پل های ارتباطی شما با رادیو وکالت            شماره تلفن: 88705123-021          ایمیل: info@legalholding.ir

مهاجرت به استرالیا

مهاجرت به کشور استرالیا

شرایط مهاجرت به استرالیا بر مبنای انواع مختلفی از ویزا که حسب شرایط هر مهاجر ممکن است به وی تعلق گیرد متفاوت است اما به عنوان یک گذاره کلی، مهاجرت به استرالیا و اقامت دائم در این کشور منوط است به وجود یکی از این دو شرط : فرد یا باید با یکی از ساکنین استرالیا (یا مهاجران قبلی) پیوند خانوادگی داشته باشد یا قصد انجام یک فعالیت حرفه‌ای را داشته باشد که خود بر اقسامی است و در ادامه به تفصیل از آن خواهیم گفت.

مهاجرت به استرالیا

 

-  مهاجرت به استرالیا بر مبنای پیوند خانوادگی

البته این به آن معنا نیست که اگر شما در استرالیا فامیلی داشته باشید می‌توانید به صرف این امتیاز، مجوز اقامت دائم را از اداره مهاجرت استرالیا دریافت نمایید؛ البته بر اساس مبنای دوم مهاجرت یعنی مهاجرت بر اساس فعالیت حرفه‌ای داشتن یک آشنا در استرالیا می‌تواند شرایط اخذ مجوز را برای شما تسهیل کند اما مهاجرت بر مبنای صرف پیوند خانوادگی تنها در قالب یکی از موارد زیر امکان پذیر است:
الف) پدر و مادر؛ در صورتی که حداقل نصف فرزندانشان در استرالیا اقامت دائم داشته باشند، (ویزای کلاس 143) یعنی اگر پدر مادری دو فرزند داشته باشند و یکی از آن ها در استرالیا اقامت دائم داشته باشد مجوز مهاجرت به استرالیا را خواهند داشت، اما اگر پدرمادری 10 فرزند داشته باشند و فقط 4 تا از آن‌ها در استرالیا ساکن باشند مهاجرت برای آن‌ها بر این اساس ممکن نخواهد بود.
ب) ویزای گاردین ( ویزای کلاس 580) : اگر دانش آموزی که قاعدتا زیر 18 سال سن دارد در استرالیا مشغول به تحصیل باشد، طبیعی است که دولت استرالیا اجازه اقامت به پدر و مادر وی را تا زمانی که دانش آموز به سن 18 سال برسد صادر کند. اینکه چگونه یک فرد زیر 18 سال در قالب دانش آموزی می‌تواند مجوز اقامت دائم را دریافت کند، در بخش بعدی توضیح داده خواهد شد.
ج) ویزای همسری (ویزای کلاس 309)  : اگر مرد یا زنی با زن یا مردی که مقیم استرالیاست ( نه اینکه حتماً استرالیایی باشد) ازدواج کند، در صورتی که زندگی مشترکشان 2 سال به طول بینجامد، مجوز اقامت دائم را بر اساس ویزای همسری به دست خواهد آورد.
د) ویزای فرزندی (ویزای کلاس 101) : برای فرزندانی که پدر یا مادرشان مقیم استرالیا هستند که خود بر 2 نوع است :
1 : چنانچه فرزند زیر 18 سال داشته باشد، مجوز اقامت دائم را بی قید و شرط دریافت می‌کند.
2 : چناچه فرزند بالای 18 سال داشته باشد در صورتی می‌تواند به پدر یا مادر خود بپیوندد که :
اولاً : دانشجوی تمام وقت باشد.
ثانیاً : مجرد باشد.
ثالثاً : ثابت کند که (از لحاظ مالی) وابسته به پدر و مادر است.
و ) ویزای آخرین بازمانده (ویزای کلاس 115) : این ویزا برای افرادی است که تمام اقوام درجه یک‌ شان مقیم استرالیا هستند و در ایران تنها مانده‌اند! دولت استرالیا به این تنها بازماندگان در ایران اجازه می‌دهد که به اقوام درجه یک خود در استرالیا بپیوندند.

مهاجرت به استرالیا


- مهاجرت به استرالیا براساس فعالیت حرفه‌ای


الف) مهاجرت به استرالیا بر اساس یک مهارت و تخصص (ویزای کلاس 189) : که پرطرفدارترین ویزا برای اقامت در استرالیاست. افرادی که دارای تحصیلات آکادمیک و سابقه کار ( برای بیشتر رشته‌های تحصیلی حداقل 3 سال ) هستند می‌توانند از این ویزا استفاده کنند. بر اساس این ویزا فرد تنها بر اساس حرفه‌ای که دارد مجوز ورود به استرالیا را دریافت می‌کند و البته در کنار آن باید ملزوماتی را نیز تامین نماید:
1) کسب 60 امتیاز بدون کمک اسپانسر (دررابطه با نحوه امتیازبندی و اسپانسر در ادامه توضیح خواهیم داد)
2) داشتن مدرک زبان IELTS با حداقل نمره 6
3) شغل و تحصیلات شما بایددر لیست SOL باشد. از آنجایی که SOL هرسال به روز می‌شود ما در اینجا آدرس سایبری لیست مزبور را قرار می‌دهیم :
https://www.border.gov.au/Trav/Work/Work/Skills-assessment-and-assessing-authorities/skilled-occupations-lists/SOL
4) سن : کمتر از 45
نحوه امتیازبندی از این قرار است:
1- شرایط سنی امتیاز بندی مهاجرت به استرالیا
-18 تا 24 سال 25 امتیاز
-25 تا 32 سال 30 امتیاز
-33 تا 39 سال 25 امتیاز
-40 تا 44 سال 15 امتیاز
-45 تا 49 سال 0 امتیاز
2- تسلط بر زبان استرالیای
-آیلتس شش 0 امتیاز
-آیلتس هفت 10 امتیاز
-آیلتس هشت 20 امتیاز
نکته : آیلتس ایچ اسکیل منظور است یعنی در چهار مهارت (speaking/writing/reading/listening) باید نمره ی 6 یا 7 یا 8 ارائه کرد.
3- سوابق مرتبط کاری در کشور استرالیا
-یک سال 5 امتیاز
-سه سال 10 امتیاز
-پنج سال 15 امتیاز
4- سوابق مرتبط کاری با مدرک تحصیلی
-سه سال 5 امتیاز
-پنج سال 10 امتیاز
-هشت سال 15 امتیاز
- مدرک تحصیلی
-فنی حرفه ای 10 امتیاز
-کارشناسی و کارشناسی ارشد 15 امتیاز
-دکتری 20 امتیاز
نکته : مدرک کارشناسی (لیسانس) در صورتی 15 امتیاز می گیرد که معادل مدرک لیسانس استرالیا باشد و به هر مدرک لیسانسی 15 امتیاز تعلق نمی گیرد و گاهی امتیاز مدرک لیسانس 10 حساب می شود.
5- سایر موارد موثر در امتیاز بندی جهت اخذ ویزای استرالیا:
-تحصیل در استرالیا حداقل 2 سال : 5 امتیاز
-مهارتهای همسر : 5 امتیاز
-گذراندن یک سال دوره های تخصصی : 5 امتیاز
لازم به ذکر است که همسر شما تنها در شرایطی 5 امتیاز به شما می دهد که در ویزای شما به عنوان همسرتان معرفی گردد، شهروند استرالیایی نباشد، کمتر از 50 سال سن داشته باشد، مدرک آیلتس 6 در هر 4 مهارت داشته باشد، شغل او در میان مشاغل مورد نیاز استرالیا باشد و ارزشیابی مدرک خود را اخذ کند و در شغل مربوطه ی خود یک سال از 2 سال اخیر را کار کرده باشد.

مهاجرت به استرالیا

ب) مهاجرت به استرالیا بر اساس یک مهارت و تخصص و اسپانسر ایالتی (ویزای کلاس 190)

یعنی علاوه بر اینکه شما حائز شرایط ویزای کلاس 189 هستید، یک ایالت در استرالیا هم قبول کرده که حامی شما باشد. تعدادی از ابالات استرالیا هرساله فراخوان خود را برای حمایت از مهاجران اعلام می‌کنند. آنچه که آن‌ها از این رابطه به دست می‌آورند آن است که شما تعهد دارید دو سال در آن ایالت ساکن باشید و آنچه که شما به دست می‌آورید 5 امتیاز (که همانطور که به خاطر دارید داشتن حداقل 60 امتیاز برای اخذ ویزای کلاس 189 نیاز بود. ) و دوره‌های آموزشی که با حمایت آن ایالت جهت وفق دادن بیشتر شما با محیط استرالیا برگزار می‌شود. سایر شرایط با اندک تفاوتی مانند همان ویزای 189 است. ازجمله تفلوت ها می‌توان به افزایش حداکثر سن تا سقف 50 سال و امکان انتخاب شغل-مهارت از لیست CSOL است که می‌توانید از همان پایگاه اینترنتی جست و جو کنید. شبیه همین شرایط را ویزای کلاس 489 نیز داراست که طی آن شما می‌توانید علاوه بر حمایت یک ایالت از حمایت اقوام درجه یک خود نیز بهره‌مند شوید و این امر شرایط مهاجرت شما را بیش از پیش تسهیل می‌کند.

ج) مهاجرت به استرالیا جهت تجارت و سرمایه‌گذاری (ویزای کلاس 188، 888، 132)

که توانایی شما جهت انجام فعالیت اقتصادی می‌تواند مجوز ورود شما به استرالیا باشد. در این زمینه برای ورود به یک بازار ناشناخته بدیهی است که شما نیاز به حمایت‌های یک مشاور حقوقی و یک رایزن تجاری مجرب در این زمینه دارید. ما در اینجا به اختصار و جهت تقریب ذهن خواننده صرفا شرایط اخذ ویزای 188 را می‌آوریم:
شرایط اخذ ویزای کلاس 188 :
1 : داشتن حمایت یکی از ایالات استرالیا
2 : صاحب کسب و کاری در ایران باشید که معمولا گردش مالی حدود 500 هزار دلار دارد.
3 : مجموع دارایی های تجاری و شخصی شما و همسرتان 800 هزار دلار باشد و بتواند ظرف 2 سال پس از ورود به استرالیا این مبلغ را وارد پروسه انتقال به بازار استرالیا کند.
4 : کسب امتیاز لازم بر اساس یک سیستم امتیازبندی خاص
5 : سن کمتر از 55 سال
6 : شرکت در کلاس های آموزش زبان در استرالیا یا به همراه داشتن مدرک IELTS با حداقل نمره 5

د) مهاجرت به استرالیا بر اساس ویزای دانشجویی (ویزای کلاس 573)

شرایط عمومی اخذ این ویزا

1: سلامت کامل جسمی
2: مدرک زبان : IELTS  آکادمیک با حداقل نمره شش و نیم طوری که در هیچ بخشی نمره اعم از گفتاری و شنیداری و خواندن و نوشتن نمره شما پایین تر از 6 نباشد یا ارائه تافل با نمره 90
3: اثبات داشتن بنیه کافی مالی جهت 18 ماه زندگی در استرالیا که ملاک آن داشتن حدود 90 میلیون تومان پول در حساب شخصی است که باید 3 ماه دست نخورده در حساب شما باقی بماند یا داشتن اسپانسری با چنین شرایطی
4: در طول تحصیل شما اجازه کار بیش از 20 ساعت در هفته را ندارید.

هـ) مهاجرت به استرالیا بر اساس ویزای دانش‌آموزی (ویزای 571)

برای افراد زیر 18 سال و جهت طی مدارج تحصیلی تا اخذ دیپلم دبیرستان. پرواضح است که داشتن هزینه اولیه و استطاعت مالی مانند مورد قبل در اینجا نیز ضروری است.

مهاجرت به استرالیا

و) مهاجرت به استرالیا بر اساس ویزای 186 و 187 : استخدام کافرمای معین در استرالیا

برخی از بنگاه‌های موفق اقتصادی در استرالیا از طرف دولت اجازه استخدام خارجیان را دارا هستند. اگر یکی از این بنگاه‌ها شما را استخدام کند زمینه ورود و مهاجرت به استرالیا را فراهم نموده است.
ز) سایر ویزاها بر اساس فعالیت حرفه‌ای : از جمله ویزای کارآفرینی و فارغ التحصیلی که به عنوان مثال مورد دوم موسوم به ویزای کلاس 476 در ایران شمال حال دارندگان مدرک مهندسی از دانشگاه‌های تهران و امیرکبیر می‌شود.

 

 

نظرات کاربران

 • فرزاد میگه:
  سلام. من ایلتس 6.5 دارم و میخوام برای گرفتن اقامت استرالیا اقدام کنم.نمیدونم شرایط چیه و چجوری باید اقدام کنم.تنها راه مهاجرت به استرالیا تحصیلی هست؟
  پاسخ مدیر :با سلام دوست عزیز از راه اخذ ویزا کاری نیز میتوانید اقدام کنید اما این امر مستلزم بررسی رزومه شما از جمله سن، مدرک تحصیلی، سابقه کاری و... برای بررسی بیشتر با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید و یا با تعیین وقت قبلی به صورت حضوری مراجعه فرمایید.
 • حمید میگه:
  با سلام؛ من می خواستم یک وقت مشاوره تلفنی برای اقامت استرالیا بگیرم. با تشکر
  پاسخ مدیر :با سلام دوست عزیز تماس بگیرید کارشناسان موسسه حقوقی رادیو وکالت از ساعت 9 صبح تا 8 شب آماده پاسخ گویی هستند.
 • میلاد عسکری میگه:
  سلام.در مرحله اول تشکر از وب سایت کاملتون من میخواستم برای مهاجرت به استرالیا اقدام کنم و نمیدونم برای شروع باید چیکار کنم.مدرک زبان رو دارم و فکر کنم از نظر مالی هم شرایطم جوری باشه که بتونم برای استرالیا اقدام کنم. نیاز دارم که یه مشاور حرفه ای در زمینه مهاجرت به استرالیا منو راهنمایی کنه.شماره تماسمو گذاشتم و منتظر تماستون هستم. تشکر
  پاسخ مدیر :با سلام.در اولین فرصت کارشناسان ما با شما تماس خواهند گرفت
فرم ارسال سوال و نظر
اطلاعات تماس شما منتشر نخواهد شد و تنها برای پاسخگویی به شما دریافت میگردد

مطالب مرتبط

مهاجرت به استرالیا

مهاجرت به استرالیا

توضیحاتی در رابطه با مهاجرت به استرالیا

اقامت استرالیا

اقامت استرالیا

توضیحاتی در رابطه با اقامت استرالیا

تحصیل در استرالیا

تحصیل در استرالیا

توضیحاتی در رابطه با تحصیل در استرالیا