.میخوام بدونم برای گرفتن اقامت آلمان چه راهی رو پیشنهاد میدین؟بهترین راه برای این کار چیه؟
پاسخ توسط کارشناسان
با سلام خدمت شما دوست عزیز. اقامت آلمان نیز همانند سایر کشورها شرایط بخصوصی دارد. یکی از مرسوم ترین روش های موجود اقامت آلمان از طریق ویزای جستجوی کار می باشد. می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما در موسسه حقوقی رادیو وکالت تماس حاصل نمایید تا در این خصوص شما دوست محترم را یاری رسانند. با تشکر
مجید عالی نژاد
با سلام.میخواستم برای گرفتن اقامت آلمان اقدام کنم.بهترین روش گرفتن اقامت آلمان چیه و شما این کار رو در چه مدت زمانی انجام میدین؟
پاسخ توسط کارشناسان
با سلام دوست عزیز شما از طریق سرمایه گذاری و یا ویزا جست و جو کار و همچنین بلو کارت می توانید اقدام کنید برای بررسی وضعیت تحصیلی و سابقه کاری برای ویزا آلمان با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.
سپهر رجب زاده
با سلام . من لیسانس نرم افزار کامپیوتر دارم . و تخصص بالا در تعمیرات نرم افزار و سخت افزار تلفن همراه دارم .آیا میتوانم در آلمان کار کنم و درآمدی داشته باشم که در رفاه زندگی کنم.؟؟
پاسخ توسط کارشناسان
با سلام دوست عزیز بله شرایط شما برای اخذ ویزا جست و جو کار و کار آلمان مناسب است برای بررسی بیشتر شرایط خود با کارشناسان کا تماس حاصل فرمایید.
حمید سلیمانی
با سلام اولین قدم برای کار در آلمان چیه و به چه شماره ای باید تماس گرفت؟ سپاسگذارم
پاسخ توسط کارشناسان
با سلام نخستین شرط داشتن مدرک لیسانس با شماره 02188705123 تماس حاصل فرمایید.
اكبر
من ويزا دوساله مولتي دارم كه نوع ان تايپ سي توريستي با نودروز استي ميباشد كه اين ويزا پنج روز ديگر تمام ميشود من وقتي خارج شدم چه زماني ميتوانم قانونا برگردم دوباره المان همچنين درخصوص اقامت درخواست قرارداد با شما دارم
پاسخ توسط کارشناسان
زمانی میتوانید مجدد برگردید که ویزا داشته باشید برای عقد قرارداد با کا تماس حاصل فرمایید تا شرایط شما بررسی شود.
فرشاد مرزوان
چه زمانی،وکجا میتوانیم برای کار درآلمان اعلام آمادگی کنیم؟؟
پاسخ توسط کارشناسان
با سلام دوست عزیز تماس حاصل فرمایید تا رزومه تحصیلی و شغلی شما بررسی بشه با تشکر.