اعزام نیروی کار به استرالیا

اعزام نیروی کار به استرالیا

کشور استرالیا با جمعیتی بالغ بر 23 میلیون نفر، به عنوان دوازدهمین اقتصاد برتر دنیا شناخته شده است. این کشور هر ساله جهت تامین نیروی کاری خود در حوزه و مشاغل گوناگون، اقدام به جذب نیروی کار خارجی می‌نماید. اما شرایط اعزام نیروی کار به استرالیا چگونه است؟ آیا اعزام نیروی کار به استرالیا از ایران نیز انجام می‌پذیرد؟ موسسات کاریابی در ایران اقدام به اعزام نیروی کار به استرالیا می‌نمایند؟ این قبیل از سوالات و سوالات دیگری از این دست در ذهن هر خواننده‌ای ممکن است شکل گرفته باشد و در این مقاله قصد داریم تا آن‌ها را پاسخ دهیم.

گروه حقوقی رادیو وکالت هیچ خدماتی در زمینه کاریابی ارائه نمیدهد و این مقالات صرفا جهت کسب اطلاعات بیشتر در سایت قرار میگیرد.

اعزام نیروی کار به استرالیا

شرایط اعزام نیروی کار به استرالیا

به منظور اعزام نیروی کار به استرالیا ذکر این نکته حائز اهمیت می‌باشد که هر کشور دارای شرایط و ارتباط خاص خود با استرالیا می‌باشد از این رو اعزام نیروی کار به استرالیا به عنوان مثال از ایران در قیاس با ترکیه، متفاوت می‌باشد. اما به منظور اعزام نیروی کار به استرالیا متقاضیان مستلزم رعایت قوانین و شرایط می‌باشند که در ادامه مطلب به آن‌ها اشاره می‌نماییم.

مورد اولی که جهت اعزام نیروی کار به استرالیا از ایران متقاضیان باید آن را در دستور کار خود قرار دهند، بررسی لیست مشاغل مورد نیاز استرالیا می‌باشد. چرا که هر ساله این کشور اقدام به اخذ نیروی کار خارجی متخصص در برخی از مشاغل مورد نیاز خود می‌کند و ممکن است مشاغل مورد نیاز این کشور دچار تغییر شوند. پس مرحله اول به منظور اعزام نیروی کار به استرالیا، بررسی مشاغل مورد نیاز این کشور می‌باشد.

مورد دومی که جهت اعزام نیروی کار به استرالیا باید مورد توجه متقاضیان قرار بگیرد، کاریابی در استرالیا می‌باشد. عزیزانی که قصد مهاجرت به استرالیا و کار در این کشور را دارند مستلزم یافتن شغل مناسب با توجه به رزومه شغلی، تخصص و تحصیلات خود می‌باشند. خاطرنشان می‌شود یکی از راه‌های کاریابی در استرالیا اقدام از طریق موسسات کاریابی می‌باشد. این دسته از موسسات فرآیند اعزام نیروی کار به استرالیا را در مدت زمان کوتاه‌تری به انجام می‌رسانند و علاوه بر یافتن شغل مناسب، دعوت‌نامه معتبر از سوی کارفرمایی در استرالیا نیز برای متقاضی کسب می‌نمایند.

همانطور که اشاره شد جهت اعزام نیروی کار به استرالیا از ایران متقاضیان پس از یافتن شغل مناسب، مستلزم دریافت دعوت‌نامه‌ای معتبر از سوی کارفرمایی در استرالیا می‌باشند. اگر متقاضیان قصد داشته باشند تا خودشان اقدام به اخذ دعوت‌نامه نمایند، در ابتدا لازم است تا به شکل مکاتبه‌ای کارفرمایی را یافته و توسط ایشان تایید صلاحیت شوند و این پروسه بعضا وقت گیر می‌باشد. با توجه به این موضوع پیشنهاد ما به متقاضیان، اقدام از طریق موسسات کاریابی در ایران می‌باشد.

در مرحله نهایی اعزام نیروی کار به استرالیا از ایران، متقاضیان با در دست داشتن مدارک مورد نیاز سفارت به همراه دعوت‌نامه کاری، می‌توانند درخواست اخذ ویزای کار استرالیا نمایند. با در دست داشتن ویزای کار استرالیا، مهاجرت به استرالیا از طریق کار برای متقاضیان به شکل قانونی فراهم می‌شود.

اعزام نیروی کار به استرالیا

نکاتی پیرامون اعزام نیروی کار به استرالیا

حال که از شرایط اعزام نیروی کار به استرالیا ‌مطلع شدیم، ذکر نکاتی پیرامون این موضوع به منظور افزایش آگاهی خوانندگان، الزامی می‌باشد. سیستم پذیرش نیروی کار خارجی از جانب استرالیا، از طریق سیستم امتیازدهی سفارت این کشور مشخص می‌شود. سیستم امتیاز دهی پارامترهای شخص متقاضی کار در استرالیا را از قبیل سن، تحصیلات، مجرد یا متاهل بودن، میزان سابقه کار، تسلط به زبان انگلیسی و غیره را بررسی می‌نماید و تنها در صورتیکه مجموعه امتیازات شخص متقاضی به حداقل امتیاز 65 برسد، ایشان واجد شرایط اخذ ویزای کار استرالیا می‌شوند. خاطرنشان می‌شود اعزام نیروی کار به استرالیا از جانب ایران در حال حاضر نیز انجام می‌پذیرد و متقاضیان از طریق مراجعه به موسسات کاریابی می‌توانند به این مهم دست یابند.

فرم ارسال نظر
اطلاعات تماس شما منتشر نخواهد شد و تنها برای پاسخگویی به شما دریافت میگردد

نظرات کاربران
مصطفی درویش
سلام من بیش از 6 سال سابقه حرفه ای تراش دستی دستبند و النگوی طلا با قلم الماس دارم و برای این رسته هنوز هیچ رشته دانشگاهی وجود ندارد آیا میتوانم برای کار به استرالیا مهاجرت کنم ؟
پاسخ توسط کارشناس 4
با سلام و روز بخیر متاسفانه فعالیتی در زمینه کار در استرالیا انجام نمی‌دهیم. با تشکر
مهدی پیرسرکار
اینجانب مهدی پیرسرکار .برای کار در استرالیا آماده داریی مدرک دیپلم آرایشگری هستم. ممنون بهم ویزای کار در استرالیا بهم بدید ممنون
پاسخ توسط کارشناس (2)
با سلام دوست عزیز برای استرالیا باید با مدرک تحصیلی دانشگاهی اقدام کنید.
شاه ابادی
با سلام . برای اعزام نیروی کاربه استرالیا . اینجانب متولد1352 هستم . مدرک دیپلم مکانیک دارم . مدرک فنی حرفه ای مکانیک دارم . آیا شرایطی برای اعزام به استرالیا وجوددارد
پاسخ توسط کارشناس (2)
با سلام دوست عزیز برای استرالیا یه صورت امتیازبندی است که باید سن، شغل، مدرک تحصیلی، مدرک زبان و ... شما بررسی شود.
فرزاد رحمان زاده
آمادگی برای مهاجرت کاری را دارم
پاسخ توسط کارشناس (2)
با سلام دوست عزیز با کارشاسان ما تماس حاصل فرمایید.