اعزام نیروی کار به گرجستان

اعزام نیروی کار به گرجستان

کشور گرجستان در مقایسه با همسایگان خود نظیر ارمنستان و جمهوری آذربایجان در وضعیت مناسب‌تری قرار دارد. صنعت کشاورزی در گرجستان حدود یک سوم از درآمد کل این کشور را تشکیل می دهد و پرورش میوه‌های مختلف، تنباکو، انواع دانه‌ها و چغندر قند را شامل می‌شود. همچنین پرورش ماهی، زنبور عسل، دام و پرورش خوک و غیره از دیگر فرصت‌های سرمایه‌گذاری در گرجستان محسوب می‌شوند. با توجه به وضعیت اقتصادی که این کشور دارد اعزام نیری کار به گرجستان از طرف کشورهایی چون ایران مورد توجه قرار گرفته است و در این مطلب سعی بر آن داریم تا نگاهی کلی به شرایط اعزام نیروی کار به گرجستان نماییم.

گروه حقوقی رادیو وکالت هیچ خدماتی در زمینه کاریابی ارائه نمیدهد و این مقالات صرفا جهت کسب اطلاعات بیشتر در سایت قرار میگیرد.

اعزام نیروی کار به گرجستان

شرایط اعزام نیروی کار به گرجستان

به منظور اعزام نیروی کار به گرجستان، متقاضیان در ابتدا مستلزم مراجعه به سفارت این کشور و کسب اطلاعات از لیست مشاغل مورد نیاز گرجستان می‌باشند. چرا که منظور کار در گرجستان، متقاضیان در ابتدا باید از وضعیت مشاغل گوناگون و نیازمندی گرجستان به آن‌ها آگاهی کسب نمایند و از وضعیت بازار کار مشاغل مورد نیاز این کشور مطلع شوند. پس از اطلاع از لیست مشاغل مورد نیاز گرجستان، جهت اعزام نیروی کار به گرجستان از ایران، ایشان نیازمند کاریابی در گرجستان می‌باشند. در مقاله‌ای تحت عنوان کاریابی در گرجستان که جهت مطالعه خوانندگان در سایت قرار گرفته است، به تشریح روش‌های یافتن کار و کارفرما در این کشور پرداختیم. اما یکی از آسان‌ترین روش‌هایی که می‌توان به واسطه آن اعزام نیروی کار به گرجستان را از ایران انجام نمود، موسسات کاریابی می‌باشند که اقدام به یافتن کار در گرجستان می‌نمایند. این دسته از موسسات در کوتاه‌ترین زمان ممکن و به شکل قانونی کار متناسب با رزومه شخص متقاضی را یافته و با اخذ دعوت‌نامه از سوی کارفرمایی در گرجستان، اقدام به اخذ ویزای کار گرجستان برای ایشان می‌نمایند.

اما همنطور که اشاره شد، جهت اعزام نیروی کار به گرجستان از ایران، متقاضیان مستلزم کسب دعوت‌نامه معتبری از سوی کارفرمایی گرجی می‌باشند تا با ارائه آن به سفارت این کشور تقاضای صدور ویزای کار گرجستان نمایند. اما اگر متقاضیان شخصا بخواهند اقدام به کسب دعوت‌نامه از سوی کارفرمایی گرجی نمایند، کمی ممکن است دچار مشکل شوند. چرا که ایشان به شکل مکاتبه‌ای باید با کارفرما ارتباط برقرار نموده و توسط ایشان تایید صلاحیت شوند. در واقع می‌توان گفت متقاضی در یک مصاحبه از راه دور شرکت کند تا بتواند مورد قبول کارفرما واقع شود. از این رو پیشنهاد ما به جهت اعزام نیروی کار به گرجستان از ایران، اقدام از طریق موسسات کاریابی می‌باشد. چرا که این موسسات تنها با توجه به رزومه متقاضیان و ارائه آن به کارفرمایان گرجی، اقدام به اخذ دعوت‌نامه‌ای معتبر نمایند. البته خاطرنشان می‌شود هنگامی که اعزام نیروی کار به گرجستان از ایران صورت می‌گیرد، متقاضیان در ابتدا یک مدت آزمایشی باید زیر نظر کارفرما مشغول به کار شوند تا توسط ایشان تایید شود که دارای مهارت و تخصصی که در رزومه شخصی خود قید کرده‌اند، می‌باشند. پس از تایید توسط کارفرما، ایشان با کارفرما قرار داد مجدد بسته و مشغول به کار و زندگی در گرجستان می‌شوند.

اعزام نیروی کار به گرجستان

به منظور اعزام نیروی کار به گرجستان نکاتی وجود دارد که قصد داریم در ادامه به آن‌ها بپردازیم. موضوع مدت زمان اقامت گرجستان از آن نکاتی می‌باشد که متقاضیان حتما باید در نظر بگیرند. اقامتی که معمولا از طریق ویزای کار به متقاضیان اعطا می‌شود یک ساله می‌باشد و در صورتیکه ایشان چند سال در گرجستان به زندگی و کار مشغول شوند و مالیات خود را پرداخت نمایند، می‌توانند به اقامت گرجستان به شکل دائم دست یابند. همچنین موضوع مهم دیگری که در زمینه اعزام نیروی کار به گرجستان وجود دارد تسلط به زبان انگلیسی و گرجی می‌باشد. اشخاصی که قصد ورود به بازار کار کشور گرجستان را دارند حتما باید به یکی از دو زبان قید شده تسلط داشته باشند تا علاوه بر ارتباط با کارفرما، به راحتی بتوانند در این کشور امرار معاش نمایند.   

در پایان مطلب خاطر نشان می‌شویم با آنکه اعزام نیروی کار به گرجستان از ایران صورت می‌پذیرد و حتی موسساتی در ایران اقدام به کاریابی و اعزام نیروی کار به گرجستان می‌نمایند، اما کشورهای دیگری در همسایگی ایران وجود دارند که از شرایط کاری مناسب‌تری بر خوردار می‌باشند و حتی اقدام به پذیرش نیروی کار خارجی خصوصا از ایران می‌کنند.

 

فرم ارسال نظر
اطلاعات تماس شما منتشر نخواهد شد و تنها برای پاسخگویی به شما دریافت میگردد