مهاجرت به اوکراین

مهاجرت به اوکراین

اوکراین از جمله کشورهایی است که هزینه و مخارج زندگی در آن نسبت به دیگر کشورهای اروپایی کمتر بوده و در مقایسه با ایران نیز می‌توان گفت مخارج و هزینه‌های زندگی در اوکراین حدود 30 الی 35 درصد از هزینه‌های زندگی در ایران کمتر می‌باشد. اشخاصی که قصد مهاجرت به اوکراین را دارند در ابتدا لازم است تا اطلاعاتی کلی از کشور اوکراین را کسب نمایند تا بتوانند در هنگام تصمیم‌گیری به منظور مهاجرت به اوکراین، مناسب‌ترین راه‌کار را اخذ نمایند. در ادامه مطلب علاوه بر توضیحاتی پیرامون کشور اوکراین، به توضیح انواع روش‌های مهاجرت به اوکراین مانند کار، تحصیل، ازدواج و غیره می‌پردازیم.

اوکراین چگونه کشوری است

آن دسته از عزیزانی که قصد مهاجرت به اوکراین را دارند، لازم است تا آشنایی نسبی از کشور اوکراین کسب نمایند، در همین راستا توجه ایشان را به موارد ذیل جلب می‌کنیم:                                   

 1. بر اساس آخرین بررسی‌های صورت گرفته، کشور اوکراین سومین کشور ارزان دنیا می‌باشد
 2. اوکراین دومین کشور اروپا پس از روسیه است و همچنین 44‌امین کشور بزرگ دنیا می‌باشد.
 3. آکادمی اوکروه از جمله قدیمی‌ترین دانشگاه‌های اروپای شرقی می‌باشد که در سال 1576 میلادی به ثبت رسید.
 4. کشور اوکراین پس از آمریکا، هند و روسیه رتبه چهارم دارا بودن متخصصان آی‌تی را به خود اختصاص داده است.
 5. اوکراین در قدیم الایام به عنوان سبد نان اتحادیه جماهیر شوروی شناخته می‌شده است.( از آن جهت که این کشور دارای بزرگترین صنعت کشاورزی اروپا می‌باشد)
 6. اوکراین با توجه به گیتاشناختی و جغرافیا خاصی که دارد لقب قلب اروپا را به خود اختصاص داده است.

مهاجرت به اوکراین

راه‌کارهای مهاجرت به اوکراین

روش‌های متفاوتی به جهت مهاجرت به اوکراین وجود دارد که از متقاضیان با در نظر گرفتن هر یک از روش‌های مهاجرت به اوکراین، می‌توانند اقامت این کشور را اخذ نمایند. راه‌کارهای مهاجرت به اوکراین عبارتند از:

 • مهاجرت به اوکراین و دریافت اقامت دائم از طریق ازدواج
 • مهاجرت به اوکرین از طریق تحصیل و اخذ ویزای دانشجویی
 • مهاجرت به اوکراین و دریافت اقامت دائم از طریق حمایت از افراد مسن و یا کودکان بی سرپرست
 • مهاجرت به اوکراین ودریافت اقامت دائم از طریق سرمایه گذاری
 • مهاجرت به اوکراین از طریق اخذ ویزای کار

در ادامه مطلب به توضیح پیرامون هر یک از موارد قید شده می‌پردازیم و هزینه مهاجرت به اوکراین از طریق هر یک از روش‌های اشاره شده را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

مهاجرت به اوکراین از طریق ازدواج

همواره یکی از راه‌های مهاجرت و اخذ اقامت یک کشور مهاجرت از طریق ازدواج می‌باشد. کشور اوکراین نیز از این قاعده مستثنی نبوده و اگر شخصی قصد اخذ اقامت اوکراین به شکل دائم را داشته باشد، قادر است تا از طریق ازدواج با یک تبعه اوکراینی به این هدف دست یابد. چرا که شخص متقاضی به تبعیت از همسر خویش این امکان را پیدا می‌کند تا درخواست مهاجرت به اوکراین را ارائه دهد. لازم به ذکر است پس از گذشت 3 الی 4 سال از ازدواج ایشان و اثبات تداوم زندگی مشترک به دولت اوکراین، شخص متقاضی می‌تواند اقامت دائم این کشور را کسب نماید.

مهاجرت به اوکراین از طریق تحصیل

یکی از روش‌های مهاجرت به اوکراین، از طریق اخذ ویزای تحصیلی این کشور می‌باشد. اوکراین از جمله کشورهایی است که به دلیل دارا بودن هزینه‌های تحصیلی و زندگی پایین، از چند سال گذشته مورد توجه دانشجویان قرار گرفته است. از جمله نکات بارز تحصیل در اوکراین می‌توان به سطح بالای دانشگاه‌های این کشور و مورد پذیرش بودن در میان دانشگاه های اروپایی و آمریکایی اشاره داشت. حتی شرایط برای انتقالی گرفتن به دیگر دانشگاه‌های اروپایی و آمریکایی از جمله مزایای دانشگاه‌های این کشور بوده که خود نیز از دیگر عوامل مهاجرت به اوکراین از طریق تحصیل قلمداد می‌شود. لازم به ذکر است در حال حاضر دانشگاه‌های کشور اوکراین اقدام به پذیرش دانشجو در کلیه مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا در کلیه رشته‌های مهندسی، پزشکی، دندان‌پزشکی و داروسازی با شرایط بسیار مناسب می‌نماید.

مهاجرت به اوکراین

دریافت اقامت از طریق تقّبل سرپرستی سالمندان و یا حضانت کودکان بی‌سرپرست

دولت اوکراین این امکان را برای متقاضیان مهاجرت به اوکراین فراهم نموده است تا از طریق تقّبل حضانت کودکان بی‌سرپرست اقدام به اخذ اقامت نمایند. بدین صورت که مبلغی وجه مشخص شده را به حسابی مشخص که مربوط به دولت اوکراین است، واریز نموده تا بعد از انجام فرآیندهای کاری اقامت اوکراین به شخص متقاضی اعطا شود. مهاجرت به اوکراین به واسطه این روش کاملا قانونی بوده و پس از طی فرایندهای مشخص شده متقاضی به راحتی به اقامت دائم اوکراین دست می‌یابد.

مهاجرت به اوکراین از طریق سرمایه‌گذاری و هزینه آن

آن دسته از افرادی که دارای مبلغ مشخصی سرمایه هستند می‌توانند اقدام به مهاجرت به اوکراین از طریق سرمایه‌گذاری نمایند. هزینه مهاجرت به اوکراین از طریق این روش بدین صورت می‌باشد که شخص سرمایه‌گذار با انتقال حداقل مبلغ صدهزار دلار به این کشور، قادر به اخذ اقامت اوکراین می‌باشد. همچنین این امکان برای شخص متقاضی وجود دارد تا برای سایر اعضای خانواده خود و حتی فرزندان با سن بالا 18 سال نیز اقدام به دریافت اقامت اوکراین نماید.

مهاجرت به اوکراین از طریق اخذ ویزای کار

روش اول مهاجرت به اوکراین از طریق اخذ ویزای کاری، به واسط تحصیل در این کشور می‌باشد. در این روش متقاضی پس از  ورود به کشور اوکراین و تحصیل در دانشگاه‌های آن، در پایان تحصیل قادر خواهد بود تا در صورت پیدا کردن کار، ویزای تحصیلی خود را به ویزای کار اوکراین تبدیل کند. این قانون در اواسط تحصیل  شخص متقاضی هم امکان پذیر می‌باشد.

مهاجرت به اوکراین از طریق ثبت شرکت و سرمایه‌گذاری

روش دوم مهاجرت به اوکراین از طریق اخذ ویزای کاری، به واسطه درخواست نیروی کار توسط کار فرما در این کشور می‌باشد. اگر شهروندی در اوکراین بعد از 3 ماه برای شغل مورد نظر خود که توسط کارفرما ابلاغ شده است، درخواست ندهد، آگهی در اتحادیه اروپا اعلام می‌شود و اگر در سه ماه نیرویی از کشورهای اتحادیه اروپا خواستار فرصت شغلی مورد تظر نبود، درخواست شخص متقاضی ویزای کار اوکراین مورد بررسی قرار می‌گیرد.

فرم ارسال نظر
اطلاعات تماس شما منتشر نخواهد شد و تنها برای پاسخگویی به شما دریافت میگردد

نظرات کاربران
سعید راستگو
شرایط مهاجرت به اوکراین
پاسخ توسط کارشناس (2)
با سلام دوست عزیز برای اخذ اقامت روشهای متعددی وجود دارد از جمله سرمایه گذاری، حضانت ، تحصیل برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.
كسرا
سلام.من قصد مهاجرت به اوكراين دارم.با همسرم و دو فرزندم كه ١٥سال و٢ساله هستن.شغلمم نقاشي خودرو.ميخواستم بدونم هزينه مهاجرت به اوكراين با خانواده ام چقدر ميشه؟ايا ميتونم اقامت دايم بگيرم؟تضميني هست يا نه؟
پاسخ توسط کارشناس (2)
با سلام بله دوست عزیز میتوانید اقامت دائم بگیرید، بله اخذ اقامت تضمینی است برای آگاهی از هزینه با کارشناسان ما تماس بگیرید.
zarii
سلام دوتابچه 10و 5 ساله دارم همسرم راننده کامیون هست حدود700 الی 800 میلیون سرمایه داریم. میتونیم واسه مهاجرت قانونی به اوکراین اقدام کنیم و چگونه
پاسخ توسط کارشناس (2)
با سلام بله دوست عزیز با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.
سمیه زندی
با سلام.من دارای سه فرزند هستم.یک دختر و پسر دوازده ساله که دقلو هستن و یک دختر یک ساله.همسرم کارمند رسمی شرکت نفت هستند.خیلی تمایل دارم در صورت امکان مهاجرت کنم به خصوص برای تحصیل فرزندام و زندگی..... خیلی راه ها را امتحان کرده ام ولی به در بسته خوردم.کلا ایا اوکراین برای تحصیل بچه های من مناسب است؟؟از چه سنی؟؟ایا امنیت دارد؟آیا راهی برای گرفتن اقامت وجود دارد؟خرید ملک و قیمت خانه چگونه است؟با تشکر از شما
پاسخ توسط کارشناس (2)
با سلام دوست عزیز شما باید با کارشناسان ما تماس بگیرید تا شرایط شما به طور دقیق تر بررسی شود با تشکر
سیروس کریم زاده
سلام من هیچ گونه مدرکی در مورد زمینه شغلی خودم ندارم وبه صورت عملی تجربی در زمینه شغل خودم کار میکنم من کورین کارم وایرانم الان درآمدم کمه تو اوکراین میشه کار کرد یا کار پیدا کرد بصورت قانونی ممنون میشم راهنمایی کنید
پاسخ توسط کارشناس(3)
سلام- در کشور اوکراین دیزاین منازل و در واقع دکوراسیون داخلی بازار کار خوبی دارد و با توجه به این که حرفه شما مرتبط با این رشته هست در نتیجه بازار خوبی می تواند داشته باشد.ما می توانیم از طرق قانونی برای شما ظرف 45 روز تا 3 ماه اقامت دائم این کشور را اخذ کنیم.