اخذ اقامت اتریش

 اخذ اقامت اتریش

اروپا که به عنوان قاره سبز شناخته شده است با کشورهایی پیشرفته و استانداردهای بالا زندگی در آن همواره جزو اولویت‌های اول متقاضیان مهاجرت می‌باشد. از جمله کشورهایی که می‌توان به منظور مهاجرت و دریافت اقامت به آن اشاره نمود، کشور اتریش است. کشور اتریش از جمله کشورهای ثروتمند قاره اروپا محسوب می‌شود و به دلیل بالا بودن استانداردهای زندگی در آن همواره یکی از گزینه‌های مهاجرت بوده است. راه‌های گوناگونی برای اخذ اقامت اتریش وجود دارد که در این مقاله سعی بر آن شده است تا راه‌های مهاجرت و اخذ اقامت اتریش از طریق گوناگون را به اطلاع شما عزیزان برسانیم. از جمله راه‌های مهاجرت دائم به اتریش و اخذ اقامت می‌توان به داشتن تمکن مالی، ازدواج، ثبت شرکت و سرمایه‌گذاری، کار و تحصیل اشاره نمود.

راه‌های گوناگون اخذ اقامت اتریش

1)اخذ اقامت اتریش از طریق تمکن مالی

آن دسته از عزیزانی که قصد مهاجرت و اخذ اقامت اتریش را دارند از طریق داشتن تمکن مالی می‌توانند با توجه به شرایطی که در ادامه به آن اشاره می‌شود اقدام به مهاجرت به این کشور نمایند. اگر سرپرست یک خانواده بتواند درآمد ثابت ماهیانه 2000 یورو برای خود، 400 یورو برای همسر و 300 یورو برای هر یک از فرزندان زیر 18 سال خود را دارا باشد، مشمول شرایط اخذ اقامت اتریش می‌شود. راه‌هایی که برای اثبات توانایی مالی شما در این خصوص وجود دارند عبارت است از:

  • اجاره نامه ملک
  • سود سهام شرکت بورسی
  • سود سپرده بانکی
  • حقوق بازنشستگی

قابل توجه است که مبلغ درآمد ماهیانه‌ای که به آن اشاره شد در طول بازه زمانی یک ساله در حساب بانکی شخص متقاضی در ایران باید قابل دسترس باشد.

2)اقامت اتریش از طریق ازدواج

لازمه اخذ اقامت از این طریق ازدواج با شخص است که تابعیت کشور اتریش را داشته باشد. شخص متقاضی اخذ اقامت اتریش، بعد از ازدواج باید سند ازدواج و مدارک هویتی و مدارک مورد نیاز در سفارت اتریش را به اداره مهاجرت آن کشور  ارائه دهد. مدارکی که افسر ویزا به آنها استناد می‌کند شامل مدارکی از قبیل عکس‌های دو نفره، اس‌ام‌اس‌هایی که بین آنها رد وبدل شده و غیره می‌باشد از این رو ویزای نامزدی تفاوتهایی با ویزای ازدواج داشته و از شانس کمتری نسبت به ویزای ازدواج برخوردار است.

3)اقامت اتریش از طریق کار

یکی از راه‌های اخذ اقامت اتریش، اقامت از طریق کار می‌باشد. مهاجرانی که از کشورهای غیر اتحادیه اروپا  که به منظور کار واخذ اقامت اتریش مهاجرت می‌کنند، کارت قرمز- سفید –قرمز صادر می‌گردد. مهاجران تحصیل کرده با تخصص‌های ویژه و با توانایی بالقوه می‌توانند حتی بدون داشتن پیشنهاد کار، برای مدت شش ماه دراخذ اقامت اتریش را دریافت نمایند. برای متقاضیانی که از نظر تحصیلات، تخصص ، تجربه کاری، آشنایی به زبان، سن ویا تحصیلات در اتریش از  ۱۰۰ امتیاز، حداقل ۷۰ امتیاز کسب نمایند، می‌توانند ویزای کار و اخذ اقامت اتریش را دریافت نمایند.

اخذ اقامت اتریش

4)اقامت اتریش از طریق تحصیل

یکی از راه‌های اخذ اقامت اتریش، مهاجرت به اتریش از طریق تحصیل می‌باشد. مهلت ارائه تقاضانامه تحصیلی در دانشگاه‌های اتریش برای ترم زمستان، اول سپتامبر و برای ترم تابستان، اول فوریه است و تمامی مدارک مورد نیاز باید در این تاریخ به دانشگاه مورد نظر ارسال شود. اشخاصی که در حال حاضر مشغول به تحصیل در دانشگاه های آزاد و سراسری در ایران هستند می‌توانند به منظور تحصیل در دانشگاه‌های اتریش، از دانشگاه خود به یکی از دانشگاه های این کشور انتقالی گرفته واخذ اقامت اتریش را دریافت کنند. اگر شخصی با مدرک دیپلم باشد، یعنی حدود ۱۲ سال تحصیل کرده باشد، نمی‌تواند مستقیما برای دانشگاه‌های اتریش اقدام کند و حدالامکان باید قبولی در کنکور دانشگاه را داشته دارا باشد تا بتواند جهت تحصیل و اخذ اقامت اتریش اقدام نماید. مدت زمان تحصیل در کالج در کشور اتریش دو ترم است و زبان تحصیلی در کالج‌ها به زبان آلمانی می‌باشد. مهاجرت به اتریش از طریق تحصیل نیاز به ارئه مدرک زبان آلمانی ندارد  و هزینه تحصیل در اتریش برای دانشجویان بین‌المللی بسیار پایین بوده و  شخص متقاضی می‌تواند با صرف هزینه بسیار کمی، در دانشگاه‌های اتریش تحصیل نماید.

5)اخذ اقامت اتریش از طریق کارت قرمز سفید قرمز

یکی از رایج‌ترین روش‌های مهاجرت دائم به اتریش، روش اخذ کارت قرمز سفید قرمز اتریش است. متقاضیان دریافت این کارت ابتدا بر اساس داشتن مهارت، تسلط به زبان آلمانی، سن و تحصیلات امتیازی را که بدست می‌آورند. پس از آن شرایط ایشان مورد بررسی قرار گرفته و پس از تایید کارت قرمز سفید قرمز برای ایشان بررسی می‌گردد. این کارت به منظور اخذ اقامت 2 ساله برای افراد متقاضی ارائه می‌شود و خانواده افرادی که این کارت را دارند در تبصره‌ای می‌توانند از اقامتی کوتاه  برخوردار شوند. شایان ذکر است که امکان تبدیل این کارت به کارت قرمز سفید قرمز پلاس وجود دارد که در این صورت مدت زمان اقامت ایشان تمدید خواهد شد. شروط لزوم جهت مهاجرت دائم به اتریش از طریق کارت قرمز سفید قرمز آن است که نیاز به آزمونی مبنی بر تسلط کافی بر زبان آلمانی ندارند، اما باید مدارک معتبر جهت اطمینان و پشتوانه کاری را ارائه دهند..

خاطر نشان می‌شود اخذ اقامت دائم در اتریش از هر کدام از راه‌هایی که به آن اشاره شد، پس از مستمر در این کشور و بعد از گذشت 4 الی 5 سال صورت می‌پذیرد.

هلدینگ حقوقی رادیو وکالت

موسسه حقوقی رادیو وکالت با داشتن وکلای مجرب و آگاه به امور حقوق بین الملل، مفتخر است شما متقاضیان عزیز ایرانی که قصد مهاجرت واخذ اقامت اتریش از طریق کار را دارند را در کلیه امور اخذ ویزای کار و اقامت بصورت کاملا تضمینی راهنمایی کنند.

 

 

فرم ارسال نظر
اطلاعات تماس شما منتشر نخواهد شد و تنها برای پاسخگویی به شما دریافت میگردد