اعزام دانشجو به فرانسه

توضیحاتی در رابطه با اعزام دانشجو به فرانسه


پیرامون بحث اعزام دانشجو به فرانسه ابتدائاً بایستی در باب کشور فرانسه و شرایط اقلیمی و فرهنگی آن اطلاعاتی داشته باشیم. کشور فرانسه یکی از بزرگنرین کشور‌های اروپای غربی است و مساحت تقریبی آن، یک پنجم کل اتحادیه‌ی اروپا است. این کشور با کشور‌های بلژیک، آلمان، سوئیس، اسپانیا و لوگزامبورگ، مرز زمینی مشترک دارد و همچنین کانال مانش را به انگلستان متصل می‌کند.

 

اعزام دانشجو به فرانسه


وضعیت جغرافیایی و محیطی فرانسه یکی از متنوع‌ترین وضعیت‌های اقلیمی در قاره‌ی اروپا است و دارای آب و هوایی چهار فصل است؛ به شکلی که این کشور در مناطق غربی و جنوب غربی خود آب و هوای اقیانوسی دارد و در نواحی جنوبی، بیشتر آب و هوای مدیترانه‌ای و در نواحی مرکزی و شرقی آن، شرایط اقلیمی قاره‌ای دیده می‌شود. رشته کوه‌های اصلی این کشور عبارتند از آلپ و پیرنه و آردن.
جمعیت این کشور طبق آمارهای مؤسسات رسمی در سال 2013 میلادی بیش از شصت و شش میلیون نفر بوده که غالباً در پنج شهر پرجمعیت این کشور، یعنی شهر های پاریس، لیون، مارسی، لیل و تولوز پراکنده شده‌اند.
اقتصاد می‌تواند یکی از پارامترهای مدنظر برای متقاضیان اعزام دانشجو به فرانسه باشد. فرانسه با توجه به میزان تولید ناخالص ملی، ششمین اقتصاد برتر جهان است. نرخ بیکاری در این کشور تک رقمی و چیزی در حدود 7.8 درصد است و 2.6 درصد از مردم آن زیر خط فقر زندگی می‌کنند. نرخ تورم نیز در این کشور از 8 درصد همواره پایین‌تر بوده است. از مهمترین صنایع کشور فرانسه می‌توان به صنایع مربوط به فرآوری فلزات، ساخت اتومبیل، حمل‌ونقل، صنعت گردشکری و هواپیما سازی اشاره کرد. گندم و جو، سیب زمینی و چغندر قند نیز از مهمترین محصولات کشاورزی این کشور است. این کشور هرساله، درآمد بسیار زیادی از راه گردشگری کسب می‌کند؛ چرا که علاوه بر جاذبه‌های توریستی فراوان، از لحاظ فراهم نمودن شرایط و موقعیت بهینه برای اقامت گردشگران و به خصوص صنعت هتل‌داری ممتاز نیز وضعیت مناسب دارد.
آنچه متقاضیان اعزام دانشجو به فرانسه را مخصوصاً در کشور ایران، رو به افزایش برده است، همانا موقعیت فرهنگی و اجتماعی فرانسه و نظام آموزشی نوین این کشور است. فرهنگ کشور فرانسه قدمتی بسیار دیرینه دارد و امروزه در سرتاسر آن، مدرنیته و سنت در هم آمیخته‌اند. روشنفکری مدرن از این کشور شروع شد و تمامی اندیشه ورزان در آرزوی ملاقات میراث بشری در فرانسه هستند. بیشتر فرانسوی‌ها مسیحی هستند؛ لیکن دولت سکولار این کشور از جانب داری از هرگونه مظاهر دینی خودداری می‌کند و در قانون اساسی این کشور نیز نوعی آزادی مذهبی برای تمامی افراد پیش‌بینی شده است. فرانسه همچنین مهد هنر و ادبیات است که این میراث سترگ در سرتاسر این کشور به خصوص در موزه‌های آن، برای بهره‌مندی عموم قرار داده شده است. فرانسویان علاوه بر اینها به غذایی که می‌خورند و همچنین هنر آشپزی، همواره علاقه نشان می‌دهند.
فرانسه همواره بخش اعظمی از بودجه‌ی خود را به آموزش اختصاص می‌دهد و این نشان دهنده‌ی تأثیر و اهمیت آموزش در این کشور و بها دادن به بحث اعزام دانشجو به فرانسه است. این کشور با میزان قابل توجهی از دانشجویان خارجی، یعنی چیزی در حدود 170000 نفر، و چندین هزار مؤسسه‌ی آموزشی، مطلوب نظر متقاضیان اعزام دانشجو به فرانسه است. این امر می‌تواند نشان از فرهنگ تعامل‌گرای مردمان این کشور با بیگانگان و متقاضیان اعزام دانشجو به کشور فرانسه باشد. تنها نکته‌ای که در این باب می‌توان گوشزد کرد، این است که برای تعامل هرچه بهتر، بایستی تسلط نسبتاً خوبی بر زبان داشت تا بتوان به خوبی با مردم این دیار ارتباط برقرار کرد. گرفتن پذیرش از دانشگاه‌های این کشور مستلزم دانستن زبان فرانسوی است.

اعزام دانشجو به فرانسه

اعزام دانشجو به فرانسه و تحصیل در آن

ابتدا باید گفت که بحث اعزام دانشجو به فرانسه، هم می‌تواند شامل درخواست مستقل شخص متقاضی به دانشگاه مد نظر خویش باشد و هم شامل اعزام دانشجو به فرانسه از طریق وزارت علوم ایران باشد که در ادامه به توضیح این موارد می‌پردازیم. اعزام دانشجو به فرانسه شرایطی دارد که در قوانین این کشور آمده است و ما تنها در این مجال به گوشه‌ای از آن‌ می‌پردازیم. برای اطلاع بیشتر از کم و کیف آن، توصیه می‌شود به متخصصین اعزام دانشجو به فرانسه مراجعه کنید.
کشور فرانسه در زمره‌ی کشورهایی قرار دارد که تحصیل در آن رایگان است؛ مانند کشورهایی همچون آلمان و اتریش. بنابراین متقاضی اعزام دانشجو به فرانسه بسیار زیاد است و رقابت میان ایشان تنگاتنگ. معمولاً در فرانسه برخلاف کشورهایی مثل اتریش، امکان گرفتن پذیرش برای متقاضیان اعزام دانشجو به فرانسه تنها با داشتن مدرک زبان فرانسه امکان پذیر است؛ جز در مقاطع بالاتر مانند دکتری که داشتن مدرک زبان انگلیسی نیز کفایت می‌کند. متقاضیان اعزام دانشجو به فرانسه پس از تسلط نسبی بر زبان فرانسه و گرفتن مدرک معتبر، اقدام به اخذ پذیرش از دانشگاه‌های این کشور می‌نمایند و پس از آن با مراجعه به سفارت این کشور و اخذ ویزای دانشجویی می‌توانند به این کشور سفر کنند. در کشور فرانسه به دانشجویان اجازه داده می‌شود که ساعت‌های اندکی را در هفته به کار بپردازند و از این راه به تأمین بخشی از هزینه‌های خود کمک کنند. تحصیل در این کشور برای متقاضیان اعزام دانشجو به فرانسه، علاوه بر امکان گرفتن پذیرش در مقطع کارشناسی، که به نسبت از دیگر مقاطع دشوار‌تر می‌نماید، در دو مقطع کارشناسی ارشد و دکتری نیز به عمل می‌آید. هر یک از متقاضیان اعزام دانشجو به فرانسه پس از آن که از دانشگاه خود در این کشور فارغ‌التحصیل شد، می‌تواند با پیدا کردن یک شغل مناسب، ویزای خود را از ویزای دانشجویی به ویزای کار تغییر دهد و از این طریق و پس از گرفتن اقامت موقت، اقدام به اخذ اقامت دائم نموده و پس از آن، در صورتی که به تابعیت کشور فرانسه علاقه دارد، برای شهروندی این کشور تقاضا بدهد. همچنین متقاضی اعزام دانشجو به فرانسه می‌تواند با برقراری ارتباط با اساتید دانشگاه‌های مورد نظر خود و همچنین مؤسسات مربوط در فرانسه، کمک هزینه‌ی تحصیلی دریافت کند که این امر مستلزم ارئه‌ی یک رزومه‌ی قوی است.
هزینه‌های تحصیل در این کشور با توجه به این که تحصیل رایگان است، به نسبت دیگر کشورهای اروپایی و آمریکایی بسیار متناسب‌تر است؛ به طوریکه چیزی در حدود 800 یورو برآورد می‌شود. برای گرفتن ویزای دانشجویی کشور فرانسه، متقاضی اعزام دانشجو به فرانسه بایستی مدراکی را دال بر داشتن یک حساب بانکی برای تأمین هزینه‌های خود در کشور مقصد داشته باشد.
نکته‌ی مهم آنکه مدارک لازم برای اخذ پذیرش داشنگاه های فرانسه، بایستی به زبان این کشور و به صورت رسمی ترجمه شده باشد.

اعزام دانشجو به فرانسه


در مورد ویزای دانشجویی باید گفت که معمولاً دانشجویانی که در کشورهای غیر از اتحادیه‌ی اروپا زندگی می‌کنند، در صورتی که مدت اقامت آنها در کشور فرانسه برای تحصیل بیش از شش ماه به طول بینجامد، بایستی برای دریافت ویزای دانشجویی بلند مدت اقدام کنند که مدت آن حداکثر یک سال خواهد بود و می‌توان حسب اقتضای مدت تحصیل، به تمدید آن اقدام کرد.
قوانین عام اعزام دانشجو به خارج در جمهوری اسلامی ایران:
روش دیگر، اعزام دانشجو از طرف دولت ایران به دانشگاه‌های خارجی است. مجلس شورای اسلامی در سال 1364 اقدام به تصویب قانونی در این زمینه نمود. این قانون و آیین‌نامه‌ی آن، مفاد قانونی معتبر در خصوص شرایط و ضوابط اعزام دانشجو به خارج و از جمله اعزام دانشجو به فرانسه است. اکنون به توضیح بعضی از مهمترین نکات این قانون می‌پردازیم.
در ماده‌ی یک قانون اعزام دانشجو به خارج از کشور، آمده است: «به منظور تأمین نیروی انسانی متعهد متخصص مورد نیاز کشور و شناخت نو‌آوری‌های علمی دنیا و آشنایی با آخرین تجربیات کشور‌های خارجی در زمینه‌های مختلف علمی، فنی و تخصصی وزارت فرهنگ و آموزش عالی که در این قانون وزارت نامیده می‌شود اقدام به اعزام دانشجو به خارج می‌نماید.» منظور از وزارت فرهنگ و آموزش عالی، همان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری است که در سال 1379 تغییر نام یافت.
در ماده‌ی دو این قانون و نیز آیین‌نامه‌ی اعطای‌ بورس‌ تحصيلی‌ و اعزام‌ دانشجو به‌ خارج‌ از كشور، شرایط اعزام شوندگان از جمله، چنین آمده است:
الف) ایمان و اعتقاد به اسلام، نظام جمهوری اسلامی، قانون اساسی و ولایت فقیه؛
ب) تقوا، که نشانه‌ی آن انجام واجبات و ترک محرمات است؛
پ) عدم وابستگی به احزاب و گروه‌های ملحد و محارب؛
ت) دارا بودن‌ كارت‌ پايان‌ خدمت‌ وظيفه‌ يا معافيت‌ دائم‌ يا معافيت‌ تحصيلی‌ و يا دفترچه‌ی‌ آماده به‌ خدمت‌ كه‌ مهلت‌ آن‌ درتاريخ‌ تصويب‌ نهايی‌ بورس‌، منقضی نشده‌ باشد.
ث) توانایی‌ جسمی‌ متناسب‌ با رشته‌‌ی تحصيلی‌ و الزامات‌ حرفه‌‌ای ناشی‌ از آن‌ رشته؛
ج) نداشتن‌ سن‌ بيش‌ از 26 سال‌ تمام‌ در تاريخ‌ درخواست‌ برای‌ دارندگان‌ مدرك‌ كارشناسی. البته تحت شرایطی امکان افزایش این سن وجود دارد؛ ولی در هر حال سن‌ متقاضی‌ بورس‌ و اعزام‌ دانشجو نبايد بيش‌ از 40 سال‌ تمام‌ باشد.
باید گفت که اقلیت‌های دینی مصرح در قانون اساسی، یعنی ادیان یهودی، مسیحی و زرتشتی، از شرط ایمان و اعتقاد به اسلام مستثنی هستند؛ لیکن ایمان و اعتقاد ایشان به نظام جمهوری اسلامی، قانون اساسی و ولایت فقیه الزامی به نظر می‌رسد.
اعزام دانشجویان پسر، که دارای مدرک تحصیلی کارشناسی و بالاتر هستند، با در نظر گرفتن ظرفیت دانشگاه‌ها و امکانات مالی کشور و در رشته‌های مورد نیاز و کاملاً ضروری صورت می‌گیرد که تشخیص آن با وزارت علوم است. به موجب قانون، در شرایط مساوی، اولویت با دانشجویان متأهل دارای مدرک کارشناسی است. بانوان دارای مدرک کارشناسی با توجه به سایر ضوابط مندرج در این قانون، تنها در صورتی که ازدواج کرده باشند و با همراهی شوهر خویش می‌توانند داوطلب اعزام دانشجو به خارج از کشور شوند.
تحصیل در دانشگاه خارج از کشور حتماً باید در دانشگاهی صورت بگیرد که مورد تأیید وزارت علوم ایران باشد. البته در صورت عدم استفاده از این مسیر، متقاضیان می‌توانند خود مستقلاً با دانشگاه مورد نظر خویش ارتباط برقرار کنند. تعدادی از دانشگاه‌های مورد تأیید وزارت علوم در فرانسه عبارتند از:
-1Université de Provence (Aix - Marseille I, II. III)
2- Université de Picardie Jules – Verne
3- Université de Angers
4- Université de Franche - Comté, Besancon
5- Université de Bordeaux (I, II, III, IV)
6- Université de Bretagne Occidentale
7- Université de Caen
8- Université de Savoie
9- Université de Clermont - Ferrand (I, II)
10- Université de Bourgogne, Dijon
11- Université de Gronoble (I, II, III)
12- Université de Havre
13- Université de Lille (I, II, III)

چگونگی انتخاب داوطلبان و احراز صلاحیت آنان از مسیر اعزام دانشجو بر اساس قانون مربوط، در ماده‌ی 7 این قانون آمده است که به صلاحیت علمی و صلاحیت اخلاقی پرداخته است. صلاحیت علمی بر اساس سوابق دانشگاهی داوطلبان و آزمون علمی تعیین می‌شود. صلاحیت اخلاقی داوطلبان از سوی یک هیأتِ بررسی صلاحیت اخلاقی مورد بررسی قرار می‌گیرد. طبق قانون سازمان‌ سنجش‌ آموزش‌ كشور همه‌ ساله‌ از طريق‌ آگهی‌، ظرفيت‌ پذيرش‌ داوطلبان بورس‌ و اعزام، رشته‌ها و مقاطع‌ تحصيلی‌ مورد نظر، سهيمه‌ی‌ وزارت‌، مؤسسات‌ و دستگاه‌های‌ اجرايی‌ و برگ‌ درخواست‌ بورس‌ تحصيلی‌ و اعزام‌ را كه‌ از طرف‌ معاونت‌ دانشجويی‌ ارسال‌ می‌‌شود، برای اطلاع‌ انتشار می‌دهد. متقاضيان‌ می‌توانند پرسشنامه‌ی‌ مزبور را تكميل‌ و به‌ همراه‌ مدارک‌ لازم‌ حسب‌ مورد به‌ وزارت‌ يا مؤسسه‌‌ی مربوط تسليم‌ کنند. درخواست‌ متقاضيان‌ و مدارك‌ ایشان، حسب‌ مورد در شورای‌ مركزی‌ بورس‌ يا شورای‌ بورس‌ آن مؤسسه‌ مورد بررسی قرار می‌گيرد. شورای‌ مركزی بورس‌ و شورای‌ بورس‌ مؤسسات‌ بعد از رسيدگی و امتياز بندی تمامی‌ درخواست‌ها،‌ حداقل‌ دو برابر سهميه‌‌ی تعيين‌ شده‌ را از ميان‌ دارندگان‌ بيشترين‌ امتيازها انتخاب‌ می‌کنند و اسامی‌ مربوط را با ذكر امتيازات‌ به‌ سازمان‌ سنجش  ارسال‌ می‌دارند. سازمان‌ سنجش‌ ترتيب‌ شركت‌ معرفی‌ شدگان‌ را در آزمون‌ متمركز فراهم‌ می‌سازد و همزمان‌ پرونده‌ی‌ آنان‌ را جهت‌ رسيدگی‌ به‌ صلاحيت‌های‌ عمومی ایشان،‌ در اختيار هيأت‌ مركزی‌ گزينش‌ دانشجو قرار می‌دهد. همزمان‌ با آزمون‌های‌ علمی،‌ از داوطلبان‌ امتحان‌ زبان‌ خارجی به عمل‌ خواهد آمد. پذيرفته‌ شدن داوطلب‌ به‌ عنوان‌ بورسيه‌ يا دانشجوی‌ اعزامی،‌ منوط به‌ كسب‌ حداقل‌ 35% نمره‌‌ی امتحان‌ مذكور است‌. پس‌ از مشخص‌ شدن‌ نتايج‌ گزينش‌ عمومی،‌ پذيرفته‌ شدگان‌ درهر سهميه‌ به‌ ترتيب‌ نمره‌ی‌ آزمون‌ انتخاب‌ می‌شوند.

اعزام دانشجو به فرانسه


از جمله‌ی ملاک‌های‌ شورای‌ مركزی‌ بورس‌ و شورای‌ بورس‌ مؤسسات‌ برای‌ امتياز بندی‌ داوطلبان‌ بورس‌ تحصيلی، می‌توان به این موارد اشاره کرد:
1- تأليف‌ كتاب‌ در صورتی كه‌ تكراری‌ يا اقتباسی‌ نباشد؛
2- ترجمه‌ و انتشار كتاب‌ها و منابع‌ تحقيقاتی‌ خارجی؛
3- ارائه‌ی‌ مقالات‌ علمی‌ و تخصصی در مجلات‌ معتبر علمی‌ داخلی‌ و خارجی؛‌
4- ترجمه‌ی مقالات‌ علمی‌ از مجلات‌ معتبر جهانی؛
5- انجام‌ كار تحقيقاتی‌ در ارتباط با جنگ‌ تحميلی‌ و امور دفاعی‌؛
6- ايجاد آزمايشگاه‌ يا درس‌ كارگاهی‌؛
7- كشف‌ يا اختراع‌ ثبت‌ شده‌ در داخل‌ كشور به‌ تأييد سازمان‌ پژوهش‌های‌ علمی كشور؛
8- سرپرستی‌ تحقيقات‌ و پروژه‌هایی كه‌ به‌ تأييد مراجع‌ ذی‌ربط در خودكفائی‌ كشور مؤثر باشد؛
9- ارائه‌ی‌ آثار بديع‌ و ارزنده‌ی‌ هنری؛
و ...‌
در بحث هزینه‌ها باید گفت که وزارت علوم می‌تواند بورسیه و وام تحصیلی اعطا کند. مبلغ این اعتبارات ممکن است در هر سال متفاوت باشد. دانشجویان اعزامی که با استفاده از بورس تحصیلی دولت ایران، به خارج اعزام می‌شوند، باید متعهد شوند و تضمین بسپارند که دو برابر و حداکثر ده سال و کسانی‌که از وام استفاده می‌کنند، 1.5 برابر و حداکثر 8 سال و کسانی که از ارز تحصیلی استفاده می‌کنند، برابر مدتی که در خارج از کشور تحصیل کرده‌اند و‌حداکثر 6 سال، در محلی که وزارت علوم، تحقیقات و فناوری تعیین می‌کند، خدمت کنند.
دانشجویانی که از بورس و یا وام تحصیلی استفاده می‌کنند، فقط می‌توانند اشتغال به کارهای علمی داشته باشند. دانشجویان دیگر نیز فقط با اجازه‌ی نهادی به نام سرپرستی، می‌توانند به کارهایی بپردازند که مغایر با شؤون و وظایف اسلامی نباشد و موجب عدم موفقیت آن‌ها در تحصیل نگردد.
در توضیح نهاد سرپرستی باید گفت که به منظور حل مشکلات، نظارت، سرپرستی و مراقبت کامل از دانشجویان ایرانی در خارج از کشور، به تناسب نیاز، سرپرست یا‌ سرپرستانی تعیین و به کشورهای مختلف اعزام می‌شوند. وظایف سرپرستان از قرار ذیل است:
1-    کمک و راهنمایی به دانشجویان برای پیدا کردن مسکن مناسب؛
2-    بررسی وضع علمی و اخلاقی دانشگاه‌های کشور محل خدمت و تهیه‌ی گزارش‌های لازم سالانه از آن‌ها برای وزارت علوم؛
3-    نظارت بر امور تحصیلی دانشجویان و اخلاق و رفتار آنان؛
4-    ارسال گزارش از وضع تحصیلی و اخلاق و رفتار دانشجویان به وزارت علوم در هر سال یا نیم‌سال یا فصل بر حسب نظام‌ تحصیلی دانشگاه محل؛
5-    همکاری در اخذ پذیرش داوطلبانی که از طرف وزارت علوم معرفی می‌شوند.
6-    نظارت بر وضع اخلاقی و اعتقادی و تحصیلی سایر دانشجویان که در محل مأموریت سرپرستی به تحصیل اشتغال دارند.
در پایان باید گفت که برای اعزام دانشجو به فرانسه از هر طریق، مطالعه‌ی قوانین و مقررات مربوط برای متقاضیان الزامی است. البته آگاهی از رویه‌های موجود در این زمینه و خصوصاً رویه‌های مراجع قانونی مربوط در ایران، می‌تواند با مراجعه به متخصصین امر اعزام دانشجو به فرانسه و سایر کشورها، تسهیل شود.

فرم ارسال نظر
اطلاعات تماس شما منتشر نخواهد شد و تنها برای پاسخگویی به شما دریافت میگردد

نظرات کاربران
ملیکا
با سلام من برای دکتری در رشته جهانگردی میخواهم که برای فرانسه اقدام کنم. در ارتباط با شرایط کار و هزینه زندگی و دانشگاه میخواستم اطلاعات بیشتری داشته باشم. امکان دارد من را در ارتباط با این موضوع راهنمایی کنید. با تشکر
پاسخ توسط کارشناسان
با سلام خدمت شما دوست گرامی. موسسه حقوقی رادیو وکالت در حال حاضر خدمات اخذ پذیرش دانشجویی کشور فرانسه را ارائه نمی دهد. با تشکر
امیر
سلام خسته نباشید با معدل 14دیپلم وپیش 14میشه برای پزشکی فرانسه اقدام کرد
پاسخ توسط کارشناسان
با سلام خدمت شما امیر عزیز. در حال حاضر موسسه حقوقی رادیو وکالت خدماتی در خصوص تحصیل در کشور فرانسه را ارائه نمی دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص تحصیل در سایر کشورهای اروپایی می توانید با کارشناسان ما در موسسه حقوقی رادیو وکالت در تماس باشید.
diba
سلام من قصد دارم ک رشته پزشکی فرانسه رو بخونم اکه ممکنه از طریق ایمیل با من درارتباط باشیدلطفا
پاسخ توسط کارشناسان
با سلام و عرض ادب . به استحضار حضرتعالی می رساند ؛ هلدینگ حقوقی رادیو وکالت و وکلای رسمی دادگستری عضو مجموعه حقوقی در زمینه اخذ پذیرش دانشکده های معتبر در اقصا نقاط دنیا اقدام می کند لیکن به غیر از انتخاب رشته و سطح مورد نظر میزان هزینه و شرایط جانبی مانند توان هزینه کرد دانشجوی گرامی باید بررسی شود لذا مستدعی است با ارسال اسکن صفحه اول پاسپورت و اسکن ترجمه رسمی آخرین مدرک تحصیلی و ریز نمرات مشاوره مجانی توسط متخصیصن این حوزه دریافت نمایید ومشاورین می توانند به شما مشاوره مکفی رایگان در این زمینه ارائه بدهند . لذا می توانید جهت هماهنگی با دفتر و اخذ مشاوره با شماره تلفن های ذیل تماس بگیرد : 02188705123 برای ارسال رزومه و مدارک شماره : ۰۹۰۱۷۳۶۵۸۵۲ با سپاس از اعتماد شما
وحید نظری
با سلام.مطلبتون رو خوندم خیلی کامل بود.برای فرانسه حتما اقدام میکنم.بهتون ایمیل هم زدم. تشکر از وب سایت خوبتون
پاسخ توسط کارشناسان
متشکراز اعتمادتون
نازنین نجفی
واقعا سخته رفتن و فرانسه و درس خوندن.امیدوارم هر کس میتونه بره و پیشرفت کنه
ناهید عباسی
من میخواستم برای فرانسه اقدام کنم.راجع به هزینه هاش اگه ممکنه میخواستم اطلاعات بیشتری داشته باشم.لطفا از طریق ایمیل با من در تماس باشید
پاسخ توسط کارشناسان
بله حتما با شما در ارتباط خواهیم بود