اعزام نیروی کار به عمان

اعزام نیروی کار به عمان

امروزه تقاضا جهت کار در کشورهای خارجی رو به افزایش نهاده است و تعداد کشورهایی که اقدام به جذب نیروی کار خارجی نیز می‌نمایند بسیار محدود است. چرا که موضوع اساسی اخذ ویزای کار یک کشور، عموما دارا بودن تخصص و مهارت در یک زمینه شغلی خاص و یا رشته تحصیلی می‌باشد. از جمله کشورهایی که شاید بتوان به نوعی آن را متفاوت و متمایز از سایر کشورها در زمینه جذب نیروی کار خارجی دانست، کشور عمان می‌باشد. در حال حاضر اعزام نیروی کار به عمان از ایران به راحتی امکان پذیر می‌باشد و در مقاله پیش‌رو قصد داریم تا شرایط و راه‌کارهای اعزام نیروی کار به عمان را خدمت خوانندگان و متقاضیان کار در عمان ارائه دهیم. با ما تا انتهای مطلب همراه باشید.

اعزام نیروی کار به عمان

اعزام نیروی کار به عمان چگونه ممکن است؟

همانطور که اشاره شد شرایط جذب نیروی کار خارجی در هر کشور متفاوت می‌یاشد و عموما کشورهایی که اقدام به اعطای ویزای کار کشور خود به متقاضیان جویای کار می‌کنند، نیروی ماهر و متخصص در اولویت اولشان قرار دارد. از این منظر اما اعزام نیروی کار به عمان متفاوت می‌باشد چرا که این کشور حتی به نیروی کار ساده و بدون تجربه و مهارت نیز نیازمند است.

به منظور اعزام نیروی کار به عمان، متقاضیان در ابتدا باید از مشاغل و یا بازار کارهای مورد نیاز این کشور آگاهی‌های لازم را کسب نمایند که در این راستا خوانندگان گرامی می‌توانند به مقاله‌ای که در زمینه لیست مشاغل مورد نیاز عمان در سایت ما قرار گرفته است مراجعه نموده و اطلاعات لازم را کسب نمایند. پس از آن که شخص جویای کار توانست شغل مورد نظر خود را که اتفاقا کشور عمان به آن نیازمند است را بیابد، لازم است تا از سوی کارفرمایی عمانی، دعوت‌نامه کاری معتبری اخذ نماید. البته در خصوص یافتن کار در این کشور، متقاضیان نیازمند کاریابی در عمان می‌باشند که از روش‌های گوناگونی امکان‌پذیر است و در مقاله‌ای با همین موضوع در سایت قرار گرفته است که خوانندگان می‌توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر به آن مراجعه نمایند.

همانطور که اشاره شد به منظور اعزام نیروی کار به عمان پس از یافتن شغل و کار مناسب در این کشور، نیاز به دریافت دعوت‌نامه‌ای معتبر از سوی کارفرمایی عمانی دارید. اشخاصی که از طریق موسسات کاریابی و یا به طور مثال موسسه حقوقی رادیو وکالت اقدام به کاریابی می‌نمایند، این موسسات از طریق کارگذاران خود در عمان، اقدام به اخذ دعوت‌نامه کاری برای متقاضیان می‌نمایند. پس از پشت سر گذاشتن این مرحله، اعزام نیروی کار به عمان خصوصا به واسطه موسسات کاریابی به مرحله نهایی خود می‌رسد.

در این مرحله با ارائه مدارک هویتی و دعوت‌نامه کاری به سفارت عمان، اخذ ویزای کار عمان ممکن می‌شود. و با تکیه بر این ویزا، اعزام نیروی کار به عمان صورت می‌پذیرد و شخص متقاضی به واسطه ویزای کاری خود می‌تواند در شغل یافت شده توسط موسسه کاریابی، به کار آن هم به شکل قانونی مشغول شود.

نکاتی پیرامون موضوع اعزام نیروی کار به عمان

حال که با شرایط اعزام نیروی کار به عمان آشنا شدیم، لازم دانستیم تا به نکاتی پیرامون بحث اعزام نیروی کار به عمان که از اهمیت ویژه‌ای نیز برخوردار می‌باشند، اشاره نماییم.

اعزام نیروی کار به عمان

نکته اصلی که جهت اعزام نیروی کار به عمان مورد نظر موسسات کاریابی و حتی کارفرمایان در عمان می‌باشد، آشنایی به زبان عربی و خصوصا تسلط به زبان انگلیسی می‌باشد. چرا که بیش از 2 میلیون خارجی در این کشور مشغول به کار و زندگی می‌باشند زبان مشترک واحد ایشان انگلیسی می‌باشد. همچنین دومین زبان رسمی مردم عمان انگلیسی می‌باشد. نکته مهم دیگر که در خصوص اعزام نیروی کار به عمان باید به آن توجه نمود، مدت زمان اقامتی است که از طریق کار به متقاضیان اعطا می‌شود. با توجه به ویزای کار عمان، اقامتی که به متقضیان اعطا می‌شود 2 ساله بوده و ایشان به مدت 2 سال می‌توانند به شکل کاملا قانونی در عمان به کار و زندگی بپردازند و پس از اتمام اقامت خود نیز می‌توانند به راحتی آن را تمدید نمایند.  

به عنوان سخن آخر، هلدینگ حقوقی رادیو وکالت به عنوان کارگذار امور مهاجرتی به عمان، اقدام به اعزام نیروی کار به عمان از طریق روش‌های کاملا قانونی و به شکل تضمینی می‌نماید. جهت کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

فرم ارسال نظر
اطلاعات تماس شما منتشر نخواهد شد و تنها برای پاسخگویی به شما دریافت میگردد

نظرات کاربران
ناصر
با سلام بنده كارشناس ارشد مهندسي بهداشت محيط هستم و6 سال سابقه كار دارم ايا كار براي من امكانش هست و شرايط اقامت هست
پاسخ توسط کارشناس 4
با درود فراوان به منظور کار در عمان، گروه حقوقی رادیو وکالت می‌تواند تنها اقدام به اخذ ویزای جست و جوی کار این کشور برای شما بزرگوار نماید.
Samira
سلام.همسرمباسی سال سابقه کارقالبسازی وتراشکاری بدنبال کار در عمان میباشد
پاسخ توسط کارشناس 4
با درود فروان به منظور کار در عمان به عنوان نیروی کاری ساده، گروه حقوقی رادیو وکالت خدمات قابل توجهی را ارائه می‌دهد. جهت کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید از مشاوره رایگان کارشناسان ما بهره‌مند شوید.
علیرضا
سلام بنده برق کار هستم و 10 سال هم سابقه کار تبلیغات و تابلو سازی و چاپ دارم ولی زبان عربی و انگلیسی بلد نیستم آیا امکان اقامت و کار برای من وجود دارد ؟ کار های تاسیسات هم مسلط هستم
پاسخ توسط کارشناس (2)
با سلام بله دوست عزیز شزط زبان برای اخذ ویزا وجود ندارد.
سید محمد مهدی رضوی
عرض سلام و احترام بنده حسابداری و فروشندگی در زمینه اجناس برق صنعتی به مدت ۱۲ سال انجام دادم اما زبانم اصلا خوب نیست چه عربی چه انگلیسی اگه بخوام اقدام کنم برای من کار هست حالا در هر زمینه یا رشته ای؟ نمیشه شروع بکار کرد و اونجا کم کم عربی یاد گرفت؟ با تشکر...
پاسخ توسط کارشناس (2)
با سلام دوست عزیز میتوانید ویزا جست و جو کار دو ساله عمان را اخذ نمایید و دنبال کار بگردید بدون محدودیت
محمد
سلام.بنده گچکار ساختمانی هستم و مقدار کمی انگلیسی بلدم امکان کار برای من وجود داره؟
پاسخ توسط کارشناس (2)
سلام دوست عزیز بله ساخت و ساز در عمان بسیار زیاد است.
حسین راکی
سلام لطفا بفرمائید چطور می توانم برای کار به کشور عمان اقدام کنم نیاز فوری فوری به کار و درآمد دارم، 32ساله نصاب سیستم های نظارتی و حفاظتی امنیتی مربی شنا
پاسخ توسط کارشناس (1)
سلام خدمت شما حسین عزیز. می توانیم جهت اخذ ویزای کار عمان و اقامت 2 ساله آن در خدمت شما دوست عزیز باشیم.
علی اسماعیل زاده
باسلام 45سالمه برق و مکانیک مسلط به زبان عربی تعمیرکار موتور قایق
سیداحسان شاطریان
با سلام آیا در کشور عمان برای رشته های هنری مانند نقاشی روی سرامیک و بلور و نوازندگی هم موقعیت کاری وجود دارد ؟
پاسخ توسط کارشناس (1)
با سلام خدمت شما دوست عزیز. امکان اخذ ویزای کار بصورت 2ساله برای شما وجود دارد. با اخذ ویزا می توانید به راحتی مشغول به کار شوید.