اعزام نیروی کار به ترکیه

اعزام نیروی کار به ترکیه

مهاجرت به کشوری خارجی خصوصا به جهت کار، امروزه در میان مردم و اقشار کشورهای مختاف بسیار مورد توجه قرار گرفته است. از آنجایی که کشور ایران با کشورهای متعددی در اطراف خود احاطه شده است، از این رو تقاضا به جهت کار در کشورهای اطراف ایران رو به افزایش نهاده است. یکی از کشورهایی که در همسایگی ایران قرار دارد و از قضا دارای پایه‌های اقتصادی بسیار محکمی می‌باشد، ترکیه می‌باشد. این کشور به عنوان شانزدهمین اقتصاد بزرگ دنیا شناخته می‌شود و در طول طی سه سال گذشته با اتخاذ سیاست کاهش ارزش لیر در برابر دلار به رشد اقتصادی قابل توجهی دست یافته است. در مقاله پیش‌رو قصد داریم تا اعزام نیروی کار به ترکیه و شرایط اعزام نیروی کار به ترکیه را مورد بررسی قرار دهیم.

گروه حقوقی رادیو وکالت هیچ خدماتی در زمینه کاریابی ارائه نمیدهد و این مقالات صرفا جهت کسب اطلاعات بیشتر در سایت قرار میگیرد.

اعزام نیروی کار به ترکیه

شرایط اعزام نیروی کار به ترکیه

اعزام نیروی کار به ترکیه از هر کشور دارای شرایط خاصی می‌باشد و ارتباطات میان دو کشور نقش به سزایی در تعیین روند اعزام نیروی کار به ترکیه ایفا می‌نماید. اما اگر بخواهیم به مقوله اعزام نیروی کار به ترکیه از ایران بپردازیم، باید شرایطی که جهت اعزام نیروی ایرانی به ترکیه فراهم است را مورد ارزیابی قرار دهیم. پیشنهاد ما در زمینه اعزام نیروی کار به ترکیه از ایران، اقدام از طریق موسسات کاریابی می‌باشد که اقدام به یافتن شغل مناسب و مرتبط با رزومه شخص متقاضی کار در ترکیه می‌نمایند.

شرایط اولیه به منظور اعزام نیروی کار به ترکیه از ایران که متقاضیان مستلزم رعایت آن می‌باشند، تسلط به زبان ترکی یا زبان انگلیسی می‌باشد. اشخاصی که قصد ورود به بازار کار کشور ترکیه را دارند حتما باید به یکی از دو زبان ترکی و یا انگلیسی تسلط داشته باشند تا علاوه بر ارتباط با کارفرما، به راحتی بتوانند در این کشور امرار معاش نمایند. البته این موضوع کاملا به شهر و شغلی که متقاضی قصد کار در آن را دارد مربوط می‌شود. در بعضی از شهرهای ترکیه تسلط به زبان ترکی بسیار مهم‌تر می‌باشد و در بعضی از مشاغل نیز ممکن است زبان انگلیسی از اهمیت بیشتری برخوردار باشد.

همانطور که پیشتر اشاره شد اعزام نیروی کار به ترکیه از طریق موسسات کاریابی نه تنها آسان‌تر انجام می‌پذیرد، بلکه کل فرآیند اخذ ویزای کار ترکیه و ورود به خاک این کشور به منظور کار نیز سریع‌تر شکل می‌گیرد. این دسته از موسسات با توجه به رزومه متقاضیان و ارائه آن به کارفرمایان در ترکیه، اقدام به اخذ دعوت‌نامه‌ای معتبر برای متقاضیان می‌نمایند. پس از کسب دعوتنامه، متقاضیان با مراجعه به سفارت ترکیه میتوانند درخواست ویزای کار ترکیه را دهند و مراحل اعزام نیروی کار به ترکیه را به سرانجام برسانند. البته خاطرنشان می‌شود هنگامی که اعزام نیروی کار به ترکیه از ایران صورت می‌گیرد، متقاضیان در ابتدا یک مدت زمان آزمایشی باید زیر نظر کارفرما مشغول به کار شوند تا توسط ایشان تایید شود که دارای مهارت و تخصصی که در رزومه شخصی خود قید کرده‌اند، می‌باشند. پس از تایید توسط کارفرما، ایشان با کارفرما قرار داد مجدد بسته و مشغول به کار و زندگی در ترکیه می‌شوند.

اعزام نیروی کار به ترکیه

نکته پایانی پیرامون بحث اعزام نیروی کار به ترکیه، مدت زمان اقامت متقاضیان می‌باشد. اقامتی که از طریق ویزای کار ترکیه به متقاضیان اعطا می‌شود یک ساله می‌باشد و در صورتیکه ایشان چند سال در ترکیه زندگی و کار کنند و مالیات خود را پرداخت نمایند، می‌توانند به اقامت ترکیه دست یابند.

در پایان مطلب خاطر نشان می‌شویم با آنکه اعزام نیروی کار به ترکیه از ایران صورت می‌پذیرد و حتی موسساتی در ایران اقدام به کاریابی در ترکیه و اعزام نیروی کار به ترکیه می‌نمایند، اما کشورهای دیگری در همسایگی ایران وجود دارند که از شرایط کاری مناسب‌تری بر خوردار می‌باشند و حتی اقدام به پذیرش نیروی کار خارجی خصوصا از ایران می‌کنند.

 

فرم ارسال نظر
اطلاعات تماس شما منتشر نخواهد شد و تنها برای پاسخگویی به شما دریافت میگردد

نظرات کاربران
امان اله زاهدی
باسلام بنده مهندس مکانیک هستم کارهای کرخانه سیمان ونیروگاهی انجام می دهم وبه زبانهای ترکی انگلیسی وعربی واسچپانیش مسلط کامل دارم ودر کشور های مختلفی هم کار اکردم لطفا مر ا راهنمایی کنید با سپاس
پاسخ توسط کارشناس (2)
با سلام دوست عزیز خدمات اعزام نیرو کار ارائه نمیدهیم.
Amir tayyebifar
با سلام امکان داره یه شرکت کاریابی معتبر معرفی کنید؟؟؟ شرکت های کاریابی زیادی موجود هست اکثرا قلابی هستن و پول مردم رو میخورن نمیشه به هر شرکت کاریابی اعتماد کرد لطفا یه شرکت کاریابی معتبر معرفی کنید با تشکر
پاسخ توسط کارشناس (2)
با سلام دوست عزیز متاسفانه شرکتی که مورد اعتماد باشد را نمیشناسیم.
علی شادروز
سلام جویای کار رانندگی پایه یکم در خارج از کشورم منولد1345ومدرکم دیپلم وسال 73 گواهینامه گرفتم سابقه کار حدودا 20 سال دارم
پاسخ توسط کارشناس (2)
با سلام دوست عزیز در حال حاضر خدمات جذب مستقیم نداریم.