تحصیل دکترا در اسپانیا

برای اخذ اقامت کشور اسپانیا راه های مختلفی وجود دارد از جمله راه های آسان اخذ پذیرش تحصیلی است که تحصیل دکترا در اسپانیا بسیار آسان تر و کم هزینه تر از سایر مقاطع است و دانشجو اجازه کار حین تحصیل را نیز دارد.البته گرفتن فاند برای دکترا در کشور اسپانیا برای افرادی که از مقطع لیسانس در این کشور تحصیل کرده اند بسیاربیشتراز سایر متقاضیان است.در این مفاله شرایط تحصیل دکترا در اسپانیا را برای شما شرح خواهیم دادهمچنین برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با موسسه حقوقی رادیو وکالت تماس حاصل فرمایید مشاورین ما آماده پاسخ گویی به شما عزیزان می باشند.

تحصیل دکترا در اسپانیا

چرا تحصیل در اسپانیا:

دانشگاه های اسپانیا در 20 سال گذشته به سرعت رو به رشد هستند.اغلب دانشگاه های امکانات بسیار بالایی برای آموزش دارند. در مقطع فوق لیسانس ، در رشته mbaو رشته های دیگر مرتبط با تجارت بسیار مورد توجه دانشجویان است. دانشجویان بین المللی در اسپانیا دارای چندین فرهنگ هستند.تحصیل در کشور اسپانیا بیشتر به زبان اسپانیایی صورت می گیرد.متقاضیانی که به زبان اسپانیایی تسلط ندارند می توانند شروع به تحصیل در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد کلاس های آموزش زبان اسپانیایی شرکت کنند،این کلاس ها هم در دانشگاه و هم در سطح شهر توسط شهرداری برگزار می شود.

 

دانشگاه های اسپانیا

کشور اسپانیا 81 دانشگاه دارد که حدودا 50 دانشگاه دولتی و مابقی خصوصی هستند.دانشکاه ها در سراسر اسپانیا هستند و تمام دانشجویان بین المللی برای تحصیلات دانشگاهی پذیرفته می شوند. متقاضیان می توانند مدرک فوق لیسانس را از تمام رشته های تحصیلی اسپانیا از جمله هنر،علوم انسانی،علوم بهداشتی،مهندسی،معماری و.. فارغالتحصیل شوند. دانشگاه های اسپانیا دارای رنکینگ بالایی هستند که 5 دانشگاه تاپ بارسلونا،والنسیا،پلی تکنیک والنسیا و ویگو در آن قرار دارد.

 

الزامات مدرک زبان برای تحصیلات دکترا در اسپانیا

اکنون برنامه زیادی برای تحصیل دکترا در اسپانیا به زبان انگلیسی موجود است اما با عنوان دانشجوی تحصیل دکترا در اسپانیا در دانشگاهی اسپانیایی شخص تقریبا باید مسلط به زبان اسپانیایی یا انگلیسی باشد.الزام زبان تحصیل،بستگی به سیاست و تدریس دانشگاه دارد. برای پذیرش تحصیل دکترا در اسپانیا معمولا رشته لیسانس و فوق لیسانس باید مرتبط باشد.

 

مهلت درخواست برای اخذ ویزا تحصیلی اسپانیا در مقطع دکترا

زبان ثبت نام برای تحصیل دکترا در اسپانیا از ماه سپتامبر تا مه است البته بعضی از دانشگاه ها امکان دارد در اواخر ماه اکتبر سال تحصیلی خود را شروع کنند. برنامه های کاربردی در مقطع دکترا در دانشگا ها متفاوت است ،دانشگاه ها اکثرا اطلاعات خاص خود را در سایت ارائه می دهند تا متقاضیان از شرایط پذیرش و تحصیل اطلاع پیدا کنند.همچنین شما برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با مشاورین ما تماس حاصل فرمایید.