مهاجرت به اسپانیا از طریق ازدواج

طبق قوانین موجود یکی از راه های پیش رو برای مهاجرت به سایر کشورها ازدواج شخص با یک تبعه خارجی از همان کشور است. به همین منظور آگاهی از قوانین و مقررات مخصوصاً قوانین راجع به حقوق بین الملل خصوصی حائز اهمیت است و در صورتی که در این خصوص اطلاعات به نحو شایسته و صحیح کسب گردد، به درستی می توان پروسه مهاجرت به اسپانیا از طریق ازدواج را اجرایی کرد. در این خصوص موسسه رادیو وکالت آماده ارائه خدمات به شما عزیزان می باشد.

مهاجرت به اسپانیا از طریق ازدواج

 

نحوه مهاجرت به اسپانیا از طریق ازدواج

اگر فردی بخواهد از بحث مهاجرت به اسپانیا از طریق ازدواج اقدام نماید باید در نظر داشته باشد، چنانچه شخصی بخواهد با یکی از اتباع اسپانیا ازدواج نماید بدواً باید درخواست خود مبنی بر مهاجرت به اسپانیا از طریق ازدواج و همچنین تابعیت و اقامت خود را اعلام نماید و سفارت اسپانیا پس از بررسی مدارک و سوابق و شرایط فرد و بالاخص بررسی موارد مالی و تمکن فرد اقامت خود را اعلام نماید. نکته مهم در مهاجرت به اسپانیا از طریق ازدواج این است که ملائت مالی فرد برای دولت این کشور محرز شود و ثابت کند که از تمکن مالی کافی برای ورود به اسپانیا برخور دار است و همچنین بتواند اداره امور یک زندگی را بر عهده بگیرد و از پس امرار معاش خود و همسر خویش برآید. بنابراین در این صورت است که مهاجرت به اسپانیا از طریق ازدواج ممکن می گردد. مسئله مهم و حائز اهمیت که باید به آن توجه نمود این است که در صورتی که شخص با تبعه اسپانیا ازدواج نماید به طور اتوماتیک وار این فرد می تواند اقامت اسپانیا را کسب نماید.

انواع ازدواج در اسپانیا

1- ازدواج مذهبی : این نوع ازدواج فرآیندی است که در آن ازدواج از طریق قانونی جنبه های مذهبی را در بر می گیرد. در این نوع از ازدواج تمامی حقوق مالکیت برای افراد در نظر گرفته می شود. برای مثال حقوقی همچون ارث، حقوق بازنشستگی افراد و...

2- مشارکت مدنی : در بسیاری از کشورها افراد زندگی خود را بدون اینکه در دفاتر ازدواج ثبت شود، آغاز می نمایند و این مسئله بیشتر میان زوج های هم جنس رخ می دهد. در این زمینه هم حقوق خویشاوندی و مالکیت (ارث) برای اشخاص حاصل می گردد.

فرآیند ازدواج در کشور اسپانیا

فرآیند ازدواج در کشور اسپانیا تحت نظام بوروکراسی است و معمولاً این اتفاق زمان بر است. پس افراد متقاضی باید در نظر داشته باشند که برای انجام روال اداری این موضوع باید زمانی را برای کار های اداری مربوط به ازدواج اختصاص دهند. فرآیند ازدواج در اسپانیا با ارائه دادن یک درخواست جهت اخذ مجوز لازم و مربوط به ازدواج آغاز می شود و افراد باید در ابتدا نسبت به تهیه این گواهی اقدام نمایند. پس از تکمیل فرم به صورت قانونی شخص متقاضی ازدواج باید به اداره ثبت مدنی مراجعه نماید. البته باید در نظر داشت ازدواج با توجه به منطقه زندگی افراد و فرقه مذهبی آن ها صورت می گیرد و هر کدام تابع مراسم خاصی است.

در خصوص کسب اطلاعات در خصوص مهاجرت به اسپانیا از طریق ازدواج می توانید با وکلای ما در رادیو وکالت ارتباط حاصل فرمایید.