ادامه تحصیل درآمریکا

مهاجرت به کشور آمریکا از طریق تحصیل به دلیل قدمت دانشگاه های این کشور که از رنکینگ بالایی برخوردار هستند ، بسیار مورد توجه دانش جویان بین المللی می باشد. امکانات ویژه ای که دانشگاه های آمریکایی در اختیار دانشجو قرار می دهند موجب شده است که بسیاری از افراد ترغیب به ادامه تحصیل در آمریکا می شوند.  دانشگاه ها و مراکز آموزشی کشور آمریکا در راس دانشگاه های دنیا قرار دارند و باید گفت به طور تقریبی همهی رشته های دانشگاه هی را در بر میگیرند.

نظام آموزشی ارائه شده در کشور آمریکا دوره ای 4 ساله در مقطع کارشناسی و 2 ساله در کارشناسی ارشد و دارای دوره ای 3 تا 5 ساله در دوره دکتری می باشد.ما در این مقاله اطلاعاتی در خصوص ادامه تحصیل در آمریکا برای شما عزیزان ارائه خواهیم داد، همچنین برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص ادامه تحصیل در آمریکا می توانید با کارشناسان ما در موسسه حقوقی رادیو وکالت با شماره 02188705123 تماس حاصل فرمایید و همین طور با تعیین وقت قبلی به صورت حضوری مراجعه فرمایید.

تحصیل در مدارس کشور آمریکا

ادامه تحصیل در آمریکا در دوره های دبستان و دبیرستان در برترین و بهترین مدارس دولتی و خصوصی این کشور انکان پذیر می باشد. کشور آمریکا برای جلب رضایت خاطر از بین بردن نگرانی والدین دانش آموزان که در کشوری بیگانه تحصیل می کنند ، شرایط مناسبی را در نظر گرفته است، تهیه خوابگاه های دانشجویی با داشتن امکانات پیشرفته ، ارائه غذای حلال، امکان نظارت مستقیم و مستمر والدین دانش آموزان بر روند تحصیلی فرزندانشان و همچنین بسیاری از امکانات دیگر موجب شده تا شرایط ادامه تحصیل در آمریکا برای دانش آموزان بسیار مناسب است.

هزینه ای به طور تقریبی برای تحصیل و زندگی در کشور آمریکا در دوران دبیرستان و دانشگاه نیاز است حدودا 25 تا 30 هزار دلار می باشد که این مقدار هزینه، شهریه مدرسه، خوابگاه ، بیمه ، غذا و ... دانش آموزان را در برمی گیرد.

ورود به دانشگاه

این نکته بسیار حائز اهمیت است که بعد از دوران دبیرستان در کشور آمریکا این امکان برای دانش آموز وجود دارد که به برترین دانشگاه های این کشور ورود کنند و با توجه به درآمدی که افراد تحصیل کرده در کشورآمریکا می توانند ماهیانه بین 10 تا 12 هزار دلار داشته باشند ، هزینه کردن برای تحصیل فرزندان و یا سرمایه گذاری بسیار امری عاقله می باشد.

گرین کارت

این نکته بسیار مهم را نیز بدانید که دانشجویان پس از ادامه تحصیل در آمریکا به راحتی این امکان را دارند تا برای اخذ گرین کارت اقدام کنند و بعد از 5 سال کارت شهروندی خود را دریافت نمایند. همچنین مزیت دیگری که دارد عبارت است از اینکته شخصی که کارت شهروندی خود را گرفته است ، این امکان برای او وجود دارد تا برای دریافت اقامت کشور آمریکا برای افراد خانواده خود اقدام کند، این بدان معنی می باشد که خانواده شخصی که تمایل به ادامه تحصیل در آمریکا دارد پس از طی این پروسه می توانند به وی ملحق شوند.

تحصیل در مقطع لیسانس در کشور آمریکا

افرادی که متقاضی ادامه تحصیل در آمریکا در مقطع لیسانس می باشند داشتن گواهی پیش دانشگاهی که بیان گر اتمام و تکمیل دوره 12 ساله تحصیلی می باشد، می توانند برای پذیرش دانشگاه و ادامه تحصیل در آمریکا اقدام نمایند.

اما اگر شخصی آخرین مدرک تحصیلی اش دیپلم باشد این امکان برای وی فراهم است تا دوره پیش دانشگاهی را در کشور آمریکا گذرانده و وارد دانشگاه شود.

ما در این مقاله اطلاعاتی در خصوص ادامه تحصیل در آمریکا برای شما عزیزان بیان نمودیم همچنین برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با کارشناسان ما در موسسه حقوقی رادیو وکالت تماس حاصل فرمایید.