شرایط ویزای تحصیلی اسپانیا

اسپانیا از جمله کشورهای پیشرفته اروپایی است که در این سال ها متقاضیان بسیاری در تمامی کشورها مایل به ادامه تحصیل در این کشور هستند. اسپانیا دارای امکانات گسترده و بسیار عالی دانشگاهی است و علاوه بر این دانشگاه هایی با رتبه علمی ممتاز در این کشور اقدام نشر علم و دانش و پرورش دانشجو می نمایند.

شرایط ویزای تحصیلی اسپانیا

 

در این قسمت سعی داریم شرایط ویزای تحصیلی اسپانیا را بیان نماییم. با توجه به اینکه اسپانیا از اعضای اتحادیه اروپا محسوب می شود، دانشجویان می توانند با سهولت و بدون دریافت ویزا به سایر کشورهای اروپایی سفر کرده و از این مزیت بسیار عالی استفاده نمایند.

وکلای برجسته و مجرب مجموعه رادیو وکالت با تجربه فراوان شرایط ویزای تحصیلی اسپانیا را به شما اعلام نموده و آماده ارائه خدمات و مشاوره به شما عزیزان برای دریافت ویزای تحصیلی کشور اسپانیا می باشند. به منظور کسب اطلاعات و آگاهی از شرایط ویزای تحصیلی اسپانیا با وکلا و مشاورین این موسسه تماس حاصل فرمایید.

ویژگی های تحصیل در اسپانیا

هزینه تحصیلی کم و این که افراد این امکان را دارند که پس از اتمام دوره تحصیلی در مقاطع مختلف فعالیت و کسب و کار مرتبط با مدرک و توانایی خود را بیابند. البته دانشجویانی که در مقطع دکترا تحصیل می نمایند طبق قانون این کشور می توانند به صورت هفتگی 30 ساعت فعالیت نموده و به طور میانگین بابت هر ساعت 10 یورو دریافت نمایند که این میزان مبلغ دریافتی می تواند تکافوی هزینه های زندگی یکسال فرد را بنماید.

همچنین برای سایر دانشجویان این امکان فراهم است که در هفته 10 ساعت کار کنند و این فعالیت می تواند بخشی از هزینه های مربوط به زندگی ایشان را تحت پوشش قرار دهد.

شرایط مربوط به اعزام دانشجو و تحصیل در کشور اسپانیا

از جمله شرایط ویزای تحصیلی اسپانیا و اخذ آن به منظور ادامه تحصیل در این کشور دارا بودن مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی است. البته لازم به ذکر است در صورتی که فرد متقاضی فاقد مدرک پیش دانشگاهی باشد، می بایست در آزمون ورودی یکی از دانشگاه ها اقدام به ثبت نام نماید و فرد  پس از قبولی امکان ادامه تحصیل در اسپانیا را دارد. باتوجه به تدریس دروس در دانشگاه ها به زبان انگلیسی یا اسپانیایی، به همین منظور دانشجویان باید مدرک زبان اسپانیایی یا انگلیسی داشته باشند و آن دسته از دانشجویان متقاضی که فاقد مدرک زبان می باشند، می توانند پیش از ورود به دانشگاه در کالج های آموزش زبان ثبت نام نموده و پس از گذراندن دوره های مورد نیاز اقدام به اخذ مدرک زبان نمایند که البته در این زمینه توصیه وکلای مجموعه رادیو وکالت بر این است که این دوره در ایران گذرانده شود تا مراحل اخذ ویزا با سهولت بیشتری صورت پذیرد.

از دیگر شرایط ویزای تحصیلی اسپانیا در مقطع کارشناسی می توان به تحصیل در مدت چهار سال اشاره نمود که این مدت در مقطع کارشناسی ارشد، دو سال و در مقطع دکتری (PHD) پنج سال است که به دوره های مربوط به شرکت در کلاس ها و گذراندن واحدهای مربوط تقسیم می شود.

به منظور کسب اطلاعات بیشتر و آگاهی و دریافت مشاوره با وکلای ما در رادیو وکالت تماس حاصل فرمایید.