اعزام دانشجو به اوکراین

اعزام دانشجو به اوکراین چگونه است؟

آیا کشور اوکراین برای زندگی و تحصیل مناسب است؟

خدمات هلدینگ حقوقی رادیو وکالت برای اعزام دانشجو به اوکراین چیست؟

اعزام دانشجو به خارج از کشور از موضوعات پرطرفداری است که میان دانشجویان مطرح است. در مورد بحث پیرامون اعزام دانشجو به اوکراین ابتدا بایستی مقدمه ‌ای در باب کشور اوکراین و شرایط اقتصادی و فرهنگی این کشور گفته شود تا متقاضیان پس از اطلاع از شرایط زندگی در کشور مورد نظر خود، در جهت اقدامات قانونی برای اعزام دانشجو به اوکراین قدم بردارند. آشنایی از اوضاع فرهنگی، اقتصادی و آموزشی اوکراین از یک سو، و از سوی دیگر اطلاع از قوانین و مقررات موجود برای اعزام دانشجو به اوکراین بسیار اهمیت دارد. در این مسیر، مشورت با مؤسسات مجاز و معتبر، می تواند راهی مطمئن و کم خطر باشد. ضمن اینکه آگاهی از قوانین و مقررات و نحوه ی اقدام برای اعزام دانشجو به اوکراین، می تواند سطح تشخیص متقاضیان برای انتخاب یک مشاور خوب را افزایش دهد. هلدینگ حقوقی رادیو وکالت با برقراری روابط مناسب با همتایان اوکراینی خود، اماده ی ارائه ی انواع خدمات حقوقی به متقاضیان اعزام دانشجو به اوکراین است.

اعزام دانشجو به اوکراین


کشور اوکراین در ناحیه‌ی شرق اروپا واقع شده است و با کشور هایی همچون روسیه، مالدیو، مجارستان، لهستان و اسلواکی مرز مشترک زمینی و با کشور هایی همچون گرجستان و بلغارستان مرز دریایی مشترک دارد. اوکراین در غالب مناطق به دلیل مجاورت خود با دریا، آب و هوایی معتدل و قاره‌ ای دارد و در بخش ‌های جنوبی‌تر این کشور، اقلیم مدیترانه ‌ای نیز دیده می ‌شود و این می تواند از عوامل جاذبه ی تقاضا برای اعزام دانشجو به اوکراین باشد. به دلیل این که این کشور در شمال اروپا واقع شده است، در زمستان آب و هوای قسمت‌ های شمالی آن مثل شهر کی‌یف بسیار سرد و یخبندان است.
این کشور یکی از جمهوری ‌های استقلال یافته‌ی اتحاد جماهیر شوروی سابق است که پس از فروپاشی این کشور در سال 1991 میلادی تشکیل شد و پایتخت آن شهر کی‌یف است. هرچند اوکراین پس از استقلال از شوروی سابق در ابتدا با مشکلات عدیده ‌ای مواجه بود؛ لیکن به همت مردمانش امروزه یکی از کشور های حائز اهمیت در اروپا بوده و همچنین از همتایان دیگر خود که پس از فروپاشی کشور شوروی به وجود آمدند، وضع بسیار بهتری دارد.

حکومت کشور اوکراین جمهوری است و رئیس جمهور این کشور با رأی مستقیم مردم و برای مدت پنج سال انتخاب می ‌شود و بر روند سیاسی کشور حکمرانی می ‌کند. این کشور همچنین دارای پارلمان و قوه‌ی مقننه‌ی مستقلی است که در حدود 450 عضو دارد و هیئت وزیران این کشور برای شروع به کار خود بایستی از پارلمان رأی اعتماد بگیرند. نظام سیاسی کشور به طور قابل توجهی، عرصه‌ی فعالیت احزاب کوچک و بزرگ است.
از جمله‌ی دلایلی که می ‌تواند متقاضیان اعزام دانشجو به اوکراین را روز به روز بیشتر کند، وضعیت مطلوب اقتصادی این کشور در برابر دیگر همتایانش است. واحد پول اوکراین «کوپک» است و هر صد کوپک، یک گریونا است. تولید ناخالص این کشور بیش از 3 میلیارد دلار است و نرخ بیکاری نیز، به نسبت پایین و از 2.7 درصد بالاتر نیست. عمده ی صادرات این کشور بر محور منابع معدنی و فلزات آهنی و غیر آهنی بنا شده است؛ هرچند سوخت و مواد و محصولات پتروشیمی و همچنین مواد خوراکی نیز از این کشور به جای جای جهان صادر می ‌شود. ارز مورد استفاده در اوکراین hryvnia و سکه Kopiyka  است. 1 دلار ایالات متحده حدوداً مساوی است با 5.2 Hryvnia . شرایط مطلوب اقتصادی این کشور می‌تواند از عوامل تمایل برای اعزام دانشجو به اوکراین باشد.

اعزام دانشجو به اوکراین


جمعیت اوکراین در حدود چهل و شش میلیون نفر است و زبان رسمی مردمانش اوکراینی است؛ هرچند بسیاری از  مردمان به زبان روسی صحبت می‌کنند.
شرایط و ناامنی ‌های اخیر در کشور اوکراین تا حدودی وضعیت در این کشور را بغرنج‌تر از گذشته کرده است. جرایم خیابانی به خصوص در رابطه با اتباع خارجی در این کشور از سوی برخی  از افراد نژاد پرست مشاهده می ‌شود که هر متقاضی اعزام دانشجو به اوکراین بایستی از آن‌ ها آگاهی داشته باشد. لیکن این موارد تا حدودی قابل پیشگیری است و بنابراین نمی ‌تواند به عنوان مانعی برای رفتن به این کشور برای ادامه‌ی تحصیل باشد. از سوی دیگر، غالب مردم، این کشور را دارای مردمانی صلح جو و آرام توصیف می‌ کنند و شهر های آن را دارای نهاد های امنیتی و پلیس قدرتمند و قابل توجهی می ‌دانند. همچنین بیشتر مردم این کشور رفتار مطلوبی با بیگانگان از خود نشان می‌دهند و بنابراین دانشجویانی که قصد ادامه‌ی تحصیل در کشور اوکراین را دارند با استقبال به نسبت خوبی از جانب مردم مواجه می ‌شوند.

اعزام دانشجو به اوکراین


هزینه ‌های زندگی در اوکراین
سؤالی متداول در ذهن بیشتر متقاضیان اعزام دانشجو به اوکراین ، این است که به طور متوسط هزینه های ماهیانه چقدر خواهد بود؟ باید گفت که دانشجو حدود 400 دلار برای سه ماه اول اقامت در اوکراین نیاز دارد و این مبلغ به دلیل نیاز به پرداخت هزینه ثبت نام، خرید اقلام ضروری و غیره است. پس از آن، به طور متوسط هزینه های ماهانه برای مواد غذایی 100 الی 150 دلار است. باید گفت که به دلیل مصون بودن اقتصاد این کشور از نوسانات شدید ارزش پول، این مبالغ فوق، تا حد بسیاری ثابت و قابل اتکا است.

حمل و نقل در اوکراین
برای مسافرت هوایی در کشور اوکرانین می توان از شرکت های داخلی بلیط خریداری کرد. هزینه پرواز برای فاصله 500 کیلومتر، حدود 50  دلار است.
حمل و نقل محلی این کشور، شامل اتوبوس، trolleybuses، تراموا و تاکسی است.
فرودگاه بین المللی Borispol  به عنوان دروازه هوایی کشور36  کیلومتر از کیف فاصله دارد. برای تردد از فرودگاه به شهر کیف، می توان از تاکسی، شاتل اتوبوس، یا اتوبوس استفاده کرد. همچنین می توان خدمات کرایه دربست در دانشگاه سفارش داد.
علاوه بر فرودگاه Borispol  می توان از پرواز های بین المللی از سیمفروپل، اودسا، Dnipropetrovsk، دونتسک استفاده کرد. راه آهن بین المللی به سمت بلغارستان، چک، اسلواکی، آلمان و لهستان وجود دارد. مسیر های اتوبوس بین المللی از لهستان، بریتانیا، هلند، بلژیک، فرانسه و آلمان نیز در خدمت شما می باشند. لذا می توان با کشتی از ترکیه به کیف سفر کرد.

اعزام دانشجو به اوکراین

تحصیل در اوکراین:
امروزه متقاضیان اعزام دانشجو به اوکراین مخصوصاً در کشور هایی همچون ایران بسیار زیاد هستند و این کشور به عنوان یک کشور دانشگاهی مطرح شده است. باید گفت که مدارک صادره از دانشگاه‌ های کشور اوکراین، از سوی سازمان بهداشت جهانی، یونسکو و سایر سازمان‌ ها و نهاد های بین‌المللی به رسمیت شناخته شده‌اند و در نتیجه با کسب این مدارک، فرصت اشتغال و بستر های لازم برای تصدی کرسی ‌های علمی و آموزشی بین‌المللی وجود خواهد داشت. اولین و مهمترین نکته آن است که تحصیل در کشور اوکراین برخلاف کشور ‌هایی مثل اترش و آلمان رایگان نبوده و متضمن پرداخت شهریه‌ی دانشگاه است؛ لیکن شهریه ‌های تحصیلی در این کشور در مقایسه با دیگر کشور های اروپایی بسیار متناسب و ناچیز بوده و این امر موجب افزایش تعداد متقاضیان اعزام دانشجو به اوکراین بوده است.
لازم به ذکر آن که متقاضی اعزام دانشجو به اوکراین در صورت دارا بودن شرایط مقرر و در حدود قانون می ‌تواند اقدام به درخواست بورس یا کمک هزینه‌ی تحصیلی برای اعزام دانشجو به اوکراین کند و از این طریق مقدار بسیار زیادی از هزینه ‌های خود را کاهش دهد. بورسیه‌ی تحصیلی در این کشور همانند دیگر نقاط دنیا به دانشجویانی با رزومه‌ی عالی تعلق می ‌گیرد.
در این کشور به دانشجویان به میزان ساعات محدودی اجازه داده می ‌شود تا در حین تحصیل به یک کار پاره وقت نیز بپردازند و از این طریق هزینه‌ های تحصیلی خود را تا حدودی تأمین کنند.
اکنون باید از مزایای تحصیل در دانشگاه‌ های اوکراین صحبت کرد. از جمله‌ ی جنبه ‌های مثبت تحصیل در اوکراین می توان موارد زیر را برشمرد:

فرم ارسال نظر
اطلاعات تماس شما منتشر نخواهد شد و تنها برای پاسخگویی به شما دریافت میگردد

نظرات کاربران
hossein
با سلام . من دانشجوی دندان پزشکی سال اول در دانشگاه بوگاملتس اوکراین هستم . ایا میتوانم بعد از سال های 2و3 به یکی از کشور های اتحادیه اروپا انتقالی بگیرم؟ و اینکه کدام کشور از اوکراین انتقالی راحتر هست؟ ممنون
پاسخ توسط کارشناس (2)
با سلام بله دوست عزیز امکان انتقالی را دارید.
nafise
سلام من ۲۳سالمه زبان انگلیسی یکم بلدم و مدرک لیسانس مهندسی صنایع دارم میخواستم بپرسم هزینه برای ادامه تحصیل چقدره و آیا حمایت میکنند برای ادامه تحصیل ؟مخارج جزئی رو هم بگین لطفا
پاسخ توسط کارشناس (1)
با درود. در حال حاضر گروه رادیو وکالت در خصوص پذیرش تحصیلی کشور آذربایجان خدماتی ارائه نمی دهد. جهت کسب اطلاعات در خصوص پذیرش تحصیلی کشورهای اوکراین و روسیه با ما در تماس باشید.
پژمان
با سلام میخواستم بدونم با ویزای تحصیلی مقررات فرودگاههای کیف چطوری هستش؟
پاسخ توسط کارشناس (2)
با سلام دوست عزیز منظورتانن را از سوال متوحه نشدیم با کارشناسان ما تماس بگیرید و کاملتر بیا کنید با تشکر
علي
سلام من ميخواستم بدونم اگر نمرات هم پايين باشد باز هم ميتوان براي تحصيل به اوكراين رفت؟
پاسخ توسط کارشناس (2)
با سلام دوست عزیز ریزنمرات دیپلم و پیش دانشگاهی خود را برای ما ارسال کنید تا بررسی شود با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید تا شماره واتس آپ ارائه شود.
علي سالار
سلام من با٢٥ سال سن دانشجوي مديريت در ايران هستم زبان انگليسي حرفه اي تسلط دارم مايلم دررشته دندان پزشكي به زبان انگليسي تحصيل كنم سئوالم اينه كه دانشگاه معتبر كدام ودر چه شهري است وشهريه چقدراست؟ ثانيا هزينه زندگي درآپارتمان مستقل به همراه غذا چه مقداراست؟ ثالثا بعد از اقامت دانشجويي امكان اخذ اقامت هست تشكر
پاسخ توسط کارشناس (2)
با سلام دانشگاه های اوکراین معتبر است اما در سال جاری مورد تایید ایرا نمیباشد در رشته های پرشکی، هزینه زنگی نیز حدودا 300تا 500 دلار درماه میباشد.
مارال
سلام وقت بخير.ميخواستم بدونم پسري ك دانشجو هستش و ممنوع الخروج چطور ميتونه براي تحصيل در اوكراين خارج بشه؟؟ايا امكان تطبيق دروس هست؟؟ممنون
پاسخ توسط کارشناس (2)
با سلام دوست عزیز ممنون الخروجی باه چه دلیل می‌باشد؟ تا زمانی که مشکل خروج ایشان حل نشود امکان اخذ ویزا را نخواهند داشت.
امیرحسین
سلام خسته نباشید میخواستم بدونم هزینه ی تحصیل کارشناسی فیزیوتراپی در اوکراین چقدر میشود؟هزینه زندگی در هر ماه چقدر میشود؟ پیشاپیش از پاسخگوییتون متشکرم
پاسخ توسط کارشناس (2)
دوست عزیز هزینه بین 3 تا 4 هزار دلار میشود و هزینه زندگی نیز بستگی به شرایط و طرز زندگی فرد دانشجو دارد اما از 350 تا 450 دلار هزینه معقول و بسیار مناسبی است.
زینب
سلام خسته نباشید.ببخشید هزینه کامل در رشته دندانپزشکی .در کشور اکراین با هزینه خوابگاه برام میشه بگید .
پاسخ توسط کارشناس(3)
سلام- هزینه تحصیل در رشته پزشکی 5000 دلار در سال می باشد و نحوه آموزش سالی واحدی هست هزینه بهترین خوابگاه در سال 1000دلار در سال هست.
Farhan
با مدرک فوق‌دیپلم میشه ویزای دانشجویی گرفت؟!
پاسخ توسط کارشناسان
با سلام دوست عزیز برای چه کشوری برای کشورهایی مثل اوکراین و روسیه با دیپلم خود زیر 30 سال این امکان را دارید.
Amir
شرایط اخذ دوره دکتر یا فرصت شغلی در رشته صنایع غذایی ( فنی)
پاسخ توسط کارشناسان
با سلام دوست عزیز برای پذیرش دکترا باید سن شما ریزنمرات و .. بررسی شود برای بررسی بیشتر رزومه خود با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.
مریم
سلام خسته نباشید ببخشید با داشتن مدرک زبان انگلیسی و مدرک آلمانی همراه 19 سال سن، امکان بورس تحصیلی پزشکی یا داروسازی برای اوکراین وجود داره؟ همراه با کار دانشجویی. چقد هزینه لازمه چون پشتوانه مالی اونقدری ندارم
پاسخ توسط کارشناسان
با سلام دوست عزیز کشور اوکراین بورسیه نمیکند اما هزینه های تحصیل در این کشور پایین است و به طور مثال 5000 دلار شهریه سالیانه تحصیل در رشته |زشکی در یکی از دانشگاهه های اوکراین می باشد.
رحمان
بنده 32 ساله و فوق دیپلم خبرنگاری و 10سال شاغل در سازمان بنادر هستم و همسرم 31 ساله لیسانس برنامه ریزی شهر با 5 سال مدیر پیشخوان می باشد بنده درخواست مهاجرت کار و همسرم اقامت تحصیل میخواهیم هر دو زبان خارجی ضیعف هستیم کشورهای مدنظر اوکراین دانمارک اتریش و بلزیک هستند آیا امکانش است؟؟
پاسخ توسط کارشناسان
با سلام خدمت شما دوست عزیز. اگر از بین کشورهای درخواستی شما بخواهیم راحت ترین و مطمئن ترین کشور را عنوان کنیم، کشور اوکراین می باشد که شما در کمترین زمان ممکن به اقامت دائم خواهید رسید. برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما در موسسه حقوقی رادیو وکالت در تماس باشید.
نیلو شمس
اوکراین برای تحصیل عالیه.از خیلی از دوستام که رفتن شنیدم.در اولین فرصت اقدام خواهم کرد
پاسخ توسط کارشناسان
ما در خدمتتون هستیم
مهشید خ
اعزام دانشجو به اوکراین اگر کاملا قانونی باشه خیلی خوبه.هم کشور امنی هست و هم از لحاظ کیفیت زندگی وضعیت خوبی داره