اعزام دانشجو به اتریش

شرایط اعزام دانشجو به اتریش


برای بحث پیرامون اعزام دانشجو به اتریش بدواً بایستی مقدمه‌ای در مورد کشور اتریش و ویژگی‌های آن و نیز نظام تحصیلی این کشور بیان داشت. کشور اتریش  در دامنه‌های رشته کوه‌های الپ واقع شده و دو سوم از این کشور را کوه‌های مزبور تشکیل می‌دهد. آب و هوای این کشور بسته به ارتفاع نقاط مختلف متفاوت است و لذا قسمت‌های شرقی کشور خشک‌تر از غرب آن است. مساحت این کشور 83870 کیلومتر مربع بوده و جمعیتی بیش از 8 میلیون نفر دارد.
 نظام سیاسی کشور اتریش فدرال است و از طریق رئیس جمهور اداره می‌شود.

پرچم کشور اتریش
 

اعزام دانشجو به اتریش

بر اساس افسانه‌های موجود در کشور اتریش، پرچم این کشور لباس یکی از سرداران محبوب مردم در دوران جنگ‌های صلیبی است که در طی نبرد آغشته به خون شده و تنها قسمتی از آن که در زیر کمربند واقع بوده از رنگ قرمز مصون مانده است و بنابراین پرچم این کشور نیز عبارت است از یک پرچم قرمز رنگ و یک راه سفید رنگ که از میانه‌ی آن کشیده شده است.

 

آنچه اعزام دانشجو به اتریش را برای دانشجویان جذاب‌تر می‌کند علاوه بر وضعیت تحصیلات عالی، وضعیت اقتصادی این کشور است. عمده‌ی تولیدات این کشور اغلب مبتنی است بر اقلام لبنی و فرآورده‌های دامی. نرخ مخارج زندگی در کشور اتریش به نسبت دیگر نقاط اروپا در سطح متوسطی بوده وگزاف و کمرشکن نیست. لذا اعزام دانشجو به اتریش از لحاظ اقتصادی و در قیاس با دیگر کشور‌های اروپایی به صرفه می‌نماید. واحد پول این کشور به تبعیت از قوانین، مقررات و ضوابط اتحادیه‌ی اروپا، یورو بوده و این امر برای اعزام دانشجو به اتریش باید مدنظر متقاضیان قرار بگیرد.

نظام آموزش در اتریش

امروزه در میان بسیاری از دانشجویان، میل به تحصیل در دانشگاه‌های معتبر بین‌المللی موج میزند و در این میان، اعزام دانشجو به اتریش با توجه به موقعیت خوبی که نظام آموزشی این کشور دارد متقاضیان بسیاری دارد.
امور آموزش و پرورش در اتریش به بخش ایالتی واگذار شده است و تنها بخش اندکی از آن به دولت فدرال مربوط است. بنابراین اعزام دانشجو به اتریش با توجه به این مقدمه به عمل می‌آید. مراکز و مؤسسه‌های نظام آموزش عالی در کشور اتریش شامل تمام دانشگاه‌ها و دانشکده‌ها و کالج‌ها، در سطح بین المللی بسیار مطرح است؛ به خصوص در زمینه‌های هنری و موسیقی و همچنین زبان. آموزش در این دانشگاه ها غالباً به زبان آلمانی بوده و در سطوح بالاتر، زبان انگلیسی نیز رواج دارد و این امر اعزام دانشجو به اتریش را بیش از پیش تسهیل نموده است.
تحصیل در بیشتر کشورهای آمریکایی و اروپایی متضمن پرداخت شهریه‌هایی بسیار گزاف و توان فرسا است و در این میان دانشجویانی که تمایل به تحصیل در خارج از کشور را دارند، بیشتر نقاطی از دنیا را انتخاب می‌کنند که تحصیل در آنجا رایگان یا کم هزینه است. بنابر این اعزام دانشجو به اتریش با عنایت به رایگان بودن تحصیل در این کشور دارای متقاضیان بسیار است.

اعزام دانشجو به اتریش


لذا تحصیل در کشور اتریش رایگان بوده و همچنین نیازی به داشتن مدرک زبان آلمانی یا انگلیسی ندارد و بنابراین برای اخذ پذیرش از دانشگاه‌های این کشور، نیازی به کسب نمره‌ای خاص در آزمون‌های زبان تافل و آیلتس نیست. آموزش زبان آلمانی در اتریش در طول دوره‌ی تحصیل بوده و پس از اتمام آن، آزمون زبان از متقاضیان به عمل خواهد آمد. لذا دانشجویان می‌بایست در مراحل اولیه‌ی تحصیل در آن کشور، نسبت به یادگیری زبان مورد نظر برای شرکت هرچه بیشتر و بهتر در کلاس‌ها اقدام کنند. با عنایت به این که در این کشور برای اخذ پذیرش، نیازی به داشتن مدرک زبان نیست، لذا مراکز آموزش عالی خود اقدام به برگزاری دوره‌های آموزشی فشرده‌ی زبان آلمانی می‌کنند تا امر اعزام دانشجو به اتریش از جهت کارآمد نبودن متقاضیان در حوزه ی زبان با شکست مواجه نشود. کلاس‌ها و دوره‌های آموزشی غالباً به این شکل هستند که متقاضیان در ابتدای ورود، سه ترم زبان آلمانی می‌خوانند. گفتنی است که اعزام دانشجو به اتریش با توجه به این که در برخی از مراکز آموزشی این کشور، می‌توان واحد های پاس شده را تطبیق داد، مورد تمایل دانشجویان ایرانی است.
در پایان تحصیلات دانشجویان و متقاضیان اعزام دانشجو به اتریش، هر دانشجو حق دارد که پس از اتمام دوره‌ی تحصیل خود به مدت شش ماه در اتریش بماند و برای پیدا کردن شغل مناسب و همچنین اقدام برای اخذ اقامت تلاش کند. در صورت توافق، با یک کارفرما در کشور اتریش و همچنین انعقاد قرارداد با کار فرما در کشور مورد نظر طبق ضوابط و مقررات مهاجرت در این کشور، ویزای فرد تمدید شده و او همچنان می‌تواند در کشور اتریش اقامت داشته باشد. لازم به ذکر است که پس از مدتی زندگی کردن در کشور اتریش و بعد از پیدا کرد شغل مناسب، فرد می‌تواند از طریق مراجع قانونی اقدام کرده و برای گرفتن اقامت دائم در کشور اتریش درخواست دهد.
با توجه به آنچه که گفته شد، کشور اتریش، کشور آلمان را در زمینه‌ی ارائه‌ی خدمات آموزشی سرلوحه‌ی خود قرار داده و لذا تحصیل در این کشور کاملاً رایگان است. البته هزینه‌های یک زندگی دانشجویی بر عهده‌ی خود دانشجو است و هزینه‌هایی از قبیل خوراک، پوشاک و مسکن اصولاً  باید توسط خود متقاضی تحصیل پرداخت شود.

اعزام دانشجو به اتریش


نکته‌ی دیگری که برای اعزام دانشجو به اتریش باید مدنظر متقاضی قرار گیرد، امکان استفاده از کمک هزینه‌های تحصیلی یا همان «fund» است که حسب شرایط هر کشور امکان اخذ آن متفاوت است و اکثراً از سوی همان دانشگاهی که متقاضیان اقدام به اخذ پذیرش نموده‌اند، پرداخت می‌شود. استفاده از کمک هزینه‌های تحصیلی برای اعزام دانشجو به اتریش از کمک هزینه‌ی صد درصدی شروع شده و تا مقادیر پایین‌تر در نوسان است و لذا به تمام کسانی که قصد ادامه‌ی تحصیل در اتریش را دارند، توصیه می‌شود تا به وکلا و متخصصین اعزام دانشجو به اتریش مراجعه نموده و همواره با بهربرداری از توصیه‌های ایشان راه را برای خود تسریع نموده و بهبود بخشند.

قوانین عام اعزام دانشجو به خارج در جمهوری اسلامی ایران

در بیست و پنجم فروردین ماه سال 1364هجری شمسی، مجلس شورای اسلامی ایران برای تأمین نیروی متخصص، همانگونه که در ماده‌ی یک این قانون گفته شده است، اقدام به تصویب قانونی در راستای ضابطه‌مند کردن بحث اعزام دانشجو به خارج نمود و قانونی تحت همین عنوان، یعنی قانون اعزام دانشجو به خارج را تصویب کرد که با توجه به عمومیت عنوان این قانون، شامل اعزام دانشجو به اتریش نیز که مورد بحث ما است، می‌شود. این قانون می‌تواند مورد استفاده‌ی کسانی باشد که قصد تحصیل در خارج، از طریق وزارت علوم ایران را دارند و لذا در مورد اعزام دانشجو به تمامی کشورهای مورد تأیید وزارت علوم، معتبر و مشابه است.
برای توضیحی مختصر در مورد مقررات این قانون باید گفت که ماده‌ی یک این قانون بیان می‌دارد: «به منظور تأمین نیروی انسانی متعهد متخصص مورد نیاز کشور و شناخت نو‌آوری‌های علمی دنیا و آشنایی با آخرین تجربیات کشور‌های خارجی در زمینه‌های مختلف علمی، فنی و تخصصی وزارت فرهنگ و آموزش عالی که در این قانون وزارت نامیده می‌شود، اقدام به اعزام دانشجو به خارج می‌نماید.» همانگونه که گفته شد وزارت خانه‌ی مربوط در این قانون برای تربیت نیروی متخصص اقدام به اعزام دانشجو به اتریش و به عبارتی به تمام  نقاط دنیا می‌کند. در ماده‌ی دو این قانون شرایط اعزام شوندگان مورد اشاره قرار گرفته است:
«اعزام شوندگان باید دارای شرایط زیر باشند:
الف – ایمان و اعتقاد به اسلام، نظام جمهوری اسلامی، قانون اساسی و ولایت فقیه
ب – تقوا، که نشانه‌ی آن انجام واجبات و ترک محرمات است
پ – عدم وابستگی به احزاب و گروه‌های ملحد و محارب
تبصره: اقلیت‌های دینی مصرح در قانون اساسی، از شرط ایمان و اعتقاد به اسلام مستثنی هستند.»
در ماده‌ی 3 و تبصره‌ی کاده‌ی 3 نیز شرایط اختصاصی اعزام دانشجویان با جنسیت مذکر و مؤنث مورد ارزیابی قرار گرفته است. مثلاً در ماده‌ی 3 آمده است: «اعزام دانشجوی پسر، که دارای مدرک تحصیلی لیسانس و بالاتر هستند با در نظر گرفتن ظرفیت دانشگاه‌های کشور و امکانات ارزی، رشته‌های مورد نیاز و کاملاً ضروری صورت خواهد گرفت. وزارت هر سال یک بار این موارد را تعیین خواهد کرد. در شرایط مساوی، اولویت با لیسانسه‌های متأهل است.» در مورد زنانی که دارای مدرک لیسانس هستند نیز بیان می‌دارد: «زنان لیسانسه و بالاتر با توجه به سایر ضوابط مندرج در این قانون، تنها در صورتی که ازدواج کرده باشند و در معیت همسر خویش می‌توانند داوطلب اعزام شوند.»
می‌بینیم که قانون ایران ضوابطی را برای اعزام دانشجو به خارج در نظر گرفته است و از جمله اینکه تحصیل در دانشگاه خارج از کشور حتماً باید در دانشگاهی صورت گیرد که مورد تأیید وزارتخانه‌ی مربوط باشد. همانگونه که در ماده‌ی 6 چنین آمده است: «وزارت موظف است فهرست اسامی دانشگاه‌های دنیا را که به لحاظ علمی دارای اعتبار بوده و به لحاظ اخلاقی بالنسبه واجد صلاحیت باشند، تهیه و به داوطلب اعلام نماید و فقط پذیرش‌های تحصیلی این دانشگاه‌ها را به رسمیت بشناسد و دانشجویان موضوع این قانون را منحصراً به آن‌ها اعزام کند.» پس داوطلب اعزام دانشجو به اتریش نمی‌تواند از دانشگاه‌هایی که مورد تأیید وزارت علوم نیست برای استفاده از این بورسیه‌ی تحصیلی استفاده کند و از این طریق اقدام کند.
اکنون لازم است که به نحوه‌ی انتخاب این داوطلبان و چگونگی احراز صلاحیت آن‌ها برای اعزام به خارج که از جمله برای اعزام دانشجو به اتریش مفید است، بپردازیم. در ماده‌ی 7 قانون اعزام دانشجو به خارج چنین آمده است:
«انتخاب داوطلبان به صورت زیر انجام می گیرد:
الف – صلاحیت علمی افراد بر اساس سوابق دانشگاهی متقاضی و آزمون علمی تعیین می‌شود. چنانچه تعداد داوطلب بیش از تعداد مورد نیاز باشد، الویت افراد بر اساس صلاحیت علمی ایشان مورد بررسی قرار می‌گیرد.
ب – صلاحیت اخلاقی داوطلبان با توجه به مقررات ماده‌ی 2 توسط یک هیأت بررسی صلاحیت اخلاقی مورد بررسی قرار می‌گیرد.»
در مورد کسانی که با استفاده از این امکانات ملی و با توجه به ضوابط مقرر در قانون اعزام دانشجو به خارج اقدام به گرفتن کمک هزینه برای اعزام به کشورهای خارج می‌نمایند، ماده‌ی 11 قانون مذکور یک سری تعهدات را پیش‌بینی نموده است که فرد متقاضی پس از پایان تحصیلات خود در کشور مقصد، موظف به انجام آن است. از جمله اینکه:
«کسانی که با استفاده از بورس تحصیلی دولت به خارج می‌روند باید متعهد شوند و تضمین بسپارند که دو برابر و حداکثر ده سال و کسانی‌که از وام استفاده می‌کنند، 1.5 برابر و حداکثر 8 سال و کسانی که از ارز تحصیلی استفاده می‌نمایند برابر مدتی که در خارج از کشور تحصیل کرده‌اند و‌حداکثر 6 سال، در محلی که وزارت مربوطه تعیین می‌کند خدمت کنند.»
همچنین در راستای تدوین دیگر ضوابط مقرر در این قانون باید به عملکرد مقنن در ماده‌ی 12 قانون مذکور اشاره نمود که محدودیت‌هایی در زمینه‌ی اشتغال متقاضیانی که از این طریق به کشور‌های بیگانه برای ادامه‌ی تحصیل رهسپار می‌شوند، اعمال می‌دارد و در این راستا چنین مقرر می‌دارد که: «دانشجویانی که از بورس و یا وام تحصیلی استفاده می‌کنند، فقط می‌توانند اشتغال به کارهای علمی داشته باشند. دانشجویان دیگر نیز فقط با اجازه‌ی سرپرستی می‌توانند به کارهایی بپردازند که مغایر با شؤون و وظایف اسلامی نباشد و موجب عدم موفقیت آن‌ها در تحصیل نگردد.»
یک نکته‌ی مهم نیز در مورد خدمت نظام وظیفه است برای پسران مشمول است. کسانی که مشمول خدمت نظام وظیفه هستند به شرط این که غیبتی در کارنامه‌ی خود نداشته باشند، با سپردن تعهد می‌توانند جهت ادامه‌ی تحصیل طبق ضوابط وزارت ذی‌صلاح و سازمان نظام وظیفه به خارج اعزام شوند.

اعزام دانشجو به اتریش


اشاره به نهادی به نام سرپرستی نیز در راه اعزام دانشجو به اتریش از این طریق لازم است. نهاد سرپرستی برای حل مشکلات و نظارت و سرپرستی و مراقبت کامل دانشجویان ایرانی در خارج از کشور، طبق ماده‌ی 16 قانون مزبور در ذیل فصل چهارم تأسیس شده است. از جمله‌ی وظایف این سرپرستان از این قرار است:
1-    کمک و راهنمایی به دانشجویان برای پیدا کردن مسکن مناسب؛
2-    بررسی وضع علمی و اخلاقی دانشگاه‌های کشور محل خدمت و تهیه‌ی گزارش‌های لازم سالانه از آن‌ها برای وزارت فرهنگ و آموزش عالی؛
3-    نظارت بر امور تحصیلی دانشجویان و اخلاق و رفتار آنان؛
و نیز سایر موارد که مستلزم رجوع به این قانون است.
در پایان باید گفته شود که با توجه به دگرگونی شرایط مختلف کشور و سیاست‌های آموزشی، احتمال تغییرات در نحوه‌ی اعزام دانشجو به اتریش و یا هر کشور دیگری وجود دارد و لذا متقاضیان برای آگاهی هرچه دقیق‌تر از شرایط و ضوابط اعزام دانشجو به اتریش، بهتر است به مشورت با متخصصین این حوزه و نیز مراجعه به پایگاه‌های اینترنتی و قوانین مربوط بپردازند و بهترین و مطمئن‌ترین مسیر را برای تحصیل در اتریش برگزینند.

فرم ارسال نظر
اطلاعات تماس شما منتشر نخواهد شد و تنها برای پاسخگویی به شما دریافت میگردد

نظرات کاربران
پریا
سلام من دانشجوی رشته ی ترببت بدنی ترم ۳ در دانشکده دولتی فنی حرفه ای دکتر شریعتی هسم.معدل دیپلمم ۱۸.۷ هستش.میتونم اقدام کنم؟
پاسخ توسط کارشناس(3)
سلام- موسسه رادیو وکالت در زمینه تحصیلی تنها برای کشور اوکراین فعالیت دارد و برای اتریش خدماتی ارائه نمی شود.
رها
سلام خسته نباشید، من۱۹ سالمه و دانشجوی سال دوم رشته زیست شناسی سلولی مولکولی دانشگاه تهران هستم و معدل دیپلمم ۱۹/۰۸ است.میخواستم بدونم آیا امکان گرفتن بورسیه از رشته دندانپزشکی وجود دارد که هزینه تحصیل و زندگی ام را تامین کند؟ و در کل کدوم کشور را برای تحصیل دندانپزشکی با هزینه کم پیشنهاد میکنین؟ سوال دیگم اینه که با توجه به اینکه در ایران علوم پایه میخونم امکان تطبیق دروس وجود داره؟
پاسخ توسط کارشناس (2)
سلام در حال حاضر برای کشورهای روسیه و اوکراین برای پذیرش تحصیلی اقدام میکنیم که بورسیه نمیکنند.
سیامک
با سلام من دانشجوی پزشکی سال سوم هستم میخواستم بدونم چگونه امکان دارد که برای ادامه پزشکی عمومی یا تخصص به اتریش یا آلمان بروم.
پاسخ توسط کارشناس (2)
با سلام دوست عزیز باید وقت مصاحبه برای سفارت بگیرید که دو سال آینده وقت خواهندداد.
سیامک
با سلام من سال سوم پزشکی از دانشگاه آزاد تهران هستم می خواستم بدونم که آیا امکانش هست که من برای ادامه پزشکی و یا تخصص به آلمان یا اتریش بروم؟
پاسخ توسط کارشناس (2)
سلام دوست عزیز وقتهای سفارت آلمان دو ساله شده است یعنی دو سال آینده به شما وقت مصاحبه خواهد داد پیشنهاد ما بر شما این است که در ایران تحصیل کنید و برای تخصص وقت بگیرید.
آذردخت
سلام خانم 42سال مجرد كارشناسي حسابداري داشگاهآزاد با 8 سال سابقه كارو بيمه كدام كشور رو به بنده پيشنهاد ميكنيد؟؟
پاسخ توسط کارشناس (2)
با سلامکشور اوکراین و اسپانیا شرایط خوبی دارد با کارشناسان ما تماس بگیرید.
omid
سلام من فوق ليسانس عمران با معدل ١٥ و ليسانس معدل ١٣، و متاهل همسرم هم ليسانس شهرسازي با معدل ١٧ هردو ٣٥ سال سن داريم و ٩ سال سابقه كار دولتي و هر كدوم يك ملك هم داريم براي اقامت و ادامه تحصيل كدوم كشور مناسب ماست ممنون ميشم راهنمايي كنيد .
پاسخ توسط کارشناس(3)
سلام- پیشنهاد ما ویزای کار استرالیا است.شما باید به امتیاز 60 که از سوی دولت استرالیا تعیین شده برسید.شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر و محاسبه امتیازات با کارشناسان ما در تماس باشید.
غزل
با سلام و احترام. شرایط تحصیل موسیقی برای ایرانی ها در مقطع متوسطه، از پایه هفتم (مشابه هنرستان موسیقی در ایران) در اتریش چگونه است؟ آیا والدین هم می توانند به هوراه فرزندشان ویزای اقامت اخذ کنند؟
پاسخ توسط مدیر
سلام-موسسه ما برای اخذ ویزای تحصیلی اتریش خدماتی ارائه نمی کند اما شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص تحصیل در سایر کشور ها با کارشناسان تحصیلی از طریق شماره 02188705123 در ارتباط باشید.
میلاد
سلام ..روزتون بخیر دامپزشک هستم... ۳۲ ساله از دانشگاه ازاد با معدل نزدیک ۱۴.۵۰ و تا مهرماه دوره ایلتس رو به پایان میرسونم...برای دکتری علوم پایه پزشکی و یا تخصص دامپزشکی برای کدوم کشور اروپایی میتونم اقدام کنم؟؟(اتریش-اسپانیا-ایتالیا و المان مدنظرم هستن) پیشاپیش از دقت نظر و لطف شما سپاسگزاری میکنم
پاسخ توسط کارشناسان
با سلام خدمت شما دوست عزیز. کشور آلمان بین کشورهایی که در نظر دارید برای تخصص شرایط خوبی را دارا می باشد، شما ابتدا باید دوره چند ماهه ان را ثبت نام کنید و پس از آن آزمونی به نسبت راحت( یادگیری زبان آلمانی در حد متوسط الزامی است) را پشت سر می گذارید که بتوانید به تحصیل در تخصص رشته مورد نظر نائل آیید. با تشکر
محمد
سلام من لیسانس میکروبیولوژی از دانشگاه آزاد رو دارم میخاستم ببینم به چه کشوری میتونم بورس بگیرم. ممنون
پاسخ توسط کارشناسان
با سلام. تحصیل در کشور اتریش و آلمان عمدتا به صورت رایگان می باشد، اما اگر بخواهید از شرایط بورسیه هم برخوردار شوید ما به شما کشور ایتالیا را نیز پیشنهاد می کنیم.
morteza
من متولد1366 هستم لیسانس صنایع غذایی با معدل12.5 و فوق لیسانس بیوشیمی با معدل 17.5 و متاهل هستم. من میخواستم دکترا همراه بورسیه یا رایگان از کشورهای اروپایی کانادا استرالیا و... بگیرم.شدنیه و اگه اره کدوم کشضور خوبه و قصدمم بازگشت به ایران نیست.لطفا راهنمایی کنید؟
پاسخ توسط مدیر
با سلام خدمت شما دوست عزیز. امکان اخذ پذیرش از کشورهای اروپایی، کانادا و استرالیا برای شما وجود دارد، می توانید برای مقطع دکتری با بورسیه وارد شوید اما عمدتا رقابت برای مطقع دکتری با توجه به ظرفیت مقطع تحصیلی شما زیاد می باشد. امکان اخذ بورسیه از کشورهایی نظیر استرالیا- کانادا، ایتالیا و ... را دارا می باشید. حتی میتوانید برای ارشد مجدد هم اقدام نمایید که طبعا شانس پذیرشتان بالاتر خواهد رفت. با تشکر از شما
آراد
باسلام،بنده خانم ۳۴ ساله بایک فرزند ۵ ساله ، دارای مدرک فوق لیسانس معماری از علوم تحقیقات و دارای ۵ سال سابقه تدریس در دانشکده فنی،بدون مدرک زبان؛جهت اقامت آلمان یا اتریش به چه صورت اقدام کنم؟که بتونم مخارج زندگی رو هم تامین کنم
پاسخ توسط کارشناسان
با سلام دوست عزیز ویزا جست و جو کار آلمان بگیرید.
کیدا
من لیسانس پرستاری از دانشگاه آزاد ورامین خستم.متاهل و دارای یک دختر ۶ ساله میخوام برم اتریش از چه راهی میتونم اقدام کنم؟تحصیلی.کاری.توریستی؟
پاسخ توسط کارشناس (2)
با سلام دوست عزیز اخذ اقامت کاری و تحصیلی اتریش آسان نیست سن شما، سابقه کاری و.. باید بررسی شود برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.
alireza
سلام. ۱۵ سالمه میخوام برای تحصیل در یکی از کالج های معتبر اتریش اقدام کنم. به نظرتون امکانش هست؟ و اینکه لطفا هزینه های مسکن و پوشاک و خوراک و... در کل چه قدر می شه؟ و اینکه شرایط گرفتن کمک هزینه برای تحصیل چی هست؟ و مقدار کمک هزینه چه قدر هست؟
پاسخ توسط کارشناس (1)
با سلام خدمت شما دوست گرامی. در حال حاضر موسسه حقوقی رادیو وکالت خدماتی در خصوص اخذ پذیرش تحصیلی اتریش ارائه نمی دهد. هزینه متوسط زندگی در شهر وین پایتخت اتریش متوسط 1200 یورو می باشد.
عسل
سلام خسته نباشید. من ۱۶ سالمه ودر رشته علوم انسانی و ادبیات تحصیل میکنم. قصد مهاجرت تحصیلی از ۱۸ سالگیُ دارم. علاقمند به رشته های (ادبیات تطبیقی،زبان شناسی،ادبیات نمایشی،نقد ادبی،...)هستم. به زبان انگلیسی مسلطم. چه کشوری را برای مقصد پیشنهاد میکنید؟(با توجه به اینکه هزینه تحصیل نداشته باشند)
پاسخ توسط مدیر
با سلام دوست عزیز هزینه های زندگی در اوکراین و روسیه بسیار پایین است و پیشنهاد میکنیم به شما دوست عزیز برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.
یوسف
سلام امکان تحصیل رایگاهگن برای رشته پرستاری در کدام کشور میباشد.البته بنده کاردان زمایشگاه هستم با 12 سال سابقه کار
پاسخ توسط کارشناسان
برای سلام خدمت شما یوسف عزیز. امکان تحصیل در رشته پرستاری بصورت رایگان و امکان ادامه تحصیل به زبان انگلیسی، به شما کشور ایتالیا را پیشنهاد می کنیم که علاوه بر امکان تحصیل رایگان از مزایای دریافت بورسیه استانی جهان سوم نیز می توانید برخوردار باشید. برای کسب اطلاعات از نحوه پذیرش در دانشگاه های ایتالیا می توانید با کارشناسان ما در موسسه حقوقی رادیو وکالت تماس حاصل نمایید.
رضا
سلام بنده 33 ساله و متاهل و دارای یک فرزند 18 ماهه و دارای لیسانس حقوق از دانشگاه غیرانتفاعی سراسری و فوق لیسانس حقوق بین الملل از دانشگاه آزاد هستم. خواهان اخذ ویزای تحصیلی در دوره کارشناسی ارشد و رشته مرتبط هستم. میخواستم ببینم شانس من چقدر هستش؟
پاسخ توسط کارشناسان
با سلام دوست عزیز برای کشور روسیه میتونیم برای شما اپذیرش بگیریم و همچنین با داشتن مدرک آیلتس 6 پذیرش از دانشگاه های کشور ایتالیا هم تا حدودی ممکن خواهد بود اگر گپ تحصیلی شما پذیرفته شود.
عادله
سلام خسته نباشید من دانشجوی حسابداری ترم دوم در دانشگاه علمی کاربردی هستم معدلم ۱۸ و نیم ب بالا هست میتونم برای ۲ ترم دیگ برم اتریش؟ یا کشور های دیگ؟
پاسخ توسط کارشناسان
با سلام دوست عزیز کشور اتریش برای پذیرش دانشگاه خیای مهم بنابراین دانشکده شما مورد تایید اتریش نیست اما برای کشورهای دیگه تماس بگیرید تا راهنمایی کامل و جامعی صورت بگیره تلفن دفتر ایران با تشکر02188705123