ادامه تحصیل پزشکی در روسیه

ادامه تحصیل پزشکی در روسیه

کشور روسیه از جمله کشورهایی است که متقاضیان زیادی برای ادامه تحصیل پزشکی و سایر رشته ها در طی چندین سال گذشته داشته است. مورد تایید بودن دانشگاه های روسیه و روابط بسیار خوبی که میان ایران و روسیه وجود دارد ادامه تحصیل در روسیه برای شما عزیزان بیان خواهیم کرد. همچنین برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان ما در موسسه حقوقی رادیو وکالت تماس حاصل فرمایید.

 

ادامه تحصیل پزشکی در روسیه

روسیه کشوری بسیارپهناور است که از لحاظ فناوری نیز بسیار پیشرفته می باشد. کشوری که شرایط مناسب برای تحصیل و زندگی دارد، ادامه تحصیل پزشکی در روسیه از جمله نکاتی است که بسیار مورد توجهافراد قرار می گیرد. از جمله مزایایی که تحصیل در کشور روسیه دارد فرایند آسان و سریع اخذ ویزا و پذیرش تحصیلی می باشد، این امر در مقایسه با سایر کشورها مانند ویزا تحصیلی کانادا و آمریکا که انگلیسی زبان هستند ، بسیار سریع تر صورت می گیرد و با هزینه های بسیار پایین تر می توان اقدام به اخذ پذیرش نمود.

ادامه تحصیل پزشکی

ادامه تحصیل پزشکی در روسیه از مناسب ترین و بهترین گزینه ها برای یک دانش جو بین المللی می باشد ، این در حالی است که در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی که هزینه دانشگاه بسیار بالا است کم هزینه تر می باشد ، همچنین از لحاظ سطح علمی دانشگاه های روسیه با اروپا برابری می کند.

دانشکده پزشکی

از جمله معروف ترین و بزرگترین دانشگاه پزشکی در کشور روسیه دانشگاهی با نام سنپترزبورگ است. این دانشگاه قدمتی بیش از 100 سال دارد. و در قسمت شمال غربی روسیه واقع شده است. این دانشگاه دارای 8 دانشکده است که شامل: دانشکده دندانپزشکی،پزشکی،روانشناسی، پزشکی کودکان، پزشکی ورزشی، پرستاری، توانبخشی و پزشکی ورزشی است.

هزینه تحصیل

هزینه ادامه تحصیل پزشکی در روسیه ، همانند اکثر کشورها نیازمند پرداخت شهریه می باشد. میزان شهریه برای رشته های پزشکی حدودا 10.000 تا 12000 دلار است که میزان شهریه برای رشته های غیر پزشکی کمتر می باشد، این مقدار حدودا 800 تا 10000 دلار در سال است. این نرخ شهریه در مقایسه با بسیاری از کشورهای اروپایی بسیار کم تر است. اما نکته ای را که باید در نظر داشته باشید این است که کشور روسیه پس از ادامه تحصیل پزشکی در روسیه به دانشجو اقامت نمی دهد. پیشنهاد بهتر برای دانشجو این است که برای کار و یا ادامه تحصیل پس ازروسیه، کشوری اروپایی را انتخاب کند که به علت سطح علمی دانشگاه های روسیه و اعتبار مدرک این دانشگاه ها به راحتی پذیرش و یا پیشنهاد کاری خواهد گرفت.

ما در این مقاله اطلاعاتی در خصوص ادامه تحصیل پزشکی برای شما عزیزان بیان نمودیم همچنین در خصوص سایر رشته ها و هزینه زندگی و تحصیل در روسیه میتوانید به دیگر مقالات موجود در سایت مراجعه فرمایید و اطلاعات خود را تکمیل نمایید. همچنین برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با کارشناسان ما در موسسه حقوقی رادیو وکالت تماس حاصل فرمایید و یا با تعیین وقت قبلی به صورت حضوری مراجعه فرمایید.

 

فرم ارسال نظر
اطلاعات تماس شما منتشر نخواهد شد و تنها برای پاسخگویی به شما دریافت میگردد

نظرات کاربران
بها
سلام با تحصیل پزشکی در روسیه امکان اقامت موقت و بعد دائم وجود دارد؟ صرفا برای کار و سکوی پرش از ایران
پاسخ توسط کارشناس (2)
با سلام دوست عزیز پس از ویزا تحصیلی در هر کشوری تا حدود بسیار زیادی امکان اخذ اقامت دائم وجود دارد.